Skocz do zawartości

Ten bladopomarańczowy pasek...


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Miałbym prośbę do wierchuszki w sprawie edytowanych postów. Nie wiem jak inni (może się też wypowiedzą), ale na mnie działa to jak płachta na byka, choć jestem spod znaku panny. Po edycji postu, np. gdy się coś zapomniało dodać, wkradł się błąd lub z jakiegoś innego powodu, nasze poprawki są dodawane i to jest ok, ale ten dopisek na kolorowym tle z informacją, że post został edytowany i kiedy, to tak razi i jakby nam wytykał poprzednie złe jego napisanie. Brrr. Jeśli musi to być komunikowane, bo wymaga tego regulamin, to prosiłbym o ukrycie tego kolorowego paska lub wymyślenie innego sposobu na taką informację.

 

Może ktoś zaproponuje coś, może sami, szanowna wierchuszko, coś wymyślicie. Jestem za zmianą tego drażniącego paska, na coś bardziej przyjaznego dla mych zmęczonych życiem oczu.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym był, za zmianą koloru, a nawet jego całkowitej likwidacji.

A informacja jest wg mnie właściwa, bo autor posta może go edytować już po naszej odpowiedzi i nasz post stanie się nieadekwatny do niego. Wyjdziemy na durnia.

Inną możliwością jest, dopuszczalność edycji tylko do czasu pojawienia się kolejnego posta. A wtedy kolorek informuje o jego aktualizacji. Lepiej, aby wtedy litery informacji o edytowaniu były w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum skrypt dla edycji postu ma postać:

<p class="edit"> Użytkownik <b>xxxxx</b> edytował ten post 10 kwiecień 2013 - 11:57</p>

W podanym przez Kudkudak'a poście jest to zrealizowane tak:

<div class="notice">Ostatnio edytowany przez <a href="./memberlist.php?mode=viewprofile&amp;u=xxxxx">xxxxx</a> data posta, 18:57, edytowano w sumie 10 razy</div>

Osobiście nie przeszkadza mi informacja o edycji posta, ponieważ dzięki temu wiem, że muszę przeczytać go raz jeszcze - być może ktoś dodał istotną informację, której zapomniał umieścić. Natomiast każdemu zdarzyć się może błąd ort., bądź literówka, ale czy ktokolwiek na podstawie tego ocenia user'a?. Jeśli widzę, że post został edytowany, nie oceniam krytycznie jego autora - wręcz przeciwnie - widzę, że zależy mu na poprawnym formułowaniu wypowiedzi - dlatego poczynił stosowne korekty. Oczywiście, zawsze można napisać EDIT - ale nie każdy ma na tyle przyzwoitości by umieścić taką informację. Żółty kolor paska edycji dobrze kontrastuje z tłem forum...można by uczynić tło paska edycji transparentnym, albo zmienić klasę edycji posta w skrypcie. Trzeba zapytać władze forum o dostępne opcje, przykładowo: podoba mi się ta forma edycji - link ze strony AMK, zwróćcie uwagę na ikonę pod postem Dołączona grafika
Skrypt bliźniaczy do naszego:

<p class="edit">Сообщение отредактировал Crazyman: 08 05 2011 - 21:21</p>

 
Nasze forum jest oparte o skrypty Community Forum Software by IP.Board 3.4.4
natomiast koledzy ze wschodu  Система для сообществ IP.Board 3.4.2

Wydaje mi się, że forma informacji o edytowaniu posta ze strony AMK jest adekwatna, wystarczająco subtelna i jednocześnie nie aż tak wyrazista, by nie nazwać jej "oczobitną" - jak u nas. Ja brałbym rozwiązanie z AMK - patrz link.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparentny wpis o edycji posta mógłby być.

Można zapisać takimi literkami:

UWAGA: Użytkownik taki i siaki edytował ten post dziś ...

Szkoda, że nie ma kursywy. To tylko sugestia, jeśli nie da rady się pozbyć tego "miłego" kolorowego obramowania, to jakoś to zniosę.  :blush:

Tu poniżej dla kontrastu pasek.

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDino - ale jak ja otwieram swój post do edycji, to na dole mam takie opcje

Zapisz zmiany - Użyj pełnego edytora i Anuluj.

Żadnych powodów zmiany posta nie mam. Przy pełnym edytorze są z prawej u góry krateczki z V lub bez, ale dotyczą np śledzenia tematu.

My, zwykli użytkownicy forum, na takie zmiany nie mamy wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może @portals nie czytał więc podbiję temat. Powód prosty... mnie też działa na nerwy ten pomarańczowy pasek. Można to zmienić tak jak było poprzednio  to znaczy: dać kolor tła i będzie transparentny lub szary.

Podam później próbki kolorów... :smile: .

//

kolor dla paska to...#222222

kolor dla czcionki to...#E0AA4B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @kondotier nie wiem co masz na myśl mówiąc... mam to co powyżej, rozwiń jeżeli możesz trochę myśl. Kody kolorów RGB to kolory które były przed updata silnika. 

Dokładnie to... 

Pasek ma kolor taki sam jak ten na którym znajdują się przyciski cytuj, zgłoś na dole postu. (pasek oddzielający wpisy)

Tekst ma odcień pomarańczowy taki jak kolor paska który jest obecnie.

//

Czy można zmienić rodzaj czcionki to niestety nie wiem, ale kursywa byłaby dobra o ile jest dostępna w bazie czcionek. 

Ogólnie to dobrze byłoby dać kolor tła dla paska , ale wówczas taka edycja będzie się mieszać z wpisami moderatorów. Takie zmiany można korygować więc zobaczymy jak wyjdzie.

To zadanie dla @Portalsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
próbki kolorów masz podane za pomocą Hex kodu: link.
Natomiast aby kolor był widoczny, musi być umieszczony w tagu:

[color=#ff8c00]kolor pomarańczowy[/color]
Gdybym nie ujął w "code" w/w tekstu - ten wyświetliłby się na pomarańczowo.
Zrób test zaznaczając tekst posta na różne kolory a następnie kliknij okienko w górnym lewym rogu - tzn. Tryb BBCode, wtedy zobaczysz jak zdefiniowany jest kolor tekstu za pomocą hex kodu.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas

wyszło świetnie - myślę, że wielu ucieszy się gdy pasek zostanie zmieniony. Pozostaje jeszcze kwestia ikony edycji. Teraz mamy:

  • Dołączona grafika

    http://stalkerteam.pl/public/style_images/brave/comment_edit.png

    Natomiast AMK-Team, ma równie ciekawą ikonę pasującą do tła forum, jednak teraz serwer jest niedostępny, więc później podam link.

Pytanie - czy zostawiamy bieżącą ikonę edycji?

 

Edit:

U naszych wschodnich sąsiadów - mają taki pasek edycji:

  • Dołączona grafika

    http://www.amk-team.ru/forum/public/style_images/amk/icon_warning.png

Link do przykładowego posta: tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.