Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zawalczyłem w RL 

zdobyłem most, mam 2 PDa z wiezy i z trupa przy drugim wejściu , przywołałem drużynę Z i mam PDA Czarnego  Sierża i 3 dodatkowe z drużyny. Ale nie ma PDa Ojac Waleriana podobno Lesnik miał dać zadanie i nie mam tego zadania.

Co z tym fantem zrobić ?

Ojca Waleriana znalazłem ale bez PDA .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskoczyłem na Jantar, mam pda Luki i ... wpadłem w teleport na bagienku ktory przenosi mnie do Limańska /przy drzwie na środku bagien/  byłem zaskoczony ale do Limnaska nie ide bo  nie mam z DM fleszek z estakady . Własnie tam idę mam nadzieję że nie pospieszyłem się z tym Jantarem.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Po przeniesieniu przez ten teleport na bagienku do Gastronoma w Limansku, to jakbyś się nie starał, do miasta nie wejdziesz. Nie ta pora i nie ten teleport. Ale jak jesteś w sklepie, to skorzystaj z okazji i wystrzelaj jak najwięcej biegających mutantów, a szczególnie burerów. Nie będziesz musiał się z nimi borykać, jak już we właściwym momencie znajdziesz się koło fontanny. Innych przeciwników nie braknie. Jest w gastronomie teleport powrotny. Możesz usłyszeć Pilota, ale go teraz nie spotkasz. Nie przejmuj się kaemem strzelającym od strony budowy. Teraz go nie dosięgniesz. Powodzenia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Fleszki z DM jeszcze zdobędziesz.

Przed wejściem do podziemi weź zadanie na pda Kudłatego albo na Wiepra, w zależności, które z tych zadań dostaniesz jako pierwsze. Teraz zrób podziemia Agro i z nich w teleport do estakady w DM. Po zabraniu fleszki, musisz porozmawiać z Pierwszym stalkerem. Pojawi się na początku estakady.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Mod jest tak skonstruowany, że dostęp do fleszek z estakady masz w miarę postępu w grze. Teleporty które na nią prowadzą, są porozrzucane po wielu lokacjach. Ale nawet jak znajdziesz teleport, lecz za wcześnie, to masz opis, że jeszcze nie jest aktywny.

Zwróć też uwagę, że jak jesteś na estakadzie, to w zależności od tego w którą stronę pójdziesz po zabraniu fleszki, wylądujesz na różnych lokacjach. A na dodatek jeszcze wybranie TAK lub NIE, też zmienia miejsce na które nas przeniesie. W temacie jest wpis ze zrzutem, skąd na estakadę się można dostać i chyba gdzie przenosi.

Obserwuj na minimapie ( jak jesteś w estakadzie lub w pobliżu budowy ) , czy przy wejściu do estakady z budowy, nie ma znaczka stojącego tam NPCa. To bardzo ważny NPeC -> Pierwszy Stalker. Dialog z nim uruchamia ważny scenariusz.

A droga do Limanska otworzy Ci się dopiero, po uratowaniu St.Re.Locka na CEA. Potrzebne są do tego PDA Gryka i 4 mln. gotówki. Bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  NPCe w INB też pojawiają się na pewnym etapie gry. Ale najważniejszy jest Wiwisektor i jego zadania. Pozostali dają zadania, w wyniku których możesz pozyskać lepszą, skuteczniejszą broń i jakieś nagrody. Mogą się pojawić wszyscy, albo z brakiem niektórych NPców. Jedno z tych zadań prowadzi do części podziemi ( albo Wiwisektora, albo NPCa ) z teleportami, której jeden z nich przenosi nas na estakadę. Jak wybierzesz nieodpowiedni, wylądujesz w Strefie i trzeba będzie wrócić do właściwego. Mod rządzi się bardzo dziwną "nie logiką". Łamie wszystkie przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlazłem do podziemi i w dużej sali mam zamknięte drzwi i nie pójdę dalej 

czy za wcześnie tu przyszedłem ?

mam oba Pda z agro 

juz zrozumiałem 

wszedłem ze złej strony. Teraz robię to przez szyb wentylacyjny. Mam Lukę wyłaczyłem timer mam jego PDA. mam pda zaginionego w podziemiach, laduję w DM zabieram fleszkę spadam na ziemię i ide do rury i tam nie mam teleportu do pierwszego stalkera. Wyrzuca mnie na przejście na wysypisko .

co zrobiłem żle?     

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubastalker123 napisał:

wszedłem ze złej strony. Teraz robię to przez szyb wentylacyjny. Mam Lukę wyłaczyłem timer mam jego PDA. mam pda zaginionego w podziemiach, laduję w DM zabieram fleszkę spadam na ziemię i ide do rury i tam nie mam teleportu do pierwszego stalkera. Wyrzuca mnie na przejście na wysypisko .

co zrobiłem żle?     

Jak zabierzesz fleszkę z estakady, to, jak to powiedziałeś, spadnij na ziemie:) i idź pogadać z Pierwszym stalkerem. Uważaj, tam gdzie będziesz z nim rozmawiał, jest silne promieniowanie, wiec załóż na pas arty na radiację. A ten teleport w rurze za fabryką powinien się odblokować właśnie po rozmowie z Pierwszym, bo to właśnie on Ci wszystko wyjaśni, o co tyle szumu z tą estakadą i fleszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 No właśnie. Najpierw chyba oglądasz jakieś filmy poradnikowe i próbujesz powtórzyć grę, jaka jest na nich. Nic z tego. Kiedy teleport się otworzy, zależne jest od całości Twojej poprzedniej gry.

A do Pierwszego Stalkera idziesz przez budowę. Dróg dotarcia jest kilka.

Spoiler

1. Przez cały budynek, po wszystkich korytarzach i piętrach, aż do tej największej sali i z niej do estakady.

2. Z hangaru, przez okno wyskoczyć na dziedziniec i do estakady. Wg, mnie, najłatwiejsza i najszybsza droga.

3. Z prawej strony hangaru obok tego kanału, pod taką płyta ( tam może być schowek ) i obiec hangar i przybudówkę.

Ale najważniejsze, że Ci się pojawił. Masz sygnał, że idziesz dobrą drogą. :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem ze teleport ma mnie wrzucic do Pierwszego Stalkera. Juz z nim rozmawiałem. Mam druga fleszkę z estakady. Teraz na Agro.

oddałem PDA Luki Wiwisektorowi  / nie mogłem odkupić /

skoczyłem z RL na estakadę 

Z estakady mam 2 fleszki i kontener / 3 fleszka to jest teleport z Limanska/ 

skoczylem do LimaNska i porozwalałem trochę mutków. 

I co dalej bo jakoś ... nie wiem zabardzo 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przejść właśnie przez ten teleport. Po prostu trzeba do niego wbiec w międzyczasie używając apteczek. Wiem, że zadania nie ułatwia fakt że w ten teleport ciężko trafić i trzeba dokładnie wiedzieć gdzie się znajduje, ale jest to jednak do zrobienia.

Nie wiem na jakim grasz,  ale może spróbuj zmniejszyć poziom trudności, może to coś da?

Wszyscy grający dali sobie z tym radę, więc i Tobie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Ponieważ grałem w 3 odmiany tego moda, nie pamiętam czy sposób który podam, to z FF. Ale że FF ingerował tylko w tekstury i niektóre dialogi, to chyba powinno się udać. Nie pchałem się do tego teleportu drogą z bariery, ale trochę z lewej strony za skałami jest możliwość wejścia za nie i podejścia do teleportu na taką odległość, że gdy nas złapie promieniowanie, to do niego zdążymy dotrzeć. Są między nimi 2-3 przejścia. No i koło którejś z tych skał, jest dobry schowek, warto go poszukać.

A przy okazji. Jeszcze dalej w lewo, jest przerwa między skałami, za którą leży przewrócone drzewo. Za tym drzewem, w zależności od kierunku w jakim pójdziesz, jest chyba 7 teleportów do różnych miejsc. Zaczynać ich szukania trzeba stając w różnych miejscach za drzewem. Zrobić sobie przed drzewem zapis, aby móc wracać. Zaczynając np. od prawego końca, następnie w ćwierć długości, połowie itd. , odnajdujemy teleporty i robimy sobie na papierku ściągawkę dokąd prowadzą. Ale w temacie jest ona zrobiona na zrzucie. I przyda się w Duplikatach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Taka ciekawostka do tych teleportów. 

W tym modzie nazywają się one Skrzyżowaniami Czasoprzestrzeni i występują na wielu lokacjach. Na Kordonie, Dolinie mroku, Agropromie, Jantarze i Rudym lesie.

Zawsze jak z nich skorzystamy, to na lokacji, na którą nas przeniesie, lądujemy tuż przed takim skrzyżowaniem, o ile na danej lokacji takie jest. 

Wtedy trzeba uważać, bo krok w bok i znowu może nas rzucić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat  Zgadza się. W temacie były wstawione ( niektóre sam wstawiałem ) zrzuty ekranu z zaznaczeniem gdzie prowadzą. Ale w powyższym przypadku, ponieważ @kubastalker123 jest na MW, naprowadziłem go tylko na niego. Szkoda, że nie przyszło mi to do głowy wcześniej, bo mógłby z nich skorzystać na innych lokacjach. Teraz pamiętam tylko to miejsce na Jantarze. Jest to najwyższy dach zakładu. Jak pamiętasz, to sprecyzuj mu na innych lokacjach. W RL, jest to chyba sztolnia, albo kopalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier W sztolni RL i na dachu budynku na Jantarze, to było w Duplikatach. Swoją drogą, przydałoby się to opisać w osobnym temacie, by było bardziej widoczne. Najlepiej ze screenami. Nie mam moda u siebie, ale może ściągnę i opisze to, zobaczę jeszcze jak to będzie.

@kondotier Znalazłem jednego screena u siebie, Na Jantarze teleporty są tutaj, od wagonika do kraty:

ss_tracer_08-22-19_12-34-14_(yantar).thumb.jpg.c84fd5614fe00aa76ec4bf3767d12e69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.