Skocz do zawartości

Błąd w wojnie frakcji


Szwagier

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrego Dnia. Gram w Stalkera Czyste Niebo, dołączyłem do stalkerów i toczę wojnę z bandytami. 3 razy oczyściłem całe wysypisko z bandytów a gdy tylko przechodzę na kordon do Neutralnej wioski by zakończyć wojnę. Dostaje komunikat że bandyci wrócili i znowu trzeba ich pokonać. Tym razem stało się tak samo aczkolwiek mam wszystkie ikonki na zielono jak by wszystkie zadania były ukończone.  Wie ktoś jak to naprawić?

 

20230131051018_1.jpg

20230131051020_1.jpg

20230131051025_1.jpg

Edytowane przez Szwagier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szwagier Z bandytami już tak jest. W miejsce wytępionych pojawiają się nowi. Masz przy tym okazję zebrać sporo łupów i po sprzedaniu zasilić sobie konto. Jednak zbyt częste wędrówki do Sidora niepotrzebnie spowalniają pchanie fabuły.

Sporo już zaszedłeś, ale filmowy poradnik może pomóc przy kolejnych sytuacjach.

https://www.youtube.com/watch?v=rz2W8PmTah8&list=PLMnTK-S7An4KqvvXn6AMkE00s_aDNZ29o

I opisowy poradnik ( lewa kolumna na stronie )

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=785

:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują Cię typowo Wojny Frakcji (bez fabuły) to polecam TFW 3.8 tam są tylko Wojny Frakcji poprawione i z sensem. W czystej wersji gry to generalnie te wojny sensu nie mają. Bug na bugu problemy z zajęciem czegokolwiek. Generalnie nie opłacalna rozgrywka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem wielkim fanem wojny frakcji, toczyłem każdą możliwą w CzN, ogrywałem TFW 3.8, Warfare 1.4.22. Aktualnie znów ogrywam Anomaly 1.5.2. Na bazie mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że jeżeli interesuje Cię poważna wojna frakcji która nie ma masy błędów i jest stosunkowo przyjemna, to z całą pewnością odpuść sobie jakiekolwiek wojny w trylogii stalkera. Tak jak moi przedmówcy wspomnieli, pchaj fabułę, jeżeli koniecznie chcesz pobawić się w wojenki to tylko na TFW, chociaż on też stary i swoje "za uszami" ma. Jeżeli masz możliwość oraz chęci, szczerze polecam Anomaly 1.5.2, jedna z nowszych i większych modyfikacji umożliwiających sensowną wojnę frakcji.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cały TFW został wydany a nie tylko jego skrawek to tam wojna frakcji miała by jeszcze więcej sensu. Obecnie im dalej w las tym mniej chęci do gry :) Za plus prosty system perków. Minus fabuła pomimo istnienia nie została dodana. A autorzy porzucili moda dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szwagier Z zajmowaniem baz przeciwnika są w Czystym Niebie problemy.
Za samo pierwsze jej zajęcie powinieneś dostać nagrodę do odebrania bazie Samotników.

Nie ma co jej więcej razy próbować zająć bo największa nagroda jest jednorazowa.
Dalej pchaj fabułę, jak będziesz chciał to zmienisz frakcję na Wolność czy Powinność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojnę frakcji GSC skopało i od zawsze były z nią problemy i najczęściej oddziały naszego ugrupowania nie przejmowały punktów na mapie, Niektórzy modderzy próbowali to połatać, ale z różnym skutkiem. Chyba najbardziej rozpoznawalnym oraz najlepszym jest Total Faction War, ale w nim oczywiście usunięto fabułę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Agrael napisał(a):

Wojnę frakcji GSC skopało i od zawsze były z nią problemy i najczęściej oddziały naszego ugrupowania nie przejmowały punktów na mapie, Niektórzy modderzy próbowali to połatać, ale z różnym skutkiem. Chyba najbardziej rozpoznawalnym oraz najlepszym jest Total Faction War, ale w nim oczywiście usunięto fabułę. 

Zgadzam się z Tobą :) Fabuła miała być zupełnie inna w tym modzie. Ale jej nie ma. I zostały tylko wojny frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz stała się dość dziwna rzecz, stalkerzy wreszcie stwierdzili, że też chcą pozabijać bandytów nie zostawiając tego problemu na mojej głowie. I chwilę temu zajęliśmy Skład. Jest okupowany jak widać na screenie, wszystkie 4 warunki wygranej są spełnione ale nadal wojna się nie kończy. Zostały jeszcze 2 oddziały Bandytów na Północ od Składu, czy jak je wyeliminuje jest możliwość że wojna się zakończy? 

 

image.thumb.jpeg.a279be629cae975eec8b3aee4120b28d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, ja na twoim miejscu zrobiłbym twardy zapis od razu po zaistniałej sytuacji, a następnie go wczytał. Takowy zabieg bardzo często pozwala "odmrozić" zadania czy też npc'ów. Ale zakładając, że już to zrobiłeś i nic się nie zmieniło, nie sądzę żeby wyeliminowanie pozostałych oddziałów bandytów cokolwiek zmieniło. Zasadnicze pytanie, miałeś zadanie na zajęcie składu? Jeżeli tak, to czy po jego zajęciu zadanie zostało uznane za wykonane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szwagier Aleś się przypiął do tych bandytów, bazując chyba na wiedzy z modów jakie przeszedłeś. Teraz masz pilnować fabuły i zadań które masz do zrobienia, a nie nieistotnych wojen frakcji. Pozwól, aby wyręczyli Cię enpece. Chyba, że chcesz z bandytów zebrać trochę złomu. Twoje zadanie to dopaść Striełoka. I tak działaj.

A tu masz filmik, gdzie hangar jest zajęty "pokojowo".  To dobre rozwiązanie. Patrz cały, albo od 5:30.

https://www.youtube.com/watch?v=tmy11mY4pSA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.