Jump to content

Kuźniecov


YOBACK
 Share

Recommended Posts

Witam,

zacząłem grać w tą masochistyczną część stalkera. Mam pewien problem. Otóż Kuźniecov powinien być w Agropromie, a go tam za cholere nie widzę. Wybiłem tam całą bazę wojskowych kilka dni temu i pewnie to przez to. Jest jakaś możliwość "zwrócenia" kuźniecowa? Wiem, że daje cholernie dużo misji, a sam teraz jestem w momencie robienia misji dla przewodnika na AC WAŁ i potrzebuje laski fosforowe, kóre są do kupienia u Kuźniecowa. 

Próbowałem znaleźć i dodać je do jakiegoś handlarza, ale nie wiem jak się nazywają. Jeżeli muszę się cofnąć z zapisami, to cofnę się chyba do 1 dnia gry ;d

Link to comment
Share on other sites

Kuzniecow to dowódca oddziału pod wiaduktem kolejowym na Kordonie - to właśnie on daje wiele zadań (od niego dostaniesz niezbędny w grze transmutator artefaktów). Prawdopodobnie wdałeś się w "bójkę" z żołnierzami patrolującymi nasyp - a to powoduje wrogość również Kuzniecowa - w wyniku tego ubiłeś go. Niestety warto cofnąć się w zapisach, bo spora część fabuły Cię ominie. Na Agropromie handluje się z Sierściukiem który stoi pod słupem wysokiego napięcia niedaleko bazy wojskowych. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

@maro-Można, ale to skomplikuje grę, bo on daje kilka zadań, na których korzystamy. No i pod mostem trzeba będzie przechodzić wielokrotnie. A to już duży problem.

Wiesz przynajmniej, co może by powodem? Nie postrzeliłeś któregoś z jego żołnierzy? Nawet z tych co patrolują tory? Jak daleko jesteś w grze? Masz wcześniejsze zapisy, aby sprawdzić kiedy poczerwieniał, czy jedziesz tylko na samych quicksavach?

Tunel jest za daleko i przejście przez niego tym skutkować nie może. Można nawet przeskoczyć przez płot, tam gdzie jest wagon i platforma i też nie zareagują.

Ale na samym początku, nie należy kombinować. Idąc od Astronoma, trzeba przejść pod mostem, dając flaszkę żołnierzowi. Jest na pewno na fermie. I pierwszy powrót pod mostem też za flaszkę. Szybciej się dostaje u Kuzniecowa dialogi na zadania. Taki jest skrypt.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie postrzeliłem, ale już dawno, nie potrafię powiedzieć kiedy. I pewnie tych, co patrolują tory, daleko od przejścia. Pierwsze przejścia robiłem tak jak piszesz, przeskakiwałem przez płot, wagon i platformę. Za flaszkę nigdy nie przeszedłem. Teraz zawsze przechodzę przez tunel, mam elektryczne arty. 

Link to comment
Share on other sites

@maro - No to popełniłeś wielki błąd, który będzie mścił się do końca gry. W modach są pewne zasady scenariuszowe, których nie wolno złamać. W OP-2 i NS2016 jest to przejście za flaszkę przy pierwszym dotarciu do mostu, bo to otwiera linię scenariusza, nowe zadania i nagrody pozwalające na kolejne czynności w grze, raz że umożliwiające transmutację artefaktów, a dwa, uzyskanie swobodnego przejścia pod mostem.

Nie wiem jak daleko jesteś w grze, ale ze względu na jej scenariuszową długość, radził bym ją powtórzyć. Niekoniecznie od samego początku, ale od miejsca gdy Kuzniecow i żołnierz z drugiej strony, pozwalają jeszcze na podejście do siebie i proponują flaszkę. Zaczynać od podejścia do żołnierza, bo wtedy Kuzniecow wcześniej daje zadania.

Tak samo nie strzela się do wojaka pod słupem elektrycznym na Agropromie ( Szerstiuk ). Z nim trzeba bardzo uważać, bo na noc przenosi się do INB i robiąc nocą w nim zadania można go postrzelić, lub nawet zabić.

Twoja wola, czy grać będziesz dalej, czy powtórzysz od miejsca nie zepsutego. Ja jednak radzę powtórzyć i nie uchytrzać się, bo będzie po grze.

A może poprosisz kogoś o zapis na poziomie Twojej aktualnej gry, ale z bez tego błędu.

Link to comment
Share on other sites

@maro @kazik co do Kuzniecowa to dialog u Sidorowicza brzmi chyba "coś major (ma do mnie jakieś ale - ten tekst bardzo niedokładny) nie wiesz o co mu chodzi?"

@maro o ile pamiętam, to za strzelanie do kolegów Kuzniecowa (byle nie do niego samego) się nie gniewa, ale za próbę przejścia górą przez tory już tak.

Link to comment
Share on other sites

Strzelać było można na pewno do tych najemników, którzy w pewnym momencie pojawiają się tam na moście i są przebrani za żołnierzy. Mają zachodnio europejskie nicki.

Gdzieś tu był wrzucany sposób na naprawę stosunków z frakcją żołnierzy jeśli były problemy z Kuzniecowem, grzebanie i zmiany w plikach ze stosunkami frakcji. Sam go nawet wkleiłem ostatnio ale nie mogę znaleźć. Sposób był rozpisany chyba przez @Anton Gorodecki

Tylko nie pamietam już czy ta metoda faktycznie naprawiała Kuzniecowa,

Link to comment
Share on other sites

@qqprim Źeby dialog "Coś Kuzniecow na mnie zły.... itd." Pojawił się u Siodorowicza trzeba mieć na koncie 350 000 r.

@maro Odkupiłem Twoje winy u Sidorowicza za 200 000 r (Łysol ostatecznie trochę z ceny spuścił ;) ) 
Teraz jesteś przed obliczem Kuzniecowa.
Daj mu flaszkę i ruszaj dalej w Zonę. 
I dopóki nie będziesz miał teleportów płać za przejścia wódką tym bardziej, że
u Kuzniecowa jest kilka ważnych zadań.

kuzniecow ok.dds
kuzniecow ok.sav     

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@maro  - Masz już problem rozwiązany, więc scenariusz linii zadań Kuzniecowa powinien ruszyć. Z tym, że radzę tak jak pisze @kazik , dawać wódkę tak Kuzniecowowi jak i żołnierzowi z drugiej strony. Bo jak pamiętam ze swojej gry, długo nie miałem dialogu z Kuzniecowem, bo też nie dałem wódki żołnierzowi. Dopiero jak mu dałem, Kuzniecow przemówił.

Jeśli Kuzniecow nie ma dialogu na zadania, możesz to rozwiązać szybko, ale musisz mieć sporo wódki. Dać Kuzniecowowi, przejść na drugą stronę, odejść spory kawałek, odczekać czas aż "dobroczynność" wojska ustanie i wrócić do mostu, dać flachę żołnierzowi i przejść na drugą stronę. Znów odczekać i do Kuzniecowa. Bo tak mi się wydaje, że skrypt wymaga określonej liczby przejść.

A jakie masz stosunki z Szerstiukiem na Agropromie? Nie zabiłeś go przypadkiem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity