Skocz do zawartości

Ikony


stasork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników! Na wstępie chciałbym podziękować twórcom za stworzenie spolszczenia i samego moda! Ale mam następujący problem. Wszystkie ikony w inwentarzu są pomieszane. Nic nie wygląda tak jak wygląda powinno (np. Pancerze to puste pola, Abakan to zbitka fragmentów jakiegoś wyposażenia). Ogólnie da się grac ale jest to trochę irytujące. Miałem podobny problem kiedy grałem z ArsenalMod ale tam był fix do pomieszanych ikonek. Czy istnieje jakiś sposób na jego rozwiązanie? Konfiguracja PC : Pamięć RAM 896MB Karta graficzna ATI radeon x1250 128MB Procesor AMD Turion 64x2 Stalker + Narodnaya Soljanka + Polonizacja RC2 +balans ammo_health_vodka , brak limitu czasowego dla zadań , no_rain, no_rats

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czystą wersje 19.04 nałożyłem fix-a i spolszczenie. Ikony nadal są pomieszane.

Spolszczenie i fix, gra nie chce się uruchomić. Nie wchodzi nawet do menu.



FATAL ERROR
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'flaska'

Zamiast 'flaska' pojawiało się 'beer_a'

Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy mam aż tak słabą kartę graficzną. Grałem w CoP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj całkowicie grę wyczyść rejestr z pozostalości gry i potem wgraj w kolejności .. (jeżeli jesteś głębiej w grze zrób kopię zapisów gry jest w My dokuments...Stalker -SOCH ) 1 podstawka w wersji 1004 ( POL. ANG. bez znaczenia) 2 soljanka 19.04 3 fix xr.game dll 4 RC2 spolszczenie 5 fix obrazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Instalacja Spolszczenia a póżniej fix-a powoduje niemożliwość uruchomienia gry (kod błędu 2 posty do góry). Na innym forum ktoś mówił o mapowaniu tych ikon. BTW. Niepowiedziałem o tym wcześniej ale w menu gry tęż są porozwalane. Można zobaczyć co do czego odpowiada, ale tekst nie jest dopasowany do tekstur. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj punkty ..1 do 4 i sprawdż czy gra się uruchamia ....jeżeli tak i masz dalej problem to mów jaka jest ta karta graficzna i ile ma pamięci ...przed nowa instalacją czyść rejestr z pozostałości gry...dobrze jest użyć do tego REVO Uninstaler i zaznaczyć opcję głębokie skanowanie rejesteru..podczas usuwania gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bez fix normalnie się odpala, normalnie się gra. Jak już mówiłem grać się da, ale jest to po pewnym czasie wyjątkowo nieprzyjemne i irytujące. Karta graficzna ATI Radeon x1250 128MB 896 MB RAM. Soljanka chodzi płynnie, czasami się tylko zacina na ułamek sekundy, ale pozatym wszystko chodzi dobrze. Tylko te ikony w inwentarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie chcę cię smucić ,ale to jest wina twojej karty ....jeżeli możesz pożyczyć od jakiegoś kolegi lepszą kartę tak na próbę to sam zobaczysz jaki będzie efekt ....Ten mod ma duże wymagania dla sprzętu niestety . Możesz też ustawić wszystkie suwaki niżej i próbować coś zrobić , ale wątpię czy pomoże. Może są gdzieś fix-y dla slabych PC poszukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie sadze aby to była wina niewystarczających parametrów mojej karty. Stalker bez żadnych modyfikacji działają bardzo dobrze SOC, CS,CoP(SOC nawet na prawie najwyższych ustawieniach + oświetlenie dynamiczne). Wiem że kłopot z ikonami miałem w ArsenalMod ale tam był fix dla tych ikonek (tak samo miałem w DIMAs mod). W dodatkach do CoP nigdy nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie wgrałeś dodatki ..? jeżeli nie chcesz reinstalować czystej gry bez dodatków by sprawdzić czy odpala się normalnie to nie ma o czym gadać ....nie wszystkie dodatki są całkowicie zgodne z grą ....jeżeli instalujemy obaj tą samą grę ..u mnie chodzi a u Ciebie nie, to kto jest winien jak myślisz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trurl3. Ja absolutnie cie nie winie! Nie musisz za nic przepraszać. Chciałeś pomóc za co ci bardzo dziękuje. Defakto jestem ci wdzięczny za próbę jego rozwiązania. Nie wszystko musi się udawać od razu.

malakas napisał

jakie wgrałeś dodatki ..? jeżeli nie chcesz reinstalować czystej gry bez dodatków by sprawdzić czy odpala się normalnie to nie ma o czym gadać ....nie wszystkie dodatki są całkowicie zgodne z grą ....jeżeli instalujemy obaj tą samą grę ..u mnie chodzi a u Ciebie nie, to kto jest winien jak myślisz ....

Kiedy próbowałem rozwiązać problem za radą malakas_a to reinstalowałem wszystko.

Instalowałem grę według schematu

1. Stalker

2. Patche do 1.004

3. Narodnaya Soljanka 19.04

4. Spolszczenie RC2 od trurl3 (do tej pory ikonki pomieszane)

5. fix dla ikon (gra się nie uruchamia)

zamiana punktów 4 i 5. Bez efektów

PS. Do spolszczenia nie ma żadnych dodatków? Wszystkie następne patche i dopy powodują brak spolszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spolszczenia nie ma dodatków ..te dodatki są do gry ...pominąłeś zamianę xr. game .dll to nie jest plik NO DVD, tylko plik .dll ...ale i tak wszystko wskazuje na twoją grafikę . Jak się nie mylę to laptop ..? więc próba kart też odpada. jedyne co zostaje to uruchomić twoją Soljankę na jakimś mocnym PC i sprawdzić ,czy problem występuje ...Sola ma duże wymagania co do RAM jak i pliku stronicowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik xrgame.dll podmienimem, nienapisałem tego (plik był zawarty w pliku moda > DODATKI > bin),samą modyfikacje mam od trurl3. Sprawdzę na 2 laptopie (karta graficzna Famili chipset 625). Co do pamięci wymiany, wątpie żeby to było powodem zamiany ikon. A i fakt masz racje, że to laptop (HP Compaq) malakas // plik stronicowania nie wpływa na ikony , wpływa ogólnie na płynność gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.