Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Agrael Tak zrobiłem wszystko co opisałeś wyżej i nadal nic. 

Chyba się będzie trzeba spróbować skontaktować z Er'em aczkolwiek raz tego próbowałem i jak kamień w wodę...

ALBO 

napiszę do LIQUIDATORA, mam jego mail, może odpisze, może nie.

Tylko w jakim języku mam do niego napisać? Angielskim władam najlepiej będąc studentem owego kierunku aczkolwiek nie wiem czy on mnie zrozumie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Coś chyba wcześniej w modzie namieszałeś, bo jeśli są scenariuszowe "zamknięcia" teleportów, to pojawia się okno z informacją o przyczynie.

Wiem, że to co Ci zaproponuję, nie będzie dla Ciebie łatwym do przyjęcia, ale zacznij grę od nowa. Chyba to nie przeprowadzenia Zarki jak należy coś miesza.

A LIQIDATOR chyba zna angielski, bo w jakimś filmiku mówił o zrobieniu przejścia innego moda na wersji angielskiej. Ale nie sądzę, aby i on coś Ci pomógł jak masz wcześniejsze błędy w rozgrywce. Jak widzisz w pokazanych filmach, on do tych teleportów nie wchodził, bo zna scenariusze i informacje zawarte we fleszkach nie były mu potrzebne. A może skorzystał z nich bez nagrywania. Licho wie.

Jest jeszcze inna możliwość. Jeśli @Agrael ma tę sytuację prawidłową i z teleportu w podziemiu można pójść dalej, skorzystaj z jego zapisu. Choć ja osobiście z takich zapisów nie korzystam, bo nie dają mi satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ale ja wtedy zacząłem grę od nowa jak mi poleciłeś, przeprowadziłem Zarkę i zniknęła przy przejściu na Agroprom.

O skorzystaniu z zapisu Agraela pomyślę zobaczymy co się zdarzy jeszcze.

@kondotier Wczytałem zapis na szybko. Zapis przed pójściem do RL, wtedy byłem w Magazynach. Przebiegłem się do Agropromu pogadałem z kim trzeba i poszedłem do podzemi. Teleport nadal nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  A skąd wszedłeś na Agroprom? Po wojnie w Rudym Lesie przez Jantar, czy teleportem z MW? Może powtórz tylko z zapisu na Jantarze i najpierw zrób wszystko co można w zakładzie i u handlarza pod cysternami, nie przekraczając drogi w kierunku na INB.

A z tej gry którą już zrobiłeś, powiedz mi, czy masz na pagórku w takim miniobozowisku Łowców, a w INB handlarza, barmana i rusznikarza, oraz NPCa dającego zadanie w podziemiach? Bo Wiwisektora to chyba doprowadziłeś i zombiaków w INB wytłukłeś?

Jesteś pierwszym, który ma takie problemy, więc trudno mi dociec co jest przyczyną. Ale na pewno jest to związane z Twoją rozgrywką.

Chce Ci się reinstalować moda? Zabezpiecz zapisy i przeinstaluj. Choć gdy jest jakiś problem w rozgrywce, sama reinstalacja nic nie da, bo błąd przeniesie zapis.

Przed reinstalacją możesz te teleporty sprawdzić zapisem Agraela. Nie musisz na nim dalej grać. Dowiesz się tylko, czy to błąd w instalacji, czy Twojej rozgrywce.

Więcej doradzić nie potrafię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Pierwszy raz do Agropromu dostałem się przez teleport na pagórku Kordonu, obszar pomiędzy placówką wojska a bunkrem Sidorowicza. Najpierw zrobiłem Agroprom, potem dopiero poszedłem na Jantar. Wszyscy na Agro są, jest handlarz, wiwisektor, dwóch rusznikarzy, typek w podziemiu bazy stalkerów a handlarze artefaktów są w miejscu gdzie wchodzi się do dziury z anomaliami żarowymi. A jak się przeinstalowuje tą grę? Ja tylko pobrałem i uruchamiałem ją przez launcher w folderze bin i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Reinstalacja, to postawienie moda na nowo. Z tego co teraz grasz, katalog z zapisami gdzieś przenosisz, moda usuwasz. Nowa instalacja i katalog z zapisami na swoje miejsce.

Reborny są tak robione, aby była luzacka forma osiągania tak celów pośrednich ( np. fleszki, PDA ) jak i zadań ważnych. Ale każdej gry się nie da przewidzieć i widocznie akurat trafiłeś w taką skryptową dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Napisałem do LIQUIDATORA, o dziwo odpisał odrazu i  przy użyciu bardzo dobrego angielskiego. Rozmawiam również z członkiem forum ap-pro.ru, też mi odpisał, może uda spotkać się z LIQUIDATOREM np na discordzie czy teamspeaku. Podobno jest specem i testerem Rebornów, więc zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier No teraz to już nie będę go ciągał tu i tam skoro mi odpisał na mailu, Jawnie mu napisałem o kontakcie głosowym, zobaczymy co odpisze. Jeśli sobie życzysz żeby kontakt w tym temacie pozostawał na forum to nie widzę problemu w pokazaniu sposobu w jakim rozwiązał się problem. 

Edytowane przez Starika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..
Proszę. Tutaj masz zapis przed wejściem do Pod. Agropromu. Na tym zapisie jeszcze nie likwidowałem zombie w bazie Powinności i nie rozmawiałem z Wiwisektorem. Nie mam też zaliczonego Jantaru oraz PDA Gryka. Po wejściu do podziemi i wzięciu PDA Luki teleport powinien ( musi ) przenieść cię do DM na estakadę. Tam też pojawi się Pierwszy Stalker. 

przed podziemiami agro.dds      przed podziemiami agro.sav
Miej na uwadze też fakt, że w czasie mojej gry dołączyłem do Samotników i Najemnicy za mną nie przepadają. Rozmawiałem z tym, który siedzi w wychodku na MW. 

Ciekaw jestem czy LIQIDATOR rozwiąże twój problem. Nie obraź się na mnie @Starika.., ale według mnie powinieneś cofnąć się w zapisach i próbować jeszcze raz rozmawiać z kluczowymi NPC i zbierać PDA, być może w innej kolejności. Tak czy siak - dobrze, że się nie poddajesz. 

A ja odprowadziłem ojca Anieli do kopalni i poszedłem na Kordon. Wziąłem PDA Dezertera z tunelu i czas na Anielę. Tym razem w dobrej kolejności. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. 

sukces 

Ja oczywiście wiem, że to nie rozwiązuje problemu brakujących teleportów, ale pogadałem z rosyjsko języcznym forumowiczem i polecił mi takie szperanie omijając teleporty. LIQUIDATOR polecił mi pogrzebanie w folderze "patches" ale czekam na dalsze jego instrukcje. 

A Tobie @Agrael dziękuję za zapisy, i nie spokojnie nie obraziłem się najzwyczajniej w świecie mod daje w kość, albo to ja zrobiłem coś na opak. Takie jest życie.

ss_admin_11-28-20_17-36-40_(darkvalley).jpg

ss_admin_11-28-20_17-37-19_(darkvalley).jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Ze zrzutów przypuszczam, że porada dotyczyła wejścia na dach estakady przez budowę, spuszczenia się na zewnętrzną część estakady i z tego miejsca zabrania fleszki. Czy tak? Opisz to dokładniej, bo i innym może się przydać.

 A zanim grą dojdziesz do finału, posłuchaj melodii z końca moda.


Melodia z reborna 2.50, FF i 2.52

Zajrzyj do tego wpisu. Pierwszy filmik pokazuje gdzie są wszystkie ukryte teleporty w modzie.

A na drugim filmie, można zobaczyć, jak zaczyna się v.2.52 i czy rozpoczęcie FF naprawdę jest takie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Tylko w Innej Drodze. W FF Arty Śmierci dostajesz od Anieli w sztolni ( tylko wskazanie miejsca schowka ), od monolitowca Gigi po rozwaleniu bazy CzN i zabierzesz z mostu na Zatonie.

Miłej gry, gołodupcze - chyba już o tym wiesz. Nie zapomnij o Chaleckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Co chcesz przez cofnięcie się w zapisach uzyskać? Po jaką cholerę chcesz ich wytłuc. Co Ci zawinili? I na co chcesz tę kasę zarobić?

Spoiler

Po CEA będziesz nie tylko bez sprzętu, ale i kasy. Ile byś ze sobą nie miał. Chyba, że dla st.Re.Locka nie miałeś.

Załatw sprawę ze st.Re.Lockiem i miej to niełatwe zadanie z głowy. Pchaj fabułę do przodu.

Jeśli znów pooglądałeś filmy do przodu i wiesz o likwidacji bazy CzN, to masz ją likwidować, a nie czyścić całą zone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.