Skocz do zawartości

Frakcja Stalkerów jako przyjaciele?


Flick

Rekomendowane odpowiedzi

@Zievmowit - a jaką frakcję wybrałeś dla siebie? Pamiętaj o tym, że z natury bandyci, wojsko są do stalkerów wrogo nastawieni, więc oni im się odpłacają tym samym.

Zmiany w plikach spieprzą moda.

Przy rozpoczynaniu nowej gry, najlepiej wybrać stalkera i miejsce spawnu takie, aby jak najszybciej znaleźć się na Kordonie. Po drodze nie robić żadnych zadań. Zacząć je robić na Kordonie, a następnie przejść na Bagna i obowiązkowo odnaleźć Doktora. Wtedy pojawia się najwięcej zadań i możesz wejść do labu na Generatorach.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak chciałbyś żeby samotnicy albo byle kto był dla ciebie przyjacielem, neutralny albo wrogiem to wszystko masz w jednym pliku:

gamedata/configs/creatures/game_relations.ltx

Opanowanie tego jest dziecinnie proste, można tam zmienić nawet przychylność mutantów, przychylność różnych rang i reputacji. Popróbuj trochę i Ci wyjdzie, ewentualnie jak nie ogarniesz tego sam, to dodaj mnie na Steam albo Origin, mam taki sam nick jak tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EGZOdaw - w tym modzie wrogość niektórych frakcji jest wymagana. I mod ją tworzy przy wyborze rodzaju gry. Wybierając dla siebie GB, masz podane kto będzie przyjazny a kto wrogi.

Trudno by było, aby przy wyborze gry Bandytą, wszystkie frakcje były przyjazne, co faktycznie można dokonać zmieniając w tym pliku stosunki.

Jeśli zmienisz np. Monolit na przyjazny, masz po modzie. Bo nie zaatakują Cię wtedy kiedy trzeba.

Tak że nie radzę nikomu dokonywać takich zmian, dla własnego dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kondotier napisał:

 

Jeśli zmienisz np. Monolit na przyjazny, masz po modzie. Bo nie zaatakują Cię wtedy kiedy trzeba.

 

Raz grałem jako Ekolog z trybem story mode, ustawiłem by Wojsko było przyjaźnie nastawione do mnie(no bo ta i ta frakcja jest powiązana z rządem, więc czemu mieli by się bić ze sobą?), miałem nawet jednego towarzysza z wojska to po wyjściu z laboratorium x-18 gdzie bo zdobyciu dokumentów nagle pojawia się wojsko... Wojsko się pojawiło i było wrogo nastawione do mnie, po odstrzeleniu wszystkich i wyjściu na powierzchnie... żadnych zmian. Wojsko było wciąż przyjaźnie nastawione a mój towarzysz nie miał nic przeciwko odstrzeleniu kilku swoich.

Więc wydaje mi się że jeśli chodzi o niektóre ważne miejsca gdzie jakaś frakcja jest wrogo nastawiona, te eventy są jakoś chyba oskryptowane i tak czy siak będą się zachowywać jak mieli się zachowywać...

Może do oddzielny przypadek z tym labem x18 ale kto wie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paranoia

Tu nie chodzi o tyle, co dosłowne psucie sobie gry, co o psucie sobie tego jak być powinno. Również grałem ekologiem w trybie story mode i nie miałem problemów z wojskowymi. Znaczniki żółte takie jakie powinny być. Z progresem tworzysz sobie przyjaciół 'zielone znaczniki', więc dla mnie edytowanie nie ma najmniejszego sensu. To po prostu psucie sobie przyjemności z gry. W lab miałem tak, że kilku wojskowych było wrogo nastawionych i kilku którzy mnie po prostu nie atakowali, bo byli nastawieni neutralnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniu

Sorry ale jeśli mówisz: ""To po prostu psucie sobie przyjemności z gry"", to kto w to końcu w to gra? Bo w tej chwili wychodzi na to że to w żaden sposób nie niszczy gry, jedynie twoje wyobrażenie o niej i nikt nie powinien tego zmieniać tylko z tego powodu...

Jeśli @Zievmowit uznał że tak mu się będzie lepiej grać w jaki sposób miało by to zepsuć jego przyjemność z gry?

Chyba po prostu lepiej pomóc mu znaleźć rozwiązanie na to, niż zmuszać go do swojego własnego styly gry mówiąc że to zepsuje grę.

 

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu takie psucie... Nie będąc gołosłowny chciałbym przedstawić swoją edycje relacji początkowych w tym modzie. Zawsze wkurzało mnie, że będąc w barze wszędzie leżały ciała stalkerów, wojskowych bo Powinność strzegąca wejść była pozytywnie nastawiona do wojskowych jako swoich byłych kompanów? - Coś w tym guście, zmieniłem to, w końcu jak mają strzec to niech to robią, a nie, że potem leży odłogiem pełno ciał i sobie nazwijmy to "gniją" - Do tej pory nie odczułem negatywnych aspektów tej zmiany a i można w końcu spokojnie posiedzieć w tej lokacji a nie bać się non stop otwartej wymiany ognia z wojskowymi i utraty ważnych npc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, już zapomniano że pomimo śladowego wątku fabularnego, jest to tylko baza dla moderów, do zrobienia prawdziwego moda.

Dlatego, bez dołożenia fabuły ruszanie stosunków pomiędzy frakcjami nie ma sensu. Ten układ który jest, jest optymalnym do gry zapoznawczej.

Zmiany w układach każdy może zrobić wg własnej woli, jego sprawa. To początek modowania. Ale niech potem nie płacze na forum, że to czy tamto nie tak, że nudno, że nic się nie dzieje. Sam był tego sprawcą.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zievmowit napisał:

Tyle że chyba zmienianie nastawienia frakcji w CoC jest trochę inne, ponieważ taką jaką frakcje wybierzesz takie masz stosunki. 

A jeżeli nawet wybrałem stalkerów i dałem tam te 5000 wartość to i tak nic się nie zmienia, i imo osobny skrypt odpowiada tutaj za stosunki.

To jest właściwy plik konfiguracyjny. Jeśli chcesz ustawić relacje chociaż jednej frakcji to musisz zmienić kilka wartości. Trzeba zmienić actor_stalker do stalker na 4000, stalker do actor_stalker na 4000. Możesz też zmienić stalker do stalker na 4000, żeby samotnicy byli do siebie przyjacielsko nastawieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.