Skocz do zawartości

Serial


Rekomendowane odpowiedzi

Życzę im sto lat szczęścia, życia w dostatku i gromadki wesołych dzieciaków, ale nie życzę, żeby zebrali potrzebną kwotę. Pilot, odcinek bądź co bądź pokazowy, po którym wszyscy powinni zrobić "wow" i sypnąć twardą walutą wygląda słabo. Stalker to nie tylko jakaś określona estetyka, w ramach której dorzucamy trochę sci-fi, żeby było łatwiej wyjaśnić pewne głupotki i przy okazji zaciekawić odbiorcę. To przede wszystkim unikalny klimat, który albo ma się we krwi, albo nie. Jeśli nie, to się w tym świecie nie zakochasz. Jeśli tak, to musisz mieć jeszcze odrobinę magicznych umiejętności, pozwalających przekuć to w grę, film etc.

Widać, że ekipa klimat czuje, ale za cholerę nie potrafi go uchwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolog ominąłem ale obejrzałem pierwszy 3 minuty pierwszego odcinka. W mojej opinii na chwilę obecną ,obejrzę później resztę, wynika z tego że doświadczenia aktorskiego nie mają zbyt wiele. Odnoszę takie wrażenie że za mało wczucie się w postać a emisja głosu nie jest najlepsza. Odnoszę też takie wrażenie że ściśle trzymają się scenariusza a powinni pozwolić sobie na troszkę luzu, dodać coś od siebie. Kiedy ja coś z chłopakami z miasta wystawiałem na lokalnej scenie wybraliśmy zawsze scenariusz i przerabialiśmy go trochę pod siebie. W tym sensie, że uczyliśmy się tak naprawdę trzech czwartych scenariusza, a  tą jedną czwartą po prostu na żywca podczas występu robiliśmy. I wychodziło to naturalnie np. kłótnia małżeńska miała jeden element od którego się zaczynała,a reszta to inwencja.

Edytowane przez Mnieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że scenariusz filmiku wcale nie jest gorszy niż scenariusze wielu modów które się pojawiły na rus forach. A jeśli były wyszukane i wstawione u nas, to szybko o nich zapominano.

Krytykować każdy potrafi, ale żeby mieć do tego prawo, trzeba zrobić coś podobnego, ale lepszego.

W modach - za wyjątkiem może Rebornów - gra na pierwszej lokacji, a tak należy potraktować film, też bywa nudna jak flaki z olejem.

Jeśli nie chcecie dawać materialnego wsparcia, to przynajmniej wesprzyjcie ich duchowo.

Ja im mówię,    :bravo: tak trzymać.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kondotier napisał:

A ja powiem, że scenariusz filmiku wcale nie jest gorszy niż scenariusze wielu modów które się pojawiły na rus forach. A jeśli były wyszukane i wstawione u nas, to szybko o nich zapominano.

Krytykować każdy potrafi, ale żeby mieć do tego prawo, trzeba zrobić coś podobnego, ale lepszego.

W modach - za wyjątkiem może Rebornów - gra na pierwszej lokacji, a tak należy potraktować film, też bywa nudna jak flaki z olejem.

Jeśli nie chcecie dawać materialnego wsparcia, to przynajmniej wesprzyjcie ich duchowo.

Ja im mówię, brawo, tak trzymać :bravo:.

 

@kondotier .To trochę tak  jak w niegdysiejszym przysłowiu - nie matura a chęc szczera ... etc . Nie i jeszcze raz nie. Jeżeli chcą coś robić, to niech najpierw zastanowią się, czy mają do tego właściwe narzędzia "zawodowe" . Czasami sama "freblówka" w lokalnym  MDK-u nie wystarczy aby rzucić się na głębsze wody . Efekt ostateczny wychodzi wtedy gorszy od zakładanego, czyli - zamiast zachęcić - odrzuci.

@kfiat- napisaleś  -  to film amatorski. I masz rację! To totalna kiepska amatorszczyzna. Oni nawet tej poruszanej wcześniej "freblówki" nie przeszli. I nie o scenariuszu mowa .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kfiat napisał:

w końcu to film amatorski.

No jasne, że tak, ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Ja bym nie robił serialu - przynajmniej nie od razu. Najpierw jakaś krótsza forma, mniej przegadania, więcej szwendania, bardziej kino drogi, bo to silny motyw Stalkera. To dałoby się zrobić małym budżetem tak, żeby nie trąciło kompletną amatorszczyzną i planami rodem z "Wiedźmina" z 2001. Nie potrzeba efektów, nie potrzeba scenografii, strojów, nic. Tylko najpierw trzeba chociaż zahaczyć o właściwy klimat.

3 godziny temu, kondotier napisał:

A ja powiem, że scenariusz filmiku wcale nie jest gorszy niż scenariusze wielu modów które się pojawiły na rus forach.

Dobra, ale film to nie gra. Rozumiem, że muszą być pewne uproszczenia i ciężko, żeby robił takie wrażenie jak Cień w chwili premiery, ale to jest przegięcie. Gdyby gość wyskoczył i powiedział: "Patrzcie, zrobiłem serial", to w porządku. Wtedy spojrzę na to inaczej. A tu jest tylko prośba o bieda-środki na bieda-produkcję, która spełni tylko ambicje reżysera. Bo bez kasy od ludzi nic nie powstanie.

3 godziny temu, boberm napisał:

Jeżeli chcą coś robić, to niech najpierw zastanowią się, czy mają do tego właściwe narzędzia "zawodowe"

I tu kolejna sprawa: czasem można i bez odpowiednich narzędzi, ale trzeba mieć coś, co zrekompensuje ich brak. A tu tego nie ma. I to jest chyba mój główny zarzut: "wydmuszkowość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Krytykować każdy potrafi, ale żeby mieć do tego prawo, trzeba zrobić coś podobnego, ale lepszego.

@kondotier to zdanie to czysta abstrakcja. Wynika z niego, że każdy z nas może wypowiadać się tylko na temat do którego ma uprawnienia czyli np. swój zawód lub hobby. O reszcie powinien zapomnieć. A nawiązując do cytatu. Trudno wyobrazić sobie, żeby wszyscy ludzie mający swoje zdanie na temat filmów musieli pracować w tym biznesie itd. i itp. 

Ty jesteś za. Twoje prawo. Ja jestem przeciw. Moje prawo.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? :D

Od dawna "mędrcy/znawcy/autorytety" wszelacy snują mniej lub bardziej kretyńskie teoryjki w temacie obciążeń o podłożu patologicznym ale dzięki m.in. synowi prostytutki i sutenera z Hamburga człowiek stanął na księżycu.

Nie przesądzajmy, dajmy mu się rozwinąć, może z kimś zrobi coś wielkiego a my będziemy mogli sobie powiedzieć - widziałem jego początki.

Prawieda - tyleś wart, ile stworzysz.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze. 
Dobrze, że ktoś coś robi ale sorry mierz siły na zamiary.
Niestety nie tędy droga :(
Nie mówię tu o grze aktorów bo wiadomo, że to amatorzy. Nie mówię o scenografii bo wiadomo koszty ale o czymś co nie wymaga kosztów...
Dialogi tragedia....
Fabuła czuć, że robiona na siłę ...
Dziewczyna tragedia... po co tam ją reżyser wstawił ?
Mam tylko nadzieję, że dalej będzie lepiej.

Nie odnoszę się do wypowiedzi powyżej !

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.