Jump to content

Problemy ze spolszczeniem S.T.A.L.K.E.R. OSGE


pda13
 Share

Recommended Posts

Mam problem ze spolszczeniem do S.T.A.L.K.E.R OSGE .

Nie wiem jak spolszczyć moda wczoraj 5 godz. przesiedziałem próbując spolszczyć moda 

Tutaj jest link z którego zainstalowałem moda https://stalkerteam.pl/topic/8502-ogse-0693-final-20/

Proszę o kontakt 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

@pda13 Tu nie ma nic trudnego:

1.instalujesz OGSE, potem pobierasz spolszczenie (zwykłe), wypakowujesz, w środku masz foldery gamedata i localization + ogse_config.ltx i ten plik exe od konfiguratora. Foldery gamedata i localization+ plik exe konfiguratora wrzucasz do głównego katalogu z grą ze zgodą na zamianę, a plik ogse_config kopiujesz i wklejasz do folderu gamedata/config/tuning ze zgodą na podmianę.

2. Pobierasz patch 2.10+spolszczenie do niego, wypakowujesz, w środku są 2 foldery : patch i spolszczenie, do instalacji patcha masz instalator więc odpalasz instalator, wskazujesz folder z modem i instalujesz, a po zakończonej instalacji wchodzisz w folder "Polonizacja 2.10 i patch do niej", bierzesz zawartość i robisz ten sam manewr co w punkcie numer 1, tym razem ze zgodą na zamianę plików.

3. Na koniec wypakowujesz hotfix 2.10pl bierzesz folder gamedata, który jest tej paczce i wklejasz do głównego katalogu, jeśli wyskoczy pytanie o zgodę na podmianę plików to się zgadzasz.

I to tyle. Nie ma opcji, żeby nie działało.

  • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

@pda13 No tak, OGSR spolszczyłem już jakiś czas temu i spolszczenie jest gotowe do pobrania - jego instalacja wydaje mi się jest w miarę prosta zresztą wszystko jest opisane w pliku załączonym do paczki.

Do spolszczenia jest jeszcze mini-łatka poprawiająca kilka rzeczy, ale jej instalacja to po prostu kopiuj->wklej i potwierdź zamianę.

Kolega @kondotier jeszcze aktualnie pracuje nad małymi poprawkami do moda (głównie graficznymi, którymi ja nie potrafiłem się zająć "bo nie umiem w photoshop:lol:", ale na tym spolszczeniu, które jest udostępnione możesz spokojnie grać i ukończyć mod bo finalna wersja, która nie będzie wymagać mini-łatki wyjdzie za jakiś czas jak wszystko co przyjdzie do głowy zostanie zrobione i skompilowane w jedną paczkę.

Link to comment
Share on other sites

czyli mod kiedyś będzie automatycznie spolszczony?

a wolę grać jeśli napisy są po polsku bo kiedy grałem kiedy w STALKER cień czarnobyla musiałem cały czas siedzieć na tłumaczu umiem język angielski ale jeśli nie rozumie się np. zadania itp. to to nie jest gra tylko będzie to dla mnie dwie gry w jednej pierwsza to grać w stalkera a druga gra to co się stanie jeśli wezmę to zadanie to co się potem zdarzy :)

 

 

a co się łatwiej spolszcza OSGE czy OSGR ?

Link to comment
Share on other sites

@pda13 wszystko się spolszcza tak samo, zawsze wrzucasz folder "gamedata" spolszczenia do głównego folderu moda i to wszystko. Odpalasz moda i masz wtedy po polsku.

No są rzadkie przypadki gdzie np wersje PL wybierasz w menu itp ale takie mody policzysz na palcach jednej ręki.

Wszystko jest zawsze opisane w pierwszym poście danego moda.

Link to comment
Share on other sites

@pda13 Jak dla mnie OGSE ma łatwiejszy sposób instalacji, w OGSR też instalacja chyba nie jest, aż tak trudna choć ja i Kondotier nie siedzimy w tym od wczoraj więc dla nas dodanie spolszczenia do moda jeśli takowe jest dostępne to jak chleb powszedni, ale w większości modów to się opiera na zasadzie kopiuj i wklej :P 

Dziwi mnie trochę, że ogrywałeś Cień po angielsku bo spolszczenie do niego jest nawet oficjalne zrobione przez polskiego wydawcę gry i ma nawet lektora no, ale z drugiej strony mogłeś nie wiedzieć, że takowe istnieje :P 

@tom3kb W zasadzie to tak, no ale spolszczenie na przykład spolszczenie OGSR o które kolega pyta chyba trochę bardziej w skomplikowany sposób się instaluje i konfiguruje niż większość spolszczeń, bo tak to zazwyczaj procedura polega na wypakowaniu spolszczenia, zrobienia kopiuj->wklej do katalogu z modem i gotowe lub kopiuj->wklej do katalogu z modem i z listy w opcjach gry wybierz język polski :P

Link to comment
Share on other sites

@pda13 Tak OGSE jak i OGSR mają spolszczenia. Zobacz w temacie OGSR. A szczególnie te moje wpisy, gdzie dodałem paczki z poprawkami na tłumaczenie ekranów ładowania i zmianę nazwy moda. Wszystkie napisy są po polsku.

Jak dodasz zawartość tych paczek, to tak jakbyś miał wersję finalną ( prawie ), bo coś zawsze jeszcze można zmienić lub poprawić.

 

Link to comment
Share on other sites

@pda13  Jeśli chcesz grać w mody ze spolszczeniem, to musisz się postarać o polskie podstawki wszystkich trzech stalkerów. Bo spolszczenia są robione dla nich.

A dla Cienia Czarnobyla, będziesz jeszcze potrzebował wersji v.1.0004. Robi się ją samemu. Jest temat na forum, jak to zrobić. W #1 każdego moda masz podane, jakiej podstawki wymaga.

@smox  - On niejasno się wyraził. Pisze, że nałoży na moda spolszczenie, bo ma z tym problem.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@pda13 Takie sformułowanie

3 minuty temu, pda13 napisał:

ja chce spolszczyć OSGE albo OSGR

to my dajemy jako informację przy nowym modzie, gdy któryś z tłumaczy za to się bierze. W Twoim przypadku trzeba pisać "chcę nałożyć spolszczenie", bo tłumaczyć i nałożyć, to dwie różne czynności.

A skąd masz tę angielską podstawkę wymagającą spolszczenia? Mieszkasz w WB i tam ją kupiłeś?  Na Steamie i GOGu, za grosze możesz kupić polskie.

Jeśli byś się decydował na grę w OGSR, to on nie wymaga podstawki. Ma ją już w sobie.

Link to comment
Share on other sites

@kondotier Nie trzeba mieszkać w Wielkiej Brytanii, żeby trafić na angielską wersję :D Mój kumpel kupił kiedyś NFS Carbon na Xbox'a 360 - według aukcji po polsku, a jak odpalił to się okazało, że jest po niemiecku :lol: No i druga sprawa - dużo pirackich wersji Stalkera jest po angielsku, ale żeby nie było - nie insynuuję, że kolega tu na piracie gra :P 

Link to comment
Share on other sites

@pda13 A co tam rozumieć? W instrukcji instalacji jest podane, że mod jest w wersji repack czyli to co pobierasz to cała gra z wgranym modem tylko nie spolszczonym, a pobierasz z linka podanego w zakładce "Linki do pobrania -> mod".

Po tym jak zainstalujesz mod to ściągasz spolszczenie czyli numerek 2 z listy linki do pobrania i je instalujesz w taki sposób jak opisałem Ci wcześniej i jak to zrobisz to ściągasz jeszcze z numerka 3. Patch 2.10 + Polonizacja i HotFix do Spolszczenia. 

Po ich zainstalowaniu włączasz mod i masz po polsku:P Ot cała filozofia, prościej się tego nie da wytłumaczyć.

  • Dodatnia 1
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

@pda13 I jeszcze jedna podpowiedź. Jak chcesz skierować odpowiedź do konkretnego forumowicza, a w tym wypadku kierowałeś do @Szczepan9205  i aby jego nick pojawił się z takim zabieleniem musisz wstawić małpę@ i bez odstępu zacząć pisać jego nazwę. Pokaże ci się poniżej rozwijana lista z nickami. Wpisujesz kolejne litery z nazwy adresata, aż on się pojawi na liście. Wtedy klikasz w niego i on wskakuje do wpisu. A adresat dostaje powiadomienie, że do niego napisałeś.

Tym sposobem w jednym wpisie, możesz jednocześnie dać czytelnie adresowane odpowiedzi do kilku forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity