Jump to content

Inne zapytania na temat moda


Recommended Posts

@ kondotier

 

Niestety z powodu zbyt słabego mojego uploadu, na pewno mod nie zdąży być dziś na serwerze (w chwili gdy to piszę, jest 20% gotowe). Ale od jutra z rana będziecie mogli pobierać z go Yandexa ;)

Mod jest według mnie genialny - własnie gram w niego drugi raz (pierwszy raz to były betatesty) - tym razem w wersję 1.00 i stwierdzam, że jest jeszcze lepsza i maxymalnie dopracowana. Zaurus i jego ekipa rzetelnie podeszli do sprawy i poważnie potraktowali zgłoszenia swoich betatesterów - w tym Kobala i mnie ;)

No i dzięki temu zostaliśmy wymienieni w "creditsach" :D

Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań: 1. Czy polonizacja będzie udostępniona osobno? Nie wiem o co kaman z tym limitem na yandexie, dlatego się pytam, nałożyłbym na ruski torrent. 2. Nie mogę zobaczyć dokładnie mapy w hd, ale zaznaczyliście jakieś przejścia czerwoną strzałką. O co chodzi? Czy to szitowy sposób z TŚ2 na przejście na tamtą lokacje tylko RAZ? Dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

@ Kudkudak

 

Ad.1 Polonizacja nie będzie udostępniona osobno, bo i tak nic Ci to nie da. Wersja RUS jest spakowana do plików .db, które za nic nie chcą współpracować z polską edycja STALKERa. O jakim limicie na Yandexie mówisz - bo ja nic o czymś takim nie wiem i się z tym nie spotkałem, a dużo stamtad pobieram...

Ad.2 Mapę zaraz wstawię w wersji HD do pobrania. Przejścia oznaczone czerwoną strzałką oznaczają "drogę bez powrotu". Są to przejścia wynikające z fabuły moda. Zaznaczyłem je na mapie, żeby podczas gry było wiadomo, że wrócić się nie da.

I nie jest to rozwiązanie "szitowe", bo ma głębokie uzasadnienie i osadzenie w fabule moda !

Link to post
Share on other sites

To jakim cudem działa mi Soljanka w formie .db z spolszczeniem? Wystaczy to rozpakować i nałożyć na to polonizacje. Ale jak chcecie. Co do Yandexa - ktoś wyżej coś mówił limicie i coś mi się pokiełbasiło, że takie coś występuje na tamtej stronie.

Link to post
Share on other sites

Na Yandeksie nie jestem zarejestrowany, a mimo to pobrałem bez problemów z włączonym AVG w ciągu 45 minut.

Prędkość pobierania z początku > 200, a po jakiś 10 min > 300. Mod odpalił bez problemu.

Edited by kondotier
Link to post
Share on other sites

Nom, wystarczy zmienić na ruskim modzie po rozpakowaniu localization z rus na pol i skopiować rus w text, wkleić tam i zamienić na pol. Oczywiście po rozpakowaniu dbków unpackerem RU. Wiem, bo jakoś musiałem dodać AA i Waszą polonizaję do Soljanki, a miałem ją w takiej wersji. Ale jeśli polonizacji nie ma, pobiorę z Yandexa. Ej, Yurek nie spinaj się tak :D

Link to post
Share on other sites

@ Kudkudak

 

Rosyjska wersja spakowana do plików .db wymaga zmienionych plików z folderu bin (które są dołączone do moda w wersji RUS, ale działają tylko na wersji RUS). Inaczej podczas próby jej odpalenia, choćbyś pozamieniał i wrzucił to o czym pisałeś powyżej będziesz miał wylot na pulpit. Sprawdziliśmy to razem z Kobalem - i ani on, ani ja nie zdołaliśmy odpalić tego moda w wersji spakowanej po rosyjsku. Dlatego postanowliśmy go rozpakować (co i tak było konieczne do polonizacji), skompilować działającą gamedatę, nałożyć polonizację i wypuścić jako wersję FULL PL, żeby nie odpowiadać na dziesiątki pytań jak to zainstalować, czemu się nie odpala itp.

Tak jak jest obecnie jest najlepiej i jest to sprawdzone. Po rozpakowaniu masz gotową gamedatę, którą wrzucasz do głównego folderu gry i odpalasz nie musząc sie martwić, czy coś zrobiłeś nie tak. W ten sposób nic nie pochrzanisz.

Link to post
Share on other sites

WAŻNA INFORMACJA NA TEMAT AKCJI Z ARNOLDEM !!

Żeby mieć możliwość pokojowego rozwiązania tej akcji, trzeba podczas pierwszej wizyty na Kordonie znaleźć Przewodnika, który siedzi zwykle przy ognisku między starą drogą do Doliny Mroku a nasypem kolejowym, za ATP i gniazdem dzików i podejść do niego. Zamieni sie w pijawkę, a my zabijamy go. Wówczas w modzie zaskakuje linia pokojowego rozwiązania kwestii Arnolda (info pochodzi od Kobala).


Patch 03 do polonizacji do pobrania z linku w temacie: http://stalkerteam.pl/topic/5655-opis-moda-pliki-do-pobrania-i-polonizacja/#entry59247

Zainstalować z zamianą plików. Nowa gra NIE WYMAGANA

ZAWIERA FIX-2 CUMULATIVE OD ZAURUSA oraz liczne poprawki polonizacji (m.in. te zgłoszone w Trackerze) !!!

Link to post
Share on other sites

W sumie pytanie powinno być skierowane bezpośrednio do Zaurusa :) Stwierdziłem, że przejdę sobie jeszcze raz tego moda (niecałego, od przejścia przez Barierę, w sumie wróciłem się głównie po artefakt Wampir). OK, Stara Wieś, artefakt w slocie, idę na Jantar do podziemi, biorę inwerter i ksenomorfa, a Zmieniający Oblicze aktywuje przejście. Wszystko pięknie.

Ale może ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz - Bariera ponoć powstrzymuje Zmieniającego Oblicze przed wydostaniem się na wolność. To jakim cudem przy aktywacji przejścia jest on poza Barierą ? Po co mu najemnik do wyłączenia Bariery ? Przecież bez problemu mógł dać dyla, i wszelki smród by po nim zaginął. Jakoś nie zgadza mi się tutaj logika scenariusza...

Link to post
Share on other sites

apg2312 - dopiero co pokonałem barierę, ale podobnych wątpliwości związanych ze spójnością rozwiązań w modzie mam więcej. Ale na razie jeszcze gram i na końcowe oceny przyjdzie czas. Raczej staram się kończyć co zacząłem, ale... :confused: .

Link to post
Share on other sites

@ apg2312

 

Jak się dobrze przypatrzysz, to ten Zmieniający Oblicza w X-16 to hologram... i to w dodatku czarno-biały :D

Przypomnij sobie jak koleś wyglądał, jak go później spotykałeś...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity