Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie mam problem, zrobiłem zadanie dla Aleksendrycza czy jak mu tam, na bagnach, gdy jest finalny dialog on częstuje mnie kielichem, GG mówi że za dużo wypił i umieram, bez kielicha znowu zadanie się nie zaliczy, muszę go wypić, co tu trzeba zrobić? no bo przecież musi być jakieś rozwiązanie

ss_cez137_01-05-21_18-11-21_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jest jakiś sposób żeby zmniejszyć celność sztucznej inteligencji? No przecież to jest chore, ucho wystawię za murek a snajper PM-ką ze 100 metrów potrafi na hita ustrzelić XD ustawiłem nawet poziom trudności na rekruta, ale nie wiem szczerze czym to się różni, bo w rozgrywce żadnej różnicy nie widać, a jakoś nie bawi mnie model rozgrywki typu wczytuj pięćdziesiąt razy, żeby sobie z trzema gośćmi poradzić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio no niestety, nic z tego, poszedłem do bazy CN, przekimałem się 8 godzin, potem zjadłem i poszedłem do niego, sytuacja się powtarza, może mam kaca?:007: no nic, na razie schowałem kontenery w skrzynce obok niego, przyjdę tam za jakiś czas i spróbuję ponownie, puki co jest co robić i to aż w nadmiarze

edit: miałem jednak kaca, poszło to zadanie

@maltryk użyj nieśmiertelności, ja tak robię bo niektóre sytuację są tak chore i niewykonalne że nie da się inaczej

Jeszcze przy okazji, mam dwie sprawy, pierwsza to taka czy jest możliwe żeby tekstura zniknęła gdzieś? miałem taką sytuację że gdy robiłem to zadanie dla Aleksandrycza to w miejscu gdzie siedzieli leżał przy krzaku trup żołnierza i obok niego leżał plecak, wykorzystałem owy plecak jako schowek, potem szukałem tego żołnierza i nigdzie go nie ma, więc poszedłem robić dalej grę, wyszedłem z lokacji, poszedłem do baru etc gra się toczyła swoimi torami, do Sacharowa polazłem, dostałem zadanie od Krugłowa na tych najemników, detektor i helikopter, musiałem iść z powrotem na bagna, oczywiście poszedłem w miejsce gdzie leżał żołnierz z moim schowkiem, przeszukałem teren 10 razy, nie ma żołnierza i schowka, szkoda mi go bo schowałem tam parę fajnych fantów i artów, jest to w ogóle możliwe?

Druga sprawa to taka że za Chiny ludowe nie mogę ogarnąć gdzie jest schowek w Zaporożcu na bagnach, chodzę dookoła niego i nic, wiem że w Zaporożcach schowki są z tyłu w bagażniku ale tu bagażnik jest w ziemi/mule więc go nie ma

aha jeszcze jeden temat, gdzie jest schowek kolekcjonera w barze? tu przy przejściu na Dzicz, od strony baru na mini mapce nie widać znacznika natomiast gdy idę od strony dziczy jest znacznik ale nie mogą zajść dalej po rurach niż na foto, w "przejściu" na dzicz są też te dokumenty Woronina, jak tam wejść? tzn da się i tam wchodziłem ale dokumentów tam nie ma

ss_cez137_01-06-21_15-48-22_(marsh).jpg

ss_cez137_01-06-21_15-57-47_(marsh).jpg

ss_cez137_01-06-21_16-34-34_(marsh).jpg

ss_cez137_01-06-21_15-02-14_(l06_rostok).jpg

ss_cez137_01-06-21_15-06-57_(l05_bar).jpg

ss_cez137_01-06-21_15-04-50_(l06_rostok).jpg

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak dzięki temu do samego końca mod jest ciekawy.. a przeciwników nie kasujesz na tony jak w innych modach. Ja do samego końca walczyłem z niektórymi przeciwnikami jak na początku.

Ale dzięki temu skupiasz się do końca na modzie bo każdy może Cie zabić. Kluczem do sukcesu jest posiadanie broni z optyką. Dzięki temu masz przewagę nad przeciwnikiem i wykorzystuj osłony.

 

@cez137 na jakim grasz oświetleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio na dynamicznym, myślisz że to od tego? fakt faktem zauważyłem że w niektórych miejscach szczególnie mi laguje, najbardziej przy wejściu do baru od strony Wysypu, przy wejściu na Jantar to samo i jeszcze w kilku miejscach szczególnie w deszcz, ale żeby znikały tekstury? no nie wiem, może

@Lycoris Radiata od magazynów? hmm? a to ciekawe, spróbuję

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maltryk Jeżeli nie używasz cheata od Junxa, czyli to że każdy przeciwnik zostawia po sobie 30 paczek naboi, to nie pakuj się w bitwy z kimkolwiek, oni i tak dużo ci nie dadzą ammo lub fantów. Jednak nie radzę używać nieśmiertelności lub cheatów, bo ja po przejściu całej gry mam niedosyt że nie do końca fair przeszedłem grę :p.

Wysługuj się za to innymi npc-ami, jak jakaś bitwa jest np na wysypisku na hangarze piorą się stalkerzy z bandytami, to poczekaj aż powojują i jak sprawa ucichnie to sobie wyjdziesz i pozbierasz fanty z trupów. To jest dobry sposób, bo ani ammo nie tracisz, ani nerwów nie psujesz bo nie musisz 50 razy wczytywać, a same zyski. Btw u mnie Artiom Kulinar był nieśmiertelny, zawsze jak jakiś bandyta przychodził to go zbijał z planszy.

@cez137 Nie baw się w kitranie rzeczy w schowkach. To jest przykazanie ode mnie, ja znalazłem raz na kordonie miniguna, perfekcyjny stan, nawet 2 puszki ammo były, schowałem sobie w barze w skrzyneczce w której schowek jest i pewnego dnia pewien chytry powinnościowiec sobie go przywłaszczył, nawet screena mam...

Spoiler

1000952263_ss_kubafilip_08-02-20_17-31-37_(l05_bar).thumb.jpg.0d2312213adc982947fd6a8aeac2b3c9.jpg

A mi z koleji ten schowek nie zniknął, ale stał się taki wyszlifowany na błysk, troche niebieski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cez137 napisał:

@Ignachinio na dynamicznym, myślisz że to od tego? fakt faktem zauważyłem że w niektórych miejscach szczególnie mi laguje, najbardziej przy wejściu do baru od strony Wysypu, przy wejściu na Jantar to samo i jeszcze w kilku miejscach szczególnie w deszcz, ale żeby znikały tekstury? no nie wiem, może

@Lycoris Radiata od magazynów? hmm? a to ciekawe, spróbuję

Ogólnie to Bagna są bardzo wymagające i pamiętam, że było zalecenie aby grać na statycznym. No ale .. każdy gra jak chce. Wiem, że na statycznym bronie lubiły wpaść w tekstury ale żeby cały schowek?

Dziwne..

 

A co do nie mieszania się w strzelaniny.. Hm dziwny sposób. Amunicji z biegiem gry dostaniesz sporo. Choć ja grałem na tym cudzie od Junxa ale nawet bez niego kluczem jest wymienność broni. Raz używasz Kałacha i walisz do towarzystwa z jego amunicji zdobywając NATo amunicję i odwrotnie. Na spokojnie jest tylu wrogów, że amunicji Ci nie zabraknie nigdy.

 

Dziwne mnie nigdy nie okradli w OP.2.1 a schowków miałem od groma w barze w hangarze obok wejścia do Powinności. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr_Sztychowka 

10 godzin temu, Dr_Sztychowka napisał:

schowałem sobie w barze w skrzyneczce w której schowek jest i pewnego dnia pewien chytry powinnościowiec sobie go przywłaszczył, nawet screena mam...

a to ciekawe, też mam w barze schowki, i to nawet 3, i większość rzeczy tam właśnie targam, bar jest mniej więcej pośrodku moda i zawsze to jest dla mnie taka baza wypadowa, do tej pory nic mi nie zginęło, wiem że są mody w których schowki są okradane ale to zwykle jest napisane przez autora moda

10 godzin temu, Dr_Sztychowka napisał:

A mi z koleji ten schowek nie zniknął, ale stał się taki wyszlifowany na błysk, troche niebieski...

obok leżał trup żołnierza, też by zniknął? plecak był właśnie jego

@Ignachinio 

10 godzin temu, Ignachinio napisał:

kluczem jest wymienność broni. Raz używasz Kałacha i walisz do towarzystwa z jego amunicji zdobywając NATo amunicję i odwrotnie.

no niby racja ale idąc tym tokiem trzeba by targać ze sobą cały arsenał przy udźwigu ~ 100kg (w moim przypadku) tak, wiem że są egzy, mam ich kilka, ale bez baterii i popsute, tzn zużyte, nawet mam ten niewidzialny, ale on akurat pod względem udźwigu jest słaby (80kg) jest tyle rodzaji broni i amunicji że jest to raczej ciężko wykonalne, gdy idziesz na rajd to bierzesz z 5 rodzaji broni i każda na inną amunicje (ja tak robię), do tego granaty jak masz i apteczki plus masa innych gratów o artach nie wspominając i już masz ~ 80kg, do tego po drodze zbierzesz z trupów z 5 pukawek, ammo, trochę żarcia, znajdziesz kilka artów i nie możesz iść, można wymieniać broń, zgoda, ale jak ja mam zmodzonego kałacha w super stanie, z celownikiem, tłumikiem i granatnikiem czy innego NATOwca lub snajperkę, to go przecież nie wyrzucę na rzecz jakiegoś zajechanego karabinu z trupa, muszę go nosić a też waży z 5kg, mi nie raz amunicji zabrakło to wtedy nieśmiertelność i nóż a najgorszym przypadku nogi za pas, także tak to u mnie wygląda:064:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to też jest sposób ;) Rób sobie schowki etapowe na lokacji. Ja tam robiłem, wchodziłem gdzieś miałem plecaczek i tam zbierałem co trzeba.

Albo podnieś sobie udźwig :D też tak się da. Różnie ludzie grają ;)

A co do Egzo zepsutych ja bym się w nie nie bawił. Poczekał bym na dobrej jakości. I problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Ja mam dowód, niestety nie nagrany, ale wierzcie mi, na zatonie pewnego razu schowałem jakieś tam szpargały w skrzynce chyba osobistej, przychodzę a tam wszyscy kucają koło schowka i rzeczy ubywają, naprawdę, i założyłem wtedy kłódkę na schowek i wszyscy rozeszli się...

Dobrym sposobem jest kładzenie schowków własnych poza granicami w barze, ja miałem 2 i do końca gry mi starczyły. Tam się liczy na kilogramy, nie na ilość rzeczy i miałem 100 apteczek w nim, z 50 flaszek wódki, z 60 antyradów a bandaży to i nawet z 200 było by. Genialna rzecz z tymi schowkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio 

17 minut temu, Ignachinio napisał:

Mod jest taki, że warto kolekcjonować wiele rzeczy bo mogą się przydać

Też wychodzę z takiego założenia, mam jeszcze rzeczy z początku rozgrywki, nauczony doświadczeniem z poprzednich modów, nie raz tak miałem że zdobyłem jakąś rzecz na początku moda i sprzedałem bo kasy nie było albo się na coś zamieniłem a powiedzmy w połowie moda ta rzecz była potrzebna i nie było możliwości jej ani znaleźć ani kupić, zostawał albo spawner pod warunkiem że działał albo skopana fabuła, cofanie się w zapisach a w moim przypadku koniec moda, bo ja nie lubię się daleko cofać w zapisach, w tym już raz się cofnąłem ale na szczęście niedaleko, więc rzeczy trzeba chomikować po schowkach, nie ma innej opcji, ukradną to ukradną, trudno, ale warto być dobrej myśli że nie ukradną @Dr_Sztychowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Jeśli to był plecak trupa, to "likwidator trupów" w modzie usunął go razem z trupem. A ze schowków w barze ( i to w każdym modzie ), należy wybierać te, koło których nie przechodzą ci enpece po barze wędrujący. Sprawdza się skrzynka koło Arniego, bo on jej nie opróżnia, albo plecak na tym zbiorniku koło hangaru przy bazie powinności. Każdy inny tradycyjny schowek, może być opróżniony z co lepszych przedmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.