Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku, jak tylko znajdziesz się na CEA, weź snajperkę, najlepiej gaussa i zdejmij tych snajperów co siedzą na sarkofagu. A potem jakaś maszynówka, minigun albo pkm i wybijaj wszystkich, bo oni walą nie tylko do Ciebie, ale do Strieloka też. Strieloka musisz dogonić i pogadać z nim, jak będzie na dachu sarkofagu. On na takiej metalowej kładce musi dojść do teleportu, będzie wtedy grzmot, i on zawróci. I wtedy musisz z nim pogadać.

Też kiedyś miałem problem z tym, popatrz sobie.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Obejrzyj sobie od 38:00. Sama rozmowa będzie 48:00. Pamiętaj, że jak długo na estakadzie czy na sarkofagu będą ci przeźroczyści, to St.Re.Lock z tobą gadał nie będzie, ale wróci spowrotem na estakadę. Pozwól mu samemu wejść do tego teleportu na sarkofagu, a ty się szybko wróć  na estakadę przy drabince. On albo zejdzie po niej i stanie, albo jego znacznik zobaczysz pod sobą, jak na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=R1wGHIekJF8

Filmik jest z podstawowego moda, więc się nie dziw tej kolorystyce nieba i różnych efektów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem ze Striełokiem. Wróciłem do Limanska. Tam, małe oszustwo uzbroiłem się i przez DM spwortem do Limańska . Mam kombinezon Monolitu. Pogadałem z pilotem. I doprowadziłe Galeckiego do Kopalni. Czy  prowadzić córkę do niego czy się wracać na Limańsk do piwnicy po fleszkę na DM ? A wogóle czy dobrze idzie fabuła ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Tak, wszystko dobrze. Jak teraz jesteś w Limańsku, możesz teleportem z piwnicy iść po ostatnią fleszkę z estakady DM.

Teraz weź się za przeprowadzanie Anieli, niech tatuś nie czeka. Będąc na Kordonie, we wschodnim zaułku tunelu na torach, znajdziesz martwego Dezertera. Weź jego pda - jest ważne.

No i jak już zgarniesz 1-szy Art Śmierci, ruszaj do Limańska. Oczyść budowę z wrogo nastawionych npc, pogadaj z o'Zonem jednym i drugim, zrób jego zadanka i przeprowadź pilota.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Jak będziesz w Limansku przy fontannie, to na strychu tego budynku pod którym jest ta duża piwnica, jest mocny kombinezon. To o nim pisałeś?

A do Pilota nie trzeba skakać na sczitowanym skoku, ale idzie się po gałęziach drzew, z dachu budynku z kombinezonem.

https://www.youtube.com/watch?v=7pwsp6cad4g

A Anielę od piwniczki w Kociarni, aż do teleportu musisz poprowadzić bez zapisu. W spojlerze porada, czytaj jeśli zechcesz.

Spoiler

Zrób sobie zapis bezpieczeństwa zanim wejdziesz do piwniczki, bo gdy tylko się do niej zbliżysz, ona sama rusza. A wczytanie zapisu podczas prowadzenia powoduje, że ona zaczyna się wracać i krąży po całym Kordonie bez końca, chyba że ją mutki spapusiają. Droga do teleportu musi być czysta od wszelkich mutków i wrogów. I tak samo będzie na innych lokacjach.

Ja robiłem tak. Robiłem ten zapis bezpieczeństwa, uruchamiałem Anielę, prowadziłem ją ile się tylko dało. A jak natrafialiśmy na mutanty i zaczynała warować, to wczytywałem zapis i bez niej szedłem w problemowe miejsce zrobić porządek. Czasem to i 2-3 razy trzeba było tak robić, bo nie zawsze idzie tą samą drogą.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Limanski znalazłem kombinezon /przypadkowo/  i doskakałem do pilota bez większych kłopotów. 

A teraz jak szybciej przejść na Agro z np Wysypiska. 

Anelia tam poszła a ja znam drogę tylko prze RL I Jantar. Pewne są teleporty ale gdzie. 

Jakaś podpowiedź. 

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Na tym etapie gry powinno Ci się już odblokować przejście z Wysypiska na Agroprom.

A jak jesteś na Kordonie, to tam nieopodal wioski kotów za ogrodzeniem są niewidzialne teleporty o których już wspominałem. Aniela wychodziła tam za ogrodzenie, żeby Ci je pokazać. Poszukaj tam. Ale zanim zaczniesz szukać, zrób sobie zapis. Bo tam teleportów jest kilka i nie wiadomo w który trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Tam gdzie przechodziła Aniela widać rurę kanalizacyjną. Ona chyba ma tele nieczynne. Ale trochę wcześniej, tam gdzie siedziały snorki, jest ukryty teleport. Podreptaj w tamtej okolicy, to na niego trafisz.

To jest jedna z nieprzyjemnych niespodzianek moda, że jeśli Anieli nie przeprowadzimy jak najszybciej na Wysypisko, zanim tam nie wejdziemy zadaniami z drugiej strony, to mamy problem. Ona jest nie tylko nieśmiertelna, ale siedzi zawsze w takim miejscu, że nic ją nie atakuje. Tak, że można ją puścić w teleport i spokojnie dalej robić swoje, a ją prowadzić dalej przy okazji. Tym bardziej, że jest potrzeba "wysprzątania lokacji", bez zapisu wgrywania. Wgranie zapisu powoduje nowy spawn mutantów. Te problemy z Anielą były opisane, widocznie nie doczytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pierwszy art śmierci. PDa dezertera z Kordonu. Wracam do Limańska na budowę. 

Ciekawostka. Pojawił się barman w DM w bazie Wolności i mogłem odebrać nagrodę. I jeszcze handlarz.

Co można zrobić z flaszkami na ulepszenie broni. Żaden hamanik nie chce ich wykorzystać. 

Z dziewczyna to tylko chwilowy kłopoci był. Ja zaskoczyłem już dostałem się na Agro to poszło w miarę łatwo.    

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  A zadanie na likwidację bazy Czystego Nieba już zrobiłeś? Bo to zadanie chyba trzeba robić dopiero po likwidacji. Bez likwidacji bazy, nie ma dalszej gry. Zlikwidować musisz nawet psy. Jak na 100% wyczyścisz, przyjdzie Ci informacja do powrotu. Czystoniebowcy na innych lokacjach się nie liczą. A Basztę trzeba załatwić jakimś najmocniejszym artefaktem, bo jest strasznie żywotny.

Szukam filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Obejrzałem kilka filmików, ale tam o'ZON dawał zadanie na PDA Szramy. Zadania od niego są różne. Tyle pamiętam, że w jednej z gier, też tego kaemu nie miałam, a mimo to gra poszła dalej. Taki urok tego moda. Możliwe, że jak już jesteś monolitowcem, to skrypt nie zaskakuje. Pilot Ci chyba pokazał teleport?

Po likwidacji bazy na bagnach, wróć do Gigi, doposaż się. Moja rada, koniecznie miotacz płomieni i kilka baniek z paliwem.

Wrócisz, to jak zechcesz, podpowiem o podziemiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widzę zagwozdkę. Do monolitu nie należę. I nie wiem jak to zrobić. Tłukę bazę Czystego Nieba i mam wszystkich rozwałkować?. Padł Lebiediew Naukowiec barman Sprzedwca  i Hamanik a potem reszta. Przy niektórych był grzmot. Ale sms o powrocie brak. Wrócę do Limańska zobaczę co mi hologram powie. I wstąpiłem do frakcji Stalkerzy, dopiero teraz i mam pogadać z Dziadkiemk o Luce.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker  A w Limansku za budową byłeś, monolitowców tam urzędujących, za wyjątkiem Gigi , rusznikarza i handlarza wytłukłeś? Giga ze swoimi pojawia się dopiero po rozwaleniu tych pierwszych. Mają oni miotacze płomieni, więc jak jeszcze takiego nie masz, zabierz z nich. To on da Ci propozycję wstąpienia do Monolitu i jak wstąpisz, da zadanie likwidacji bazy. A rezygnacja z monolitowca jest możliwa, choć nie konieczna. Grzmoty były potwierdzeniem, ale informacji nie masz, bo skoro nie wziąłeś zadania, to nie ma jej kto wysłać. Wytłuc musisz nawet psy i wszystko co tam jest żywe.

Czytaj jeśli chcesz, to w spojlerze jest wyjaśnienie kiedy możesz przestać być monolitowcem.

 

Spoiler

Jak po likwidacji bazy rozliczysz się z Giga, to wyśle Cię do podziemi teleportem od Pilota. Zaraz na początku znów spotkasz Pierwszego Stalkera, który zaproponuje Ci zmianę frakcji. Zrób ją, bo inaczej będziesz dalej miał dyskomfort logiczny, kiedy Monolit zwalcza monolitowca :044: . Zwróć uwagę na jego słowa,że "jak się nie pośpieszysz, to z podziemi nie wyjdziesz". Podziemia, to taka ukryta czasówka i nie wolno zbyt długo się w nich bawić. Trzeba gnać do ich końca. Dlatego potrzeba takiej broni jak miotacz płomieni, na niewidzialne pająki i prawie nie zabijalne z innej broni pijawki. I jakaś mocna snajperka  - masz chyba Barettte - na strącenie śmigłowca przez małą szczelinę.  Życzę :viva:.

Ale, jakby jednak coś Ci się nie powiodło, coś zawiodło, to w temacie dałem trzy zapisy "bezpieczeństwa" , pozwalające na wyjście z podziemi i dalej już samodzielne dojście do finalnej sceny na moście na Zatonie.

Jeśli wcześniej, na początku moda, kiedy byłeś na Kordonie, nie zmieniłeś frakcji, to teraz nie ma sensu tego robić.

Nie wracaj na piechotę, ale wróć zapisami. Do tego po rozmowie z o,ZONami. Jeśli na podstawie obejrzanych filmików zabiłeś od razu tego na górze, to wczytaj taki jeszcze wcześniejszy i z nim na początku porozmawiaj.

Patrz od 32 min. Giga w 37:30.

https://www.youtube.com/watch?v=_4ViOMhxlpQ

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.