Skocz do zawartości

Modernizacja komputera


maTcinPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.01.2016o11:22, mkk7 napisał:

Można też pomyśleć o takim, dobra cena i dopinane okablowanie.

COOLERMASTER G550M 550W MODULARNY 80+

 

zamówiłem jeden więc nie musicie pisać jaki mam wybrać. Teraz potrzebuję porządnej karty graficznej(sory ale wyświetliło mi się na 2 stronie )

 

 

Edytowane przez maTcinPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2016o11:22, mkk7 napisał:

 

 

21 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Proszę podaj budżet na kartę graficzną. Jego wysokość określi czy będzie jak to nazwałeś "porządna".

 

budżet na kartę graficzną jednak wynosi około 500 (trochę musiałem wydać na zasilacz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dopasowaniem jeśli chodzi o współpracę z procesorem (i Twój budżet) będzie tandem z GeForcem GTX 750 Ti

Możesz również dokupić nawet GeForce'a GTX 770 lub Radeona R9 280X, ale w tym wypadku Twój procesor będzie już ograniczał wydajność gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wieku autora tematu, jestem daleki od proponowania mu "wyrywania czegoś na allegro". Co do Radeona HD 7870 - zgadzam się - nadal jest to wartościowa karta graficzna, jednak egzemplarze sprzedawane na aukcjach mają już swoje lata i "przebieg" (często ukrywany przez sprzedających), więc zalecam rozwagę, aby później nie żałować.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra firmowa karta z odpowiednim chłodzeniem jeszcze sporo czasu jest w stanie służyć nawet ta kupiona na allegro. Oczywiście jak wszędzie obowiązuje rozsądek tak i w kupowaniu na allegro. Taka kartę np od Shapire z ich chłodzeniem raczej ciężko zakatować,  ale jak w życiu wszystko jest możliwe, pech nie wybiera czasami się trafia. Wybór i tak oczywiście należy do maTcinPL.

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zamówię przez znajomego. Mam jeszcze sprawę mianowicie: posiadam kompa z częściami GŁÓWNIE z 2004 roku (a przynajmniej od tamtego roku pracowały) i teraz go nie wykorzystuję i czy opłacało by się wyjąć kilka części i dołożyć do tego nowszego? nie chodzi mi o procesorek ale o kartę pamięci RAM i ewentualnie jakieś inne (dokładne części niedługo wrzucę do tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Powiedzcie mi, co będzie lepsze. Jeden dysk SSD 480 podzielony na conajmniej dwie partycje, jedna na system i wszystko co mu potrzebne aby komputer był "wielofunkcyjny", druga na stawianie modów. Czy mniejszy dysk SSD 170 lub 240 i dodatkowy HDD na postawione mody i własne archiwum.

I drugie pytanie. Czy pomiędzy kartami 1050 i 1060 jest naprawdę aż tak wielka różnica, że warto dać te kilka stówek więcej, skoro karta GTX 960 w pełni mnie zadowala? To co pokazują porównywarki mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

dysk SSD 480 podzielony na conajmniej dwie partycje

Osobiście mam 240 podzielony na dwie partycje + dodatkowy 120GB SSD (swoje lata już ma).

Cytat

Czy pomiędzy kartami 1050 i 1060 jest naprawdę aż tak wielka różnica

TAK!!!

Jeśli 1060 to tylko wersja 6GB!, pokręcona 970 jest wydajna jak 1060 3GB.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kondotier napisał:

Powiedzcie mi, co będzie lepsze. Jeden dysk SSD 480 podzielony na conajmniej dwie partycje, jedna na system i wszystko co mu potrzebne aby komputer był "wielofunkcyjny", druga na stawianie modów. Czy mniejszy dysk SSD 170 lub 240 i dodatkowy HDD na postawione mody i własne archiwum.

Jeden dysk 256 GB  M.2 na system i programy - oczywiście, o ile płyta główna pozwala na zamontowanie dysku M.2. Do tego 256 GB SSD na gry. I zwykła talerzówka 1-2 TB HDD na magazyn.

W lipcu zrobiłem takie małe porównanie wydajności różnych dysków (które akurat miałem w komputerze)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  Jest to - tak mam w opisie kompa - płyta od HP oparta na czipsecie Intela. Konkretnej nazwy nie znam, bo to policencyjny gotowiec. A czy na płycie gdzieś w widocznym miejscu jest jej nazwa, nie wiem. Choć ponoć jakąś aplikacją można to sprawdzić.

Mam tylko HDD i nie wiem, czy ma to jakieś złącze na dodanie dysku SSD.

A pytam o rodzaje dysków, bo rozważam tanie wymienienie HDD na SSD, albo sporo droższą wymianę całego kompa na zestaw z dwoma różnymi dyskami.

Przy tym drugim wariancie, starego kompa przyjmą w rozliczeniu. Wymianę samego dysku, też bym robił w tej firmir.

No i w obu powyższych przypadkach, od razu załapię się na WIN 10 w ulgowej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Dziękuję, ale mnie te nazwy naprawdę są na cholerę potrzebne. Tym bardziej, że nie mam najmniejszego zamiaru sam dokupywać części i ich montować. Za leniwy jestem. A przy możliwościach jakie daje mi firma w której kupuję komputery, taniej nie będzie. Tym bardziej, że stałych klientów traktują "taniej". I na wszystko będę miał 100% gwarancję, nawet na 2 lata. Sprawdzone na drobiazgu, z dużymi komponentami problemów nie było.

@OldMan  Czy odpowiedź jaką dałem powyżej jest wystarczająca również dla Ciebie?

Co chcesz mi zaproponować, pytając o płytę? Jak to coś nie dla wszystkich, to napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.