Skocz do zawartości

Początek gry?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem nowy więc proszę o zrozumenie jeśli zły dział czy jest już taki poradnik. To tak, w SoCa grałem jakiś miesiąc po wydaniu i nic już z niego nie pamiętam, a ostatnio znalazłem płytkę z grą i od razu zainstalowałem. Zagrałem początek, czyli spotkanie z Sidorowiczem, misja od Wilka i potem się zagubiłem uciekałem przed dzikami a potem wpadłem pod ogień wojskowych stalkerów (z tego co pamiętam to oni strzelają bez ostrzeżenia) bądź wojska. Więc tutaj moje pytanie: jak zacząć grę? Chodzi mi o jakieś podpowiedzi dotyczące staru, jak wykonać pierwsze misje, jakieś przydatne znajdźki, bronie czy naboje, pójść do kogoś? Pomocne ciekawostki które sprawią że będę mógł spokojnie grać i wiedzieć co robić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja zawsze zaczynam od misji Odbicia ATP od bandytów tam zbierasz trochę broni i sprzedajesz Sidorowi. Następnie idziesz gdzie już fabuła każe, sprawdzaj każdego trupa nieraz dają namiary na niezłe schowki, i sam chodź i szukaj artefaktów najczęściej jest ich od groma w miejscach gdzie jest dużo anomalii z dala od ludzi.

 

Na początku najlepiej używać strzelb na śrut i broni takich jak Viper-5 ponieważ amunicja jest dosyć tania i łatwo zbierać ją z bandytów, potem już w miarę upływu fabuły będziesz miał już dostęp do lepszych pukawek takich jak IL 86 , GP37, AS WAL , WINTOREZ itd. Pancerz to już musisz sam decydować albo idziesz w ochronę od anomalii albo od pocisków wybuchów itp.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie: ma tą misję mam iść sam czy z tymi stalkerami? Czy da się pójść samemu i zrobić to po cichu? I jeszcze jedno: z tego co pamiętam w tej wiosce stalkerów na początku to był jakiś dobry pancerz. Tam jakoś się wchodziło po drabinie tam zaraz za Wilkiem i jakoś szło się na prawo i po dachu i wskakiwało się na dach następnego domu i tam była dziura w dachu chyba i tam był ten pancerz. Nie sprawdzałem tego bo zapomniałem. I jak dobrze pamiętam to nie na wszystkich patchach jest. Mam patch 1.006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jeszcze pytanie: ma tą misję mam iść sam czy z tymi stalkerami? Czy da się pójść samemu i zrobić to po cichu?

 

Z tego co pamiętam to możesz to zrobić po cichu po prostu iść od tyłu Wilk płaci za wykonanie roboty czyli za zlikwidowanie wszystkich bandytów wybór jest twój.

 

 

I jeszcze jedno: z tego co pamiętam w tej wiosce stalkerów na początku to był jakiś dobry pancerz. Tam jakoś się wchodziło po drabinie tam zaraz za Wilkiem i jakoś szło się na prawo i po dachu i wskakiwało się na dach następnego domu i tam była dziura w dachu chyba i tam był ten pancerz. Nie sprawdzałem tego bo zapomniałem. I jak dobrze pamiętam to nie na wszystkich patchach jest. Mam patch 1.006.

 

Możliwe nie spamiętam tych wszystkich schowków ale warto sprawdzać strychy i piwnice domów :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mustefaga - na Kordonie, mod prowadzi Cię za rączkę ( w dalszy graniu też). Zadania masz w PDA, a bieżące jest podkolorowane. Możesz je brać i w międzyczasie szukać po strychach i piwnicach. Po wzięciu zadania konieczny zapis! Jak coś nie pójdzie jak należy, zawsze masz od czego zacząć.

Idąc na ATP, zrób sobie zapis przed rozmową ze stalkerami. I teraz wybierz opcję działania samodzielnego skończ i zapisz. Wróć do zapisu sprzed rozmowy i zagraj z ich pomocą. Zapisz!

Po zakończeniu obu rozegrań, dalszą grę poprowadź z zapisu rozegrania, które przyniósł Ci lepszy efekt. Tak możesz robić każde zadanie o dwu, lub więcej możliwościach.

Pytaj stalkerów o pracę, ale zawsze przed taką rozmową zrób zapis. Jak Ci się robota nie spodoba, zawsze do zrobionego zapisu możesz wrócić.

I dlaczego, od razu chcesz dodawać mody pogodowo - teksturowe? Ich zalety poznać można, dopiero po grze na czystej podstawce. Tym bardziej, że jak sam piszesz, z gry w SoC niewiele pamiętasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten pancerz na dachu, to za Wilkiem jest drabina na strych, trzeba wejść na górę i tak kombinować żeby po "parapecie" od okna strychu przejść w prawo aż do momentu w którym można wskoczyć na dach. Te akrobacje robisz "nad głową" Wilka.  Z dachu przeskoczyć na kolejny dom i szukać w jego dachu dziur. O ile pamiętam są dwie. W którejś powinny być skrzynie a po rozwaleniu wypaść kombinezon. Lub nie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mustefaga - na Kordonie, mod prowadzi Cię za rączkę ( w dalszy graniu też). Zadania masz w PDA, a bieżące jest podkolorowane. Możesz je brać i w międzyczasie szukać po strychach i piwnicach. Po wzięciu zadania konieczny zapis! Jak coś nie pójdzie jak należy, zawsze masz od czego zacząć.

Idąc na ATP, zrób sobie zapis przed rozmową ze stalkerami. I teraz wybierz opcję działania samodzielnego skończ i zapisz. Wróć do zapisu sprzed rozmowy i zagraj z ich pomocą. Zapisz!

Po zakończeniu obu rozegrań, dalszą grę poprowadź z zapisu rozegrania, które przyniósł Ci lepszy efekt. Tak możesz robić każde zadanie o dwu, lub więcej możliwościach.

Pytaj stalkerów o pracę, ale zawsze przed taką rozmową zrób zapis. Jak Ci się robota nie spodoba, zawsze do zrobionego zapisu możesz wrócić.

I dlaczego, od razu chcesz dodawać mody pogodowo - teksturowe? Ich zalety poznać można, dopiero po grze na czystej podstawce. Tym bardziej, że jak sam piszesz, z gry w SoC niewiele pamiętasz.

Okej, tego nie zapamiętam ale sobie skopiuję do notatnika czy coś. Dzięki wielkie.

 

Jeżeli chodzi o ten pancerz na dachu, to za Wilkiem jest drabina na strych, trzeba wejść na górę i tak kombinować żeby po "parapecie" od okna strychu przejść w prawo aż do momentu w którym można wskoczyć na dach. Te akrobacje robisz "nad głową" Wilka.  Z dachu przeskoczyć na kolejny dom i szukać w jego dachu dziur. O ile pamiętam są dwie. W którejś powinny być skrzynie a po rozwaleniu wypaść kombinezon. Lub nie xD

Tak, wiem ten pancerz już mam.

 

Moim zdaniem nie ma co cudować. Jako "początkujący" stalker powinniśmy chwytać się każdej roboty dodatkowo jak najwiecej szwędać się po lokacjach i wszystko się pięknie nam rozwiąże.

Nie wiem, spróbuję i tak muszę zacząć od nowa bo totalnie wypadłem z wprawy gier rpg i fps, po prostu zapomniałem zapisywać i zwaliłem całą grę gdy doszedłem na wysypisko na spotkanie z jakimś gościem już sam nie wiem kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.