Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@jurek48  Wkleiłem je ręcznie ( tylko zawartość unpack ), ale nadal nie mogę zapisywać z menu. Nadanie statusu administratora tak dla katalogu moda jak i w skrócie, nic nie daje.

Chyba w modzie brakuje opcji dla klawiatury, po zmianie kodowania. Wg. mnie, już w instalatorze powinien być dodany język polski, którego wybranie skutkowałoby przy instalowaniu automatyczne przekodowanie.

Ale patrząc na te dodane do sterowania opcje np. Zapisu na lokacji, coś mi się widzi, że te problemy z zapisywaniem nie są przypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy. Podczas instalacji wyskoczył komunikat o niemożliwości odczytania pliku jakiegośtam, ponawiane próby nie pomogły więc nacisnąłem ZIGNORUJ i proces doszedł do końca.

Gra działa stabilnie, dochodzę już do końca wątku głównego, ale zainteresowała mnie wielka ilość czerwonych linii w oknie konsoli o brakujących teksturach. Zauważyłem że w katalogu głównym brakuje archiwum "gamedata.db_textures_3". Na obrazku po prawej jest katalog główny gry a po lewej fragmencik loga z zamknięcia gry, takich błędów są tam setki. Jeśli ktoś byłby tak miły i znalazł sposób abym mógł brakujące archiwum pozyskać, byłbym bardzo wdzięczny. Jeszcze mam prośbę aby rzucić okiem na pozostałe archiwa czy mają odpowiednie wielkości. Z góry dziękuję i pozdrawiam

000Schowek01.thumb.jpg.1509772b9b7381b07f1bc1b921c2a478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom3kb

Czyli w grze brakuje około 2GB tekstur, na razie stwierdziłem brak płotów siatkowych i niektórych dachów, zastanawiam się skąd gra bierze zamienniki do wyświetlenia i dlaczego w ogóle daje się uruchomić i działa w miarę stabilnie a przez 38 dni w grze miałem chyba cztery wyloty. Ponawiam prośbę, może ktoś ma konto na yandexie, mega  czy google drive i zadał by sobie trochę trudu, żeby tam wrzucić to archiwum i przesłać mi linka, gdyż obawiam się że może zabraknąć całej lokacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Andre Woz napisał:

Ponawiam prośbę, może ktoś ma konto na yandexie, mega  czy google drive i zadał by sobie trochę trudu, żeby tam wrzucić to archiwum i przesłać mi linka, gdyż obawiam się że może zabraknąć całej lokacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Poleży do jutrzejszego wieczora :

https://yadi.sk/d/h7ytGKOECZRehw

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312

WIELKIE DZIĘKI - już się pobiera, mam nadzieję że gra go przyjmie.

Pozdrawiam

Witam.

Pobrałem, dołożyłem i wreszcie Zona wygląda tak jak powinna wyglądać. Zauważyłem też znaczącą poprawę płynności działania gry.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za błyskawiczną i skuteczną pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Andre Woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moich perypetii z ustawieniami dla moda ciąg dalszy. Moda musiałem przeinstalować, bo przy wgrywaniu "ułatwień" - mimo że były dla odpowiedniego patcha - to spowodowały brak możliwości uruchomienia moda. Przywrócenie pliku który był przez loga wskazywany, nic nie dało.

W trakcie ustawień dla nowej gry, znalazłem pozycje super skoku, schowków Kolekcjonera i coś jeszcze. Ale nie dało się ich wybrać. Po wybraniu zaś Superskoku i szybkiego Powracacza zapisu w opcjach klawiaturowych, nie działają. Jest tu jakiś niezrozumiały kruczek? Bo jak grałem w poprzednią wersję (OP 2 ), nie miałem tego problemu.

W opcjach klawiaturowych są klawisze szybkiego dostępu ( takie jak w ZP ), ale nie ma "okienek" dla nich. Czego one dotyczą i co w ich efekcie można uzyskać?

I pytanie dotyczące zadań od NPCów. Czy ta kurtka bandycka z siatką, do znalezienia w tunelu, jest kwestową, czy tylko znajdźką. Nie ma na nią zadania. Jest zadanie na kurtkę z maską, ale jak pamiętam, ta jest na Wysypisku.

Pod względem hardkorowości ( gram na najniższym ) jak na razie nie miałem sytuacji bez wyjścia. Było trochę powtórek w czasie snu w pieczarze, ale do Górnika doszedłem.

Gram tylko dlatego, aby na własnej skórze sprawdzić problemy jakie mieli poprzedni grający. Najupierdliwszym jest brak możliwości robienia zapisów z menu, mimo dokonania wszystkich zaleceń dotyczących uruchamiania jako administrator. Tu autorzy moda będą musieli coś zrobić, aby przy zmianie kodowania, mod widział nasze klawiatury. Bo samo dodanie tłumaczenia, to za mało. Robię zapisy z konsoli i te jakie można zrobić z ustawień.

A co dotyczy uwagi @tom3kb  na SB, to odpowiadam. Na temat tej modyfikacji zdania nie zmieniłem. Dalej uważam, że jest modyfikacją zrobioną przez sadystów, dla masochistów.   

Grał będę na tyle długo, aż się pojawi nowy mod, albo się tym znudzę. Mimo wszystkich zmian i "udoskonaleń", mam w nim tylko "powtórki z rozrywki" z innych modów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

 

I pytanie dotyczące zadań od NPCów. Czy ta kurtka bandycka z siatką, do znalezienia w tunelu, jest kwestową, czy tylko znajdźką. Nie ma na nią zadania. Jest zadanie na kurtkę z maską, ale jak pamiętam, ta jest na Wysypisku.

 

@kondotier - ta kurtka bandycka z siatką w tunelu na Kordonie jest questowa . W NS 2016 szukalismy jej na Wysypisku .

 W kwestii zapisów etc...  w którymś momencie przeinstalowałem Op-ka i gram obecnie na 8.0 z polonizacją. Przyznam szczerze , że nie mam żadnych problemów natury technicznej. Oprócz niemożliwości "odptaszkowania" godziny grozy - co mnie ciut wnerwia.

Gwoli informacji - mod stoi na Win10/1903 na systemowym C: \OP2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam pewien problem. 

Gram na wersji 7.3. Jestem we Wschodniej Prypeci, przyniosłem Dimakowi 3 stare dokumenty z Zatonu, ale niestety nie mogę ukończyć tej rozmowy bo wyskakuje mi Fatal Error: 


[03.07.19 16:22:17.212]  
[03.07.19 16:22:17.212] [error]Expression    : fatal error
[03.07.19 16:22:17.212] [error]Function      : CALifeSimulator__spawn_item
[03.07.19 16:22:17.212] [error]File          : alife_simulator_script.cpp
[03.07.19 16:22:17.212] [error]Line          : 226
[03.07.19 16:22:17.212] [error]Description   : <no expression>
[03.07.19 16:22:17.212] [error]Arguments     : Invalid section!
[03.07.19 16:22:17.212]  
[03.07.19 16:22:17.212] 
[03.07.19 16:22:17.212] stack trace:
[03.07.19 16:22:17.212] 
[03.07.19 16:22:17.553] *** break by StackWalk ***
[03.07.19 16:22:17.553] stack trace:
[03.07.19 16:22:17.553] 

I prośba dla grających w ta wersje: czy ktoś mógłby wczytać mój zapis u siebie i "przeklikać" tą rozmowę z Dimakiem? Będę bardzo wdzięczny. 

Mój zapis tracer_quicksave.ddstracer_quicksave.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ignachinio napisał:

Moi mili wam  też znikają artefakty od tak? Mam na pasie 28 artów idę sobie i nagle jest ich 26. Dwóch brakuje, zero komunikatów brak brukowców? O co chodzi :P

Mi ostatnio po emisji walnęło komunikatem, że jeden z artefaktów się zdegradował ale w ekwipunku pojawił się brukowiec. no i był czerwony sms. ale ich czasem na ekranie nie widać, to jak usłyszysz dźwięk smsa i nie ma nic na ekranie to zerknij do pda w rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm  Na tę kurtkę z siatką, zawsze dawał zadanie Żwawy po jego uwolnieniu. Teraz chce inną, bo z maską przeciwgazową. A jak pamiętam ( bo kurki pomyliłem ) ta z maską jest w podziemiu koło hangaru. Żwawy na tę kolczatkę nie ma opcji.

A co dotyczy tego Superskoku. Znalazłem filmik z poradą. Okazuje się, że aby móc to zaznaczyć w opcjach dla Gry, najpierw trzeba wybrać klawisz w opcjach klawiatury, a dopiero potem w opcjach gry. 

Daję filmik pokazujący to postępowanie i korzystanie z podwyższonego skoku.

https://www.youtube.com/watch?v=1bAxTwKJrv0&list=PLWVGPhjMh5Y4nmi-qN34fBTgVWCgof7it&index=1

W tej paczce porad jest jeszcze kilka ciekawych "oszukań" moda.

Ja mam 8.2, może w nim jest coś nie tak. Bo przecież też przeinstalowywałem i od razu katalogowi moda zmieniłem uprawnienia.

Jeśli komuś za słabo świeci latarka z moda, to radzę dodać tę spec latarkę którą wstawił chyba @Mnieciu . A by jej nie szukać po forum, podpinam ją tutaj.

light_night.ltx

Lepsza od noktowizora i ma tę przewagę nad innymi "zczitowanymi", że nie powoduje zaświetleń, a przede wszystkim latarki NPCów nie oślepiają.

No i dwa zrzuty.

              Przeszkadzał zabrać schowek Kolekcjonera.                             Jej nie pomogła ucieczka do kąta. Ale mnie to pomogło.

ss_administrator_07-03-19_14-03-14_(l01_escape).thumb.jpg.d9faa087294f6ca233193451a8d6380a.jpg     ss_administrator_07-03-19_14-40-30_(l01_escape).thumb.jpg.f73d9178e6c353cd468b7bf0caa8855b.jpg

Czy do skorzystania z zestawów naprawczych które dał Sidorowicz, będących w inwentarzu, też jest potrzebna druga broń na części?

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kondotier napisał:

Czy do skorzystania z zestawów naprawczych które dał Sidorowicz, będących w inwentarzu, też jest potrzebna druga broń na części?

Nie, przeciągasz w ekwipunku zestaw na to co chcesz naprawić, jak można to zaczyna się naprawa i słychać stukanie jak u kowala :D

Jak sprzęt dobry to komunikat, że nie trzeba naprawiać.

Jak sprzęt za mocno popsuty to też komunikat z odpowiednią informacją. to wtedy potrzebna kasa i czarna energia żeby naprawiać np u Sida.

 

Co do kurtki to zanieś do bunkra do Sida i na razie schomikuj w skrzyni, nie pamietam czy na nią też jest zadanie ale jak będzie to będziesz miał na miejscu.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm  - Masz rację, u mnie też ją przyjął. Ponieważ zabrałem ją bez zadania przy okazji zabierania golarki dla Wilka, nie przeczytałem jej opisu. A jest to opis z maską. Na razie zrobiłem wszystko to co można zrobić na Kordonie przed pójściem na Wysypisko. Przy okazji przechodzenia pod mostem, zabiorę schowek Kolekcjonera ( na głębokim przysiadzie :077: ).

Nie wiem dlaczego, ale jak próbuję zabrać wojakom wódkę przy skrzyni, to do mnie walą. Musiałem aż na filmiki popatrzeć, a na nich się da. Ale nie problem. Powinni jeszcze na jakiejś lokacji ulokować gorzelnię, albo bimbrowników. To byłaby frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.