Skocz do zawartości

Upierdliwa ankieta


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni, przy każdym nowym otwarciu portalu Interii na kompie, oraz po powrocie z tematu na czołówkę, pojawia mi się ankieta dotycząca gier komputerowych, pomimo zainstalowanego blokera reklam. Wygląda to tak:

Bez tytułu.jpg

Następna strona to kilka pozycji wyrażenia zgody na przetwarzanie danych.

Czy komuś też się takie coś dzieje? A przede wszystkim, jak się od tego uwolnić? Nie ma opcji, że dziękuję, nie skorzystam.

Defender nie uznał tego za wirusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Jak dobrze popatrzysz na zrzut, to widać, że mam uBlocka. Otwierałem tę pierwszą stronę ankiety, gdzie są pytania o zgodę, potem uBlocka. Był dla ankiety aktywny, a mimo to się nadal pojawia. Jeśli sam jej nie zamknę, znika po kilkunastu sekundach.

Czy ktoś jeszcze, nie podpowiedział by mi, jak usunąć na stałe tę ankietę? Nie jest ona może powiązana jakoś ze sterownikami od karty graficznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portals  Tylko żebym ja wiedział, gdzie tego szukać. Już wcześniej łaziłem w jego ustawieniach i szukałem czegoś, co mi pozwoli tę ankietę zamknąć.

Dziwi mnie tylko to, że tyle czasu przeglądarka z uBlockiem działa bez problemu, a ja przed pojawieniem się tej ankiety oprócz zgody na ciasteczka, żadnych innych zgód nie dawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portals No to ja mam pozaznaczane te pozycje.

Bez tytułu.jpg

Okazuje się, że wysyła to jakaś firma sondażowa z Warszawy. Tam gdzie są te zgody jest Regulamin, który można przeczytać. Tam znalazłem odsyłacz do strony tej firmy. Wywołałem ją, ale to jakaś pułapka, bo bez zalogowania wejście niemożliwe, a zalogować się można tylko w tej ankiecie. Tam też znalazłem adres tej firmy. A przez to samo zawiera się z tą firmą umowę na świadczenie usług. Rozmowy z firmą przez e-maila, ale po podaniu swoich personali. A z innych zgód, trzeba wyrazić przyzwolenie na handel moimi danymi.

Trzeba będzie się z tym dziadostwem pomęczyć, aż zrezygnują z powodu mojej nieaktywności.

Chyba, że ktoś mi podpowie, w jaki inny sposób można ich zablokować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.