Skocz do zawartości

Komputer Malakasa


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Moja maszynka do gier wygląda tak:

KONFIGURACJA SYSTEMU.:

CPU....INTEL CORE 2 QUAD 9550 2.83GHZ @ 3.6 GHZ..zmieniony na...............INTEL I5 2500K 3,3 Ghz
PŁYTA....DFI LANParty DK P45-T3RSB Plus...zmieniona na................................ASUS P8P67 Evo
GRAFIKA.... HIS 6950 IceQ X Turbo 2GB GDDR5 PCI-E 2xDVI/HDMI/2xMini DP
RAM....CORSAIR DDR3...4 GB/ 1600 MHZ...zamiana na..................................... 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz
DYSKI....system CORSAIR CSSD-F80GB2-BRKT SSD zamiana na..................... INTEL 330 60 GB
..............magazyn WD 320GB AAKS...zamiana na............................................... WD 500GB 64 MB cache
ZASILACZ.... CORSAIR -620HXEU 620W Modular
OBUDOWA.... Termaltake VK9000
CHŁODZENIE CPU.... NOCTUA NH-U12P zamiana na......................................... XIGMATEK NIGHT KNIGHT
WIATRAKI....3 x 120mm NOCTUA NF-P12 + 160mm fabryczny obudowa
KLAWA ....Logitech G15

Zmiany...
Procesor...INTEL Core I5 2500K 3,3 GHZ
Płyta główna...ASUS P8P67 EVO
Chłodzenie CPU...XIGMATEK NIGHT KNIGHT

Dysk SSD sata3 ...INTEL 330 60 GB

Magazym...WD 500 GB 64 Mb cache

Plusy systemu...
...bardzo duża obudowa właściwie wymiarami zbliżona do Full Tower..umożliwia montaż każdego rodzaju chłodzenia
...miejsce na dodatkowe wiatraki w sumie może pracować: 3 szt. 120mm w środku / 1 szt. 160mm fabryczny u góry / 1 szt. 230mm z boku obudowy
...bardzo dobre wiatraki Noctua o poziomie hałasu 16db
...płyta główna z doskonałymi sekcjami zasilania i możliwościami OC
...nowa grafika z 2GB pamięci

Minusy systemu...
...brak karty dźwiękowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle malakasie... Czy możesz jednak zrobić fotkę i wrzucić w temat? Jakoś tak bardziej przyswajam te Wasze komputery jak wrzucicie zdjęcia. Zastanawia mnie jedno - stawiacie konsekwentnie na Radeony... Prądożerne i wymagające w stosunku do pozostałych podzespołów... To przypadek, czy są po prostu lepsze od Nvidi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer to cala historia..ale nie o tym.

Ogólnie są na świecie dwa obozy...zwolennicy NVIDIA i zwolennicy ATI Radion. Oczywiście to wieczny powód do dyskusji nad przewagą jednej karty ,nad drugą z przeciwnego obozu. Trwa to już wiele lat.

Ja przez wiele lat korzystałem z kart Nvidia i jest to praktycznie pierwszy poważny zakup od ATI.

Moje przygody z kartą graficzną :

... 3dfx Voodoo szczyt techniki z 16mb RAM

... potem była AGPx4 nvidia Gforce4 MX, FX tych było kilka i nie pamiętam modeli

... dalej AGPx8 Radion 9800 SE/256 bit, bardzo dobra karta na tamte czasy

... dalej Nvidia 8600GT /256MB od Galaxy, początek przygody z PCI-Ex16

... dalej Nvidia 9800 GTX+/512MB od EVGA, super karta chyba najlepszy mój zakup do tej pory cena/wydajność

... dalej Radion ASUS HD 4870 / 512 GB, trzeba było dokupić chłodzenie

Model który włożyłem jest dobry (pomijając RAM, powinien być 1 GB)...wyszły potem jeszcze HD 4890 i na tym seria 4xxx się zamknęła. Pierwsze karty HD 4850 są zbyt słabe jak dla mnie. Zawsze gram na pełnych detalach w HD 1920x1080 i to jest podstawa pod zakup.

Jednak nie była to, aż taka rewolucyjna zmiana po przejściu z ostatniej mojej Nvidia. Powiem szczerze spodziewałem się więcej po tej karcie. W najbliższym czasie pójdzie pod młotek i zastąpi ją na powrót NVidia . Przymierzam się do GTX-460 GLH...lub coś podobnego.

Prądożerne i wymagające w stosunku do pozostałych podzespołów... To przypadek, czy są po prostu lepsze od Nvidi?

Dlaczego ten wybór..

W okresie kiedy wyszedł Radion 4870 już jako 55 nm ..konkurencja miała jeszcze bardziej prądożerne karty z starej serii GTX..po za tym HD 4870 była już z pamięciami DDR5/256 bit i spokojnie dorównywała kartom nvidia, opartych wówczas na starej technologi 65nm...(stąd pobór mocy). Pamięci DDR5 nvidia wprowadziła na szeroką skalę dopiero w ostatniej serii...

Z dostępnych kart średniej klasy i wart uwagi był wówczas GTX-260/ 216 CORE, ale zbyt drogi niestety. W temacie ..ZESTAWIENIE KART GRAFICZNYCH...jest link do porównywarki kart można tam łatwo zobaczyć różnice między tymi modelami...pobór mocy to 206W u GTX w stosunku do 160 W u RAdiona...spora różnica.

..Vorenusie czekamy na fotki Twojej maszynki w temacie ..zresztą wszystkie Pc z forum powinny się tutaj znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - stawiacie konsekwentnie na Radeony... Prądożerne i wymagające w stosunku do pozostałych podzespołów... To przypadek, czy są po prostu lepsze od Nvidi?

U mnie przede wszystkim to ekonomia.HD4850 kosztowała mnie 2 lata temu jakieś 360pln i do dziś umożliwia mi w miarę komfortową grę w rozdziałce 1680x1050 we wszystkich nowych grach.Niczego więcej nie oczekuję i dopóki nie wejdą konsole nowej generacji to myślę że żadna gra mnie nie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kobal ..50% kart na rynku, podobnie jak procki są dla fanów..Nie ma oprogramowania, które może je wykorzystać w odpowiedni sposób.

Zgadam się w 100%. Dziś kupisz kartę która jest bardzo wydajne nawet z tasakacja,wszystkie gry będę chodzi na maksa.A tu za rok wychodzi DX12 i twoja karta już nie może obsłużyć nowych gier.Dlatego według mnie grafiki powinno kupować się z średniej pułki.Szkoda że tak mało gier pisanych jest w OpenGl bo problem byłby mniejszy.Głównym powodem tego stanu jest to że gry na komputer często przepisywane są z Xbox tylko ma tylko Directa.

Sprawa z procesorami jest prostsza bo nie ma żadnych Directów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu biblioteki DirectX to wynalazek Microsoftu.Trudno żeby inaczej postepowali z Xboxem i stosowali OpenGL.Martwi mnie ta jawna dyskryminacja PC.Microsoft i Sony dzielą sobie rynek i dyktują warunki.Dziwię sie że producenci hardwaru nie wspomagają producentów gier.W końcu to w ich interesie żeby PC sie rozwijały.Kto kupi kartę za dwa tysiaki jak nie gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to jak wy się tak znacie to ja dam wam zlecenie na złożenie kompa do 3000 zł w 2012 jak stalker wyjdzie

Dawaj śmiało nawet teraz złożony PC za 3000 zł zje Stalkera na najwyższych detalach. Dlaczego...nikt nie wypuszcza gry, której nikt nie kupi ze względu na wymagania sprzętowe. To samo było z Crysis straszono , gadano i nic z tego nie wyszło.

Microsoft i Sony dzielą sobie rynek i dyktują warunki.Dziwię sie że producenci hardwaru nie wspomagają producentów gier.

Wspomagają ,ale i tak nie wiele to daje. Zawsze teraz można zobaczyć, która firma sponsorowała produkcje gry po logach na początku..;). MS który zaistniał dzięki Pc i dla kasy związał się z Sony,jest ciągany po sądach za monopolistyczną politykę...i bardzo dobrze.

Ta tendencja spychania na drugi plan PC-tów na rzecz konsol, ma poprawić sprzedaż tych ostatnich na rynku.jest tak już chyba od dwóch lat..gry najpierw dla konsol, później dla innych.


Zmusiłem się w końcu do wyjęcia pudła i zrobienia fotek. Dobrze bo potrzebował już generalnego odkurzania. Fotki dodane w pierwszym poście..;)

Edit..

Ostatnie zmiany w moim systemie to..

1...grafika hd 4870 na HIS 6950 IceQ X Turbo 2GB GDDR5 PCI-E 2xDVI/HDMI/2xMini DP....karta taktowana 840mhz / pamięci 5120 mhz....

Katrę IceQ możma spotkać w trzech odmianach 800 / 840 / 880 MHZ . Myślę, że to dobry wybór cena / wydajność i polecam wszystkim myślącym o zmianie grafiki.

Duży plus karty to praca w jałowym biegu (praca z małymi programami, internet) z zegarami...250 mhz GPU / 150 mhz VRAM...duża oszczędność energi

2...dysk twardy WD ustąpił miejsca SSD ...CORSAIR CSSD-F80GB2-BRKT SSD 80GB F80A FORCE SERIES....Prędkość odczytu: 280 MB/sec...Prędkość zapisu: 270 MB/sec.

Mały dysk 80 GB tylko dla systemu...po wyłączeniu antywirusa w realnym teście odczyt 265 Mb/s ...jest więc bliski podawanym danym producenta. Nie można tego powiedzieć np. o dyskach OCZ ich dane są bardzo zawyżone.

Dysk obsługuje technologię Trim pod systemami Win 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zastanawiam się dlaczego aż tak boisz się przerobić na hd6970. Jak karta nie wstanie włączasz kompa z integry i flash do starej wersji. Ja przerobiłem i mam zegary 940 mhz na GPU i 1425 na pamięć. Co do konsol to Xbox też obsługuję opengl a ps3 tylko opengl. Autor zastosował opengl nie z powodu konsol a z powodu że jest zwolennikiem wolnego oprogramowania. Co do dogadywania się Sony i MS to raczej wątpię. Ale faktem jest to że MS płaci i pomaga autorom gier jeśli gra robiona jest na konsole a gdy tylko na jego konsolę to płaci dużo więcej. Dlaczego? Odpowiedz jest prosta dla kasy, MS od każdej sprzedanej gry dostaje kilka % a na PC nie. To że MS zrobił konsole jest bardzo złe dla posiadaczy PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego aż tak boisz się przerobić na hd6970. Jak karta nie wstanie włączasz kompa z integry i flash do starej wersji.

Odpowiem tak...

1...nie mam integry bo nie kupuję płyt z takimi głupotami..:)

2...nie ma potrzeby zmieniać bios karty ponieważ nie ma gier, które na niej nie idą i jeszcze długo nie będzie

3...karta nie ma przełącznika biosów jak niektóre modele HD 6950

4...wszelkie zmiany po okresie gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pisałeś w PM że masz starą kartę, sorry

PŁYTA....DFI LANParty DK P45-T3RSB Plus..płyta która daje max. możliwości OC i pozbawiona jest zbędnych ozdobników typu karty graficzne.

Karta graficzna jest nowiutka, ale model który kupiłem nie ma przełącznika bios...jest kilka innych modeli serii 6950, które ten smaczek posiadają.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat ta karta...było kilka czynników które zdecydowały o zakupie.. 1...wielkość pamięci..jedyna jaka była dostępna w przedziale cenowym z 2GB pamięci 2..przedział cenowy stosunek cena / wydajność jest dobry 3..chyba najważniejszy..chłodzenie karty W momencie zakupu była to jedyna dostępna w sklepach karta z zegarem 840 Mhz posiadająca normalne chłodzenie ..(nie mylić z referencyjnym). Chłodzenie referencyjne to zamknięte plastikowe pudełko z jednym wiatraczkiem z tyłu..efektywność bardzo słaba. Jedyny plus takiego chłodzenia to szczelna obudowa co powoduje, że całe ciepło z karty wyrzucane jest na zewnątrz komputera. Karty tej serii są ciepłe...referent podczas gry to praca przy 80/ 90 stopniach i bardzo głośna praca chłodzenia fabrycznego. Niezależna chłodnica była jednym z podstawowych założeń zakupu. Niestety model 880 Mhz nie był dostępny w sklepach, ale to już drobnostka ponieważ karta kręci się do 920 Mhz bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym co mam nie warto...mam w planach I5 2500K i nową płytę, tam będzie można walczyć bo procki nawet na powietrzu idą do 4,5 GHZ..Mój sąsiad dziś kupił taki zestaw..płyta + CPU..i zrobił mi "gula"..:).. Mam nadzieję ,że długo nie pozostanę w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie co do twojego dysku. Czy kontrolujesz jego sprawność ? Wszak wiadomo że te dyski mają ograniczoną żywotność komórek.

Komorki pamięci flash mają ograniczoną ilość zapisów, każde kasowanie skraca żywotność, secure erase zabiera około 20 cykli. Nowe dyski w 22nm mają około 2000 cykli zapisu dla komórki.

Chodzi mi o zwykły test odczytu prędkości, na poczutą po zakupie dysku, powiną to być praktycznie prosta linia... http://obrazki.elekt..._1321643788.png - patrząc na takie screeny można się przerazić. A sam myślę o kupnie 60tki pod system.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kontrolujesz jego sprawność ? Wszak wiadomo że te dyski mają ograniczoną żywotność komórek.

Szczerze powiem to nie , ale zobaczę jak to wygląda. Z tymi komórkami i brakiem żywotności Kpuc, wojna się toczy od początku SSD..można poczytać na profesjonalnych forach w sieci mnóstwo opinii, że to wymieranie komórek to zajmuje tyle czasu, że zwykły Kowalski nie jest w stanie takiemu dyskowi zagrozić. Szczególnie jeżeli chodzi o Trim.

Było gdzieś, jak znajdę to dam...jeden ze studentów podjął się to sprawdzić i cały czas ładuje i kasuje taki dysk..opisuje efekty na stronie, czy blogu..

//

Wszystko zależy w jakich warunkach i sprzęcie jest robiony test..tamten to SATA3..polecam stronę ..www.cdrinfo..tam poczytasz i zobaczysz testy.

//

Miałem dziś trochę czasu i zrobilem testy dysku...producent zaleca ATTO do swoich SSD....wyniki są takie...CORSAIR CSSD-F80GB2-BRKT-A..

.1...sterownik AHCI..............................................................................................2...sterownik SATA

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dzięki pytaniu o stan dysku dowiedziałem się dwóch dobrych rzeczy...

1..Corsair zaleca sterownik AHCI dla swoich dysków..miałem na zwykłym

2..zmieniłem firmware dysku bo już był nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to niestety już wpływu nie mam...mogę zrobić jeszcze na zwykłym sterowniku dla porównania. W SSD są przedziały cenowe...jeżeli chcesz kupić drożej to i transfer będzie lepszy. Cena dysku była dobra w stosunku do możliwości i wielkości. Są plusy i minusy podobne jak z talerzami...pobór prądu. czas dostępu...głośność pracy...itd. Jestem zadowolony z zakupu bo jednak system dostał bezgłośnego kopa... :sad: . Wcześniej pojedynczy talerz WD dawał 125...teraz jest 281... Ja kupiłem Corsara ponieważ podaje wiarygodne dane...co widać zresztą w teście...w opisach dysku...Odczyt jest ważniejszy niż zapis. Maximum read speed 280 MB/second Maximum write speed 270 MB/second W tej chwili najlepszym zakupem jest SSD pod SATA3, ale do tego trzeba kontroler na płycie...Nie wspominam o dyskach montowanych do rozszerzeń PCI bo to drogie zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

.Producent zaleca ATTO do swoich SSD...więc robiłem w ATTO, a tam nie ma podziału na talerze i inne...pobrałem ten co mówisz, ale żadnych testów tam nie widzę, chyba że są w płatnej wersji. // Ciekawostką programu jest to że podaje przybliżony czas życia dysku... :smile: . Kpuc jak można zrobić tym testy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.