Skocz do zawartości

Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przy próbie przejścia na bar wyrzuca mnie z takim logiem:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : <no expression>
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : ..\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 117
[error]Description   : fatal error
[error]Arguments     : Can't find model file 'actors\stalker_nebo\stalker_nebo_43.ogf'.

Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Stalkerzy! 

ss_dzinx_12-23-19_01-09-51_l11_pripyat.thumb.jpg.d8fc7407c68d9e2bc78a4bcb6e33620e.jpg


Kolejny screen do kolekcji, tym razem z HUD'em (Podstawę stanowi Back to the Roots, który umożliwia "zmianę" HUD'ów). Do tego Body system Health (został już podniesiony do góry już), w przyszłości oczekujące kolejnych informacji oraz screenów!
Good Hunting Stalker!

 

@Zigi zrób kopie pliku i zmień nazwę. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@francuz5555

1. Broń ulepszamy u mechanika ale musi mieć narzędzia

2. U mnie nikt nie zginął i nawet wojsko ich nie atakuje

Jeszcze jedno pytanie, wiem że było wcześniej o śpiworze ale tam okazało się że człowiek miał samo opakowanie na śpiwór natomiast ja mam komplet i nadal nie mogę spać, jak rozwijam śpiwór to go rozbiera na części i bez sensu to jest bo już nie da się go poskładać, więc jak i gdzie spać? Tematu z poprzedniego postu nadal nie rozwiązałem, proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie się swoimi ustawieniami proszę, bo siwych włosów dostaję na mojej łysinie...

Mam 1,5x mnożnik stalkerów i 2x mnożnik mutantów.

Styl gry: latanie po tych samych lokacjach, aż dorobię się szpeju godnego trudniejszych miejsc, mozolne ciułanie, przebieżki po wszystkich anomaliach po emisji itd.. Nawet kasiasty jestem aktualnie, Tylko, że chcę być "przyjacielem wszystkich", zaczynam od stalkerów, CS, ekologów, Powinności, robię tyle zadań ile się da, wbijam repkę.

I teraz problem: po paru godzinach gry wojsko zaczyna wypluwać z siebie TONY wędrownych drużyn, z tego co się zorientowałem, to gra robi tak, że wypuszcza ich kiedy jesteś w innym obszarze, dochodzą sobie spokojnie do miejsca przeznaczenia (np. tuż pod nos Żwawego, w środek bazy stalkerów!), a kiedy wchodzisz do lokacji, w której się zalęgli i się do nich zbliżasz, zaczynają krwawą łaźnię i nikt nie ma z nimi szans (wyrzynają całe obozy zanim tam dobiegniesz), powoduje to masywne niezaliczanie zadań i blokuje branie kolejnych (zostało raptem paru wolnych stalkerów w Barze, a coś czuję, że i tam wojsko dotrze ==').

Do tego dochodzi BUG: kiedy wojsko walczy z kimś lub jest w sąsiedztwie frakcji, z którą normalnie nie walczy, członkowie tej frakcji z automatu robią się wrodzy i Cię atakują. Miałem tak przy pierwszej grze (pisałem wcześniej, Powinność przy bramie do Baru mnie atakowała, mimo że miałem z nimi neutralne stosunki), teraz po parunastu godzinach wojska mam wszędzie pełno na bagnach, wysypisku, kordonie i Dolinie Mroku. I kiedy przebiegam koło oddziału wojska stacjonującego razem z Powinnością, atakuje mnie i Dolg i wojsko. To samo z ekologami. BA! Nawet raz pobiegłem pomóc kilku stalkerom (moja reputacja 1625) w walce z wojskiem i zostałem przez nich przeorany w plecy (zmienili się w czerwone kropki, tak jak wszystkie inne frakcje sąsiadujące z wojskiem).

Rozważałem neutralność z wojskowymi, ale nie rozwiąże to raczej problemu wyrzynania przez armię ukraińską wszystkich moich kumpli w Zonie... Coś się da z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Qastrat napisał:

@tom3kb Niestety nic nie pomaga

 

Bracie Stalkerze, wrzuciłem na Gdrive pliki, z których zainstalowałem aktualnego Hybrida. Mam nadzieję, że z tego Ci ruszy. (ściągasz wszystkie, odpalasz tylko setup.exe, potem robisz nakładki Hybrid Fix i Hybrid PL)

W ostateczności zerknij na stronę Junx'a na FB, też powinny być linki.

https://www.facebook.com/pg/coc.hybrid/posts/

 

Offtop Junx - serduszko mnie boli, że mojej recenzji nie polubiłeś na FB, ;( Why so cruel?

 

Spoiler

((przy okazji - jeżeli ktokolwiek się interesował tym co pisałem wcześniej, próbuję nowej gry z innymi parametrami, w szczególności wyłączyłem "Bitwy Offline", co jak mniemam jest czymś w stylu ALS (symulator życia w Zonie) i zredukowałem do minimum częstotliwość występowania stalkerów i mutantów (póki co Zona nie świeci pustkami, oby tak dalej).))

 

Edytowane przez Vladmir
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod chyba wyprzedził soje czasy :biggrin: jest strasznie skomplikowany, za dużo się zbiera majdanu, często i gęsto nie wiadomo co do czego i co można zrobić z jakich rzeczy, ja go na razie chyba odpuszczę bo kompletnie nie ogarniam o co w nim chodzi, chodzić chodzi i to całkiem spoko, beż żadnych ścin itp ale połapać się w nim to chyba jeszcze u mnie nie ten "level" tym bardziej że znikąd pomocy, może jeszcze kiedyś do niego wrócę ale na dzień dzisiejszy pasuje, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb ja już kiedyś pisałem i to nie raz jaki to jest problem i nie będę po raz kolejny pisał tego samego bo po prostu mi się nie chcę, po drugie napisałem post wyżej z moim problemem i tygodniami czekałem na odpowiedź która notabene się do dziś nie pojawiła więc wziąłem się za sgma 2.2 lost soula bo się nie doczekałem bo może jakbym ja dostał to bym dalej robił hybrida a tak ani hybrida a zaraz i lost soula zostawię bo też z nim mam problem a w sieci nic nie mogę znaleźć na ten temat, nie, tutaj też nie ma poradnika, a rosyjskiego nie znam ni w ząb, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb tak jasne, myślisz że każdy ma czas, ochotę i zna 5 języków żeby szukać po internetach co można zrobić z zepsutej baterii, pustego metalowego pudła na amunicje czy innego badziewia przekopując się przez pierdyliard for stalkerskich czy to po rusku czy po angielsku i jeszcze jednocześnie tłumacząc to sobie jak i youtuba w translatorze google :lol:, lepiej byś mi coś podpowiedział w lost soulu a nie...

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

To jak nie kijem go to pałą.

to już wolę w to nie grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdyliard? Jak na moddb nie znajdziesz moda to po angielsku nie ma sensu dalej szukać.

No ale jak wolisz napisać posta czekać kilka dni i nic się nie dowiedzieć, i nie masz czasu i ochoty zmarnować dodatkowe 10 sekund szukając w necie twój wybór.

Możesz, w kółko instalować kolejne mody i w nie nie grać :)

Aż zobaczę co ty odwaliłeś tam znowu w tym Lost Soul ale nic nie obiecuję bo w tą grę grałem tylko chwilę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.01.2020 o 12:02, francuz5555 napisał:

Mam dwa mały pytanie odnośnie moda? Pierwsze gdzie można ulepszyć broń. Drugie, czy u was wszystkie postacie legendarne tak szybko giną (np. w wiosce nowicjuszy przeżył tylko Sidorowicz. Resztę wybiło wojsko)?

Żeby móc modyfikować broń musisz zmienić kilka rubryk w plikach gry. Junx wyjaśniał to mi kilka stron temu i zadziałało. Tylko każdą broń z osobna trzeba zmieniać.

A teraz moje pytanie. @Junx Jak się dostać do Zatonu? Poza oczywiście szybką podróżą na Skadowsk u handlarza, bo tam monolit od razu mnie rozwala. Z tego co widzę na mapce to nie da się przejść z Janowa. :/ BTW wyłączyłem już Mózgozwęglacz i będę się wybierał do Prypeci quest doktora zrobić. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję aktualnie "nielegalnej" metody kontroli populacji niepożądanych frakcji w Hybrid'zie.

Plan działania:

1. Wykupienie neutralności z wojskiem (z bandytami nie mam problemu, głównie dlatego, że dużo czasu spędzam w lokacjach startowych i przy każdej okazji tępię ich siedziby prawie do zera- coś zostawiam "na później". Problemem mogą być za jakiś czas najemnicy, planuję się nimi zająć w drugiej kolejności).

2. Wykonywanie przez 5 dni zadań dla wojska ile wlezie żeby podtrzymać reputację i w miarę możliwości zaprzyjaźnić się z nimi na tyle, żebym mógł swobodnie się przy nich poruszać w dowolnym momencie bez straty 25k (pierwszy dzień intensywnej służby = ok 500 reputacji, jestem u nich -970 na minusie, nie dają już nowych zadań, więc muszę poczekać. Mam nadzieję, że wyrobię się w te 5 dni, które wykupiłem w Powinności...)

3. Bieganie za wszystkimi mobilnymi oddziałami wojska w Kordonie, na Bagnach i Wysypisku i spawnowanie przy nich mutantów. Jest to zabieg trochę męczący i wymagający wyczucia - trzeba zespawnować odpowiednią grupę tak, aby nie zabiła Ciebie (spawner zrzuca wszystko Tobie na głowę... polecam spróbować z pseudogigantem :D). Oczywiście przez zapewnieniem rozrywki trepom pytam ich czy nie mają jakiegoś zadania, a po potyczce dobijam zespawnowane mutanty. Można pozbierać fanty, wedle własnego uznania i sumienia, dla mnie kalanie się spawnerem jest dość "BE" :P

4. Przy okazji wizyt w nisko poziomowych lokacjach zostawiam w kluczowych osadach spawn wysokopoziomowych oddziałów stalkerów jako "straże". Będą podróżować, nie zdechną od mutantów, powinni sobie poradzić w awaryjnych sytuacjach z wojskowymi.

Po zaledwie paru godzinach takich czystek efekty są obiecujące - zyskałem kolejne parę godzin spokojnej gry, nie muszę martwić się o Żwawego, który notorycznie mi ginął w starciu z wojskiem. Kordon i Bagna wyczyściłem zupełnie (posterunek w Kordonie też - nie ma tam żadnych handlarzy czy ważnych postaci wojskowych, a wysiewa z siebie tony agresywnych oddziałów). Została baza na Agropromie i jeden zbłąkany oddział na wysypisku (nie chciało mi się go ganiać). Eksploruję Zonę i obserwuję PDA, póki co bez nawrotów wojskowego "raka". Spodziewam się, że podobna sytuacja może się powtórzyć w momencie, kiedy zresetują się misje i dostanę nowe zadania (pewnie razem z tym gra zrespi nowe squady). Postaram się informować o postępach, jeżeli kogoś to interesuje.

Dlaczego w ten sposób? Zależy mi na utrzymaniu pewnego bezpiecznego "status quo" w Zonie podczas zabawy, a już w szczególności pragnę powstrzymać grę od absurdów w stylu likwidacji dużych osad Stalkerów z technikiem i ważnymi postaciami włącznie.

Dodam, że zaprzyjaźnienie się z wojskiem w Hybrid jest niestety KONIECZNE z uwagi na bug powodujący, że przyjazne oddziały w sąsiedztwie wrogo nastawionego wojska również stają się wrogie i często prowadzi to do sytuacji uniemożliwiających dalszą grę. No chyba, że ktoś chce wyciąć ich doszczętnie w pień ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Zainstalowałem moda, włączam grę i https://i.imgur.com/uMthNUX.jpg

O co chodzi? system świeży, gra bez modów działa świetnie, wszystkie trzy części w sumie działają perfekcyjnie. Grafika ustawiona na max.

Na najniższym DirectX w ustawieniach nie ma tego, wystarczy jeden wyżej i się to pojawia.

 

Coś się podziało, coś wyłączyłem jakąś opcję graficzną i jest w miarę okej. Lecz gra jest strasznie rozmyta, jak przez mgłę

Edytowane przez shael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.