Jump to content

Błąd przy próbie wzięcia zadania od Łysola -szukanie skarbu


Recommended Posts

Jak wyżej. Łysol z Baru. Gra wysypuje się za każdym razem gdy próbuję wziąć ostatnią już chyba linię z dialogu o skarbie. Tym, który, jak sądzę, zarejestruje już zadanie. Jeśli trzeba mam cały zipraport z tego błędu, a błąd z loga to chyba ten: FATAL ERROR [error]Expression : no_assert [error]Function : CALifeStoryRegistry::add [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_story_registry.cpp [error]Line : 30 [error]Description : Specified story object is already in the Story registry! Pomocy ? :)

Link to comment
Share on other sites

To trochę niedobry błąd...zacznij od najprostszej rzeczy... Wróć do wejścia na wysypisko przed rozmową zrób kilka zapisów ..podchodź do gościa i próbuj rozmawiać...po którejś kolejnej próbie powinieneś dostać odpowiedź...w ten sposób rozwiązał ten problem gość z angielskiego forum...robił dużo zapisów przed samą rozmową i systematycznie wgrywał... Log podajemy tylko od fatal error reszty nie trzeba...jaka wersja gry nowa ..stara

Link to comment
Share on other sites

Wersja najnowsza. Eng. Path 1.00004. Dopy z tego tematu na forum do 03.09 : http://www.stalkerteam.pl/Thread-Dope%C5%82nienie-z-14-08-2010-z-patchami-z-20-08-i-03-09 Podobnie tłumaczenie. Czyli mam wyjść z mapy na Wysypisko i wrócić. A potem próbować do upadłego ? Ok :) A nie można jakoś tego diabelstwa usunąć ? Pewnie to niełatwe ?

Link to comment
Share on other sites

To bardzo zły błąd Nataniel i będzie z nim kłopot... Wyjdź i wróć do rozmówcy, ale po drodze zrób kilka zapisów ostatni tuż przed rozmową ...potem próbuj kilka razy wgrywac zapisy...rozumiem spolszczenie masz 10.10 ...nie masz jeszcze wejść do Pieczary bo to Łysy je daje...ten błąd był przed poprawką 10.10...jeżeli nie pomoże to , oloo przeskoczył to z dodatkiem Autosave , ale na razie próbuj tak jak piszę...próbuj i pisz

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałem, użyłem autosave'a (nie miałem tego dodatku). Zadanie przeszło ale nie mam żadnych znaczników wejść, a także ich opisów w Encyklopedii. A tak w ogóle, poza tym, nie mam też przejście na "Bałota" czyli Bagna, mimo że wykonałem misję od Fanata. Fanat powiedział o przejściu, ale nowa droga do Encyklopedii się nie wpisała. W miejscu gdzie ma być przejście leży skrzynka o nazwie Dimanit (tak, właśnie taka nazwa). Nie zauważyłem też wpisu - Na Bagna w pliku encyclopedia_sak_way.xml z folderu Gamedata/Config/Gameplay (otworzyłem sobie notatnikiem) Nie znam się, mogę więc nie wiedzieć czy dobrze kombinuję, w kazdym razie mimo prawidłowego wykonania qwesta przejścia nie dostałem. Z nowych przejść (4 jak na razie) dostałem tylko jedno w Enc - to od Adrealny z ATP na Kordon. O Pierzarze już napisałem, w przypadku "z Agroprom na Korodn" prawdopodobnie sam jestem sobie winien i dokument ma już Śmieciarz. Jakieś porady ?

Link to comment
Share on other sites

No jest ich trochę. I ścieżka gry także nie do końca taka, jak trzeba. Ale boję się, że gdy zacznę jeszcze raz i to już tak super dobrze, a błędy będą te same, będę miał trochę parszywe uczucie :) Edit: A ścieżka była do pewnego momentu ok, potem się splątała. Cordon Wyspisko - Lis, Sieryj było ok. Potem na Agroprom, Kret, podziemia,Striełok schowek, Flashdrive. A potem wycofałem się do wejścia obok Kreta i nie zakończyłem misji : "Znaleźć wyjście z podziemi Instytutu" (nie wyszedłem na jednostkę). I wyszedłem z Agro bez walizki woskowych. Potem Dolina Mroku i zdobyłem klucz do X18. Połapałem się że potrzebuję walizki by iść do Baru, więc znów na Agro, zebrałem się na odwagę na tamtych, ekipa była już lekko przespawnowana na inną. Więc walizka, Bar, klucz do X18, Dolina, Lab X18, Cordon itd. itd. Ok mogę zacząć jeszcze raz, ale chciałem wiedzieć czy nie spotkają mnie podobne problemy, gdy pójdę poprawnie ? Chodzi mi szczególnie o te nowe przejścia. Rozumiem że nie jest to ogólny, nie wyleczony bug i mod jest grywalny do samego zakończenia ?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem, ale nie widzę funkcji aktualizacji wątku. Tak więc przeszedłem grę jeszcze raz, tym razem poprawnie, jak Bóg przykazał, i błąd jest ten sam. Tym razem dodawanie nowych lokacji (zapisana kartka z Agropromu przejście Agro-Crdon też nie zadziałała) zacząłem od Adrealiny, mając nadzieję, że otworzenie skryptu uruchomi resztę. I kiszka. Gdy biorę zadnie od Łysola (pierwsza wizyta w Barze) wywala mnie do pulpitu, a z uatosave'em (ciekawa rzecz) po załadowaniu go z przyjętym zadaniem znika... cała sekcja - Nowe przejścia, łącznie z wpisem od Adrealiny. W związku z tym ja już właściwie nie proszę o pomoc, pytam raczej czy znalazłem nowego bug'a do zgłoszenia. Ewentualnie, jeśli ktoś zajrzy, może napisze czy miał podobne błędy (najnowsze patche, angielska wersja gry RC2) czyli - brak nowej drogi Agro- Cordon via Zapisana Kartka (czy jakoś tak - w każdym razie jest w Agro, budynek jednostki, przy oknie, na stole - wywałka przy zadaniu na skarb dla Łysola, lub/i nie pojawienie się nowej drogi - brak nowej drogi na Bagna od Fanata po wypełnieniu zadania na obronę wioski kotów przed najemnikami Będę wdzięczny za informacje czy mieliście podobne błędy, czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj zainstalować polską podstawową wersję SoC, ja na początku też grałem na angielskiej i miałem pełno błędów, a gdy zacząłem grać na polskiej wszystko o wiele lepiej działa http://www.stalkerteam.pl/Thread-zadanie-od-dzika?pid=4611#pid4611

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli instalowałeś dopełnienia, to nie powinieneś instalować niczego więcej - żadnych witamin bo się pogryzą. Jakoś nie potrafię stwierdzić po Twoich wpisach, czy masz jakieś witaminy albo balanse? Jeżeli tak, to je odinstaluj. Błąd może też spowodowany nie wykonanymi wcześniejszymi zadaniami, postaraj się pozamykać wszystkie i spróbuj wywołać emisję a po niej dopiero podejdź do Łysola. Edit: Na tej stronce post #17 też dotyczy tego błędu: http://live.cnews.ru/forum/index.php?showtopic=55179

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zamawiam :D Też to trochę podejrzewałem. Ale mimo wszystko wolałbym się upewnić czy ktoś stwierdził podobne błędy na wersji Pl. Szkoda byłoby po prostu jeśli Polacy musieliby ominąć te wątki i sporo fajnej zabawy z nimi przez takie, jak to się mówi małe "duperele". Przy okazji chyba czas nie robić już sobie wstydu i przysiąść do modyfikacji :) . Kiedyś ledwo musnąłem ten temat, a teraz, gdy gram w Solyankę aż gęba mi się otwiera na te wszystkie mody, dodatki, gadgety. Zna ktoś też może jakąś dobrą stronę/forum z tutorialami (myślę o czymś więcej niż tylko sposoby dodawanie sobie udźwigu) ? Edit @Vorenus Wrzuciłem tylko autosave, interfejs Stalker Team, Spawnera i witaminę tacstonk od Portalsa (bo przy uruchamianiu weapons w spawnerze jednak wyskakiwał błąd). I oczywiście miałem najnowsze spolszczenie. No nic, zobaczymy z PLką.

Link to comment
Share on other sites

No tak, spawnera użyłem tylko by szybscij sprawdzić czy będą błędy przy poprawnym przejściu. Pierwszy raz zabrał mi 4 dni długiej, ale przyjemnej gry. Drugi raz już tylko popołudnie, ale to już było bardziej dla sprawdzenia. Do Stalkera SOC wracam regularnie po wyjściu każdego większego moda i GRĘ w niego biorę sobie bardzo do serca. Spawnera użyłem tylko raz, by odzyskać już na początku to, co straciłem w czasie tych 4 dni grania: ledwie 120 tys putinów, Vała, Vintoreza, modyfikowanego Enfielda i Egzo bandytów. I mimo możliwości spawnowania w nieskończność i tak biegałem tylko z własnymi zdobyczami do kupców :D Już taki ze mnie pokręcony typ ;.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.