Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kubastalker123 Wygląda na to, że jakaś pijawka sprawia Ci błąd. 

Nie miałem nigdy czegoś takiego, wiec nie wiem.... A może spróbuj najpierw porządnie oczyścić okolicę z mutantów? Głównie północną część bagien, którędy prowadzisz Zarkę. Może coś to da.

A odprowadzenie Zarki jest konieczne. Chyba nawet nie da się wyjść z bagien, dopóki jej nie odprowadzisz. Trzeba ją odprowadzić, aby scenariusz zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Prowadzenie Zarki koniecznie trzeba poprzedzić dwoma czynnościami.

1. Przed rozmową z Zarką, strącić ten patrolowy śmigłowiec. Można to zrobić nawet z AK, ale na tym etapie gry, powinieneś mieć już km lub rpg7. Najlepiej to zrobić przy końcu linii energetycznej, gdzie robi chwilowy zawis i zawraca. Ale też przy moście do Tuzli. Z AK i km strzelaj do śmigła ogonowego. Na trasie przelotu trudniej trafić. Km i rpg7 możesz tanio kupić u Łowców Artefaktów.A będą niezmiernie przydatne na Kordonie. Tylko musisz się z tym spieszyć, bo oni szybko bagna opuszczają. Na bagnach ostatni raz ich spotkasz w lasku przy wagonach.

2. Tak jak wyżej napisał @wariat , posprzątać porządnie trasę od miejsca gdzie stoi Zarka, aż do przejścia na Agroprom przy wagonach. Nawet jeśli nie będziesz mieć wylotów, to przy jakimkolwiek mutancie czy wrogim NPCu, Zarka wraca do punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Jesteś chyba jedynym aktualnie grającym. I z tego co pamiętam, pierwszym zgłaszającym taki przypadek. Widocznie niedokładnie oczyściłeś drogę i gdzieś jeszcze jest pijawka. Patrząc na przyczynę wylotu, spróbuj na czas prowadzenia Zarki zmniejszyć switch_distace. Albo przejdziecie, albo zobaczysz pijawkę. A że Zarka idzie sama ( zbytnie zbliżenie się do niej, też powoduje jej nietypowe zachowania ), możesz spróbować oddalić się od niej i pójść inną drogą. Kontroluj tylko co robi na minimapie, tak aby przy wagonach być na równi z nią.

Nie sądzę, abyś musiał grać od nowa. Na upartego, możesz wrócić do zapisu sprzed rozmowy z nią i jeszcze raz sam przejść się do wagonów tak, aby znaleźć się w miejscu gdzie masz wylot i sprawdzić czy też będzie. Jak będzie, to znaleźć drogę gdzie go nie ma i zlikwidować tę blokującą pijawkę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś przebrnąłem wysypisko zrobione mam 4 pda i dwie fleszki 

gdzie na Kordonie są trupy 2 wojaków z fleszkami znalazłem 1 / w miejscu gdzie jest miotacz płomieni / ale ma być jeszcze jeden i nie wiem gdzie ?

z wysypiska  poszedłem na MW  i tu zaczął się problem po kilku minutach zdrowie spada szybko do zera pomaga wódka na chwilę nie rozumiem o co chodzi mam arty na promieniowanie a ginę. 

z wysypiska lepiej iść na MW czy do DM ?  czy to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Fakt, jedna jest razem z miotaczem ognia, a druga chyba jest za ruinami domu tego na przeciwko bazy neutrałów. 

Czyli zrobiłeś Kordon i Wysypisko. Dobrze. A czy na lokacjach wykonujesz zadania od dowódców oddziałów? To bardzo ważne. Na każdej lokacji trzeba wykonać wszystkie, bo inaczej nie dostaniesz nowych zadań.

Powiedz mi jeszcze, jaką grasz frakcją. Grałem różnymi i dla niektórych rozwiązania trochę się różnią.

Generalnie to z Wysypiska iść do DM. Tam też do zebrania 4 pda z istotnymi informacjami. Po oczyszczeniu bazy anarchistów z zombi spróbować wykonać zadanka od wolnościowców. W ostatnim zadanku jest pda z ciekawą informacją. Ale różne problemy były z rozliczaniem tych zadań, popatrz w temacie, ten problem był kilka razy wałkowany. Tu ważna jest też frakcja jaką grasz.

7 godzin temu, kubastalker123 napisał:

zaczął się problem po kilku minutach zdrowie spada szybko do zera pomaga wódka na chwilę nie rozumiem o co chodzi mam arty na promieniowanie a ginę. 

Dopadł Cię głód:happy: Musisz się najeść. Jak robiłeś zadanka dowódców na Kordonie, było zadanko na art "spirala" czy jakoś tak. Eliminuje on głód. Po rozliczeniu zadanko można było go odkupić od npc-a, któremu go oddałeś. Wieszasz go na pasie i do końca gry jesteś najedzony. No i handlarz u neutrałów sprzedaje jedzenie, możesz zrobić sobie u niego zapas.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Za bardzo się pośpieszyłeś z tymi MW. Tak jak napisał @wariat , cofnij się w zapisach i najpierw zalicz Dolinę Mroku i Agroprom. Dolina Mroku jest o tyle istotna, bo w niej jest najwięcej PDA w których masz napisane gdzie czego szukać. A to jest jak gdyby drogowskazem do dalszej gry. Idąc tym tropem, nie będziesz miał problemów. To samo jest z fleszkami. W każdej jest ukryta jakaś podpowiedź. Wyjątkiem jest PDA zabrane z Czarnego Żorża, które jest kwestowe.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Nie musisz wracać się w zapisach. Wróć normalnie na Kordon. Ja arta znalazłem w kłodzie albo krzyżu ( schowek ) po lewej stronie od drogi za mostem. Dojdź do chlewni i bardziej w lewo niż był pierwszy kontroler, miałem ten schowek. Te zapisy które masz od wyjścia z Wysypiska do MW gdzieś sobie zachowaj, a zacznij powrót na Kordon po zakończeniu zadań na Wysypisku. Ale jak to w modach, znajdźki w schowkach nie muszą się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Po prostu coś zjedz i zdrowie nie będzie spadać.

Nie wracaj się z MW do DM, tylko wczytaj save z wysypiska i idź na DM, bez wchodzenia na MW. To w późniejszym czasie.

Nie powiedziałeś jaką frakcją grasz, więc ponawiam pytanie.

A frakcja jest o tyle istotna, że nie dla każdej ważne jest wykonywanie problematycznych zadań Wolnościowców.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kubastalker123 napisał:

na bagnach na cmentarzu teleport złaziłem cały cmentarz  i nigdzie mnie nie wyrzuciło 

jaka czytać tą informację z fleszki wojaka  

Na bagnach na cmentarzu, na pagórku, są dwa wysokie groby. (pomniki/filary nad grobami) zwał jak zwał. Teleport jest pomiędzy nimi. Aby w niego wejść, musisz wskoczyć na jeden z pomników, a potem skoczyć pomiędzy tymi dwoma. Ale na razie tym teleportem nie zawracaj se gitary, bo w początkowej fazie rozgrywki teleport Cię nigdzie nie przeniesie, bo jest zablokowany. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że będzie on aktywny dopiero po przejściu podziemi agroprpmu i rozmowie z Pierwszym stalkerem w DM.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubastalker123 napisał:

czy oddawac Koło z Zatonu nie można odkupić 

Musisz je oddać, aby rozliczyć zadanie.

W tym modzie tak jest, że jak nie rozliczysz jednego zadania, to nie dostaniesz następnego.

Z resztą, koło z tej barki do niczego Ci nie potrzebne. Z tych kwestowych przedmiotów, odkup jedynie ten artefakt niwelujący głód. Nic więcej nie trzeba odkupywać, bo nic Ci się nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę sprzedawać zbędnie arty i części mutków czy jednak nosić ze sobą  na jakąś specjalną okazję.

Jestm w DM a tam najemnicy są moimi kolegami.  A takiej frakcji nawet nie ma w moim PDA o co chodzi?

W bazie Wolności w DM brak kucharza żeby dął mi nagrodę za zadania  -czy to stworzy problem w fabule? 

mam 3 PDa z DM i co dalej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie rozumiem w jakich okolicznościach najemnicy nie są wrogami gg.

Na początku gry Lebiediew wyjaśnia, że dla pomocy nam mamy najemników, chodzi tu o handlarzy artefaktami na bagnach i na MW. A co do tych zwykłych najmów, to nie wiem.

No i właśnie z tym barmanem z Wolności są jaja, bo raz jest a raz go nie ma. Było to na forum opisywane. Generalnie, z tego co zauważyłem grając różnymi frakcjami, to te zadanka wolnościowców nie są wcale konieczne do ukończenia gry. Ale jeśli wisi Ci zadanie, by odebrać nagrodę, a barmana nie ma, no cóż, niby możesz to olać i spróbować iść dalej, ale nie wiem czy to niewykonane zadanie nie zablokuje Ci następnych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

jestem na MW mam zadanie na dowódcę grupy oddaje PDA i musze załatwić wolnosciowca po oddaniu PDA  bo nie mam jak zdobyć tego pda - czy to ok

załatwiłem agenta Z i mam jego PDa ale z kolei Buchacz się zezłościł i jego też musiałm ....wiecei co  - czy ujdzie mi to na sucho  ?

3

mam info że w grupie Buchacza jest ważne PDA i jak go zdobyć ? kupić nie ma jak 

4

sprzedawcy artefaktów gonią jak najęci jak ich zatrzymać -chyba to gdzieś pisało 

5

wyczyściłem starą bazę wolności i spotkałem Sułtana mam go odprowadzić na Wysypisko - to ok ? 

czuje że zamieszałem jak diabli ale jestem gotowy na robienie MW  od nowa 

 

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123

1.Nie musisz kolekcjonować tych pda. Jak masz oddać zleceniodawcy, to oddaj i nie kombinuj. A już tym bardziej nikogo nie zabijaj.

Jak otworzysz plecak i z tego pda pojawi Ci się informacja, zrób sobie screena tej wiadomości.

2.Nie zabijaj Butchera sam. W wiosce jest pijawka. Naprowadź ją na niego i ona niech go załatwi. Wtedy zabierz pda i reszta najemników będzie neutralna.

3. Chodzi właśnie o pda tego agenta w pancerzu csky. Patrz punkt 2.

4. Idź na stróżówkę, tam gdzie oni się zawracają, i postaw tam własny oddział. Wtedy nie będą biegać.

5. Strata czasu. Nic Ci z tego nie wpadnie. Chyba, że chcesz dołączyć do bandytów:)

6. Lepiej zacznij od nowa MW i zrób tak jak napisałem.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym że zrobie MW od nowa.  

Załatwiłem Butschera z daleko od wioski i najemnicy dalej są neutralni więc możę tak się też da. Bo Pijawki w wisce pijawek nie było . 

W grupie Buczera to Buczer ma pda - sprytne a ja chciałem ich wszystkich .... ech dobrze że się opmiętalem  

 

kurcze co ja nie wiem co sie w tym modzie dzieje to zagadka 

ubijam Kardana albo Sowę / no jemu to się akurat należy/  ale Gonta ? 

kontroler wytrzymuje 3 rakiety - ? !

faktycznie Zona pojechała ze zmianami po całości ...

ale idę dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kubastalker123 napisał:

ubijam Kardana albo Sowę / no jemu to się akurat należy/  ale Gonta ?

Ten mod jest inny niż wszystkie. Takich Kardanów, Sowy czy Gonty możesz spotkać w co drugim oddziale bandytów itp. Nie są to żadni kwestowi. Po prostu randomowe npc, tyle tylko że z pojedynczymi imionkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  To jest dopiero pierwsza część moda. Dlaczego, gdy zabijesz jednego znanego NPCa np. Kardana, a na kolejnej lokacji znów się pojawi, dowiesz się dopiero w drugiej części. I to od razu w jej tytule. Można tylko gderać, że Lebiediew jak lataliśmy nad bagnami, choćby o tym nie wspomniał. Ale żebyś nie miał logicznych problemów, to ci z wyprzedzeniem podpowiem ( nie zepsuje Ci to gry, w jakimkolwiek stopniu ), że znajdujesz się w dwu Zonach, W ZONA i z'ONA. Świat realny i nanokwantowy. Twoją rolą jest je zjednoczyć. Ale to trochę później, w drugiej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak. Buczer mi daje info o człowieku którego przyjął z Cz. nieba i to jest nasz agent. Agenta  "szczęśliwym trafem" zjadła pijawka i mam jego PDA. PDa dowódcy oddałem bo w nim była informacja ze w wiosce jest człowiek Buczera.   Koniec końcu z MW mam tylko jeden PDA. 

w opisie do PDA stoi   

1. PDA dowódcy zwiadu - MW z zadania. - ja to oddałem Wolności no bo takie było zadanie  i nie mam,  ma tylko PDA agenta Z /tego co zjadła pijawka/  i to jest cacy czy nie . ?

Teraz czas na Agro.

Z tego co rozumiem to musze wywołać drużynę Z i tam ma być  Gryka i musi zginąć. I tak do skutku ? Iles razy ?aż pojawi się Gryk?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubastalker123 napisał:

1. PDA dowódcy zwiadu - MW z zadania. - ja to oddałem Wolności no bo takie było zadanie  i nie mam,  ma tylko PDA agenta Z /tego co zjadła pijawka/  i to jest cacy czy nie . ?

Dobrze jest. Mówiłem już, ze z tych pda jest Ci potrzebna tylko informacja. 

Teraz możesz do RL, Jantar  albo na Agroprom, jeśli teleporty Cię puszczą.

Z-Drużynę stawiaj w takich miejscach, gdzie jest masa wrogów np.most w RL, i zostaw ich na pastwę losu, niech giną, bo potrzebujesz ich pda. A głównie pda Gryka od Szerża.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.