Skocz do zawartości

Co zrobić, aby zacząć grać w Call of Chernobyl?


MaksiuALAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze. Jestem raczej starym wilkiem który ograł wszystkie oryginalne części naszego kochanego Stalkera. Niestety przez okres jakichs 10 lat pozostałem totalnie poza tematem i postanowiłem wrócić. Nieukrywam, że niestety  wiele ale to nie spodziewałbym sie że aż tyle mnie ominęło. Chciałbym zacząć od Call Of Chernobyl. Niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i skąd ściągnąć wszystkie potrzebne mi pliki.
Moją platformą jest windows 10 (32)

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc chociażby w nakierowaniu gdzie zacząć grzebać.
Pozdrawiam 
Maks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaksiuALAN w wielkim skrócie, wchodzisz w temat CoCka, np w ten z najnowszą wersją.

Czytasz pierwszy post, tam masz linki, sposób instalacji.

Potem możesz jeszcze zajrzeć do działu dodatki żeby go jeszcze dopakować pod różnymi względami, chociaż jak tyle nie grałeś to żeby nie kombinować to i czysty CoCk ci się spodoba.

A jak już sobie przypomnisz jak się gra w Stalkery ;)

To zamiast CoCka polecę ci Anomaly, obecnie chyba najpopularniejszy i najbardziej rozbudowany mod na nim zbudowany. Tylko, że ma dużo nowych mechanik więc może być sporo trudniejszy pod pewnymi względami.

No ale tak na zaś jakby co ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaksiuALAN :witam:y na forum.

Jeśli grałeś tylko w podstawki - tak zrozumiałem Twoją informację - to moim zdaniem zaczynać przypomnienie sobie stalkera po tak długiej przerwie od CoC, nie było najlepszym wyborem.

CoC, mimo że ma wstawioną szczątkową fabułę przy wyborze gry fabularnej, to zasadniczo jest to tylko baza dla do robienia innych modów, w której jesteś zdany sam na siebie.

Ale aby zbyt daleko do CoCa Cię nie odsyłać, proponuję, abyś zaczął od moda zrobionego właśnie na tej bazie, o nazwie Powrót Legendy. Na pewno ten mod pozwoli Ci odświeżyć więź ze stalkerką. tyle tylko, że PL nie ma spolszczenia.

Za to spolszczone są obie wersje moda Deja vu. Polecam tę Outfater. Mod, to kompilacja wszystkich trzech podstawek i kilku bildów, więc idealny na odświeżenie pamięci.

A o kolejnych modach możemy porozmawiać, jak skończysz pierwszego. A masz ich sporo do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu to ja najpierw polecałbym odświeżyć raz jeszcze całą trylogię... a co do modów.... panowie wyżej mają rację, chodź grałem w COC-a i nawet było fajnie, chodź brakowało poziomu trudności oraz porządnej ekonomii (można się szybko wzbogacić jako myśliwy no i farta miałem do detektorów Wieles). W żadne fabularne modyfikacje zbytnio nie ograłem, no chyba, że zaliczamy do tego Misery, które podkręca trudność Zewu Prypeci, a jak koniecznie chcesz jakiegoś sandboxa to rozważ Dead Air oraz Anomaly. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kondotier napisał:

@MaksiuALAN :witam:y na forum.

Jeśli grałeś tylko w podstawki - tak zrozumiałem Twoją informację - to moim zdaniem zaczynać przypomnienie sobie stalkera po tak długiej przerwie od CoC, nie było najlepszym wyborem.

CoC, mimo że ma wstawioną szczątkową fabułę przy wyborze gry fabularnej, to zasadniczo jest to tylko baza dla do robienia innych modów, w której jesteś zdany sam na siebie.

Ale aby zbyt daleko do CoCa Cię nie odsyłać, proponuję, abyś zaczął od moda zrobionego właśnie na tej bazie, o nazwie Powrót Legendy. Na pewno ten mod pozwoli Ci odświeżyć więź ze stalkerką. tyle tylko, że PL nie ma spolszczenia.

Za to spolszczone są obie wersje moda Deja vu. Polecam tę Outfater. Mod, to kompilacja wszystkich trzech podstawek i kilku bildów, więc idealny na odświeżenie pamięci.

A o kolejnych modach możemy porozmawiać, jak skończysz pierwszego. A masz ich sporo do wyboru.

Wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Skupiłbym się tutaj na wiadomości od Pana Nestora, ponieważ zgadzam się całkowicie. Chciałbym sobie przypomnieć wszystko a najlepiej za jednym razem. Czy zatem wątek z CoCa mógłbym przenieść na zapytanie jak dobrać się do tego Deja Vu Outfater?
Przepraszam, za bycie kolejnym malkontentem i marudą, ale na prawdę nie wiem od czego zacząć.
Pozdrawiam Was Nestor, Detektyw i Turysta.
Maks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaksiuALAN Nestor, Detektyw i Turysta to nie nasze nicki ;) jak piszesz posta i chcesz do kogoś konkretnego napisać to piszesz @ i potem zaczynasz pisać nick np @kondotier albo @tom3kb i ci wyskoczą z listy ;)

A co do twojego pytania o Outfatera, to jak już coś to pisz w jego temacie. No ale pierwsze ważne pytanie czy masz Cień Czarnobyla w v1.0004 bo na takiej będzie chodził, no i na czym masz stalkera, wersja steam/gog czy pudełkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kondotier.

@MaksiuALANNa górze strony i z prawej, masz okienko "Szukaj". Wystarczy do niego wpisać Outfater, a w rozwijanej liście która się pojawi zaptaszkować Tematy i kliknąć w przycisk lupy.

A tu masz dla łatwiejszego znalezienia jeszcze jedną z możliwości forum.

W #1 moda masz wszystko co potrzebujesz, aby się do niego "dobrać" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.