Skocz do zawartości

[Gothic II: Noc Kruka] Legend of Ahssûn


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

tLoq6bE.png

Platforma: Gothic II: Noc Kruka
Data premiery: 24.12.2018 r.
Autorzy: LOA Team
Autorzy spolszczenia: Tulipan, Yami, Buzka555, Zipperiusz, Quasch, Iselor, Simon_Said, Fabiosek, Sebastian., Franisz, Flopson
Śr. długość rozgrywki: (ok. 30-100 godzin)


OPIS:

Spoiler
  • Historia: 
    Statek bezimiennego ambasadora króla Lalwanii zostaje zatopiony przez piratów, a sam ambasador sprzedany na arenę Ahssûn. Ostatkiem sił wychodzi obronną ręką z brutalnych walk i zostaje wrzucony do dolnej części miasta, gdzie wprawdzie utrzymywany jest względny porządek przez rekrutów, jednak widać wszechogarniającą biedę. Każdy zdany jest tutaj na siebie. Mimo zaistniałej sytuacji ambasador musi dostać się do księcia Ahssûn najszybciej jak to możliwe, żeby złożyć mu raport. Strażnik bramy do centralnej dzielnicy jednak ani myśli o tym słuchać. Czy poobijany ambasador dotrze do księcia?
  • Ahssûn - Co to jest?
    Zarówno stolica, jak i wyspa, na której rozgrywa się przygoda naszego protagonisty, zostały tak właśnie nazwane. Gracz wcieli się w rolę królewskiego emisariusza z kontynentu, jednak już podczas przeprawy pragnienia i wyobrażenia wygodnego życia jako doradca miejscowego księcia kolonii Ahssûn zduszą ten pomysł w zarodku. Nie będzie już wówczas chodziło o chęć ratowania świata, lecz samego siebie.
  • Co świat ma do zaoferowania?
    Życie jest ciężkie i niesprawiedliwe, jednak warto w tym dostrzec również te pozytywne strony. W Legend of Ahssûn znajdziecie prawie wszystko, co pozwala na wyobrażenie sobie średniowiecznej scenerii bez nazbyt wielkiego udziału fantazji: lasy i pola, miasto i wieś, jak i pustynię i idyllę. Każdy będzie mógł się gdzieś zatracić w tym kochanym, od podstaw stworzonym świecie, zatrzymać się i odpocząć.
  • To my tworzymy historię…
    …bowiem tego wymaga od nas zawartość tego wielkiego świata. Z dala od niezwykle ciekawego i niecodziennego głównego wątku ponad 300 postaci oddaje się swojej codziennej pracy i podobnie jak my próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie oraz przeciwstawić się kaprysom losu. Niektórzy pod określonymi warunkami przydzielają zlecenia albo w inny sposób z nami współdziałają, drudzy zaś szukają jedynie spokoju, a jeszcze inni obiorą sobie nas za przyjaciół lub wrogów
  • To więcej niż tylko Gothic 2.0:
    Ten sam silnik, jednak inna zawartość. Połączono tutaj pewne aspekty Gothic z The Elder Scrolls i Wiedźminem, aby otrzymać coś, co odpowiednio scala Legend of Ahssûn i tworzy własne zasady gry. Aby to uwypuklić, zostało zrobione na te potrzeby ponad 600 nowych vobów oraz 500 nowych tekstur. Również i nowe potwory, zwierzęta, animacje, kawałki muzyczne, renderowane video, używane obiekty, zawody, gildie, umiejętności, bajery skryptowe i mnóstwo innych, rozmaitych zmian zostało do moda zaimplementowanych starannie przez lata.

Cechy moda:

  • spójna, nieliniowa i rozległa opowieść;
  • nowy, ogromny świat z rozmaitymi strefami klimatycznymi;
  • pełny, niemiecki, profesjonalny voice acting TzXrjhe.jpeg;
  • tętniące życiem miejsca oraz gęsta roślinność;
  • nowe potwory, zwierzęta, animacje, tekstury, utwory muzyczne oraz dziesiątki modeli;
  • nowatorskie zawody i umiejętności;
  • trzy gildie do wyboru;
  • 254 zadania (niektóre tylko dla danych frakcji);
  • 50-200 godzin rozgrywki, zależnie od sposobu grania;
  • system wyrabiania strzał;
  • różne poziomy trudności;
  • ostrzenie broni;
  • uczenie się umiejętności walki „w praktyce”;
  • wielostronicowe książki
  • 45000 linii dialogowych (to ponad 2 × więcej niż G2NK!);
  • easter eggi.

GALERIA:

Spoiler

NjixAyv.jpeg  pqzwoCd.jpeg  cKQysrw.jpeg

MAOXGes.jpeg  yHDG4oY.jpeg  FJfMpKp.jpeg

v9zWOgu.jpeg  KwuW9iZ.jpeg  Ms9nJgW.jpeg

m6eqtXW.jpeg  HtAaCeI.jpeg  IwxDwtQ.jpeg


Zwiastun:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Pobierz, a następnie wypakuj pliki instalatora modyfikacji.


2. Uruchom instalator i zainstaluj modyfikację.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Źródło: Serafis_GI_29.jpg
 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 Wygląda na to, że ten mod ma wbudowany instalator, bo tak piszą na stronie Sefaris:
 

  • Pobierz, a następnie wypakuj pliki instalatora modyfikacji.
  • Uruchom instalator i zainstaluj modyfikację.

No i wygląda na to, że LoA jest zdecydowanie krótszy od Odysei, bo piszą również, że rozgrywka może potrwać od 30 do 100 godzin. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas końca instalacji miałem komunikat o niemożności otwarcia jakiegoś pliku i to sprawiło moją niepewność, a co za tym idzie - tu pytanie o sposób instalacji. Okazuje się, że to robota antywirusa. Na BS jest jakby niepewność co do tej instalacji, bo to i siamto należy użyć. Może taki opis jest potrzebny, ale jak to czyta ktoś, kto ma początki z Gothic, to się może łatwo pogubić. Mi też zaczęło robić mętlik, choć nieco jestem obyty z tą grą.

Sefaris ujęło to jasno i najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2023 o 05:37, metek58 napisał(a):

Podczas końca instalacji miałem komunikat o niemożności otwarcia jakiegoś pliku i to sprawiło moją niepewność, a co za tym idzie - tu pytanie o sposób instalacji.

Masz rację Mietku, powinni napisać, że moda należy zainstalować do folderu gdzie mamy zainstalowany Gothic II: Noc Kruka. Ja tak zrobiłem i mod działa. 

Screen z początku mojej rozgrywki -

Gothic2 2023-05-06 18-35-31-00.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gram sobie w tego moda i muszę przyznać, że jest to świetny mod. Zaniepokoiła mnie jednak jedna sprawa - zobaczcie na screenie.

Gothic2 2023-05-18 22-00-22-16.jpg

Przedstawia on kobietę kopacza (kopaczkę, koparkę??) o ksywce Gertrud. Jeżeli to błąd w tłumaczeniu, to kamień z serca. Gorzej jeżeli ta kobieta czuje się mężczyzną i stąd Gertrud, a nie Gertruda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na [Gothic II: Noc Kruka] Legend of Ahssûn

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.