Skocz do zawartości

Nie mogę wczytać save'u.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z TS2. Pobrałem sobie dzisiaj tą modyfikacje, zainstalowałem zgodnie z instrukcjami, wszystko niby ok. Po włączeniu gry normalnie wszystko działa po czym gdy dostaje zadanie od leśniczego żeby znaleźć tą Margacośtam wszystko zaczyna się jeb*ć. Po powrocie do chaty z tą roślinką zapisuje grę i dostaje zadanie żeby Wasiliewa uratować. Nie udało mi się tego zrobić to wczytuje save. I tu problem bo żaden save od momentu gdy zbliżam się do chaty z roślinką nie działa! I CO CHWILE MUSZE WCZYTYWAĆ SAVE Z POŁOWY DROGI DO CHATY BO INACZEJ PRZY SYNCHRONIZACJI KLIENTA PULPIT!  Pomóżcie ludzie bo mod wygląda fajnie ale to co sie tu dzieje to jest masakra. Dodam że po zapytaniu leśnika o coś ciekawego również spotykam się z pulpitem ... -.-

 

Edit:  Po zmianie wersji z 1.0004 na 1.0006 nie wyskakuje błąd przy pytaniu, lecz wczytywanie save'a dalej kończy się crashem

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobylgamedatascriptsdialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil
Edytowane przez PerrytPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej podaj loga błędu z którym cię na ten pulpit wyrzuca. Nikt nie jest jasnowidzem. 

Jak cię wywali to otwórz notatnik i daj komendę wklej. Powinien ci się zapisać log błędu. Gdyby się nic nie zapisało, wejdź w C: Użytkownicy / Publiczne / Dokumenty publiczne / stalker SHOC /  Logs. Tam znajdź plik xray"twoja nazwa użytkownika". Otwórz go w notatniku, zjedź na sam dół i skopiuj wszystko poniżej FATAL ERROR. Te informacje wklej do postu.

 

Edit: Grasz na złym patchu. Tajne Ścieżki są na patcha 1.004. Przeinstaluj grę, zainstaluj jeszcze raz moda. Zwróć uwage na proces instalacji. W wersji Update final trzeba było ręcznie usuwać pewne foldery. Graj od nowa. Nie używaj zepsutych sejwów ze starej gry bo będą ci przenosić stare błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej lokacji, są problemy z savami, gdy robi się je w czasie tych efektów dźwiękowo-wizualnych od psi psów, kontrolerów, a nawet mocnej radiacji. A przy Wasiliewie taka występuje i latają poltergeisty.

I co najgorsze, działają jakby wstecz. Jest to tylko zapamiętane przez pamięć wirtualną. Radziłem sobie z tym, restartem komputera. Wyjście tylko z moda, nie skutkowało. W krytycznej sytuacji, ponowne wejście na lokację.

 

Proponuję skorzystać z wersji TS2 wstawionej prze scigacza1978 z Autumaurora. Tam wiele bugów zostało naprawione.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej , mam problem z save'ami grę zainstalowałem dokładnie krok po kroku tak jak w opisie TUTAJ

i niby jest wszystko okej ale nie mogę wczytać żadnego z zapisów bo wylot do pulpitu. Dodam że po przeinstalowałem grę żeby sprawdzić czy coś to pomoże ale niestety nic nie dało. Gra oczywiście oryginalna , zdegradowana do wersji 1.0004. Proszę o pomoc , zamieszczam log błędu

Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line          : 73
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil

Problem występuje od początku gry i nie ma znaczenia w którym miejscu zapiszę zawsze wylot przy wczytywaniu w momencie wczytywania elementu "Klient: synchronizacja"

 

PS i podajcie proszę linka do tej wersji o której pisał powyżej Barman , tej wstawionej przez scigacza1978

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Jeśli chcesz degradować to raczej trzeba usunąć pliki a nie je dodawać, prawda? Część plików nadpisałeś a część, którą dodawały patche 1.005 i 1.006, zostały niezmienione. Teraz masz jakąś hybrydę. W jakiś mało skomplikowanych modach może i to działało, ale na pewno nie w Tajnych Ścieżkach.

Wywal wszystko co do tej pory zrobiłeś. Zainstaluj na nowo Cień Czarnobyla w wersji 1.006. Ściągnij te archiwum i postępuj zgodnie z zawartą w nim instrukcją. Jak już będziesz miał Cień Czarnobyla w wersji 1.004 i uda ci się ją odpalić zainstaluj modyfikację Tajne Ścieżki zgodnie z instrukcją zawartą w temacie moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak pisałeś i degradacje zgodnie z instrukcją ale teraz wcale do gry mi wejść nie chce , wybieram nową grę i zaczyna wczytywać i wylot do pulpitu.

Expression    : fatal error
Function      : CRender::texture_load
File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
Line          : 295
Description   : <no expression>
Arguments     : Can't find texture 'amik\hit_fx\blood\fluiddrops'

Proszę o radę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw odinstalowałem gre , usunąłem wszystkie pozostałości po niej (seavy , ustawienia itp) potem zainstalowałem ją na nowo dokonałem downgreada tak jak w instrukcji było , potem standardowo zmieniłem gamedata fals na true , rozpakowałem archiwa z modem i fixami do niego , usunąłem folder wepons tak jak było w opisie , pododawałem fixy w takiej kolejności jak w opisie i całą gamedate przeniosłem do katalogu z grą.

Tak to wyglądało więc nie bardzo wiem w którym momencie popełniłem błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że coś spaprałeś

Kolejność instalacji jest taka:

1. Stalker Cień Czarnobyla  v 1.004

2. Modyfikacja Tajne Ścieżki 2

3. Usuwamy folder Weapons

4. Modyfikacja Update Final

5. Update Fix 

6. Polonizacja

Plik którego ci brakuje znajduje się w katalogu Update Final. Łatwo to sprawdzić ponownie rozpakowując te archiwum i sprawdzić czy jest tam tekstura o nazwie fluiddrops w katalogu textures / amik / hitfx / blood. Jeżeli nie ma to znaczy że coś ci się pomieszało przy ściąganiu lub rozpakowaniu. Jeżeli jest to sprawdź czy jest w identycznym katalogu w folderze z grą. Śmiem twierdzić, że jej tam nie będzie i twoja rzecz powiedzieć dlaczego jej tam nie ma skoro wszystko dobrze zainstalowałeś. 

I nie próbuj skopiować brakującej tekstury i grać. Problem na pewno tkwi głębiej. Nawet jeżeli gra odpali to za jakiś czas znów coś wyjdzie. Trzeba znaleźć gdzie popełniłeś błąd i go wyeliminować. Moim zdaniem po prostu w ogóle nie skopiowałeś do katalogu gry folderu Update Final albo popełniłeś klasyczny błąd źle wskazując ścieżkę do kopiowania i stworzyłeś gamedatę w gamedacie.

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal jesteś wielki , miałeś rację nie było tam tego pliku musiałem przez pomyłkę czy roztargnienie albo zapomnieć wkleić tego fixa albo pomyłkowo nie nadpisać plików. Tak czy siak jest już git i save'y działają więc na tą chwile mogę Ci podziękować bardzo za pomoc i skupić się wreszcie na graniu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.