Skocz do zawartości

Jaka podstawa do nowego Hybrid'a?


Junx

Inny mod jako postawa do nowego Hybrid'a?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Inna podstawa czy do zera?

    • Tak - Inna postawa
      11
    • Nie - od zera
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Masz sporą konkurencję bracie:) Demosfen, Dead Air, Stason, Echo of Misery... Moim zdaniem powinieneś kontynuować prace na wersji 1.4.22. Kiedy wyjdzie nowa wersja CoCa, modpacki znów będą zmieniane a wtedy mógłby powstać również nowy Hybrid. Chociaż może pojawi się kiedyś stabilny silnik x64, nad którym warto by było się pochylić?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim skromnym zdaniem powinieneś kontynuować ulepszanie Hybrida na 1.4.22. Kawał świetnej roboty, ale są pewne niedociągnięcia. Po około 30 h w Hybrydowej Zonie nasuwa mi się co nie "bangla":

- ceny pistoletów i strzelb są za niskie,

- ceny artefaktów z dodatku są stanowczo za niskie, mają w większości same pozytywne właściwości, a kosztują grosze;

- detektory; też mocno zaniżone ceny, w końcu dzięki nim zarabiamy poważne ruble w Zonie;

- w moim przypadku ani razu nie pojawiły się helikoptery, oczywiście mam je zaznaczone w opcjach,

- w bazach zdobytych przez inne frakcje, nowi mechanicy mają możliwość ulepszania sprzętu na maxa, bez konieczności dostarczenia im narzędzi, też zbyt łatwo;

- spawn mutantów nieco dziwny, o tym napiszę nieco później;

- przy starcie Monolitem, ich przywódca w Prypeci niejaki Królik, zamiast wydawać nam rozkazy, popadł w totalną katatonię i razem z handlarzem modlą się do tego stosu drewna; leniwe parówy.

No i frakcje, ach te frakcje. Z początku grając byłem do tego dodatku nastawiony bardzo entuzjastycznie. Dynamika, zmiany na mapie, w porównaniu z vanilliowym CoC, więcej akcji....ALE.... Zacząłem grę najemnikiem, najpierw wyzwolenie Dead City, zdobywanie Magazynów Wojskowych, Jantaru, Baru i Dziczy, wszystko fajnie balans, poziom trudności, dawno nie jarałem się tak grając w STALKERA. Potem przez Wysypisko i Kordon udałem się na Bagna na spotkanie z Doktorem Dre. W międzyczasie dokonałem upgrade'u ekwipunku, miałem podrasowaną na maxa Sevę, detektor Svarog, Barretta M98, Remingtona 870, M4A1 też wypasiony z dodatkami - Merc na wypasie... byłem gotów na przygodę pełną gębą, zajarany dalszą eksploracją Zony i misjami Doktora. I tu pojawiło się wielkie ALE. W międzyczasie Czyste Niebo i Najmole ( z moim niemałym udziałem, ale tylko na mapach wymienionych wcześniej ) zajęły praktycznie całą Zonę. Z mojej wielkiej przygody pozostał tylko miły spacer, niestety. Zwiedzając kolejne mapy wiało totalną pustką i turbonudą; wszędzie CS i Merc's i absolutnie nie miałem do kogo i czego postrzelać. Nawet spawnowane mutanty były od razu pacyfikowane przez oddziały w/w frakcji. Nawet w podziemiach Agropromu, Najemnicy wytłukli już wszystkoz wyjątkiem snorków w ognistym tunelu. LIPA TROCHĘ!!! Podobnie nudnawo było podczas gry samotnikiem i Czystym Niebem, fajnie ale tylko w początkowej fazie gry.

Postanowiłem utrudnić sobie zadanie i zacząć imprezę tym razem w Wolności w Magazynach. Tu się działo...Spawn mutantów w tym miejscu naprawdę jest gruby: Chimery, Nibyolbrzymy, Pijawki wszystko hurtowo. Opanowałem sytuację oczyściłem całą lokację z wrogów, zarobiony i z fajnym sprzętem wziąłem jakieś misje i ruszyłem solo na Merc'ów z Martwego Miasta. Epicka bitwa, ale do przodu. Pozbierałem fanty i z radosną nowiną wracam na Magazyny a tam....puchy. Wszystkich wytłukły mutanty, Łukaszek, handlarz,mechanik R.I.P. bros.

W tym momencie szczerze zniechęciłem się do Hybrydy, odczuwam spory niedosyt. Wiem, że szybkość "wojny frakcji" została już zmniejszona, ale w moim odczuciu i tak jest zdecydowanie zbyt szybka. Grając w normalnym tempie, eksplorując mapę, wykonując jakieś zadania poboczne, jeśli nasza frakcja i sojusznicy zwyciężają, po pewnym czasie w grze zwyczajnie NIE MA CO ROBIĆ :(. I tu moje pytanie/sugestia: jak spowolnić jeszcze przemieszczanie się i ekspansję ugrupowań??? Tak o 75% IMAO. Druga rzecz to ten wariacki spawn mutantów w Magazynach Wojskowych. Wolność od początku jest skazana na pożarcie dzięki temu, pomijając już fakt, że jest pogryzana z 3 stron przez Monolit, Powinność i Najemników. Przejebanos.

Reasumując mój bełkot; co do Hybrydy to mam odczucia jak do niektórych kobiet z moich doświadczeń: jednocześnie uwielbiam ją i nienawidzę. JUNX i tu ogromna prośba do Ciebie o ojcowską interwencję w w/w temacie.

POZDRO ALL

P.S. Junx,a może istnieje szansa żebyś udostępnił Hybrida bez tego dodatku EOC...? Radość byłaby z mej strony wielka... 

Edytowane przez Mayer99
  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Anton Gorodecki zmienił(a) tytuł na Jaka podstawa do nowego Hybrid'a?

Chwilowo nie będę mógł nic robić bo dysk twardy znowu padł i czekam na odpowiedz. 

Jeśli mam gwarancję jeszcze to niech mi kasę oddają i kupuje ssd, ale jeśli nie mam to muszę kupić "za całość" ssd. A czy dalej będę Hybrid'a robić, nie wiem czas pokaże bo na teraz nie mam czasu i chęci a na siłę nie ma co robić. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli chodzi co można by było poprawić albo dodać to:

- może system losowych sojuszy? w sensie nie taki całkiem losowy że nagle monolit ma sojusz z każdym, ale taki rozsądny system, gdzie za każdym razem jest troche inaczej np. stalkerzy sprzymierzają się z bandytami 

- ceny jedzenia troche przesadzone, tabliczka czekolady 700 rubli, oliwki 1000 ja wiem dobra luksusowe troche warte ale nie żebym wywalał pistolety na rzecz jakiś ciastek xdd

- ceny ogólnie powinny być wyższe albo zarobek mniejszy, na egzoszkielet i fajną broń za szybko trochę idzie uzbierać 

-ceny artefaktów tych pozytywnych powinny być większe, a tych słabych mniejsze

-za mało potworów, zbyt puste podziemia 

-o ile w kordonie czy tam magazynach wojskowych sie dzieje tak jupiter i zaton jest pustką (więcej akcji na innych mapkach)

-większy balans (monolit powinność czyste niebo OP, wolność bandyci,wojsko na stratnej pozycji)

-bug z niepotrzebowaniem żadnych zestawów narzędzi żeby zrobić max ulepszanie

- więcej npc tych ważnych

-cena amunicji czasami droższa niż broń

-bug z brakiem helikopterów

-nie wiem czy tylko u mnie tak jest ale mimo wielu wielu dostępnych fajnych broni to wolność powinność czyste niebo monolit bandyci stalkerzy w 95% mają tylko ak,remingtona, strzelby, pistolety, albo chodzą z pięściami xd jedynie co to trafiam innego u najemników tam praktycznie każdy z  pp2000 mp5 remington pistolet czasami  czasami jakieś m4 ekolodzy mają akurat duży wachlarz uzbrojenia

-czasami buguje sie przejmowanie bazy, w sensie jestem w punkcie do podbicia i jest niczyj, nie mam komunikatu o przejęciu, dopiero po 2-3 wczytaniu mapki albo odejściu gdzieś daleko i powrocie załapuje

-troche bugują się ludzie spieszący do mnie w celu podbicia bazy (czasami nie przychodzą wgl , zostają w miejscu )

-po tepnieciu sie na magazyny wojskowe albo przespaniu się często pojawiają się wrogie jednostki mutanty w środku bazy

-bazy-"stolice" powinny być bardziej zaludnione

 

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do cen. Te które znajdujemy w modach, są dla nas szokujące. Ale trzeba wziąć pod uwagę, wartość rubla do złotówki. Aktualnie 1ru = 0.06 zł.

Autorzy modów dają ceny według cen u nich obowiązujących, z poprawką na trudności w dostawach do Strefy. Im coś trudniej dostarczyć, tym droższe. I tu trzeba brać logiczną poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Agrael przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.