Skocz do zawartości

Książki - dyskusja ogólna


boberm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

"Expanse" - tom szósty -

1dwvVOa.thumb.jpg.74cfe8c54e42f94b7290ce6908b0883b.jpg

Recenzja:

Rewolucja dojrzewająca od pokoleń zaczęła się w ogniu i skończy się we krwi.

Wolna Flota – grupa skorych do przemocy Pasiarzy w czarnorynkowych okrętach wojennych – okaleczyła Ziemię i rozpoczęła kampanię piractwa i przemocy wśród planet zewnętrznych. Statki kolonizacyjne kierujące się do tysiąca nowych planet po drugiej stronie pierścieni wrót obcych są łatwą zdobyczą, a żadna flota nie ma dość sił, by ich chronić.

James Holden i jego załoga lepiej niż inni znają mocne i słabe strony nowego przeciwnika. Mając do czynienia z silniejszym i liczniejszym wrogiem, znękane pozostałości dawnych potęg politycznych wzywają Rosynanta do desperackiej misji polegającej na dotarciu do stacji Medyna w samym sercu sieci wrót.

Jednakże nowe sojusze są równie niedoskonałe jak stare, a walka o władzę dopiero się rozpoczęła.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
2 godziny temu, ArNie napisał:

Ja jeszcze czekam aż Tania Książka mi przyśle nowy egzemplarz Wygnańca od Briana Larsona bo mam ochotę wreszcie zakończyć cykl Star Force, a na półce u mnie już kolejne książki czekają na swą kolej ;)

 

Będę musiał w końcu się pochwalić swoim nabytkiem z Warszawskich Targów Fantastyki, a trochę mam pereł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@ArNie Książki z Drageusa. :D Tej serii nie znam, ale za to czytam Legion Nieśmiertelnych Larsona (brakuje mi siódmego tomu), aktualnie czytam Świat Krwi i będzie z tego opinia dla Drageusa. Oprócz tego kończę Larssona "Mavericks" i niebawem biorę się za "Armagedon" i później dokupię sobie wcześniejsze tomy "Expediotiry Force" czy jak ta seria się nazywa. Ogólnie jak chcesz się rozluźnić to sięgnij po Larsona, chociaż jego McGill przy ilości zaliczanych panienek trochę kojarzył mi się z pewnym fabrycznym autorem. ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darrienpowiem ci szczerze że odkąd przeczytałem Rebel Fleet od Larsona to stwierdziłem, że muszę od niego odpocząć właśnie ze względu na to co napisałeś.

A Expeditionary Force jak dla mnie jest cud miód orzeszki - bo tak Joe jak i Skippy to postacie genialne w moim odczuciu, w pewnym sensie wyśmiewające typowy motyw, że w przypadku najazdu obcych ludzkość się sama jakoś obroni.

Jak o Drageusa chodzi to oprócz Odyssey One czekam głównie na nowe tomy ExForce właśnie oraz dwa nowe tomy ze Starej Floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Stalkery! Podeślecie mi pieśń krasnoludów z Hobbita? W sensie z książki, moment w którym kompania Thorina przebywa u Bilba Bagginsa, Nie posiadam własnego egzemplarza książki, a Władcę mam w tłumaczeniu Łozińskiego. ;)

 

Edycja: To chyba powinno być to... Ale to znalezione w Internecie, może znawca potwierdzi....

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom
Czarodziejskie wydrzeć złoto!

Już krasnali działa czar;
W ciszę młotów dźwięk się wdarł,
Tam gdzie mrok pod skałą władnie
I gdzie dziwy drzemią na dnie.

Dawnych elfów możny ród
Złota tu zgromadził w bród
I w podziemnych kuźniach młotem
Z kruszcu miecze kował złote.

Na srebrzystych nitek pas
Nizał błyski lśniących gwiazd,
W złotych koron zaś obręcze
Księżycowe wplatał tęcze.

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom
Zapomniane wydrzeć złoto!

Złote harfy leżą wiek,
Gdzie nie kopał żaden człek,
A w nich pieśni drzemie mnogo
Nie słyszanych przez nikogo.

Nagle sosen słychać szum,
Wichrów nocą zawył tłum
I czerwonym, żywym ogniem
Drzewa płoną jak pochodnie.

Gdzieś w dolinie bije dzwon,
Ludzie patrzą z wszystkich stron,
A gniew Smoka ciska gromy
Na struchlałe, kruche domy.

Dymią góry w blasku gwiazd,
Dla krasnali przyszedł czas.
Po pagórkach, po urwiskach
W księżycowych biegną błyskach.

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
Żeby wydrzeć lochom, grotom
Nasze harfy, nasze złoto!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Hej! Można już zamawiać w przedsprzedaży nową powieść Sławomira Nieściura "Z jak Zło", co ukaże się nakładem wydawnictwa OdeSFa tj. Odmienne Stany Fantastyki!

Zamawiajcie bezpośrednio ze strony wydawnictwa, w ten sposób wesprzecie od razu autora oraz Wydawcę!

O czym ta książka? W skrócie o Wojnie na Ukrainie, o agresji Rosjan. Ale znajdziecie oprócz okrucieństw nadzieję, nadzieje na lepsze jutro. Dla tych co czytali Stalkery Nieściura pozycja obowiązkowa!

Dla tych co co nie czytali.... Książka warta uwagi! Trzyma w napięciu od początku do końca! 🙂

 

KSIĄŻKĘ ZAMÓWICIE TUTAJ:

a) Egzemplarz książki!

b) Z jak Zło wraz z innymi książkami post-apo jakie mają się ukazać

!image.jpeg.7081d9b2f903f58179eb56f3695abe98.jpeg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O jak Okładka

image.thumb.jpeg.62309f862c22d405896166047b9ca3a7.jpeg

 

Zostałem doceniony przez wydawnictwo i pojawię się na okładce. Moja wypowiedź po lewej na dole. 🙂

 

Przypominam, że książkę kupicie tutaj:

https://odesfa.pl/pl/p/PRZEDSPRZEDAZ%2C-Z-jak-zlo%2C-Slawomir-Niesciur-1-egz-/45

Ewentualnie dla zaprzyjaźnionych Stalkerów można zamawiać przeze mnie. Mam dość atrakcyjny rabat. Nie kantuje ludzi na pieniądze. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.