Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej. Na razie jadę na Saphire HD7850. I jest to już dość leciwa karta. Kusi mnie jakiś Geforce. Mogę na to przeznaczyć do 1000 pln. Co zawęża pole wyboru do GTX 960. Ale co wybrać. Gigabite, MSI, Asusa, EVGA, Gainwarda? Warto trochę dopłacić i wziąć model z 4GB ramu, czy ten dodatkowy ram to tylko chwyt marketingowy. A może niedługo szykują się jakieś premiery i do klasy średniej wskoczą jakieś nowe modele? A może jednak zostać przy AMD, na przykład R9380 z 4gb ram. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest ciężki czas do zakupów. Nowa seria kart graficznych NV Pascal jest na horyzoncie ale wstrzymuje ją to, że  AMD nie pokazało niczego wartego zakupu przez długi czas i jest problem bo nvidia niedługo osiągnie monopol. Ewentualnie możesz spojrzeć jak będzie się kształtować cena R9 380X bo możliwe, że będzie opłacalna.

Nawet jeśli wyjdzie nowa seria  Pascal to pewnie karta średniej klasy zostanie wypuszczona znacznie później tak jak w przypadku obecnej serii więc na Pascala nie ma co czekać.

Ale i tak jeśli kupisz GTX 960 czy R9 380x to dużego skoku wydajnościowego nie będzie. Ja bym nie kupował niczego i czekał na lepsze karty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej. Na razie jadę na Saphire HD7850. I jest to już dość leciwa karta. Kusi mnie jakiś Geforce. Mogę na to przeznaczyć do 1000 pln. Co zawęża pole wyboru do GTX 960. Ale co wybrać. Gigabite, MSI, Asusa, EVGA, Gainwarda? Warto trochę dopłacić i wziąć model z 4GB ramu, czy ten dodatkowy ram to tylko chwyt marketingowy. A może niedługo szykują się jakieś premiery i do klasy średniej wskoczą jakieś nowe modele? A może jednak zostać przy AMD, na przykład R9380 z 4gb ram. Hmm...

Moim zdaniem warto pójść w GeForce ze stajni Gigabyte a 4GB RAM na kartach graficznych to chwyt marketingowy.
Jednym z najważniejszych parametrów jest przepustowość magistrali która powinna mieć minimum 256bit.    

Też jestem na etapie przymiarki do GTX960. W związku z tym mam pytanie, jak ma się korelacja tej karty z procesorami.

Wystarczy np. Core Duo >3.0 GH, czy jest już konieczny procesor "i x" .  I ile tego "x" ma być, i jakie taktowanie procesora wskazane.

Chyba chciałeś napisać Core 2 Duo... Do GTX960 tylko i wyłącznie i5 z serii 4000 im wyżej w serii tym lepiej a jeśli bawisz się w OC
to z literą K (chyba że masz kasę na i7).
Osobiście poczekam z wyjmianą sprzętu aż stanieją i5 z serii 6000 Skylake (nie spieszy mi się).

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal - trzeba dać sobie na wstrzymanie, zacisnąć pasa i z decyzją na razie radzę się wstrzymać - z dwóch powodów:

  1. GeForce GTX 960 w którego mierzysz nie jest kartą przyszłościową (jest porównywalny do mojego R9 280X) a mając już Twoją kwotę 1000 zł, możesz przecież zaczekać (dajmy nawet pół roku i wzwyż) i dozbierać powolutku te 200 - 500 zł na DUŻO lepszą kartę - R9 290X czy GTX 970 (używane 290X można kupić od 1200 zł, a 970-tki kilku miesięczne nawet od 1350 jeśli trafimy dobrą ofertę),
  2. NVidia Pascal - na razie brak konkretów (poza sugerowaną specyfikacją techniczną) więc jest to tak naprawdę wróżenie z fusów, może być różnie zarówno z ceną jak i parametrami - słowem poczekamy zobaczymy.

Nie znam specyfikacji Twojego PieCa - należy tutaj pamiętać ażeby kartę graficzną dostosowywać do procesora (ażeby nie było zbyt dużej różnicy wydajnościowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie bardziej opłacalny zakup. Teraz chyba najlepszy stosunek wydajność/cena. Martwi jedynie brak pełnej zgodności  z DX12 na którym będą śmigać wszystkie nowe gry.

@kobal

Właśnie przechodzę OP-2 z twoim poradnikiem od kwestów błyskawicy. Ekstra robota :thumbsup:

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie przymiarki do GTX960. W związku z tym mam pytanie, jak ma się korelacja tej karty z procesorami.

Wystarczy np. Core Duo >3.0 GH, czy jest już konieczny procesor "i x" .  I ile tego "x" ma być, i jakie taktowanie procesora wskazane.

Podaj proszę specyfikację swojego PieCyka, a następnie będziemy myśleć nad nową konfiguracją:blush:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dziś miał kupować nowa kartę z tysiakiem w kieszeni to wybrałbym MSI http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-380-gaming-4g-707129/ i zajrzał na gpubossa http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-380-vs-GeForce-GTX-960. Nikt mnie nie przekona że Zielone znaczy lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Intel Core2DuoCPUE8400@3.00GHz, 8GB RAM i kartę NVIDIAGe Force GT 640.

A że nie bawię się w grzebanie, poszedł by na wymianę całego komputera za dopłatą, na taki:

Procesor
Intel Xeon E3 1240 (i7) 3,3 GHz (4 rdzenie)
Płyta główna
hp oparta na intel C206
Pamięć operacyjna
8192 MB (8 GB)
Dysk twardy
500 GB, SATA
Karta graficzna
NVIDIA GeForce GTX 960 2048 GDDR5
Karta muzyczna
Integrated High Definition Audio
Karta sieciowa
Broadcom® 5761 Gigabit 10/100/1000 Mb/s
Napęd optyczny
DVD-RW
Wyjścia
1 x DisplayPort
3 x audio
9 x USB 2.0
2 x PS2
2 x PCI-E x1
2 x PCI
1 x DVI
2 x PCI-E x16
1 x RJ45 
 

Koszt wymiany dla mnie nie byłby rujnujący, bo to komputer polizingowy, ale z 2 letnią gwarancją.

Do tego WIN 7Prof. w cenie. Jest możliwość dokonania zmian konfiguracji, ale w zakresie elementów w katalogu dostawcy.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondotier - do GTX 960 Core2Duo będzie za słaby (kazik zresztą wyjaśnił to pięknie).

Odnośnie zestawu który przedstawiłeś - jedynie do płyty mógłbym się przyczepić - słabiutka.

Przelicz sobie jednak koszta - wybierając ten zestaw jesteś jakby nie patrzeć skazany na platformę 1155. Jeśli nowy komp nie jest Ci na gwałt potrzebny (lub z innych powodów) warto byłoby rozejrzeć się/zaoszczędzić w nową technologię płyt z kośćmi DDR4 (nawet najniższa półka). Kartę graficzną można wymienić zawsze na lepszą - a reszta platformy zostanie  z Tobą na dłuższy okres czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Intel Core2DuoCPUE8400@3.00GHz, 8GB RAM i kartę NVIDIAGe Force GT 640.

A że nie bawię się w grzebanie, poszedł by na wymianę całego komputera za dopłatą, na taki:

Procesor
Intel Xeon E3 1240 (i7) 3,3 GHz (4 rdzenie)
Płyta główna
hp oparta na intel C206
Pamięć operacyjna
8192 MB (8 GB)
Dysk twardy
500 GB, SATA
Karta graficzna
NVIDIA GeForce GTX 960 2048 GDDR5
Karta muzyczna
Integrated High Definition Audio
Karta sieciowa
Broadcom® 5761 Gigabit 10/100/1000 Mb/s
Napęd optyczny
DVD-RW
Wyjścia
1 x DisplayPort
3 x audio
9 x USB 2.0
2 x PS2
2 x PCI-E x1
2 x PCI
1 x DVI
2 x PCI-E x16
1 x RJ45 
 

Koszt wymiany dla mnie nie byłby rujnujący, bo to komputer polizingowy, ale z 2 letnią gwarancją.

Do tego WIN 7Prof. w cenie. Jest możliwość dokonania zmian konfiguracji, ale w zakresie elementów w katalogu dostawcy.

Wziąłeś ten zestaw z tego postu @kondotier?  http://forum.pclab.pl/topic/1060780-Zestaw-poleasingowy/ ?

Za 2.500 tyś. myślę że można złożyć samemu coś lepszego. 

Tu np. http://www.morele.net/inventory/info/5hR0rq/

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent - nie stamtąd jak dałeś linka. Ja mam ze strony firmy lizingowej, a ją pod nosem. I w rozliczeniu biorą ten komputer co mam. Tak że wychodzi sporo mniej, niż ta cena z Twojego linka. Prawie o połowę.

Tak, że może dorzucę do tego jeszcze dysk SSD 120. Mnie nic nowszego nie potrzeba. Staroć dla starocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.