Skocz do zawartości

NOWY KOMP


kanon1022

Rekomendowane odpowiedzi

@kanon1022, gdybym teraz miał kupować kompa dla siebie, to nie bawiłbym się w jakieś składanie z podzespołów czy broń Boże kupowanie nowego kompa w sklepie. 

Mając 5 tyś. kupiłbym jakiegoś używanego kompa. Zamożni ludzie często wymieniają kompy dla siebie lub swoich pociech. Wystarczy tylko wyszukać okazję.

Zobacz choćby tego kompa, oczywiście nie zachęcam do jego kupna, to tylko przykład -  https://www.olx.pl/oferta/komputer-do-gier-gtx-1070-i5-8600k-16gb-ram-CID99-IDHk1oI.html#ad341b50b0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kanon1022 napisał:

Sprzęt po wyżej średniej około 5000 tysięcy.

Czyli pisząc normalnie, masz 5 milionów złotych ?? To nad czym się jeszcze zastanawiasz ? :P

A serio - pisze się albo 5 tyś zł, albo 5000 zł.

Ale żeby być szczerym, to cudów się za to kwotę nie spodziewaj, chyba, że jak pisał @smox, kupisz używkę.

Dlaczego ? Bo w tej chwili wchodzi na rynek nowa generacja kart nVidii, czyli RTX 3xxx. Ale poprzednia generacja, czyli 2xxx jeszcze znacząco nie potaniała, i zbyt szybko się na to nie zanosi. Szczególnie, że jest grudzień, czyli święta, prezenty i takie tam ;)

23 minuty temu, kanon1022 napisał:

interesuje mnie karta 2070 gtx.

Nie ma takich kart. RTX 2070, jeśli już :P Ale i tak wolałbym kupić RTX 3060, ceny są z grubsza podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są teraz z kosmosu. Chociażby RX 570 podrożał względem października z 700 do 900 złotych. Warto przeczekać do okresu po nowym roku. Polecam także zainteresować się serią GTX 1XXX, bo czasami do 1000zł można wyrwać gtx 1080 (przy dobrych wiatrach to troche drożej i masz 1080Ti) to oba ogarniają gry na ultra w FHD bez problemu. No oczywiście rezygnujesz z RayTracingu, ale w protfelu zostaje sporo więcej. 

Tak czy siak...czekaj. Teraz są i wysokie ceny i problemy z dostępnością.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopów nie lubię i mało z nich korzystam - nie ma za wielu lub wcale opcji zmian i ulepszeń/wymiany w nich np. karty graficznej, płyty głównej itd/itp. i przede wszystkim dostępu do wnętrzności w celu wymiany podzespołu/podzespołów.

Przy zakupie nówki korzystam z konfiguratora w danym sklepie - tzw. składak, zanim kupię konsultuję z kolesiami którzy się na tym znają i wiedzą do czego mi dany komp stacjonarny jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 21:45, apg2312 napisał:

Czyli pisząc normalnie, masz 5 milionów złotych ?? To nad czym się jeszcze zastanawiasz ? :P

A serio - pisze się albo 5 tyś zł, albo 5000 zł.

Ale żeby być szczerym, to cudów się za to kwotę nie spodziewaj, chyba, że jak pisał @smox, kupisz używkę.

Dlaczego ? Bo w tej chwili wchodzi na rynek nowa generacja kart nVidii, czyli RTX 3xxx. Ale poprzednia generacja, czyli 2xxx jeszcze znacząco nie potaniała, i zbyt szybko się na to nie zanosi. Szczególnie, że jest grudzień, czyli święta, prezenty i takie tam ;)

Nie ma takich kart. RTX 2070, jeśli już :P Ale i tak wolałbym kupić RTX 3060, ceny są z grubsza podobne.

 

W dniu 7.12.2020 o 20:35, Mnieciu napisał:

Tak czy siak...czekaj. Teraz są i wysokie ceny i problemy z dostępnością.

@kanon 1022

Wybrałeś "niezbyt ciekawy" czas na takie decyzje tym bardziej, że teraz na rynek wchodzi RTX3060ti.
Cytuje @apg2312  i @Mnieciu bo mają rację.

Jeśli sytuacja na rynku GPU się unormuje, bo ceny kart graficznych RTX muszą spaść, to myślę, że na wiosnę 2021 r. 
za 5k wyrwiesz lepszy sprzęt niż kupiłbyś teraz. 

Jeśli jednak chcesz kupić teraz to daj znać - pomogę z konfiguracją. 

Moim zdaniem jednak poczekaj. 

Pozdrawiam.     

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Jeśli jesteś zdecydowany kupić nawet używkę, to sugeruję skorzystać z komputerów polisingowych. Ja z takich korzystam od lat, jestem bardzo zadowolony i nigdy nie miałem z nimi najmniejszych problemów. A są to komputery markowe, Dell, HP, itp. Są z legalnym systemem WIN 10 i gwarancją.

Za kwotę jaką dysponujesz, możesz mieć kompa nawet w takiej konfiguracji. To oczywiście tylko przykład, bo musisz znaleźć jakąś firmę w swojej okolicy. Albo kupić wysyłkowo, z dostawą przez kuriera.

https://www.comtrade.pl/product-pol-12857-DELL-Precision-T5810-Tower-Xeon-E5-1630-v3-3-7-GHz-16-GB-480-SSD-DVD-RW-Win-10-Prof-Update-VGA-GTX1660-TI.html

A z tego co wiem, to taka konfiguracja jaką proponują, może być zmieniona wg. Twoich potrzeb. A nawet w okresie "prezentowym", cen nie podbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.