Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Starika.. A nie zaglądałem tam jeszcze ;) 

@kondotier Obie grupy. Na mapie w PDA są oznaczeni na zielono, ale jak podejdę, to stają się wrodzy i od razu strzelają. 
Tak, z tym najemnikiem pogadałem. Tylko dziwne, że ta grupka Łowców z Bagien nie przemieściła się na Agro. 


A tymczasem powędrowałem do CEA. Zaliczyłem rozmowę z Bezimiennym, St.ReLockiem i Pierwszym Stalkerem. Po wszystkim teleportuje mnie gołego i wesołego do Limańska. Cofnąłem się do RL. 

Aniele odprowadziłem, ale zapomniałem o jej ojcu. Tak więc czeka na niego w kopalni. Mam nadzieję, że nic się poważnego nie stanie, bo w teorii ojciec powinien na nią już czekać. 

Hm.. Zauważyłem, że nie mam przejścia do Limańska z RL. Czemu ? :063:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Agrael napisał:

Z jakichś przyczyn nie mogę skorzystać z tego teleportu w RL ( krata z wejściem obok mostu )

Hehe, tak, wiem, ta krata jest cały czas zamknięta i się nie otworzy:happy: Ale tam trzeba podejść z drugiej strony. Wchodzisz do tunelu, potem w korytarz na lewo i idziesz do tej kraty, teleport Cię tam złapie.

59 minut temu, Agrael napisał:

Hm.. Zauważyłem, że nie mam przejścia do Limańska z RL. Czemu ?

Ano temu, że do Limańska droga jest ukryta. Niejednokrotnie w dialogach z npc czytałeś, że każdy chciałby się dostać do Limańska, ale drogi tam nie ma.  Takiej prostej drogi jak np z RL nie znajdziesz:happy: Dotrzeć tam możesz teleportem, który jest na mapie oznaczony jako do Szpitala. Znajdziesz:)

Ale nie wiem czy nie będziesz się musiał cofnąć, żeby to jednak tatuś znalazł się pierwszy w kopalni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael No to masz ciut ciut namieszane. Łowcy z bagien muszą je opuścić, wtedy na Agro są przyjaźni, Inaczej tam jest inna grupa najemników.

Czeka Cię powtórka chyba sporej ilości gry. Było to bardzo mocno akcentowane we wpisach, że Anieli nie wolno wprowadzać do sztolni, przed znalezieniem się tam jej ojca. Nie dostaniesz teraz od niej naprowadzenia na Arta Śmieci i leżysz.

I jeszcze raz powtarzam. Dla moda jest obojętnym jaką frakcją gramy, stąd te kilka frakcji do wyboru w czasie lotu na Bagnami. Ale nie jest to obojętne dla grającego. Wybierając żołnierza czy bandytę, trzeba się zastanowić, czy jesteśmy w stanie dotrzeć do bagien.

A na Agro najmy pojawiają się przy kamieniach bliżej INB i na pagórku bliżej Zakładu. Jedni są wrodzy, drudzy nie. Ci przyjaźni, to są chyba na pagórku.

@Agrael - a jak pogadałeś z tym w sraczu, skoro oni są wrodzy?

Jednych i drugich można sobie odpuścić, bo nie mają wpływu na fabułę. Są zamiennikiem handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
No to namieszałem. Całe szczęście, że mam dużo zapisów. 

Ja do niego zagadałem jak najemnicy byli jeszcze przyjaźnie nastawieni. Dlatego teraz tak się zastanawiam, czy cofać się jeszcze bardziej w zapisach, czy może olać tych Łowców. Skoro są tak naprawdę zbędni, to raczej tak zrobię. Kurde.. Tylko czemu oni się tak obrazili na amen. Wydaje mi się, że żaden nie dostał zbłąkaną kulą w ten pusty łeb. Chociaż za to bieganie w kółko należy im się. 

Aniele zaprowadziłem do RL i chciałem zostawić przy przejściu na wysypisko, aby później było mniej biegania, ale zbyt blisko do niej podszedłem i w efekcie czego razem trafiliśmy do kopalni. 

@wariat
Właśnie podszedłem od drugiej strony, ale mimo to teleport i tak nie zadziałał. Może nie spełniłem jakichś warunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Jeden z tych teleportów z RL można olać, bo po przejściu nim nie znajdujemy żadnej istotnej fleszki, tylko paczkę ładunków do graviguna. Tylko nie pamiętam który to był teleport. Jak poszedłeś tym na północy RL na estakadę i miałeś do zabrania fleszkę, to ten teleport, jeśli Cię nie puszcza, możesz odpuścić.

Ci najemnicy nie są nikim ważnym, tym bardziej, że wcześniej pogadałeś z ich dowódcą. Są tylko sposobem na łatwe wzbogacenie się, bo za fanty dużo płacą.

A z tą Anielą, cóż, głupio wyszło.... Ale tak jak wspomniał @kondotier, bez dialogu z nią w kopalni nie dostaniesz namiaru na 1-szy art i gra położona, bo dalej nie pójdziesz. A po przeprowadzeniu ich w odwrotnej kolejności do kopalni, rozmowy nie będzie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Jest o nim wzmianka w pendrive Dżokera Strachu, że jak chcesz jego wypasiony schowek, możesz go kupić u Korsakowa. No, jak Ci go coś zjadło to tylko tyle, że Ci namiaru na schowek nie da.

Ale to nie ma nic do fabuły. Jedynym powinnościowcem, który jest Ci potrzebny to Wiwisektor. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Przejrzałem kilka filmów z gry i jak masz powtarzać, to rozważ takie coś. Po zdobyciu mostu i rozmowie z Azotem, powinien pojawić się teleport na Jantar. Ale też przy moście koło tej przybudówki powinien stać Hawajczyk. Jest przewodnikiem i prowadzi na Jantar. Co zrobić na Jantarze, już wiesz, PDA Gryka, to drugie przy Zagrobowych Rękach.  A co dotyczy wejścia do bunkra, to sprawdź takie coś. Z prawej strony drzwi na wysokości górnej framugi jest taki przycisk, dzwonek czy coś. Zobacz czy nie trzeba go nacisnąć. Coś mi się w głowie kołace, ale może to być z innego moda. A Sacharow ma jakąś informację. A z Jantaru masz bezproblemowe przejście na Agro. I taki był zamysł ERa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael @kondotier @wariat

Jestem w podziemiach Agropromu i wziąłem PDA Luki. Tylko nie mam pojęcia jak się wydostać. Teleport na najniższym poziomie w okrągłym korytarzu jest nieaktywny.

Dodatkowo mi nie zrespił się PDA tak jak temu panu w kałuży pod schodami tam gdzie jest anomalia chemiczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Jak wszystko zrobiłeś dobrze, wziąłeś pda Luki to teleport na samym dole w okrągłym korytarzu musi być aktywny.

A temu panu na filmie pojawiło się pda w plecaku pod schodami, bo miał na nie zadanie. Jak Ty nie masz zadania na przyniesienie tego pda, to Ci się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat A co mogłem zrobić nie tak? Dodam tylko że najpierw byłem w RL a potem dopiero w AP i w podziemiach. Nie byłem jeszcze na estakadzie, byłem tam tylko raz. Z tego co wiem to Agrael też w pierwszej kolejności był w RL a potem dopiero w AP.

A na estakadzie byłem używając teleportu obok mostu do Limańska.

Edytowane przez Starika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. W tym modzie jest pewna prosta zasada - jak jakiś ważny teleport nie chce Cię przepuścić, to znaczy ze czegoś ważnego nie zrobiłeś.

A to, że wcześniej byłeś w RL, to dobrze, bo to Dziadek opowiada nam, ze jest taki gościu, co tajne przejścia do Limańska zna, czyli o Luce.

Dopiero teraz obejrzałem cały ten film, który podrzuciłeś. Ty poszedłeś tak jak ten gościu na końcu do tego teleportu po prawej od spiralnych schodów? W RBFF prowadzi on na kordon. Ten do estakady jest na drugim końcu korytarza i powinien być aktywny.

A tak poza tym, ten film jest z wersji 2.52 "inną drogą". Fabuła ta sama, ale mogą być pewne zmiany, chociażby w teleportach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję jeszcze inny filmik z działania na Agropromie po wejściu z Jantaru. Jest z 2.52, ale to co robi LIQIDATOR, jest do zrobienia i w 2.50.

https://www.youtube.com/watch?v=GcLk1iNnXQ8

Jest to na tyle dobry filmik, bo pokazuje jak wykorzystać wszystkie możliwości, aby nie tylko wykonać zadania, ale odpowiednio się doposażyć. Różnica cen u handlarza pod zbiornikami i u Łowców. Pokazuje też u kogo i w jakiej kolejności brać zadania.

Aby nie znaleźć się daleko od lokacji przy wychodzeniu z podziemi i rozliczyć się z zadań z Powinnością i Wiwisektorem, wybrał inną drogę. To mały czit.

Pod koniec filmiku widać jak podchodzi do zakratowanych drzwi nad Luką i nagle znajduje się na dachu INB.

Zrobił to tak. Podszedł najbliżej jak tylko można tej kraty, nacisną klawisz "Do przodu"  i równocześnie zrobił szybki zapis. Wczytał go i go przeniosło.

@Starika..  Twoja sytuacja jest dziwna. Bo te teleporty tak z lewej jak i z prawej strony powinny zadziałać niezależnie od tego, czy wszystko zrobiłeś czy nie. Na końcu tych korytarzy są takie rdzawo czerwone drzwi. To one są teleportami. Mogą też zadziałać, jak od nich byś wracał.

Zadanie na PDA Mochnata ( to spod schodów z chemiczną ) bierzesz koło Zagrobowych Rąk.

Ten bandyta z domku na bagienku ( PDA dla podziemnego handlarza ), nie zawsze stoi na ganku, ale lubi uciekać w stronę INB. Trzeba tego pilnować na minimapie. U tego handlarza asortyment się zmienia przy każdym ponownym wgraniu zapisu. Można to wykorzystać, jak nie ma tego co potrzebujemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @wariat @Agrael

Powróciłem do podziemi aby sprawdzić czy teleporty są aktywne. Nadal nic się nie dzieje a przypominam że mam PDA Luki zdobyłem. Bez tego teleportu nie będę w stanie zabrać fleszki z estakady i chyba leżę.

I gdzie dokładnie znajduje się teleport na estakadę DM na barierze MW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Tutaj masz dokładnie położenie teleportów prowadzących na estakadę. 
Hm.. Nie rozumiem, czemu nie masz aktywnego teleportu w podziemiach Agro. Raczej na pewno nie jest wymagane, aby się on uaktywnił, ale czy zebrałeś te PDA na Agropromie. ? Filmik

A ja cofnąłem się w zapisach po przygodach z Anielą. Pomogłem St.Relockowi i aktualnie jestem w Limańsku. Jak rozumiem, teraz trzeba zrobić zadanie z placu budowy, na dostarczenie mini gaussa i wybić Czyste Niebo na Bagnach ? Wspominał o tym Doktor O'Zone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Gadałem już z Pierwszym Stalkerem w DM, otworzył on mi przejście w tunelu na estakadę, zebrałem fleszkę z tunelu oraz tą gdzie jest teleport przy moście do Limańska. Pozostał mi teleport w Limańsku, w podziemiach który nie działa oraz w okolicach bariery.

EDIT 

@Agrael Załączam Ci save. Stoisz centralnie przed barierą. Podniosłem na Jantarze pendrive z informacjami o tajnych przejściach w podziemiach Agro. Mimo tego teleporty nadal sa nieaktywne. 

Ile zebrałeś fleszek na Jantarze? 3? czy 4, ponieważ ja zebrałem 3. Sprawdzałem filmik LIQUIDATORA i on też zebrał 3.

 

przed bariera.dds przed bariera.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment. Przecież warunkiem ( musi się wypowiedzieć @kondotier i @wariat, aby mieć pewność ) pojawienia się P. Stalkera jest skorzystanie z teleportu w podziemiach Agro. Dopiero po rozmowie z nim otworzy się przejście do estakady z DM. 

Teleport w RL ( niedaleko chaty Dziadka ) przenosi nas do Estakady, a dalej do piwnicy w Limańsku. Stamtąd do Szpitala i na CEA. 

Fleszek ? Hm.. Chyba też 3. 

Dobra, sprawdzę twój zapis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. A do podziemi poszedłeś sam bez naprowadzenia, czy po rozmowie z Wiwisektorem o Luce? Tę rozmowę można z nim przeprowadzić od razu jak ściągnie się go na Agroprom, ale lepiej to zrobić, jak już jest w tym swoim baraku w INB. Na powyżej wstawionym filmiku, jest ona w 41:00, zaraz po wejściu na Agro. Oglądałem sporo filmików z tego moda łącznie z wariacjami, pomagałem przejść go też kilku graczom, ale nikt i nigdzie nie miał takiego problemu. Dlatego pytam, czy rozmowę z Wiwisektorem odbyłeś.

Po przestaniu działania licznika czasu, wróciłeś do Luki i zabrałeś wszystko co przy nim było? Próbowałeś wyjść teleportem na kracie i od razu pójść do Wiwisektora? Bo do tych teleportów w podziemiach kiedy są wyczyszczone z kosmitów, możesz pójść i po tej rozmowie.

@Agrael Z tym Pierwszym przy estakadzie, to niekoniecznie po teleporcie z podziemi. Chyba determinantem jest ilość wejść do estakady, a nie kolejność, bo ta u każdego może być inna.

A jak jesteś w Limansku, to w pierwszej kolejności załatw Chaleckiego, bo jak wyjdziesz z Limanska, powrót do niego nie jest łatwy.

A tu jeszcze jeden film z działania na Agro. Jest to już działanie zgodne z fabułą FF. Przyszedł tu z bagien.

https://www.youtube.com/watch?v=-JEv_ZsGP1Q&list=PLCde9_fyVh9IIUUJ3F4iErxgjZkC2TrOK&index=5

Ale i w tym filmiku, nie korzysta z z tego teleportu na estakadę, tak jakby to nie było konieczne. Wyjście przez drzwi z kratą, pozwala na szybkie rozliczenie się z wziętych zadań.

A ten pokazuje działanie na Jantarze, rozmowę z Sacharowem. Tu nie widać, ale tych dwóch wychodzących naukowców powinien zabrać śmigłowiec.

https://www.youtube.com/watch?v=gSe6JFbDRDw&list=PLCde9_fyVh9IIUUJ3F4iErxgjZkC2TrOK&index=6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Sprawdziłem twój zapis. 
Faktycznie nie można dostać się do estakady z MW. Może to dlatego, że w pierwszej kolejności trzeba wejść w teleport w Podziemiach Agro ? Tak wnioskuję, ale pewności nie mam. 


Wróciłem się na twoim zapisie po PDA w RL ( namiar daje Dziadek ). Pogadałem z Azotem przy moście, Dziadkiem, najemnikiem na MW, który ma zatwardzenie i wciąż teleport jest nieaktywny. Kompletnie nie rozumiem, co może być tego przyczyną. Hm.. Z Butcherem rozmawiałeś i wziąłeś jego PDA, jak go pijawka zabiła ? 
A pogadałeś z Wiwisektorem na temat PDA Luki jak już je zabrałeś ? Chociaż to raczej nie jest wymagane, aby teleport się uaktywnił. 

Ewentualnie cofnij się w zapisach do momentu przed wejściem do podziemi Agro. i rozmowy z Luką. 

Tutaj masz filmik z estakadą. 

@kondotier Zauważyłem, że u @Starika.. drzwi do bunkra również są zamknięte. 
Sprawdziłem też ten przycisk, ale nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.