Jump to content

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl - udźwig, problem

kiku

Recommended Posts

Hej,

Przejdę od razu do rzeczy:

Chciałem zrobić sobie udźwig na 2000 kg. Pobrałem odpowiedni mod, zmieniłem wartości i.... nie działa. Pomyślałem sobie że nie ta wersja itp. Obecnie posiadam wersję 1.0004.

Postanowiłem wypakować plik gamedata i sam sobie zrobiłem moda na udźwig i dalej to samo, ciągle pokazuje 50.

Dodam jeszcze, że gram w różne modyfikacje (duże i małe) i nigdy nie było problemów z tym.

Ma ktoś jakieś rady?

Junx - wszystko pięknie, ładnie, lecz przy podniesieniu udźwigu, GG zaczyna się szybko męczyć, nie może biegać. Każdy skok, to postój.

Porównałem plik actor z Twojej paczki, z plikiem, np. w Fotografie. Za wyjątkiem różnicy we wstawionych udźwigach, są takie same. Odpowiednik pliku system też zmieniony.

Dokonałem również zmian w liniach 194 do ( chyba) 220 współczynników zależnych od wagi plecaka. Zadziałał tylko współczynnik odzysku energi przy bezruchu.

ph_crash też poprawiony.

Gdzie i co jeszcze pozmieniać, aby GG z takim ciężarem biegał i skakał w miarę przyzwoicie?

Czasem zamiast w pliku system, udźwig jest schowany w inventory. A w Fotografie schowali go dodatkowo do arc_inv_weight.ltx.

Autorzy modów uchytrzyli się, skrywając te możliwości po różnych plikach.

Podstawowe zmiany w system lub inventory + actors,  nie zawsze dają pozytywne skutki. Np. w Wariant Omega, skutkują aż wylotem. W Powrocie Szramy, nadmiar wylatywał mu z plecaka, itp.

Dlatego pytam, o inne możliwe warianty zmian, aby GG był "normalny", po zwiększeniu udźwigu.

Można to robić metodą prób i błędów, ale są na forum tacy, co na tych zmianach zęby zjedli, może więc uchylą rąbka tajemnicy.

Przede wszystkim, w którą stronę zmieniać te współczynniki zależne od ciężaru. Są w dwu miejscach. Jedne pojedyńcze, a drugie parami, ustalając zakres. I w nich chyba jest pies pogrzebany.

Kumpel. - nie takiś kumpel, jaby się mogło wydawać.

Były mody, w których wystarczyło zrobić zmiany o których piszesz i można było jechać.

Ale od jakiegoś czasu, te wielkości latają po różnych plikach ( zamiast  w system ).

Podałem nawet nazwy modów, w których takie zmiany zrobiono i nazwy plików zamiast system.ltx

Bądź łaskaw, najpierw do nich popatrzeć, a dopiero po tym, wymądrzać się i obrażać.

Ziółka to ja pijam, a nie wciągam.