Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  Sprawę rozpoczynania gry w składzie innego ugrupowania niż CzN już omawialiśmy. Pierwszą rzeczą jaką musisz wtedy zrobić po pojawieniu się w grze, to dotarcie na Bagna, a tam robisz to samo. Jaki więc tego sens? Chyba żeby sobie tylko utrudnić rozgrywkę.  Autor moda ER, lubuje się w takich poplątanych sytuacjach. Dowodem na to jest inna wersja tego moda pt. Inną Drogą, w której zaczynasz na Zatonie jako gołodupiec, a musisz i tak dotrzeć na Bagna aby zacząć właściwą grę. Tak, że moja rada jest prosta.

Zacznij nową grę jako CzN, ale grając i mając pewną wiedzę, nie popełnij już tych samych błędów. Mimo pewnej dowolności w rozgrywce, mod ma linię fabularną, której należy przestrzegać.

W podpowiedziach do gry, miałeś wyjaśnione, że jeśli bandyci w hangarze są wrodzy, to trzeba wezwać Drużynę_Z. I to z miejsca które spowoduje pojawienie się jej w hangarze, a nie poza nim. Jej dca Czarny Żorż musi zginąć.

Takie zadania jak to na Wintoreza, nie blokują fabuły. Ta broń trafia się trochę później, chyba na Agropromie. 

Poniżej masz filmiki z tego moda, tylko w wersji hardkorowej.  Tak, że początkowa scena w bazie CzN , walka z mutkami, w FF nie ma miejsca. I nie zdziw się kolorami nieba, albo tekstur. Ona tak ma.

W pierwszym odcinku nagrywający spartaczył grę, idąc nie w tą stronę co należy, mówi o tym w odcinku nr 2 i już gra poprawnie. Obejrzyj sobie dostępne odcinki, to Ci pomorze grać.

W tym zobacz co zrobił, do momentu wyjścia z bazy.

https://www.youtube.com/watch?v=dxI5Tm4smKQ

W tym powtarza grę, ale chyba wyszedł z bazy nie przeniesiony przez przewodnika, ale sam przez płot.

https://www.youtube.com/watch?v=nwMldq-_v40

W odcinku 3 masz działania na Kordonie. On teleportował się do bazy stalkerów, ale ja Ci proponuję teleportację do wioski i wzięcie zadania na strącenie śmigłowca. Bo może się zdarzyć, że atakując wioskę zabije Ci kwestowych NPCów. To samo z zadaniem na likwidację mutantów ( tych koło powalonego drzewa koło drogi na strażnicę ) , bo mogą spowodować atak wojska na wioskę i też pozabijanie kwestowych. Rozmowy zaczynaj od Sidorowicza, a nie od Wilka. Walerian ze swoją ekipą może poczekać.

Zaczynaj więc nową grę i :viva:stalkerze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Stanley  A wyszedłeś już z Bagien? Sytuacja się zmieni, jak je opuścisz. A na bagnach nie ma bezsensownego biegania w te i nazad. Jest tam logika.

Musisz działać tak, aby z nich wyjść uzbrojony i wyposażony po przysłowiowe zęby. A jak wolisz "mizerię", to zrób zadania Baszty, wyprowadź Zarkę, pogadaj z Pilotem i w drogę.

Albo w czasie tego latania nad bagnami, możesz sobie wybrać inną frakcję niż CzN. Wtedy pojawisz się na innej lokacji i pierwszym zadaniem będzie dotarcie do bagien.

Nawet w modach liniowych, z fabułą "od Kordonu do CEA", gracz jest zawsze zawracany zadaniami na wcześniejsze lokacje.

A to jest mod dla koneserów stalkerki. Trzeba w nim posmakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.youtube.com/watch?v=Us56X9xpj8c&list=PLeeM2dCAzi4cPBmDF8UIntMCMmvNq4f0e&index=18

@Grzegorz728  Z innego tematu wiem, że doszedłeś z nią tylko do tunelu, a trzeba ją doprowadzić aż do teleportu. Dopiero wtedy skrypt zaskoczy.

Patrz od początku filmiku. Jest on z innej wersji tego moda (2.52), ale fabuła Anieli taka sama. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jak dla mnie kompletnie nic nie wnosi, gość co gra jest dużo dalej w fabule przez co ma już odblokowane przejście na Agroprom. I Laska nic nie mówi o Wysypisku a że będzie czekać na Agropromie przy przejściu na Bagna(i też tam jest jak wszytko przebiegnie prawidłowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki teleport. Anelia prowadzi mnie do takiej betonowej rury, tam się ze mną rzegna i każe iść dalej na agroprom, rura prowadzi mnie przez pole psi, na końcu rury są bandyci którzy do mnie strzelają, a ona znika. Przejście na agroprom mam zablokowane z powodów "przyczynowo-skutkowych", jedynie mogę iść na magazyny wojskowe i dolinę mroku. 

Edytowane przez Grzegorz728
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  Teleportem jest właśnie ta rura. Ona ją teleportowała. Ale on nie jest dla Ciebie.

Ale trochę wcześniej przed rurą, jest jeszcze jeden niewidoczny teleport. Mniej więcej tam, gdzie czaił się snork.

A przede wszystkim zapamiętaj , sprawę teleportów tym modzie. Rzadko kiedy prowadzą na właściwą lokację. W większości przypadków nie wiesz gdzie. I jak masz okno teleportacji, działa ono podwójnie. Opcja NIE też teleportuje, gdzie indziej niż TAK. A na estakadzie Doliny Mroku są teleporty do których docierasz innymi teleportami. I jesteś pomiędzy dwoma nowymi. Ten przed Tobą na dwie różne lokacje, a jak się odwrócisz to znowu masz opcję na dwie inne lokacje. Radzę wziąć kartkę papieru i sobie zapisywać, gdzie one prowadzą. Albo przeszukać forum, bo są zrzuty ekranu z już zaznaczonymi.

Na MW, na lewo od bariery ( środek lokacji ), między skałami masz płot, a za nim powalone drzewo. Za tym drzewem, jest chyba 7 teleportów, w zależności w której części tego drzewa pójdziesz dalej.  Podobnie jest na najwyższej części dachu zakładu na Jantarze. Też jest kilka teleportów, zależnie w którą jego stronę pójdziesz. Możesz znaleźć też teleporty jeszcze nie aktywne. Masz o tym informację. "Otworzą" się dopiero, jak wykonasz pewną ilość odpowiednich zadań.

Idziesz więc tam, gdzie możesz, aby wykonać potrzebne zadania. Dolina Mroku jest bardzo ważna, bo ma wiele ważnych teleportów, a przede wszystkim musisz na niej porozmawiać z Pierwszym Stalkerem. Bez niego nici z dalszej gry. Nie od razu, ale pojawia się na budowie, koło wejścia do estakady.

A więc do przodu Stalkerze i :viva:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzegorz728 napisał:

Dziękuję z info. A powiedz mi jeszcze, gram jako czyste niebo i jest zadanie na moście w limańsku czy będąc na kordonie mam się kierować na ten most od razu czy mam jakieś inne zadania wykonywać.?

Nie zła ta modyfikacja,ona jest trudniejsza od składania kostki rubika w nocy jak nic nie widać.Makabra  :(

Godzinę temu, kondotier napisał:

@Grzegorz728  Teleportem jest właśnie ta rura. Ona ją teleportowała. Ale on nie jest dla Ciebie.

Ale trochę wcześniej przed rurą, jest jeszcze jeden niewidoczny teleport. Mniej więcej tam, gdzie czaił się snork.

A przede wszystkim zapamiętaj , sprawę teleportów tym modzie. Rzadko kiedy prowadzą na właściwą lokację. W większości przypadków nie wiesz gdzie. I jak masz okno teleportacji, działa ono podwójnie. Opcja NIE też teleportuje, gdzie indziej niż TAK. A na estakadzie Doliny Mroku są teleporty do których docierasz innymi teleportami. I jesteś pomiędzy dwoma nowymi. Ten przed Tobą na dwie różne lokacje, a jak się odwrócisz to znowu masz opcję na dwie inne lokacje. Radzę wziąć kartkę papieru i sobie zapisywać, gdzie one prowadzą. Albo przeszukać forum, bo są zrzuty ekranu z już zaznaczonymi.

Na MW, na lewo od bariery ( środek lokacji ), między skałami masz płot, a za nim powalone drzewo. Za tym drzewem, jest chyba 7 teleportów, w zależności w której części tego drzewa pójdziesz dalej.  Podobnie jest na najwyższej części dachu zakładu na Jantarze. Też jest kilka teleportów, zależnie w którą jego stronę pójdziesz. Możesz znaleźć też teleporty jeszcze nie aktywne. Masz o tym informację. "Otworzą" się dopiero, jak wykonasz pewną ilość odpowiednich zadań.

Idziesz więc tam, gdzie możesz, aby wykonać potrzebne zadania. Dolina Mroku jest bardzo ważna, bo ma wiele ważnych teleportów, a przede wszystkim musisz na niej porozmawiać z Pierwszym Stalkerem. Bez niego nici z dalszej gry. Nie od razu, ale pojawia się na budowie, koło wejścia do estakady.

A więc do przodu Stalkerze i :viva:.

Ja się męczę z zadaniem od Azota na moście w Limańsku, on chce odział by mu przyprowadzić ale po tym jak rozwaliłem tam dziś ostatniego mutanta tego co tak iskrzy i lata Zona zadrżala i otworzyło się przejście w tunelu zamiast do Limańska to do innej lokacji,mod bardzo trudny jak widzę ale zawsze coś tam modzę i nie zawsze idzie tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: wejście w teleport do Limańska wywala nas w DM wewnątrz estakady. Zbieramy fleszke i co dalej. Bo jeśli teraz trzeba pozbierać określoną ilość PDA z tych całych odwiedzonych lokacji aby pokazał się pierwszy stalker to będą jaja. Powinniśmy mieć już info ile i gdzie tego szajsu szukać, ale np są zadania gdzie mamy przynieś PDA, fleszkę i aby zadanie zakończyć to je musimy oddać(a mamy je przecież zbierać) więc nie oddawać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS Jak masz zadanie na przyniesienie jakiegoś pda, to je oddaj. Musisz rozliczyć zadanie. Też zaliczy jako zebrane. A Tobie bardziej potrzebne są zawarte w nich informacje niż same pda. Na tych urządzonkach zawsze są zapisane ważne informacje i wskazówki i to jest Ci potrzebne.

A z Pierwszym Stalkerem spotkasz się po przeniesieniu się na estakadę teleportem z podziemi Agropromu.

@FilmisterPL To jest amunicja do Grawiguna, bardzo niebezpieczna zabawka:happy: Leży na pace ciężarówki pod mostem w Rudym lesie.

Edytowane przez wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wariat napisał:

@MOS Jak masz zadanie na przyniesienie jakiegoś pda, to je oddaj. Musisz rozliczyć zadanie. Też zaliczy jako zebrane. A Tobie bardziej potrzebne są zawarte w nich informacje niż same pda. Na tych urządzonkach zawsze są zapisane ważne informacje i wskazówki i to jest Ci potrzebne.

A z Pierwszym Stalkerem spotkasz się po przeniesieniu się na estakadę teleportem z podziemi Agropromu.

@FilmisterPL To jest amunicja do Grawiguna, bardzo niebezpieczna zabawka:happy: Leży na pace ciężarówki pod mostem w Rudym lesie.

Jak na razie mam za zadanie odebrać nagrodę z Bazy Powinności a dostępu na Bazę nie mam,to co tam na moście się działo to istna makabra,według mnie Twórca moda jest szaleńcem albo bardzo inteligentnym człowiekiem że takiego moda zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy problem, bo chyba we trzech utknęliśmy co dalej robić aby dostać się do tego cholernego Agropromu. Bo wydaje mi się że teraz aby ruszyć fabułę trzeba się tam dostać, jest aktywny teleport na MW za zwalonym drzewem. Ale gdy pojawiam się na Agro to postacie z ikonami(ważne) znikają. Coś jak w DM z handlarzami, to błąd czy tak ma być?

Ogólnie czuje że takie pojawienie się na Agro to błędna droga. Bo jak wyżej handlarz, dowódca powinności, mechanik, gość przy strzelnicy mi znikli. Na Jantarze to już w ogóle jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MOS napisał:

No to mamy problem, bo chyba we trzech utknęliśmy co dalej robić aby dostać się do tego cholernego Agropromu. Bo wydaje mi się że teraz aby ruszyć fabułę trzeba się tam dostać, jest aktywny teleport na MW za zwalonym drzewem. Ale gdy pojawiam się na Agro to postacie z ikonami(ważne) znikają. Coś jak w DM z handlarzami, to błąd czy tak ma być?

Ogólnie czuje że takie pojawienie się na Agro to błędna droga. Bo jak wyżej handlarz, dowódca powinności, mechanik, gość przy strzelnicy mi znikli. Na Jantarze to już w ogóle jest coś nie tak.

Ja już sam kolego nie wiem co i jak,fleszki zabrać nie mogę,materiał jutro na kanale będzie z resztą nie tylko z tego,wiem że teleporty nie zawsze prowadzą gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL Czytałeś Poradnik jak zacząć grę i niczego nie popsuć ?

Wziąłeś się za trudnego moda i będzie ci ciężko go ukończyć. Zwłaszcza że grasz chaotycznie i często zaglądasz tam gdzie nie trzeba. 


Pamiętam, że Reborn FF pokonał mnie cztery lata temu. 

Będąc w Limańsku możemy dorwać Egzoszkielet Monolitu ( Strona 6 post 9 ). 

Naszła mnie ochota na tego moda. Chyba sobie go odświeżę za jakiś czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.