Skocz do zawartości

Windows update


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób to co napisał @Junx , a następnie kliknij na start i wpisz w wyszukiwarce ''usługi''.

Klikasz na zakładkę ''usługi'', szukasz opcji Windows Uptade i naciskasz na to dwa razy.

Jak w to wejdziesz to klikasz ''zatrzymaj'' (musisz być zalogowany jako administrator).

Powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie już są zapowiedzi, że 7 i 8.1 dostaną taki sam system aktualizacji, jak 10. Czyli automatycznie będzie instalowane wszystko, co Microsoft zapoda, bez jakiejkolwiek możliwości wyboru które patche chcemy instalować, a które nie.

Jedynym wyjściem będzie całkowite wyłączenie usługi Windows Update, czego jednak nie polecam. 7 jest wciąż najpopularniejszym systemem MS, i spora, a powiedziałbym że nawet przeważająca część złośliwego oprogramowania jest tworzona właśnie pod ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szymon72 napisał:

Zrób to co napisał @Junx , a następnie kliknij na start i wpisz w wyszukiwarce ''usługi''.

Klikasz na zakładkę ''usługi'', szukasz opcji Windows Uptade i naciskasz na to dwa razy.

Jak w to wejdziesz to klikasz ''zatrzymaj'' (musisz być zalogowany jako administrator).

Powinno zadziałać.

Ja Was bardzo przepraszam, ale proszę czytać za zrozumieniem. Przecież wyraźnie napisałem, że to wszystko już zrobiłem, a jednak aktualizacja co jakiś czas się włącza! SAMA SIĘ URUCHAMIA.

8 godzin temu, apg2312 napisał:

Jedynym wyjściem będzie całkowite wyłączenie usługi Windows Update

Właśnie o to mi chodzi. Jak całkowicie i skutecznie wyłączyć usługę Windows Update?

Chcę ją włączać tylko wtedy, gdy ja będę tego chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apg2312 napisał:

Na necie już są zapowiedzi, że 7 i 8.1 dostaną taki sam system aktualizacji, jak 10. Czyli automatycznie będzie instalowane wszystko, co Microsoft zapoda, bez jakiejkolwiek możliwości wyboru które patche chcemy instalować, a które nie.

Jeżeli tak się stanie, to przesiądę się na jakąś przeróbkę W10. Już się takie pojawiają.

Tak samo zrobiłem, przesiadając się z Windowsa XP na przeróbkę JG. Był dużo lepszy.

Ot, choćby coś takiego -

Spoiler

 

Jeżeli masz już dość kafelków, a potrzebujesz prostego i szybkiego systemu operacyjnego do podstawowych codziennych czynności to jest to coś dla Ciebie. 

Uczulam, nie jest to "MOD" dla ludzi, którym się marzy Sklep, METRO UI lub pełna obsługa WU, niech lepiej go zostawią dla innych, 

 Mod "Win 10 AU 1607 Extreme (x86-x64)" zbudowany na bazie "Windows 10 Pro i Home" pl. 

System dla osób lubiących wyzwania i ceniących minimalizm oraz prostotę bez mnóstwa dodatków, i wodotrysków. 


Zmiany względem oryginału: 

usunięta TELEMETRIA czyli: 

- CEIP (SQM) 

- Lokalizacja usługi Windows Framework 

- Raportowanie błędów systemu Windows 

- Server-Initiated Healing Client 

- Ujednolicona telemetria klienta (Asimov) 

- Usługa biometryczna systemu Windows 

- Wi-Fi Network Manager (Wi-Fi Sense) 

(jeżeli ktoś nie zna tych usług zapraszam do "Google") 

- Uaktywniono pakiety DotNet. Framework 

- Dodano DirectX 

- Dodano Visual C ++ 

- Dodano HashCheck 

- Dodano 7-zip, 

- Unlocker (można odinstalować) 

- Dodano nowe funkcje w panelu sterowania (na życzenie userów tylko 5 najważniejsze: HD tune Pro, Gpu-Z. Cpu-Z, Rufus i Konta zaawansowane) 

- Dodano przydatne skróty pod PPM, w tym zmianę wyglądu Explorera z 10 na ten z Sevena i odwrotnie 

- wyłącznik czasowy komputera pod PPM 

- Dodano kalkulator z Win 7 w miejsce usuniętej appki 

- Zintegrowane StartIsBack (można odinstalować) 

=================================================================

- Doczyszczono "winsxs" plus kompresja tego folderu w Windows 10 - działa to wyśmienicie 

- Usunięto Tablet 

- Usunięto Język naturalny 

- Usunięto wsparcie rozpoznawania mowy 

- Usunięto aplikacje MetroUi 

- Usunięto Easy Transfer 

- Usunięto WMC 

- Usunięto języki (polski został - raczej logiczne, pakiety Offica działają) 

- Usunięto niektóre klawiatury 

- Usunięto niektóre stare sterowniki 

- Usunięto parę elementów wizualnych z Mobile PC 

- Indeks wydajności (pozostałości) 

- pełne prawa administratora 

- wyłączony podpis cyfrowy 

- szybki start i zamykanie 

Aktualizacje z WU każdy robi na swoją odpowiedzialność (sterowniki i baza Defender działa).

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apg2312 napisał:

Na necie już są zapowiedzi, że 7 i 8.1 dostaną taki sam system aktualizacji, jak 10. Czyli automatycznie będzie instalowane wszystko, co Microsoft zapoda, bez jakiejkolwiek możliwości wyboru które patche chcemy instalować, a które nie.

Z tym też możemy sobie poradzić, trochę roboty będzie, ale działa.

http://antyweb.pl/wylaczanie-automatycznych-aktualizacji-w-windows-10/

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podpowiedzi w necie, jak wyłączyć ingerencje MS w system na naszym komputerze, to jednocześnie pokazanie MS co jeszcze zrobić, aby ich było górą.

A zrobią wszystko, aby zmusić do przesiadki na WIN10.

To wojna, w której czy nam się to podoba czy nie, oni będą górą. Jesteśmy bezsilni.

Zauważyłem ostatnio podczas gry, kiedy miałem wylot bezlogowy w sytuacji na to nie wskazującej, to pojawiała mi się na pasku ikonka informacyjna o upgrade win. Wykonanie zalecenia i dalsza gra bez problemu.

A też mam poustawiane wszystko, tak abym to ja decydował o pobieraniu "ulepszeń".

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy że Microsoft nie będzie śpieszył się ze skazaniem wszystkich swoich użytkowników na którykolwiek system bez możliwości wyboru. To nie amerykańskie, ale postraszyć trzeba bo można tym samym sprzedać więcej kopii "szpiegowskiego" systemu. 

Zaznaczyć trzeba że nie ma nic na siłę a użytkownik któremu nie podoba się "nacisk" pójdzie w inną stronę albo zejdzie na niższy poziom czy do kopii pirackich ulubionego systemu od których aż gęsto w sieci, do wyboru do koloru. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pacjent1972 napisał:

Microsoft nie będzie śpieszył się ze skazaniem wszystkich swoich użytkowników na którykolwiek system bez możliwości wyboru

Śpieszyć się nie musi, bo i tak nie będzie innego wyboru.

Po pierwsze - wszystkie systemy, do Win 8.1 włącznie będą w jakimś okresie czasu porzucone.

Po drugie - kwestia sprzętu i jago kompatybilności i sterowników - Komp mam poskładany rok temu, a już moja płyta główna nie ma sterowników do systemów starszych niż 7. Czyli Vistę lub XP zainstaluję, ale np. o Internecie zapomnij. Poza tym, nowe procesory Intela (Kaby Lake) nie będą pracować z systemami innymi niż Win 10 :P  Cud, że ze Skylake tak nie zrobili...

Na razie sterowniki do kart graficznych są w miarę aktualizowane. Ale tylko do pewnego czasu. Przykładowo - do starszych kart graficznych, np. GTX 2xx już aktualizowane nie są w ogóle. A do nowych, 10xx są tylko na 7,8.1 i 10. Na XP i Viscie nie zainstalujesz 1060 czy lepszej.

Więc będziesz chciał mieć nowy, wydajny komputer - nie będzie innego wyboru jak 10. Fakt, jest to perspektywa kilku lat, ale nieuchronna. I starsze systemy nic tutaj nie pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.