Skocz do zawartości

Modernizacja kompa


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki masz ram w kompie aktualnie? - podaj parametry

edit
Przy kupnie ramu patrz na parametry - by były takie same. W ramie ważne są prócz taktowania (1600 to teraz standard), również opóźnienia lc8, cl9, cl10, cl11 i im mniejsza wartość przy tym CL* tym lepiej przy czym miałem do czynienia z cl11 i cl9 przy taktowaniu 1600 obie kości - widać różnicę w benchmarkach i w windows teście aero i w grach klatki będą spadać przy wyższych wartościach CL*
Osobiście używam 1600 cl9 i jestem mega zadowolony. CL9 to standatd tak jak 1600 - i polecam takie kości własnie :)

Edytowane przez pajak117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promocja...

http://allegro.pl/pamiec-ram-crucial-ballistix-sport-4gb-1600mhz-cl9-i5670462979.html

bez radiatora, ale taniej...

http://allegro.pl/pamiec-ram-goodram-ddr3-4096mb-1600-cl9-dimm-i5922967029.html#specyfikacja

i nie bierz cl11 - spadek wydajności - szczególnie na zintegrowanej grafice

Edytowane przez pajak117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może @LordDino najpierw napisze, ile pamięci RAM ma w tej chwili i w jakiej konfiguracji. Bo IMHO najlepiej poszukać i dołożyć dokładnie taką samą kość lub kości, jakie są już w komputerze - to minimalizuje możliwość jakiejś niekompatybilności.

Poza tym, jeśli @LordDino ma w tej chwili jakieś wolne pamięci, to nie ma sensu w dokładaniu szybszej - BIOS i tak ustawi wszystko dostosowując parametry pracy do najwolniejszej pamięci na podstawie odczytu z SPD.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w specyfikacji płyty to masz tylko dwa sloty na RAM, chyba że wkradł się jakiś błąd w opisie który podałeś. W takim układzie tylko wymiana obu kości na większe i pozbycie się starych, częstotliwość szyny pamięci w twojej  płycie to nawet 1866 Mhz. Goodramy mogą całkiem spokojnie być.

Tu masz link do pobrania pdf obsługiwanych pamięci przez twoją płytę zanim zdecydujesz się na kupno.

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a75m-s2vrev_10/download/

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz stare wyjąć bo nic więcej nie dołożysz tylko wymiana, Przy jednej 8 tak jak napisał Junx zostaje ci jeden slot wolny i kiedyś możesz dołożyć następną będziesz miał wtedy 16 Gb czyli spory zapas ramu. Twoja płyta obsługuje do max 32 Gb ramu.

Tylko tak jak ci pisali przy wyborze systemu to tylko 64 bitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wziął te :

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-ddr3-1600mhz-1-5v-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/

Nowe, z dożywotnią gwarancją, niskie opóźnienie CL9, radiatory, sparowane 2x8 GB.

Tylko trzeba mieć 339 zł + koszt wysyłki.

 

A te, co podał @Junx z Allegro, to rozumiem, że jako tubylec w razie czego mam je odebrać i posłać do @LordDino ? ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy przesada ? Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę kilka spraw :

1 jak długo masz zamiar ten komputer używać, bo jeśli za np. pół roku czy rok planujesz wymianę całej platformy, to faktycznie nie warto już inwestować

2 jeśli chcesz używać komp dłużej, to powiem Ci, że u mnie 16 GB się nie marnuje ;)

3 wiadomo, wszystko zależy od posiadanego zasobu gotówki

Ale można też kupić te podane przeze mnie wyżej pamięci w pojedynczych kościach 8GB :

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-ddr3-8gb-1600-cl9-bls8g3d1609ds1s00-528779/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka karta:

Gigabyte GA-A75M-S2V

 

Grafika:

AMD Radeon HD 6700 Series

Procek:

AMD Atchlo(tm) II X4 Quad Core Procesor 3.0 GHz

I pytanie. Czy to jest dobra baza do odnowienia sprzętu, mam zamiar zrobić tak:

-Teraz kupić 16 ramu

-za jakiś czas zasilacz i płytę główną

-po chwili grafikę i procek

Zrobię to trochę potajemnie, bo żona reaguje chorobowo na modernizację sprzętu. A tak po trochu pewnie niezauważenie przejdzie, a mam trochę zaskórniaków i na to mogę wydać. Dobry plan czy np: coś zostawić coś zmienić. I od razu powiem, że jestem w sprawach sprzętu zupełnym laikiem co mi się wciśnie to mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniam żeby coś chodziło Ja to robię żeby co jakiś czas mieć jako taki sprzęt. A nie zależy mi na efektach mega po prostu ma działać, a nie czekam na jakieś kompożerne nowości. A w nowe gry też raczej nie gram (szkoda mi kasy na nowości) jak coś fajnego wyjdzie to gram po jakimś czasie, żeby nie płacić po 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na efekty mega to trzeba mieć ze 6 kafli na same karty graficzne w sli wiec o mega nawet nie wspominałem. Pisałem dokładnie o średniaku. Takim który nie sprawia problemów, na którym wszystko uruchomisz przynajmniej na średnio i który wystarczy na dłuższy czas. Czasem warto trochę dłużej poodkładać aby mieć potem mniej problemów a więcej frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że lepiej odczekać i odłożyć odpowiednią kwotę, na kompa choćby "średniej klasy" spełniającego teraźniejsze oczekiwania zarówno pod względem komfortu jak i szybkości korzystania z programów/gier - sugeruję jeszcze dozbierać trochę grosza.

1 godzinę temu, LordDino napisał:

No ale już nawet teraz nie mam tak, że coś mi nie śmiga. Więc jak polepszę to znów na jakiś czas spokój będzie. No ja ostatnio wydałem 2.5 tysia, a teraz bez hdd i obudowy to ok 2 kafle muszą styknąć.

W twoim zestawie @LordDino trzeba by wymienić procesor z racji dopasowania do lepszej karty graficznej (co za tym idzie płytę oraz zasilacz dla lepszej karty, i dokupić 8GB RAM-u) a to dodatkowe koszty. Do tego aby nie cofać się tylko iść z duchem czasu przydałaby się karta z wspierająca DX12 i dysk SSD (choćby 120 GB) - kolejne koszty.

Chciałbym pomóc ale nie zasugeruje modernizacji, która jest moim zdaniem bezcelowa, kiedy można dozbierać jeszcze do kwoty która pozwoli na kupno mocnego średniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.