Skocz do zawartości

Problemy ze spolszczeniem S.T.A.L.K.E.R. OSGE


pda13

Rekomendowane odpowiedzi

@pda13 Tu nie ma nic trudnego:

1.instalujesz OGSE, potem pobierasz spolszczenie (zwykłe), wypakowujesz, w środku masz foldery gamedata i localization + ogse_config.ltx i ten plik exe od konfiguratora. Foldery gamedata i localization+ plik exe konfiguratora wrzucasz do głównego katalogu z grą ze zgodą na zamianę, a plik ogse_config kopiujesz i wklejasz do folderu gamedata/config/tuning ze zgodą na podmianę.

2. Pobierasz patch 2.10+spolszczenie do niego, wypakowujesz, w środku są 2 foldery : patch i spolszczenie, do instalacji patcha masz instalator więc odpalasz instalator, wskazujesz folder z modem i instalujesz, a po zakończonej instalacji wchodzisz w folder "Polonizacja 2.10 i patch do niej", bierzesz zawartość i robisz ten sam manewr co w punkcie numer 1, tym razem ze zgodą na zamianę plików.

3. Na koniec wypakowujesz hotfix 2.10pl bierzesz folder gamedata, który jest tej paczce i wklejasz do głównego katalogu, jeśli wyskoczy pytanie o zgodę na podmianę plików to się zgadzasz.

I to tyle. Nie ma opcji, żeby nie działało.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 No tak, OGSR spolszczyłem już jakiś czas temu i spolszczenie jest gotowe do pobrania - jego instalacja wydaje mi się jest w miarę prosta zresztą wszystko jest opisane w pliku załączonym do paczki.

Do spolszczenia jest jeszcze mini-łatka poprawiająca kilka rzeczy, ale jej instalacja to po prostu kopiuj->wklej i potwierdź zamianę.

Kolega @kondotier jeszcze aktualnie pracuje nad małymi poprawkami do moda (głównie graficznymi, którymi ja nie potrafiłem się zająć "bo nie umiem w photoshop:lol:", ale na tym spolszczeniu, które jest udostępnione możesz spokojnie grać i ukończyć mod bo finalna wersja, która nie będzie wymagać mini-łatki wyjdzie za jakiś czas jak wszystko co przyjdzie do głowy zostanie zrobione i skompilowane w jedną paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mod kiedyś będzie automatycznie spolszczony?

a wolę grać jeśli napisy są po polsku bo kiedy grałem kiedy w STALKER cień czarnobyla musiałem cały czas siedzieć na tłumaczu umiem język angielski ale jeśli nie rozumie się np. zadania itp. to to nie jest gra tylko będzie to dla mnie dwie gry w jednej pierwsza to grać w stalkera a druga gra to co się stanie jeśli wezmę to zadanie to co się potem zdarzy :)

 

 

a co się łatwiej spolszcza OSGE czy OSGR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 wszystko się spolszcza tak samo, zawsze wrzucasz folder "gamedata" spolszczenia do głównego folderu moda i to wszystko. Odpalasz moda i masz wtedy po polsku.

No są rzadkie przypadki gdzie np wersje PL wybierasz w menu itp ale takie mody policzysz na palcach jednej ręki.

Wszystko jest zawsze opisane w pierwszym poście danego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 Jak dla mnie OGSE ma łatwiejszy sposób instalacji, w OGSR też instalacja chyba nie jest, aż tak trudna choć ja i Kondotier nie siedzimy w tym od wczoraj więc dla nas dodanie spolszczenia do moda jeśli takowe jest dostępne to jak chleb powszedni, ale w większości modów to się opiera na zasadzie kopiuj i wklej :P 

Dziwi mnie trochę, że ogrywałeś Cień po angielsku bo spolszczenie do niego jest nawet oficjalne zrobione przez polskiego wydawcę gry i ma nawet lektora no, ale z drugiej strony mogłeś nie wiedzieć, że takowe istnieje :P 

@tom3kb W zasadzie to tak, no ale spolszczenie na przykład spolszczenie OGSR o które kolega pyta chyba trochę bardziej w skomplikowany sposób się instaluje i konfiguruje niż większość spolszczeń, bo tak to zazwyczaj procedura polega na wypakowaniu spolszczenia, zrobienia kopiuj->wklej do katalogu z modem i gotowe lub kopiuj->wklej do katalogu z modem i z listy w opcjach gry wybierz język polski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb No niestety :D Plus jest taki, że jak @kondotier skończy realizować swoje pomysły odnośnie finalnej wersji spolszczenia OGSR to wszystkie poprawki, dodatki graficzne itd będą skompilowane w jedną paczkę i żadnych mini-łatek miejmy nadzieję już nie będzie:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 Tak OGSE jak i OGSR mają spolszczenia. Zobacz w temacie OGSR. A szczególnie te moje wpisy, gdzie dodałem paczki z poprawkami na tłumaczenie ekranów ładowania i zmianę nazwy moda. Wszystkie napisy są po polsku.

Jak dodasz zawartość tych paczek, to tak jakbyś miał wersję finalną ( prawie ), bo coś zawsze jeszcze można zmienić lub poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13  Jeśli chcesz grać w mody ze spolszczeniem, to musisz się postarać o polskie podstawki wszystkich trzech stalkerów. Bo spolszczenia są robione dla nich.

A dla Cienia Czarnobyla, będziesz jeszcze potrzebował wersji v.1.0004. Robi się ją samemu. Jest temat na forum, jak to zrobić. W #1 każdego moda masz podane, jakiej podstawki wymaga.

@smox  - On niejasno się wyraził. Pisze, że nałoży na moda spolszczenie, bo ma z tym problem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 Takie sformułowanie

3 minuty temu, pda13 napisał:

ja chce spolszczyć OSGE albo OSGR

to my dajemy jako informację przy nowym modzie, gdy któryś z tłumaczy za to się bierze. W Twoim przypadku trzeba pisać "chcę nałożyć spolszczenie", bo tłumaczyć i nałożyć, to dwie różne czynności.

A skąd masz tę angielską podstawkę wymagającą spolszczenia? Mieszkasz w WB i tam ją kupiłeś?  Na Steamie i GOGu, za grosze możesz kupić polskie.

Jeśli byś się decydował na grę w OGSR, to on nie wymaga podstawki. Ma ją już w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Nie trzeba mieszkać w Wielkiej Brytanii, żeby trafić na angielską wersję :D Mój kumpel kupił kiedyś NFS Carbon na Xbox'a 360 - według aukcji po polsku, a jak odpalił to się okazało, że jest po niemiecku :lol: No i druga sprawa - dużo pirackich wersji Stalkera jest po angielsku, ale żeby nie było - nie insynuuję, że kolega tu na piracie gra :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 A co tam rozumieć? W instrukcji instalacji jest podane, że mod jest w wersji repack czyli to co pobierasz to cała gra z wgranym modem tylko nie spolszczonym, a pobierasz z linka podanego w zakładce "Linki do pobrania -> mod".

Po tym jak zainstalujesz mod to ściągasz spolszczenie czyli numerek 2 z listy linki do pobrania i je instalujesz w taki sposób jak opisałem Ci wcześniej i jak to zrobisz to ściągasz jeszcze z numerka 3. Patch 2.10 + Polonizacja i HotFix do Spolszczenia. 

Po ich zainstalowaniu włączasz mod i masz po polsku:P Ot cała filozofia, prościej się tego nie da wytłumaczyć.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pda13 I jeszcze jedna podpowiedź. Jak chcesz skierować odpowiedź do konkretnego forumowicza, a w tym wypadku kierowałeś do @Szczepan9205  i aby jego nick pojawił się z takim zabieleniem musisz wstawić małpę@ i bez odstępu zacząć pisać jego nazwę. Pokaże ci się poniżej rozwijana lista z nickami. Wpisujesz kolejne litery z nazwy adresata, aż on się pojawi na liście. Wtedy klikasz w niego i on wskakuje do wpisu. A adresat dostaje powiadomienie, że do niego napisałeś.

Tym sposobem w jednym wpisie, możesz jednocześnie dać czytelnie adresowane odpowiedzi do kilku forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.