Skocz do zawartości

Modernizacja kompa


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

@LordDino Ja bym odłożył i kupił sprzęt który posłuży dłużej i nie trzeba będzie zbytnio się spinać przy wydajności. 

 

 

Nasze morele czy tam brzoskwinie zmontowały sensowny zestaw za 2100. Wydajność bardzo dobra.

 

 

 

Poza tym @FeRu jak piszesz o wysokich detalach to sprecyzuj dokładnie w jakim kontekście. Wysokie w presecie producenta czy wysoki pod względem tekstur i modeli.

 

A AntyAliasing robi różnicę, zwłaszcza w grach gdzie szybka reakcja ma znaczenie. W BF4 na gtx 550ti były momenty że przy dropie fps uderzała mnie wieżyczka od czołgu a podwozie się nie "doczytało" bo karta zrobiła tylko 1/2 klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LordDino napisał:

Panowie mam jakieś 1500-1700 zł.  na zakup płyty głównej, procesora i grafiki co proponujecie? Ramu mam już dużo.

 

1 godzinę temu, LordDino napisał:

Apg to co za 1700 nie znajdę tego co mnie interesuje?

Widzę, że dyskusję śledzisz uważnie :) Więc znasz i mój punkt widzenia :)

Gdybym był na Twoim miejscu, to podzieliłbym zakupy na 2 części :

1 płyta, procesor, RAM (czy raczej połowa RAM-u, bo na razie tylko 8GB)

Mając już wsio kupione to składam komp z nowych podzespołów, a cały stary sprzęt sprzedaję (płyta, procesor, RAM, karta graficzna). Na razie jechałbym na zintegrowanej w I5 grafice.

To moja propozycja :

http://www.morele.net/inventory/info/5rV46e/

2 Kasę ze sprzedaży starego sprzętu przeznaczam na zakup karty graficznej - zależy od kwoty, ok. 800-900 zł GTX-960, 1300-1500 zł GTX-970. oraz drugiej dokładnie takiej samej kości RAM, żeby mieć 16 GB. Czyli trzeba by mieć powiedzmy na 1100 lub 1700 zł na drugą transzę.

Ewentualnie można patrzeć za używanymi kartami graficznymi - np. kupić dwie GTX 660/660 Ti czy cóś trochę wyższego, i połączyć je w SLI, ale chociaż wydajność będzie wysoka, to starsze karty nie mają obsługi DX12. No i trzeba mieć zasilacz mocny, 600/650 W lub więcej.

Wady mojego rozwiązania widzę dwie :

- cena

- czas jakiś jedziesz na zintegrowanej grafice, chociaż jest ona nawet niezła, i Intel® HD Graphics 530 obsługuje DX12 :)

Zalety...hmmm...

 - masz porządny sprzęt na długi czas, z możliwością ewentualnej rozbudowy - w razie potrzeby RAM-u można dać 64 GB na tą płytę, procesor zmienić na i-7 lub kiedyś na nowe Kaby Lake/Cannonlake  - też będą na LGA 1151.

 - sprzęt masz nowy, prosto ze sklepu, z gwarancją. nie podkręcany/nie katowany przez poprzedniego właściciela. No i grasz we wszystko co chcesz KOMFORTOWO, bez praktycznie żadnych ograniczeń jakości :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże procesory 6-gen obsługują DDR3, bo jak składałem mogłem wybrać czy chcę DDR3 czy 4.

 

Mozna przyoszczędzić na płycie głównej i zakupić format m-atx, ale wtedy pomachaj łapką dla upgradów i porządnej rozbudowy kompa na tej płycie. Spokojnie i5 starczy i do tego jakiś GTX 950 za 700zł i masz komp jak marzenie.

 

Proszę moja propozycja z najpopularniejszych części: http://www.morele.net/inventory/info/sNfEks/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby procesor, słaba płyta, i słaba karta.

2 godziny temu, LordDino napisał:

Wyszło, by coś takiego , że np karta ok 900 procek i karta po 450?

IMHO to daruj sobie taką kombinację, bo to będzie takie nie wiadomo co. No chyba, że chcesz się pakować w procesor AMD - ale to są wyrzucone pieniądze.

Skoro chcesz zostać na DDR3, to masz taki zestaw (płyta główna+procesor - 1413,50 zł) :

http://www.morele.net/inventory/info/NGsUDk/

Zostaje Ci ok. 300 zł + to, co dostaniesz za stary sprzęt. Na rozsądną kartę musisz mieć 900 zł, coś w stylu GTX 960 :

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,,,1,/1/?q=gtx+960#product_list

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mnieciu napisał:

aczkolwiek lepiej dopłacić 300 i mieć coś na dłużej.

Ale przecież cały czas to powtarzam, że biednych nie stać na szajs :)

Lepiej kupić raz, drożej ale dobrze, niż lecieć po taniości.

Z drugiej strony aż za dobrze zdaję sobie sprawę, że wyżej dupy podskoczyć się nie da ;)

 

Tak na marginesie, to 950 jak sprawdziłem to taka nieszczególna karta.

Porównanie do mojej GTX 660 :

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-660-vs-nvidia-geforce-gtx-950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, apg2312 napisał:

Tak na marginesie, to 950 jak sprawdziłem to taka nieszczególna karta.

Porównanie do mojej GTX 660 :

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-660-vs-nvidia-geforce-gtx-950

Tego to się nie spodziewałem! Wychodzi na to, że nie wszystko co nowsze, jest lepsze. GTX 660 nie dość, że lepsza, to i tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ja polecam się wstrzymać jeszcze trochę jak chcesz mieć maszynę na dłużej. Wchodzi nowa seria kart od Nvidi w bardzo dobrych cenach. Niedługo starsze pewnie mocna spadną.

Z procesorami nie jest tak różowo bo dopiero pod koniec roku może pojawi się coś od AMD co wpłynie na ceny. Jednak wstrzymałbym się np. miesiąc(chociaż z kartą). Jak chcesz coś już to możemy coś pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, portals napisał:

Wchodzi nowa seria kart od Nvidi w bardzo dobrych cenach.

"GeForce GTX 1080 ma zadebiutować 27 maja – wersja Founders Edition została wyceniona na 699 dolarów, natomiast sugerowana cena wersji autorskich wynosi 599 dolarów (na nie poczekamy trochę dłużej). "

" GeForce GTX 1070 bez problemu ma pokonywać dotychczasowego lidera wydajności Nvidii, czyli model GeForce GTX Titan X - a pamiętajmy, że mamy do czynienia z kartą o znacznie lepszym stosunku ceny do oferowanych możliwości – ceny wersji niereferencyjnych mają zaczynać się od 379 dolarów, a za wersję Founders Edition zapłacimy 449 dolarów. Na oficjalną premierę jednak jeszcze trochę poczekamy, bo ma ona nastąpić dopiero 10 czerwca. "

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-1080-gtx-1070-prezentacja-kart-graficznych.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, apg2312 napisał:

"GeForce GTX 1080 ma zadebiutować 27 maja – wersja Founders Edition została wyceniona na 699 dolarów, natomiast sugerowana cena wersji autorskich wynosi 599 dolarów (na nie poczekamy trochę dłużej). "

" GeForce GTX 1070 bez problemu ma pokonywać dotychczasowego lidera wydajności Nvidii, czyli model GeForce GTX Titan X - a pamiętajmy, że mamy do czynienia z kartą o znacznie lepszym stosunku ceny do oferowanych możliwości – ceny wersji niereferencyjnych mają zaczynać się od 379 dolarów, a za wersję Founders Edition zapłacimy 449 dolarów. Na oficjalną premierę jednak jeszcze trochę poczekamy, bo ma ona nastąpić dopiero 10 czerwca. "

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-1080-gtx-1070-prezentacja-kart-graficznych.html

 

Może przesadziłem z bardzo dobra ale cena jest niezła(porównując z ceną poprzednich kart N). Na pewno wpłynie to na rynek w najbliższym czasie nawet tych z niższych półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uwzględnij, że jest to sugerowana cena w Stanach, nie w Polsce. U nas przy przeliczeniach z USD na Euro i z Euro na PLN, kosztach transportu, składowania, vacie, akcyzie i marżach pośredników i sprzedawców cena  prawdopodobnie będzie dwukrotnie droższa :P

 

1 godzinę temu, LordDino napisał:

Ok dozbierałem do 2 tysi, i tu prośba zróbcie mi w tej cenie propozycje. 2064 jeszcze przejdzie ale 2300 już nie.

1 Rozumiem, że kupno na "raty" Ciebie nie interesuje ?

2 Kartę graficzną chcesz nową, czy może być używka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LordDino napisał:

Na raty nie chcę i wole nowe.

Na raty, czyli najpierw kupno płyty i procesora, a za jakiś czas karty graficznej. Przez ten czas korzystałabyś z zintegrowanej w i5 grafiki.

17 minut temu, LordDino napisał:

Miesiąc jestem w stanie wytrzymać jeśli mówicie, że warto

Po wejściu na rynek nowych kart graficznych nVidii stare modele owszem, z czasem stanieją, ale nie licz, że kartę kosztująca dzisiaj w sklepie powiedzmy 1500 zł kupisz za 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino - proponuję Ci w wyszukiwarkę wrzucić hasło "komputery polisingowe". Znajdź firmę najbliższą twojego miejsca zamieszkania i zobacz co ma do zaoferowania.

Ją od lat korzystam z takiej i jestem bardzo zadowolony, bo markowy komputer z dwuletnią gwarancją, mam za połowę ceny. W tych 2 tys., jakie możesz przeznaczyć, znajdziesz na pewno to co cię będzie satysfakcjonowało. Zasadniczo cena zależy od ilości RAMu jaki sobie zażyczysz i karty graficznej. Ja za dwurdzeniowy procesor 3Gh, 8RAM i kartę GT640, dysk 500, + legalny WIN7/64, dałem niecałe 1700 zł. Wszystkie te firmy prowadzą sprzedaż wysyłkową i nawet na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.