Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, PDA nie jest w Pieczarze. To całkiem inna nitka. Jak wygląda korzystanie ze Zmyłek, zobacz od 28:30.

https://www.youtube.com/watch?v=jUv1qAJ8mh4

I tu, 32:00

https://www.youtube.com/watch?v=_ukmMj43gwQ

Jak jeszcze nie znalazłeś trupa stalkera, to obejrzyj wcześniejsze działanie.

I taka podpowiedź na pozyskanie ważnych artefaktów. Za wioską przemytników w stronę tego traktora,trochę dalej pod ogrodzeniem są kamory z połamańcem. To chyba miało być jakieś zadanie, ale jest zbugowane. Możesz spokojnie zabić połamańca, ale z daleka. Dlatego z daleka, bo jeśli masz art Ochłap zabrany z łódki w bajorze, to połamaniec go sobie zabierze. W kamorach jest sejf otwierany kodem 1111.

Mam nadzieję, że zajrzałeś do tej łódki, a przy okazji pozabijałeś koty. W jednym z nich jest fajna rzecz na ślepe psy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie nie wszystko zrobiłem, a mod posłał mnie na nowe lokacje więc nawet nie pomyślałem, że jest taka "blokada". A standardowo myślałem, że sobie będę latał po mapach jak we wszystkich modach :) No ale to rozwiązanie fabularne, tak sobie twórca wymyślił więc nawet nie marudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  - Zaletą tego moda jest to, że można wybrać w co się chce grać, a w co nie. Mod na siłę nie wysyła nas na Obrzeża, możemy pozbyć się czaszki i wtedy nie ma zadań z rozkopywaniem grobów. Tak samo możemy dać odpowiedź negatywną, na korzystanie z maski wilczka. Możemy nie wziąć zadania na szukanie broni dla Skidana. Jest jeszcze kilka takich sytuacji, gdzie autor moda pozwala nam na rezygnację z czegoś.

Ale wg. mnie, zamiast rezygnować z takich zadań i grać w moda okrojonego do minimum, lepiej od razu zrezygnować z moda. To stwierdzenie nie odnosi się do Ciebie, a jest tylko takim moim przemyśleniem. Grając w ZK, zrobiłem wszystkie dostępne zadania. A te co miały alternatywne rozwiązania, też w każdym wariancie. Np. Z Dziadkiem w Pijawkowie. Dalej szedłem z zakończenia które uznałem za korzystniejsze. A satysfakcja z gry w inne rozwiązania pozostawała w pamięci :D .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobało to podejście z Obrzeżami, nikt nas nie zmusza żeby tam wejść, a w sumie ile tam zadań i do tego dwie alternatywne nitki fabularne. Kupa pukawek do zgarnięcia w porównaniu do zwiedzania tylko standardowo Kordon, Wysypisko i ->

Ja nie robiłem alternatywnych wersji zadań zostawiłem sobie je jak kiedyś będę grał w moda drugi raz to będę miał "nowego" moda z nieznanymi zadaniami :)

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam ten sam problem... Nie spodziewałem się że już nie wrócę... Tam został Stiopka i w ogóle, maska pewnie jeszcze na Agropromie nie? Ale najważniejsze to to że nie zrobiłem tego o co mnie prosiła lalka... Wziąłbym Save'a z przed przejścia ale to kurna prawie dwa dni gry... Bar, dzicz i Jantar...tylko czemu... Po co autor dał te miny...!

 

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sahar   Jak zrobisz zadania i zamkniesz cykl Igła w stogu siana, to Stiopkę pożegnasz na Wysypisku.

A miny masz po to, aby był powód pójścia do Doliny Mroku i zejść do labu. A grając prawidłowo, pobiegać po choinkach aby uwolnić wdowę-reporterkę, znaleźć notatki niesłusznie posądzonego o kradzież i mieć kolejną nitkę zadań. Ona pozwoli znaleźć jedną z kolb potrzebną do spełnienia prośby lalki ( są potrzebne 3 ). Tak samo aby nie zabijając połamańca wezwać naukowców, a przy okazji znaleźć mortirę, która jest bardzo przydatna w walce z Duchem Lenina na Dziczy.

No i zapamiętaj, pośpiech jest potrzebny tylko przy łapaniu pcheł. A w modach tylko jak masz czasówkę z zegarem. Tyle było wcześniej pisane, aby się nie śpieszyć, robić wszystkie zadania jakie się pojawiają. czasami wyglądają nijako, ale są powiązane i podtrzymują fabułę.

A o sava to poproś na PW @MaklerR .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sahar - Kolba, to w inwentarzu takie cylindryczne naczynie. Przy przejściu do Rostoka, musisz mieć dwie, bo trzecia jest w grającym autobusie. Pamiętam jeszcze jedną. Jak się wraca z Agro jest informacja o ekipie. Na wysypisku, tam gdzie normalnie jest teleport, jest rozbita kolumna samochodów i w elektrze srebrna walizka. Ta ostatnia, chyba na Agro, koło szybu wentylacyjnego, tam gdzie punkt ewakuacji. Niech mnie ktoś poprawi, jak to błąd.

A przed oddaniem lalki w bunkrze na Jantarze, zrób sobie twardy zapis i wykonaj obie możliwości. I dokonaj trudnego wyboru.  Twoja wola, ale lalka w dalszej grze, nadal się przydaje.

@tybet64  - Sądzę że tak. Masz jakiś niuans w zapisach, który nie puści. Ostatnią szansą na sprawdzenie tego był pobyt u Skidana z bronią. A czita na powrót z baru zrobił jakiś "miłośnik" wędrowania bez sensu. Najpierw gnać do przodu omijając zadania, a potem próba nadrobienia. A w tym  modzie się nie da.

Próbowałem w DM zadanie z dziennikarką wykonać na końcu pobytu na lokacji, ale po śmierci Sieriogi nie miał kto uruchomić skryptu. I po ptokach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier  -  Problem w tym że ja nie znalazłem na Agro walizki Kramera czy jak mu tam, bo zapomniałem zajść drugi raz do instytutu po zbadaniu miejsca ewakuacji. I chodzi mi o to że nie mogę się wrócić z Baru na Wysypisko żeby zrobić te questy. Zapomniałem założyć też maskę na Agro i nie wiedziałem gdzie szukać tego mogilnika na Wysypisku dla Worpała.

 

Da się to jakoś przetłumaczyć ? Podejrzewam że to rosyjskie bukfy ;D :

1] Ćĺęŕí, ýňî Ŕáäóëü. Ńîâńĺě çŕáűë ňĺáĺ ńęŕçŕňü, ÷ňî îáđŕňíŕ˙ äîđîăŕ íŕ Ńâŕëęó îňęđűňŕ. Ńęčäűâŕţ ňĺáĺ číôîđěŕöčţ ďî áĺçîďŕńíîé ňđîďęĺ â ňĺő îęđĺńňíîńň˙ő. Íĺ áîëĺé

2] Číôŕ Ŕáäóë˙: Ďĺđĺőîä ń Áŕđŕ íŕ Ńâŕëęó

Edytowane przez sahar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sahar - No to kupę zadań nie zrobiłeś, połamałeś scenariusz. Jak nie masz kolb, to Kramer w bunkrze z tobą gadał nie będzie. Tak samo z maską. Nie będziesz miał finalowego dialogu ze Stiopką. Za zapominalstwo płaci się czasem gry. Możesz grać dalej, ale niezrobione zadania będą wisieć do końca.

Nie ma co się użalać " że trzy dni gry w plecy", ale wczytać zapis sprzed przejścia do Rostoka i zrobić wszystkie zaległe zadania.

Mogilnik na wysypisku jest przy tej dziwnej cysternie, lewy górny róg mapy. W krzakach koło spychacza. I od razu. Na Agro, droga do INB jedyny BTR na lokacji. Koło niego.

A w sprawie robaczków. Wstaw screena z nimi i napisz przy jakiej to sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Wesołych Świąt. Zacząłem  od nowa grę i jestem na Obrzeżach. Mam znaleźć to nieszczęsne PDA przemytnika i ni czorta nie mogę znaleźć. Na wszelki wypadek nie wchodziłem jeszcze na bazę, do Straży i do wioski. Znalazłem chyba wszystkie zwłoki na lokacji ale nie znalazłem tego PDA. Zmyłki nie używam bo mi się nie chce pół godziny czekać aż mi się lokacja wczyta. Gdzie mogę znaleźć to PDA bo bez tego chyba nikt mi nie da żadnego zadania. Jeszcze pytanie czy to normalne że śmigłowiec cały czas wisi nad wioską i się nie rusza chociaż musieli mnie widzieć( przynajmniej w realu musieli by mnie widzieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten patch chyba działa, ale nie jestem pewien czy do końca... Wróciłem wszystko fajnie, zrobiłem questy nawet przebiegłem się jeszcze do DM żeby sprawdzić czy ktoś jest w wagoniku (wg. Notatki worpała powinien być ktoś) ale siedziała tylko ta laska...Ale mniejsza, chodzi o to, że zrobiłem te questy, tej 3 kolby nie mogłem znaleźć, powinna być jakaś podpowiedź czy coś a tu nic, więc walnąłem ją sobie ze spawnera. Zabiegłem na jantar ale Kamerrera nie ma... Nie będzie go od razu, czy zwyczajnie spiperzyłem grę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64  - Zacznę od śmigłowca. On powinien latać po całej lokacji. Zatrzymuje się tylko jak Cię zauważą. Jak się dobrze schowasz, to po chwili odlatuje. Jeśli jesteś w wiosce przemytników, to przelatuje bez zatrzymania. Coś w skrypcie nie zaskoczyło. Nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy nie będzie żadnych skutków w dalszej grze. Rozmawiałeś o nim z Kabanem? Dawał rady co robić?

Na bazę śmigłowcową i tak nie wejdziesz, jak nie zrobisz zadań scenariuszowych. Do remizy też posyła scenariusz. Ale możesz wejść sam, tylko ostrożnie na wejściu. Jak w niej będziesz, to wejdź na ciężarówkę z budą w garażu. Znajdziesz wdzianko ułatwiające ukrywanie się przed śmigłowcem.

Trup który ma mieć PDA, leży na tej łące pomiędzy tarasem a dużą wsią. Jak tam będziesz, uruchom ręczną radiostację. Powinieneś ją mieć, albo kup u Mojsze. Warto. Zrób to co usłyszysz.

Jeśli porozmawiałeś z Kabanem o śmigłowcu i nie lata, to masz dwie możliwości. Grać, uważając że masz farta, albo ponownie wejść na obrzeża i zacząć je ogrywać na nowo. Mod u  graczy zachowywał się różnie. Śmigłowiec jest tylko atrakcją.

A co dotyczy Zmyłek. Wejdź tylko raz, dotrzyj do ćpuna i spełnij jego prośbę. Nie zepsujesz sobie karmy, a lalka Cię pochwali. Po wyjściu możesz z innych zmyłek nie korzystać, tylko zabrać prezent od ćpuna.

@sahar - Jesteś spóźniony z Worpałem. Nie ma Sierioży ( zginął ), to o Worpale nie ma Ci kto powiedzieć. To zadanie trzeba było wykonać zanim poszliście na budowę, a najlepiej przed szukaniem reporterki, bo po drodze znajdujesz jego ślady. W ten sposób utraciłeś kupę gry. Mod ma pewne progi, po przekroczeniu których części zadań nie da się wykonać.

Chcesz mieć moda kompletnego w grze, zdobądź się na powtórzenie gry od nowa, a przynajmniej od momentu wejścia do Doliny Mroku. No i zapomnij o pośpiechu, rób wszystko co mod podpowiada.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sahar  - Kolejny duży błąd. Na Obrzeża należało iść zaraz po odkryciu pierwszego schowka maski wilczka. Dlatego, aby wchodząc na Obrzeża, móc znaleźć drugi. A z czym, to chyba pamiętasz. I wiesz ile przez brak tego miałeś trudnej gry.

Ale się pociesz, że jak zaczniesz nową grę, pójdzie Ci już szybko, bo przecież wiesz gdzie, co i jak robić, aby nie zrobić błędów. Obrzeża teraz zagraj dla innej formacji niż ta w którą grałeś, to jakbyś robił nowego moda. W efekcie z ważnych łupów będziesz miał to samo, łącznie z kombinezonem przemytnika.

A przy ilości zadań które opuściłeś, gdy ją będziesz robił, nudów nie będzie. Zrób na dodatek przejcie za most, drugim sposobem. Tym który jest jak się nie zdąży na czas przeskoczyć. Znów kawałek ciekawej gry.

To dobra lekcja pokory dla początkującego. Przy następnych modach będziesz bardziej ostrożny w pomijaniu zadań i bardziej skrupulatny.

Grając, co jakiś czas zapisy przenoś do folderu zrobionego poza modem. Wtedy w razie problemów masz gdzie sięgnąć po koło ratunkowe.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - Lepszy ze mnie agent, zrobiłem wszystko co tylko się dało... I przegrałem obrzeża obiema frakcjami. Nie wiem co mogłoby mnie zaskoczyć na tych lokacjach... Obrzeża zrobię teraz, czyli tak jakby po wysypisku, później DM, Agro i resztę DM, taki dobry mod ale trzeci raz robić te questy na obrzeżach to się chyba porzygam... Niech już będzie powtórzę te pół gry, taki kurde będę dokładny...

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kondotier napisał:

Trup który ma mieć PDA, leży na tej łące pomiędzy tarasem a dużą wsią. Jak tam będziesz, uruchom ręczną radiostację. Powinieneś ją mieć, albo kup u Mojsze. Warto. Zrób to co usłyszysz

Niestety ,trzy razy rozpoczynałem Obrzeża i nie ma żadnego trupa na tej łące oprócz tego pod słupem wysokiego napięcia , a on nie ma  tegoż PDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.