Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To moje pierwsze podejście do Stalkera, więc mam nadzieję, że z tym modem wrażenia będą jeszcze lepsze :D

Jeszcze jeden problem jest taki, że zniknął mi lektor, więc zaraz poszukam co z tym zrobić, ale jeśli macie jakieś szybkie rozwiązanie to będę wdzięczny. Mogą być też napisy zamiast lektora, a nawet lepiej by było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mixons napisał:

Jeszcze jeden problem jest taki, że zniknął mi lektor, więc zaraz poszukam co z tym zrobić, ale jeśli macie jakieś szybkie rozwiązanie to będę wdzięczny. Mogą być też napisy zamiast lektora, a nawet lepiej by było.

 

Pobierze te paczki:

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZ5HIB7ZR3BhnFrhYgQMLFh70jOKI8IlznRV

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZzHIB7ZvELxi5SyuPFwYgHPh7qtvVuXRQey

Wypakuj do gemadata w razie potrzeby ze zgodą na napisanie plików..

Gdyby uruchomienie moda czepiało się o brakujące pliki ltx wrzucić pliki z tej paczki do gamedata/configs/
ze zgodą na napisanie plików.

text.rar 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, ale po wypakowaniu folderu "text" i podmienieniu plików i tak wyskakuje błąd: "The file 'fsgame.ltx' is corrupted (it contains duplicated lines)". 

 

Edit: Ok chyba sobie z tym poradziłem, po prostu edytowałem ten plik i usunąłem z niego zduplikowane linie. 

Edytowane przez Mixons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego w tym modzie gra zupełnie inaczej się zaczyna niż w podstawowej wersji? W podstawce zaczynamy u Sidorowicza i mamy za zadanie udać się do Wilka, a w modzie zaczynamy w jakimś pomieszczeniu i jest zadanie znaleźć Strieloka, a Wilk nie chce z nami rozmawiać i ogólnie wszyscy w obozie są negatywnie nastawieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach niestety chyba mam za słaby sprzęt na tego moda, bo zacina mi się gra :/ W takim razie chciałbym zagrać chociaż na samym zone reclamation project, który czytałem poprawia tylko bugi w grze, ale nie mogę pobrać go ze strony metacognix, próbuję już od paru dni i jak dotąd pobrało się 1mb... Nie wiecie czy z innego miejsca da się pobrać ten plik? Z góry dzięki! 

Edit: Wygląda na to, że problemem nie jest sam mod, ponieważ po odinstalowaniu go i ponownej instalacji gry dalej mam co chwilę spadki fps-ów, a przecież to gra z 2007 roku...

Może mój laptop nie jest najnowszy, ale myślę że na Stalkera taka specyfikacja powinna spokojnie starczyć:

Intel Core i5-4200H, 2,80GHz

RAM 8GB

GeForce GTX 850M

 

Czy ktoś wie o co może chodzić?

Edytowane przez Mixons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, edytowałem powyższy post i w nim napisałem wszystko.

"Edit: Wygląda na to, że problemem nie jest sam mod, ponieważ po odinstalowaniu go i ponownej instalacji gry dalej mam co chwilę spadki fps-ów, a przecież to gra z 2007 roku...

Może mój laptop nie jest najnowszy, ale myślę że na Stalkera taka specyfikacja powinna spokojnie starczyć:

Intel Core i5-4200H, 2,80GHz

RAM 8GB

GeForce GTX 850M"

Edytowane przez Mixons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poczytałem i mam pytanie. Jakie masz temperatury na procesorze podczas grania? Bo Twój sprzęt spokojnie powinien sobie poradzić z SoC+AA 2.1.   

Linki do ZRP:
Najnowsza wersja ZRP_1.09_XR2_170603
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZUxGB7Zy2UamH4u3HVd0EUG8cTde0oDRu6V
Poprzednia ZRP_1.07_R5RC_150408
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZHwGB7ZjIlUVAmPcjmV5NvFo3UyEFp8DpmX


Taki mały OFT:

TO MÓJ 2001 POST :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że gra jest z 2007 to nie znaczy, że teraz powinna ci chodzić w 1000 fps bo to tak nie działa :) szczególnie z dość wymagającym modem graficznym. Z reguły trzeba pobawić się trochę opcjami i wybrać złoty środek.

"Mam spadki fps" to też za dużo nie mówi bo jeśli raz jest ich 100 raz 5 i tak co parę sekund no to faktycznie jest problem ale jak to np 48-52 to chyba nie ma nad czym płakać.

Także można bardziej szczegółowo. 

Ja tam bym na pewno pobawił się różnymi opcjami graficznymi, no chyba, że na high i low jest tak samo to wtedy faktycznie jest jakiś problem patrząc na twoje parametry kompa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem temperatury w czasie gry programem MSI Afterburner i tak to wygląda: GPU - około 80 stopni, CPU - około 95 stopni.

Wielkie dzięki za wrzucenie tych plików, jeśli nie uda się nic zaradzić spróbuję zagrać z samym ZRP, choć wątpię aby to coś dało skoro na czystym Stalkerze również były lagi.

Tom3kb problem w tym, że właśnie fpsy wahają się między 15-60 i to już jest odczuwalne jak spadają poniżej tych 30, a tak jak pisałem nawet gdy odinstalowałem moda i zagrałem chwilę na czystym Stalkerze miałem około 20 fpsów tylko, więc coś musi być nie tak i zmienianie różnych opcji graficznych w grze również na nic się nie zdało. Poniżej załączam również screena z temperaturami, fpsami i użyciem RAMu w lewym górnym rogu(z modem AA):

592421333_S.T.A.L.K.E.R.ShadowofChernobylScreenshot2018_07.12-22_40_45_77.thumb.png.3bea8690ee61684d02d43e89dbeda8d9.png

 

Edytowane przez Mixons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przyczyną spadku ilości FPS jest u Ciebie przegrzewający się procesor a co za tym idzie występuje
zjawisko throttlingu (czyli automatycznego obniżania wydajności procesora w celu zmniejszenia temperatury).
Więc jeśli umiesz sam rozkręć laptopa odkurz wyczyść kanał wentylacyjny (może jest zapchany)
Można też zmienić pastę na procesorze i układzie GPU. Możesz też dokupić podkładkę chłodzącą pod laptopa ale
przede wszystkim jednak sprawdziłbym co się dzieje w środku. Temperatury masz zdecydowania za wysokie i to może powodować 
skokowe zmiany wydajności w grach. 

Tu masz link z oceną temperatur w Twoim lapku w grach: 

https://pclab.pl/art59904-6.html

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan ma rację z tymi temperaturami i zjawiskiem throttlingu. Tak samo było w lapku mojej córki. Po wyczyszczeniu wnętrza i wymianie pasty (swoją drogą, to była dla mnie droga przez mękę) temperatury wróciły do normy. Podstawka chłodząca jest wskazana, zwłaszcza przy dłuższym używaniu, tylko nie jakiś badziew z 1 wentylatorem.

Podsumowując - nie widzę siebie w roli posiadacza laptopa, a już na pewno grającego na takim ustrojstwie. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc panowie, prawdopodobnie macie rację, ponieważ niejednokrotnie grając dłużej, powietrze z wentylatora niemal parzyło np. w Pillars of Eternity i tam również były makabryczne spadki w fpsach, nawet na niższych ustawieniach, ale że to nie była gra fps jakoś to znosiłem. Że też nie przyszło mi do głowy, żeby powiązać te fakty z gorącym powietrzem z wentylatora. W każdym razie teraz przynajmniej wiem co jest przyczyną i chyba po prostu udam się do jakiegoś serwisu, bo sam jestem w tych sprawach zielony i wolę nie ryzykować, że coś zepsuję. 

Jeszcze raz dzięki, mam nadzieję, że po powrocie z serwisu będę mógł wreszcie cieszyć się Falloutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mixons napisał:

chyba po prostu udam się do jakiegoś serwisu, bo sam jestem w tych sprawach zielony i wolę nie ryzykować, że coś zepsuję.

Słuszna decyzja @Mixons. Bez czyszczenia się nie obejdzie, no i pamiętaj o wymianie pasty. Przy takich temperaturach pewnie dawno już straciła swoje właściwości. Ciekawy jestem tylko ile za to zapłacisz? Być może warto by było zastanowić się nad zrobieniem tego samemu? Biorąc pod uwagę, że czyścić trzeba systematycznie, ja bym zaryzykował. Zakup dobrej pasty i śrubokrętów z pewnością wyjdzie dużo taniej niż serwis. Na Youtube pewnie znajdziesz filmik jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.