Skocz do zawartości

Babol z wczytywaniem.


Zawisza

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż, podstawka Zew Prypeci nagle strzeliła focha.  Gra z pulpitu uruchamia się bez zastrzeżeń zaś pierwszy załadunek danych, nowa gra, wczytywanie trwa więcej jak pięć minut; natomiast już wczytywanie save`a przebiega, jak na mój sprzęt, w miarę normalnie czyli około do minuty. 

Od początku, zainstalowałem dodatek Sigerous Mod 2.2 i zaczęły się problemy, które pozostały w podstawce nawet po reinstalce.  Po wskazówkach uzyskanych na forach przerobiłem: Oczywiście reinstalka podstawki, przenoszenie zawartości na inną partycję, kwestia zgodności systemu czy uprawnień, etc.  Szukanie, jak na moje możliwości, problemów w rejestrze, regedit. (Podejrzewam gdzieś tutaj ukryty problem, słyszę dzwony ale kościoła nie widzę) Ostatnia porada jaką uzyskałem to postawienie na nowo systemu, odpada.   Samodzielne mody jak CoC  ładują się przyzwoicie, około 45 sekund, nowa gra do minuty. Natomiast Zew Prypeci czy to  podstawka czy z dodatkami ześlimaczył się kompletnie. 

Win 7 64, laptop reanimowany dyskiem sdd i 8 gb ram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zawisza  Podpowiem dwie rzeczy.

1. Nigdy nie stawiaj moda na podstawkę, którą masz na dysku systemowym. To powinna być święta krowa.  Robisz kopię gry na inny dysk lub partycję, nazwę kopii zmieniasz na nazwę moda. Robisz dla niej nowy skrót pulpitowy, albo od silnika, albo jak przy ZP od startera. Teraz zmiana w pliku fsgame.ltx linii wskazującej, gdzie mają być robione zapisy na taką, aby były robione w kat głównym moda. I dopiero na tak przygotowaną kopię gry stawiasz moda.

Po zakończeniu gry, całość wywalasz do kosza. A tak robić trzeba dlatego, że współczesne mody oprócz wstawienia gamedaty, robią też zmiany w kat bin.

I gdy stawiasz nowego moda, to mogą wystąpić między starym a nowym zgrzyty. A nawet sama podstawka z usuniętą tylko gamedatą, ma problemy.

Przeinstaluj grę. Na forum jest temat od  @Pirunvirsi , w którym masz repacki wszystkich gier. Pobierz sobie taką paczkę i zobacz jak będzie się zachowywał ZP z tej paczki.

2. Jak duży masz ustawiony plik wymiany? Dla niektórych modów, 8 RAM to minimum, jak i zakaz stawiania na systemowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kondotier napisał:

1. Nigdy nie stawiaj moda na podstawkę, którą masz na dysku systemowym. To powinna być święta krowa.  Robisz kopię gry na inny dysk lub partycję, nazwę kopii zmieniasz na nazwę moda. Robisz dla niej nowy skrót pulpitowy, albo od silnika, albo jak przy ZP od startera. Teraz zmiana w pliku fsgame.ltx linii wskazującej, gdzie mają być robione zapisy na taką, aby były robione w kat głównym moda. I dopiero na tak przygotowaną kopię gry stawiasz moda.

Dokładnie, przytoczę moje doświadczenie, zainstalowałem ostatnio jakiegoś moda do COP na dysku C, później odinstalowałem i gra później nie chodziła. Reinstall również nie pomógł. @Zawisza Dlatego serdecznie polecam zainstalować sobie paczkę trylogii podstawek stalkera, pod tym linkiem.

I Jak skończysz moda, odechce ci się w niego grać i nie zamierzasz w bliskiej przyszłości do niego wracać, usuń cały folder, i postaw grę na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Dokładnie ! Ale nie w katalogu common... CoP a w folderze bin,  xrEngine okazał się być w trybie dla win7.  Za Twoją wzmianką sprawdziłem dokładnie wszystko raz jeszcze i tam w .exe wystarczyło ptaszek odznaczyć; o dziwo jestem pewny, że również to sprawdziłem.  Kilkukrotnie  stawiałem grę z backupa Steam...itp. 

Abstrahując, 40 procent informacji z sieci radziło by na nowo postawić Steam`a czy Windows. i w ten sposób rozwiązać problem. Dla jakiejś pierdoły zdemolować, zaorać i budować na nowo. A tu okazuję się, klik i załatwione. 

Chwała i wódka dla Ciebie  😊 I dla wszystkich, którzy pochylili się nad moim tematem, oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.