Skocz do zawartości

A6AKAH

Stalker
 • Zawartość

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana A6AKAH w dniu 27 Marzec

Użytkownicy przyznają A6AKAH punkty reputacji!

Reputacja

310 Przyjacielski

O A6AKAH

 • Tytuł
  Wędrowiec

Informacje

 • Ruble
  620
 • Frakcja
  Samotne Wilki
 • Procesor
  AMD A8-6410 APU
 • Płeć
  Nie podana
 • Broń Główna
  AK
 • RAM
  8GB
 • Karta graficzna
  AMD Radeon HD 8500M
 • System operacyjny
  Win7 HP 64bit

Ostatnie wizyty

414 wyświetleń profilu
 1. A6AKAH

  Klub płaskoziemców.

  To mi przypomina opowiadanie Strugackich "Przenicowany świat", w którym mieszkańcy pewnej planety wierzyli, że żyją wewnątrz kuli - też mieli zawsze "pod górkę". (Nb. w tym opowiadaniu jest opisane coś w rodzaju "mózgozwęglacza". Również w innych opowiadaniach Strugackich można natknąć się na "znajome" elementy, a więc S.T.A.L.K.E.R. to nie tylko "Piknik...") Obawiam się, że nie doceniasz potęgi ludzkiego debilizmu. Ale to temat rzeka, więc nie ma co lać wody... Jeśli chodzi o "płaskoziemców" - nie mam nic przeciwko temu, aby idioci się zrzeszali, bo dzięki temu łatwiej ich namierzyć i zidentyfikować. Każdy wierzy - na miarę swoich intelektualnych możliwości i potrzeb - w to, co mu pasuje.
 2. A6AKAH

  Polska Wiki Stalkera i takie tam

  Słusznie. Nb. zajrzałem do tej WIKI, i dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy, np. że Jezioro Jantar "znajduje się nad Jantarem", a Fabryka Rostok "znajduje się w lokacji Darkscape" - to tylko dwa przykłady. W związku z tym kwestia nazwy lasu (Czerwony czy Rudy) nie jest chyba najważniejszym problemem tej skarbnicy wiedzy...
 3. A6AKAH

  Polska Wiki Stalkera i takie tam

  Ja nazywam ten las Rudym (tak realny, jak i ten w grze) - może dlatego, że angielski nie jest jedynym językiem obcym, który jako-tako rozumiem, a gra S.T.A.L.K.E.R. nie jest dla mnie jedynym źródłem wiedzy na temat tego miejsca. Inna sprawa, że jest mi to obojętne, czy nazwiemy go Rudym czy Czerwonym. Najwyraźniej czegoś nie rozumiesz. Przede wszystkim - te nazwy nie są "wynalazkami" tłumaczy, tylko (w tym przypadku) autorów modów. Niektóre z nich to pierwotne wersje z wczesnego STALKERa (Medpribor/Kompleks Medyczny, Świetlista Droga). A gdyby mody tłumaczyli "normalni", jak to nazywasz, ludzie, to np. w LR mielibyśmy dwie lokacje o nazwie Prypeć i dwie Doliny Mroku (bo przecież Promzona to stara wersja DM). Nie da się ukryć, że niektóre tłumaczenia mogłyby być lepsze. Ale, skoro "psują Ci coś, co działa od lat" - graj bez tłumaczeń. Ja tak właśnie robię i nie narzekam .
 4. @FairFight, chyba jednak dobrze by było, gdybyś założył nowy temat, bo "strzelić" takiego czy innego screena to żaden problem, a nie każdy musi od razu być klimatyczny. No i nie zaszkodziłoby, gdybyś w nim szerzej określił swoje wymogi/oczekiwania, bo np. "coś mrocznego z mutantami" to kojarzy mi się z moim osiedlem .
 5. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Kolegami. No chyba, że za kanon "klimatyczności" przyjmujemy wyłącznie zachody słońca i inne "Chimery na rykowisku"... (Przepraszam, że znowu LR, ale na chwilę obecną nie mam innego moda na dysku)
 6. A6AKAH

  [CoC] Powrót legendy 0.8 - 0.9.

  U mnie początkowo dozymetry nie działały, po jakimś czasie nagle zaskoczyły, a później to już różnie - z reguły działają, ale nie zawsze.
 7. A6AKAH

  S.T.A.L.K.E.R. 2 - Dlaczego nie wychodzi

  Swego czasu również zadawałem sobie to pytanie. Na dany moment jest mi to już raczej obojętne, bo nie wierzę, że gra powstanie. I słusznie - wystarczy spojrzeć, co "wyprawia się" w co poniektórych modach, tworzonych przecież przez społeczność. Jednym to się podoba, innym - niekoniecznie. I to prawda. Ale zastanówmy się - czy którakolwiek część trylogii była doskonała? SoC - powstawał za długo, grę drastycznie "okrojono", denerwujące bugi itd. CS - no, tu by można wyliczać bez końca, błąd na błędzie, przeludniona Zona, skopana wojna frakcji i wiele innych. No i wreszcie CoP - cienka główna fabuła, grafika pozostawiająca wiele do życzenia... A przecież pomimo to S.T.A.L.K.E.R. osiągnął taki, a nie inny status. Może urok tkwi w niedoskonałości? I dlatego dla mnie osobiście wystarczającą "rekompensatą" za S2 jest "Lost Alpha" (nawet jeśli ktoś uzna mnie za niespełna rozumu - zdania nie zmienię), bo spełnia "wymogi" oryginalnych produktów GSC: powstawała długo, pełno w niej błędów, przekombinowana fabuła itd., a jednak grało się świetnie... Podsumowując: w pełni zgadzam się z @vidkunsenem - jak będzie, to zagram, a jak nie - są inne rzeczy do roboty.
 8. A6AKAH

  [CoC] Powrót legendy 0.8 - 0.9.

  Nie - poszukaj pod gruzami (po lewej).
 9. A6AKAH

  [CoC] Powrót legendy 0.8 - 0.9.

  @WujekJar - to nie ten. Szukaj w gruzowisku na końcu tunelu.
 10. @PiotrIwan: Płonie ognisko w tunelu/bandytów nadchodzi wielu/idą od strony hangaru/odstrzelę sobie paru Znowu LR
 11. A6AKAH

  S.T.A.L.K.E.R. 2 - Dlaczego nie wychodzi

  Fani S.T.A.L.K.E.R.a - zwłaszcza ci rosyjscy - nie lubią być lekceważeni, a jako przykład taka historia: kilka dni po ukazaniu się "Czystego Nieba" w Rosji, w związku z fatalną jakością gry (bugi nie tylko utrudniały, ale wręcz uniemożliwiały granie) w sieci pojawiły się zarzuty, że GSC posłużyło się rosyjskimi fanami jako "beta-testerami" przed światową premierą. W związku z tym wielu wzburzonych graczy apelowało o skierowanie sprawy do sądu, aby w oparciu o przepisy prawne stworzyć precedens dla innych producentów gier. Ostatecznie nic z tego nie wyszło (chyba), ale na pewno dało to GSC do myślenia. Niestety, ale chyba tak właśnie skończy się cała historia.
 12. A6AKAH

  S.T.A.L.K.E.R. 2 - Dlaczego nie wychodzi

  No to do rzeczy: Cytowana w filmie wypowiedź S. Grygorowycza pochodzi z filmu opublikowanego 29 listopada 2014 na YT . Tłumaczenie: - Mam jeszcze trzecie pytanie, [które] wisi w powietrzu, przy okazji... [w sprawie] zamknięcia studia i projektu "S. T. A. L. K. E. R. 2". To było bardzo niespodziewane chyba dla nas wszystkich. Możesz wyjaśnić tę decyzję, bo naprawdę... SG: Decyzji nie było. Wyjaśnić decyzję... Są proste odpowiedzi na pytania i są też bardzo skomplikowane. Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Oprócz pewnego mojego romantycznego pragnienia, aby być wolnym, były jeszcze inne odpowiedzi na to pytanie. Moim zdaniem mniej istotne, ale jednak były. Czy w moim mniemaniu istnienie tego projektu straciło sens? Pewnie tak. Ale, z drugiej strony, gdyby kiedyś pojawiła się możliwość stworzenia podobnego projektu przez jakąś grupę, to bym po prostu przekazał markę - to nie jest problem: sprzedałbym albo oddał za procent od dochodu lub na innych jeszcze zasadach. Gdy kończyliśmy drugą część projektu, było jasne, że jest to bardzo długoterminowy projekt i to zupełnie nie wpisuje się nie tylko w ramy mojego życia, ale także i w plan wydatków. Czyli, z grubsza rzecz biorąc, projekt, na który musisz wydać dość znaczne pieniądze, przy tym nie rozumiejąc po co ci są potrzebne [pieniądze] już 10 lat w praktyce, jest to bardzo dziwny krok. - A na przykład, sprzedałbyś "S. T. A. L. K. E. R.a" na Zachód? SG: Szczerze mówiąc, oddałbym nawet za darmo, no i za procent od dochodów po to, aby zachować kontrolę, gdyby zobaczył drużynę, która jest w stanie go skończyć i która ma opracowanie na etapie realizacji. - Czyli sprawa nie jest przesądzona? SG: Nie, nie! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W dalszej części filmu A. Sytjanow wyjaśnia, że dokumenty projektowe S.T.A.L.K.E.R.a 2, które można znaleźć w sieci, dotyczą pierwszej, porzuconej koncepcji gry. Nowy wariant, który może stać się podstawą dla dalszych prac nad grą, nigdy nie był w jakikolwiek sposób publikowany. Dodane: Bardzo ciekawa interpretacja . Ja osobiście wyczytałem tam coś takiego: "Pieniądze nie są potrzebne - jest ich dużo, a marek/tytułów takich, jak STALKER, mało. Nie ma sensu zamieniać tego, czego jest mało na to, czego jest dużo i nie potrzeba więcej. Projekt ukaże się albo jako kolejne znaczące wydarzenie w kulturze ludzkości, albo wcale. (...)"
 13. A6AKAH

  Dobra muzyka przy odpoczynku

  @boberm - ale "antyki" odkopałeś! No to ja też coś dorzucę...
 14. A6AKAH

  [CoC] Powrót legendy 0.8 - 0.9.

  @WujekJar - odpalasz grę, ładujesz sejwa (lub zaczynasz nową grę), wychodzisz do menu gry (esc) i naciskasz "s".
 15. A6AKAH

  Dobra muzyka przy odpoczynku

  Chyba rozumiem, co masz na myśli - 99% koncertów, na jakich byłem, to były tego typu imprezy - na niektórych sam grałem ze swoimi zespołami. Nie było podziału idol - fani, była zabawa, publika na scenie (czasem nawet brak sceny), atmosfera itp. To są najlepsze koncerty. Ja również - dlatego nie oceniam, a jedynie proponuję. I nie ma wśród tych propozycji większości moich ulubionych artstów/utworów, bo najzwyczajniej nie pasowałyby do tego tematu - np. przy noise, industrial czy musique concrete raczej słabo się wypoczywa. A idoli nie posiadam - tak w muzyce, jak i w innych aspektach życia (a przynajmniej tak sądzę...)
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord