Jump to content

Pirunvirsi

Weteran
 • Content Count

  254
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Everything posted by Pirunvirsi

 1. Nowsze repacki powinny mieć 1.0006 jako standard, ale jakby co to proponowałbym patchowanie gry już od razu do wersji, która jest potrzebna.
 2. No i git. Kolejna dusza uratowana przez repacki.
 3. Ja bym tam prędzej posprawdzał logi z gry i zobaczył czy w logach nie wyskakuje jakiś błąd czy nie brakuje jakichś plików. Kiedyś miałem podobny problem, że np. Complete nie chciał mi się wczytywać. Potem wyszło na to, że brakowało jakiegoś pliku tekstowego.
 4. Stary, dupę mi (a w sumie generalnie to nam) ratujesz! Jakieś parę tygodni temu zorientowałem się, że sam jakoś przypadkiem usunąłem cały mój folder z repackami na kompie... bardzo się cieszę, że znalazł się ktoś z porobionymi kopiami zapasowymi. ))) Teraz dawaj adres, wyślę ci kurierem kratę dobrego piwa
 5. Widziałem na s[CENZURA].pl taki sam temat o tej samej treści z takim samym komentarzem od Akinara również o tej samej treści, więc odpowiedź może być tylko jedna. ))) Co do tematu to generalnie rzadko idzie znaleźć dobrego moddera który wziąłby w tym udział, bo dobrych modderów robi się coraz mniej (większość odchodzi, aby robić mody do innych gier albo są zajęci pracą). Najwięcej szczęścia można znaleźć u wschodnich modderów z AP-Pro. Załatwcie sobie jakiegoś dobrego dolmeczera / tłumacza obeznanego z językiem rosyjskim lub ukraińskim i się tam popytajcie, czy ktoś mógłby wam w tym pomóc.
 6. Siemano wszystkim, dawno tutaj mnie nie było I zauważyłem, że macie podobny problem z repozytorium jak inni. Najwyraźniej ktoś zgłosił prawie wszystkie archiwa i zostały wyłączone. Działały nieprzerwanie od około 4 lat a potem dupa. Jedyne linki które działaja to ten z narzędziami do stalkera i o dziwo ten ze wszystkimi wypakowanymi plikami z trzech gier. Ale za to jest coś nowego. Koledzy z 4chana i /sg/ zauważyli ten problem dosyć szybko i zrobili własne repozytorium z repackami. Możecie je znaleźć na "https://www.4chan.org/vg/stalker" pod rubryką "Game Repacks & Modding Tools". W repozytorium brakuje jednak paru rzeczy, mianowicie: - Rosyjskich repacków (z którymi działa większość modów od kolegów ze wschodu) - Lokalizacji (inne języki) - Leaków (kod źródłowy Xraya) Generalnie straciłem chęć do moddowania i mieszania w Stalkerze (ale czas na nówki jak OP2.1 zawsze się znajdzie), od dawna przeniosłem się na zabawę z silnikami takimi jak Unreal Engine 4 i Unity 5 i nie będę już się bawił repackami. Wielka szkoda ale całkiem usprawiedliwiona z takiej paki, że GSC nareszcie ogłosiło Stalkera 2 i MEGA stało się wielkim syfem po paru latach. Co mógłbym polecić w tej chwili to kupno legalnych wersji STALKERa ze stron takich jak: - GOG.com (bez DRMu) - Steam (generalnie z DRMem ale można ustawić cracka No-CD) - Humble Bundle (klucze do Steama) - G2A (strona odsprzedawania kluczy do gier, jak się ma szczęście to tutaj można zgarnąć całą trylogię za około 8 ojro ale zajebiście bym uważał bo G2A ma bardzo, bardzo kiepskie relacje z klientami i niektóre klucze pochodzą z lewych transakcji). Wielkie dzięki za uwagę. Jeśli można, to proszę o zamknięcie tematu. I miło znowu z wami pisać.
 7. Pirunvirsi

  Urodziny

  Aaaaa jestem spóźniony!! Wszystkiego najlepszego panie Allen, oby cię Zona obdarowywała artefaktami do końca życia!
 8. Komunikat dla wszystkich korzystających z repozytorium. Kto lubi dużo ściągać i bawić się wierszem polecenia, ten będzie chciał przeczytać. Jeśli ktoś ściąga tylko pojedyncze pliki to może ten komunikat pominąć. Od niedawna MEGA wprowadziło limit ściągania plików, 5 Gigabajtów na dzień. Jednak jest sposób aby to ominąć. Chodzi tu o narzędzie o nazwie megatools do ściągania wszystkiego co ma link na MEGA, opierające się wyłącznie na poleceniach tekstowych. megatools to również najlepszy sposób aby uniknąć jakichkolwiek błędów, które mogłyby się pojawić przy ściąganiu przez przeglądarkę. Wersja 32-bit - https://megatools.megous.com/builds/megatools-1.9.98-win32.zip Wersja 64-bit - https://megatools.megous.com/builds/megatools-1.9.98-win64.zip Po ściągnięciu paczki megatools i wypakowaniu jej gdziekolwiek chcecie, wejdźcie w folder z programami z paczki, a potem w wiersz polecenia - najprostsza metoda jest przez menu, Shift + Prawy Przycisk Myszy a potem na Otwórz okno polecenia tutaj, następnie wbijacie w wiersz polecenia "megadl.exe" czyli program z tego pakietu, odpowiedzialny za samo ściąganie plików, a potem możecie przykładowo wbić link do całego repozytorium - https://mega.co.nz/#F!Ql5CSLxb!gNkfqg-xAUfYezLuMaFtYQ : megadl.exe https://mega.co.nz/#F!Ql5CSLxb!gNkfqg-xAUfYezLuMaFtYQ W ten sposób ściągniecie CAŁE REPOZYTORIUM, więc komu nie chce się ściągać 50 GB różnych pierdół (nie dziwię się), to zamiast tego linku może użyć któryś z poniższych: Angielskie Repaki - https://mega.nz/#F!ls5jET7A!PMU_KrphaSrAckYrrHtDyQ Rosyjskie Repaki - https://mega.nz/#F!YwYiVLCQ!6V2zXJcrp36mEmLhUXXu8A Paczki Językowe - https://mega.nz/#F!A5YTyILB!GUJGJNwTPMNQgtMpdDXHYQ Polska Lokalizacja - https://mega.nz/#F!xogggaBK!Lm5D6eSbZgS0qXni-7JZCA Narzędzia do Moddingu - https://mega.nz/#F!Bh52yR5Y!-4IULj6Jg2V1mN-UKBgzoA Muzyka Dark Ambient - https://mega.nz/#F!85Z1DQba!0tVPLPs1FAUt1lnxyrZHzg Miłego dzionka.
 9. https://mega.nz/#F!M4BmDRCL!vfze70GSJDyv-HzWn7Dwww Tutaj masz downgrade metodą "Kopiuj i wklej", o wiele lepsze od grzebania w rejestrze. Zrób kopię zapasową tego co masz, potem ściągnij paczkę dla 1.0004, wypakuj i przenieś do folderu z grą. Działa, sam robiłem i sprawdzałem.
 10. Oddzielny link do repozytorii z ambientami. https://mega.nz/#F!85Z1DQba!0tVPLPs1FAUt1lnxyrZHzg
 11. Niech ktoś wywali tą wzmiankę w OPie o moich repackach będących na 1.0004, od jakiegoś czasu są już domyślnie na 1.0006 ale sposób patchowania się nie zmienił. Plis. :V EDIT: A w sumie skoro jest już samodzielny repack OP-2 to jak kto woli.
 12. Najlepszego wiecznie żywy druhu)
 13. A to spoko. Spróbuję sam wgrać tego moda i popatrzeć, co tam szwankuje. EDIT: @portals, różnica między checksumami wygląda tak, że plik gamedata.db9 zawiera w sobie polskie pliki tekstowe i dialogi NPC'ów, sama struktura plików między polską wersją a rosyjską jest taka sama. gamedata.dbc i gamedata.dbd są kompletnie puste - istnieją z powodu który wymieniłem parę postów wyżej. (pliki poprawek 1.0005/6) Co do gamedata.dbp nie mam pojęcią ale sądzę że to są pliki dubbingowe czy coś.
 14. Z jakiego repacka korzystacie? Angielskiego czy Rosyjskiego?
 15. To nie ma prawa się dziać. Patche były robione tak, żeby nic nie widziało żadnej różnicy między autentycznym 1.0004 a downgrade'owanym 1.0004. Mody działające pod 1.0004 będą zawsze działać pod 1.0004, chyba że ten mod o którym mówisz jest jeszcze bardziej zryty niż komuś może się wydawać... Niech ktoś sprawdzi z repackiem + patchem 1.0004 czy ten mod na nim działa.
 16. Degradowanie polega głównie na prostej podmianie plików. Przykładowo downgrade do 1.0004 zawiera cały katalog /bin/ z silnikiem z wersji 1.0004 oraz dwa pliki o rozmiarze jednego kilobajta, gamedata.dbc i gamedata.dbd - z każdą nową łatką po 1.0004 były związane dwie rzeczy, zmieniony silnik (katalog /bin/) i nowe archiwum gamedata. Zapisałem sobie kiedyś progres upgrade'owania. Trochę łopatologiczne ale zrozumiesz o co chodzi. 1.0000 - podstawka 1.0001 aż do 1.0004 - zmiana silnika - zmiana jednego z archiwów gamedata 1.0005 i 1.0006 - zmiana silnika - zamiast zmiany jednego z archiwów, zostaje dołożony jeden nowy - gamedata.dbc z 1.0005 oraz gamedata.dbd z 1.0006 Możesz wywalić gamedata.dbc i dbd albo podmienić obydwa z pustymi archiwami oraz dołożyć wersję silnika z 1.0004 i będziesz miał własnego downgrade'a.
 17. Wszystkie repacki Cienia Czarnobyla i łatki do niego były robione z oryginalnego i stopniowo łatanego 1.0000. Na ten moment nie widzę, żeby była jakakolwiek różnica między wersją powstałą z 1.0000 a tą powstałą z własnym downgrade'em.
 18. Kolega brał udział w procesie jego tworzenia więc będzie wiedział o czym mówi. Według wielu ludzi CoC jest czystą esencją Stalkera która nie jest splamiona przeróżnymi fabułami i innymi takimi rzeczami. Są kwesty ale w stylu "eskorta", "przynieś-podaj-pozamiataj" i "zabij mi tego gościa" więc mogą się trochę powtarzać. Prawdziwy potencjał CoCa uwalniany jest dopiero po instalacji modów takich jak Warfare który dodaje wojnę frakcji oraz możliwość przejęcia punktów kontrolnych i całych lokacji dla własnej frakcji, do tego mody zbrojeniowe jak np. Arsenal Overhaul CoC Edition i STCSWP. Mogę ci powiedzieć co myślę o CoCu ale to wyglądałoby trochę stronniczo w tym albo innym kierunku, więc mówię ci - zagraj sam, z modami czy bez to nieważne, zbuduj własną opinię o CoCu i się nią z nami podziel.
 19. Czyste Niebo nie przypisuje klawiszy od pierwszego uruchomienia i trzeba najpierw przed nową grą w ustawieniach przywrócić domyślne ustawienia klawiszy żeby działały. CoC nie ma multiplayera w ogóle.
 20. Wypuszczono Patcha 1.2.22 http://www.moddb.com/mods....ch-1222 Do tego Auto-Updater. http://www.moddb.com/mods....patcher Lista zmian: http://pastebin.com/k3LE35uU
 21. Prawda. Jako mod z fabułą OP-2 jedzie wszystko i wszystkich.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity