Skocz do zawartości

Dobra muzyka przy odpoczynku (i nie tylko)


Revter

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ja nie odrzucam mainstreamu "dla zasady" - po prostu większość tych rzeczy jest dla mnie zbyt wtórna albo nieciekawa. Poza tym prawda jest taka, że wciąż "nadrabiam zaległości" - mamy rok 2018, a ja najwięcej "grzebię" w latach 1965-95 :D. Nie da się wszystkiego ogarnąć, tyle tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wychodzi multum nowych utworów, wcześniej była duża różnorodność, teraz jest mniejsza i dużo współczesnych kawałków to "odgrzewane kotlety", a jak wychodzi przykładowo nowa piosenka hip-hopowa to "musi ładnie brzmieć, a jako tekst może być byle jaki bełkot".

Szanuje ludzi, którzy tworzą cover znanego utworu i brzmi dobrze (nawet lepiej) w stosunku do oryginału - przykład:

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic wielkiego, a jednak przyjemnie się tego słucha - dla mnie brzmi dobrze. I wcale nie musi być lepiej (to zawsze będzie kwestią gustu) - np. utwór "Hurt", który wrzuciłem. Jak sam słusznie zauważyłeś, ciężko stwierdzić, która wersja jest lepsza. Ja lubię takie covery, w których "artysta odciska swoje piętno" :D. Dla przykładu - trzy zdecydowanie "pojechane" covery:

Spoiler

"Satisfaction" Stones'ów 

https://youtu.be/jadvt7CbH1o

"One Vision" - Queen 

"Man's World" - James Brown 

 

(No nie wiem, czy te kawałki nadają się do słuchania podczas odpoczynku... :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "niezły temat" miałem na myśli, że wstawia ktoś kawałek czy artystę, którego nie lubi + krótką historię wyjśniającą za co i dlaczego. To mogłoby być naprawdę ciekawe, a nawet zabawne. No ale wiadomo - prędzej czy później ktoś mógłby stwierdzić, że mu obrażają idola, i... "szambo wywaliło". I robi się nieciekawie...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abakan - kapela Ljubljana/Lublana (niemiecka nazwa - Laibach) nawet fajna, kiedyś słuchałem tych Słoweńców.

Dawno temu doszedłem do konkluzji by coś oceniać trzeba to poznać, dotyczy to też muzyki.

Jak mi coś z muzyki nie odpowiada to nie słucham.

A co do moich idoli muzycznych to ich prawie wszystkich poznałem osobiście i pogrzaliśmy zdrowo oraz inne takie tam które razem zrobiliśmy.

Jest "drobna" różnica w koncertach w których ja uczestniczyłem a których nie reklamowano, tak jak większość z w/w kapel i ich muzyki. ;):D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, vidkunsen said:

Jest "drobna" różnica w koncertach w których ja uczestniczyłem a których nie reklamowano, tak jak większość z w/w kapel i ich muzyki.

Chyba rozumiem, co masz na myśli - 99% koncertów, na jakich byłem, to były tego typu imprezy - na niektórych sam grałem ze swoimi zespołami. Nie było podziału idol - fani, była zabawa, publika na scenie (czasem nawet brak sceny), atmosfera itp. To są najlepsze koncerty.

9 minutes ago, vidkunsen said:

Dawno temu doszedłem do konkluzji by coś oceniać trzeba to poznać, dotyczy to też muzyki. Jak mi coś z muzyki nie odpowiada to nie słucham.

Ja również - dlatego nie oceniam, a jedynie proponuję. I nie ma wśród tych propozycji większości moich ulubionych artstów/utworów, bo najzwyczajniej nie pasowałyby do tego tematu - np. przy noise, industrial czy musique concrete raczej słabo się wypoczywa. :D

A idoli nie posiadam - tak w muzyce, jak i w innych aspektach życia (a przynajmniej tak sądzę...)

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.