Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a437d5d5159e17a39c0103b403721b16.jpg
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0003
Data Premiery: 09.04.2008r
Autor: Bartas

OPIS:

Spoiler

Głównym założeniem Horror In Chernobyl jest wprowadzenie do rozgrywki klimatu grozy. Ponadto autor dodał nowe tekstury, znacząco zwiększył poziom trudności, a także zadbał o drobne zmiany:

- Nowe, przerażające dźwięki
- Nowy HUD
- Całkiem nowa pogoda i zmienione warunki atmosferyczne
- Ulepszona sztuczna inteligencja 
- Przywrócono wycięte mutanty
- Nowe przedmioty i kilka broni 

Jest to jeden z najstarszych modów do Cień Czarnobyla. Warto również wspomnieć, że został stworzony przez naszego rodaka. 

SCREENY:

Spoiler

ss_fred_09-12-20_18-42-09_(l01_escape).jpg.dce2f3439e0fb1edd5fe8120e275579b.jpgss_fred_09-12-20_18-13-25_(l01_escape).jpg.45291578e5434f48dbb7dbbd4fdb3508.jpgss_fred_09-12-20_19-03-58_(l01_escape).jpg.78ceb49a9227aee4c2bdf8b3bfa6808c.jpgss_jarek_09-12-20_18-03-07_(l01_escape).jpg.9165ac3070ec31db0ac20aaeb391cd81.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

- Folder gamedata przenosimy do katalogu głównego, w którym mamy zainstalowaną grę
Otwieramy plik fsgame.ltx  

$game_data$ = false| true| $fs_root$|

zmieniamy na:

$game_data$ = true| true| $fs_root$|

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

Autor/rzy spolszczenia moda NIE WYRAŻA/JĄ ZGODY na jego uploadowanie / publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl
https://megawrzuta.pl/download/ea04825cf9b675209e4e5463c248fef2.html- MegaDrive
https://zone.stalkerteam.pl/files/352 - Nasza Pobieralnia


 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Agrael odblokował(a) ten temat

Napisał dzisiaj do mnie nowy użytkownik - @Seek3r z pytaniem, czy udało mi się odnaleźć linki do tego moda. Niestety nie. Razem szukaliśmy, ale wszystko wskazuje na to, że mod przepadł. 

Jest to jeden z najstarszych modów do Cień Czarnobyla i jego autorem jest Polak. Pamiętam nawet, że kiedyś w niego grałem. Znalazłem informacje, że prace nad modem rozpoczęły się w marcu ( najprawdopodobniej ) 2008 roku. 09.04.2008 miał premierę, a już 21 kwietnia ukazała się jego nowa wersja ( 2.1 ). 

Jest niezwykle mała szansa na to, że ktoś z was posiada go na swoim dysku, ale może jednak cuda się zdarzają  i... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrael - jest tak;

1:   https://stalkerteam.pl/topic/13988-lost-media-horror-in-chernobyl/

2/ 18.12.2007

https://www.playground.ru/stalker_shadow_of_chernobyl/file/s_t_a_l_k_e_r_horror_mod-859765

Spoiler

S.T.A.L.K.E.R "Horror mod"

©
 
680
S.T.A.L.K.E.R "Horror mod"
horrormod0_3.zip

Распаковать всё в gamedata

если вы не юзали моды до этого то откройте текстовым редактором fsgame.ltx

Он находится в programfiles/thq/Stalker

и замените строчку:
$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata
на
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata

Тоесть просто заменить false на true

Рекомендуется начать новую игру,чтобы у вас появились новый респауны объектов и квесты
первый квест даёт Сидрыч,его надо спросить "давай как с новеньким"

Второй квест даёт Волк, его надо спросить Что случилось?....

чтобы активировать измененный квест "спасение Nimble", надо спросить волка, "Есть какие-нибудь новости?"

изменения в 0,3
-Добавлены 2 квеста, которые после получения (квестов), добавляют новые респауны монстров в Кордоне (За квесты не дают награду).

-спаунятся новые монстры в первой части кордона, спауны не постоянные,тоесть после убийства монстра, он больше не появится.

изменения в 0,2
- отредактирован первый квест "Спасение Nimble", как брать, читай выше.
- изменены диалоги со многими персонажами.

Известные вопросы и проблемы (FAQ Типа)
- туман иногда мерцает (пропадает и появляется),я пытаюсь это исправить
- тумана нет в Припяти,потому что снайперы в тумане как дети (Ламоботы короче)
- иногда сквозь туман,отлично видно заборы,вероятно придётся исправлять текстуры

В полной версии ожидается

Изменения в погоде---
Туман болле страшный,как в сайлент хилл,будет видно только в 50 футах перед собой,и вы теряете противника в нём
Изменены штормы
Ночи очень тёмные

Ладшафт---
Изменены текстуры земли,деревьев и растений

Квесты---
Добавлено много квестов с наградами
появятся простые вещи (артефакты?) у сталкеров и собирателей (которые по лесу шастают вроде)

Мутанты
Они быстрее и сильнее
Они видят через туман и умеют прятаться в нём
Текстуры мутантов перерисованы

И многое-многое другое...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen
Pierwszy link prowadzi do naszego archiwum. Wiem o tej wstawce, Tam link do pobrania jest nieaktywny od długiego czasu. 

Drugi link, który podałeś jest z innym modem. Spójrz na daty. 18.12.2007, a Horror In Chernobyl ( nie było w nim żadnych dodatkowych zadań ) pojawił się w kwietniu 2008. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Wielka szkoda. 
Ostatnio zacząłem się interesować najstarszymi modami. Fajnie by było je skolekcjonować na naszym forum. 

Autor tego moda ( Bartas ) udostępnił go na stalker.pl, ale od prawie 10 lat się tam już nie pojawił, a więc uważam, że próba skontaktowania się z nim nie przyniesie żadnych efektów. A zresztą.. ostatni post w temacie tego moda u nich miał miejsce w 2013 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Faktycznie, nawet nazwa jest inna, "Horror Mod" . Jednak ze względu na datę jego pojawienia, warto by było go postawić. Pobiera się bez problemu. Ma sporo zmian.

Odczekać te 60 sek                                                                                      i pobać za może 5sek.

 

1.thumb.jpg.577d62282971f83aa71a6ea37c1085e4.jpg2.thumb.jpg.36cf1c3cd198b7b6093e94d237620ffb.jpg

 

Ostatniego wpisu @Agrael nie czytałem, mam tylko sygnalizację.

A tu jego nie przetłumaczony opis.

 

Opis zmian.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma komputer na którymś kiedyś był ten mod, niestety jest po formacie, Ale.. Jeśli ścieżki nie zostały nadpisane jest szansa na odzyskanie plików moda, póki co niestety kumpel jest na studiach i w pracy więc nie ma go chwilowo pod ręką ale skontaktuje się z nim i może uda się coś wyczarować :) póki co poszukiwania trwają będę dawać znać na bieżąco i was prosiłbym o to samo, już przeszło miesiąc chodzi mi po głowie i próbuje różnych rzeczy, niestety rosyjskiego nie znam więc jestem ograniczony do polskich i anglojęzycznych graczy, zdaje się że na zachodzie nikt nawet nie słyszał o tym modzie ale będę aktywnie starał się czegoś dowiedzieć. Ten mod podchodzi już pod legendę 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/4/2020 at 7:37 PM, smox said:

Znalazłem tego moda na płytce DVD, niestety nie da się jej już odczytać. Nie przetrwała próby czasu.

Może po oddaniu dysku do specjalisty byłby w stanie odzyskać dane, to na pewno prostrze niż odzyskiwanie danych z formatowanego sprzętu na którym może-być-może-nie-być i mniej kosztowne, gdyby była taka możliwość wyslalbys mi ten dysk dvd? Opłacę koszty przesyłki 

Edytowane przez Seek3r
Pomyłka
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/9/2020 at 12:59 PM, smox said:

Nie wiem @Seek3r, czy warto zawracać sobie tym głowę. Z tego co pamiętam, to raczej przeciętny mod.

Napewno nie dorasta do pięt dzisiejszym modom jakimi przykładowo są CoC anomaly albo chociaż takie stalker soup. Ale mod ten stał się poniekąd jak to pewien kolega powiedział "białym krukiem" praktycznie znikł z powierzchni ziemi a jedynym co po nim zostało to archiwizowane posty, ślepe linki i mgliste wspomnienia stalkerskich weteranów. Było by czymś wielkim możliwość przywrócenia go z zimnego grobu. Jest to część historii stalkera i szkoda gdyby miała przepaść bezpowrotnie.

Poszukiwań ciąg dalszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem tego moda:) Coś jest nie tak z moim napędem DVD. U sąsiada płytka działa bez problemu. Wstawię go jutro, bo skończył mi się limit i internet idzie jak krew z nosa.

Widzę jednak jeden dość poważny problem. Mod (jak pisze w 1 poście) działa z patchem v. 1.0003. Dla posiadaczy SoC v. 1.0000 nie będzie problemu, ale wszyscy inni nie wiadomo czy pograją.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horror in Czernobyl v. 2.1 -  https://megawrzuta.pl/download/88ada6ef7d34b01b966f8ae472117c05.html

@vidkunsen, posiadanie Patcha v. 1.0003 nie wystarczy. Zdecydowana większość graczy ma wersję SoC 1.0006. O ile na forum jest opisane jak przejść z 1.0006 na 1.0004, to na 1.0003 już nie. Druga sprawa, to trzeba pamiętać, że Patch powinien być do polskiej wersji SoC, do wersji rus. jest inny.

Dodano:

Zainstalowałem na SoC v. 1.0004. Gra się uruchamia, ale podczas tworzenia nowej gry następuje wylot -

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid()
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 167
[error]Description   : Spawn doesn't correspond to the graph : REBUILD SPAWN!

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie znalazłem sposób ( niesprawdzony ) degradacji patcha do 1.0003

Instalacja:

Spoiler

Po zainstalowaniu gry z wyżej wymienionych źródeł, skasuj wszystkie pliki i folder bin oprócz plików poniżej:
gamedata.db0
gamedata.db1
gamedata.db2
gamedata.db3
gamedata.db4
gamedata.db5
gamedata.db6
gamedata.db7
gamedata.db8
gamedata.db9
gamedata.dba

następnie wypakuj moją paczkę i przenieś pliki z katalogu S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl PLIKI do swojego katalogu z zainstalowana grą. Od tej chwili posiadasz grę w wersji 1.0003

SoC 1.0003 Kpuc.rar

Ciekawe czy zaskoczy na polskiej wersji SoC. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat

Udanie zdegradowałem podstawkę do v.1.0003, więc mogę już stawiać moda.

Ale zrobiłem to trochę inaczej, niż w wyżej podanym przepisie. Uważam, że tak jest prościej i nie naruszamy podstawki.

1. Zrobiłem nowy katalog z nazwą mówiącą, że to v.1.0003. Każdy może dać sobie dać swoją.

2. Do tego katalogu z podstawki przekopiowałem pliki db, które u Kpuc-a należało zostawić.

3. Uzupełniłem je o zawartość wypakowanej paczki z v.1.0003

4. Zmieniłem silnik na pozwalający grać bez płyty.  

5. Dokonałem zmiany w fsgame.ltx , na robienie zapisów w katalogu gry.

6. Od nowego silnika zrobiłem skrót pulpitowy.

Z niego gra ruszyła bez problemu, Sidorowicz zagadał. Dalej nie sprawdzałem.

Po pobraniu paczki z modem wiem, że jest przetłumaczony. Czyli tylko pozostało postawić i grać.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.