Skocz do zawartości
OldMan

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy ciekawy wątek o polecanych serialach ale nie znalazłem wątku o polecanych filmach.
Więc jeśli macie propozycje do tego wątku piszcie. 

Ostatnio oglądałem film i POLECAM. 

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie (2018)

27619cb856be27a52cd1bcc6b0a798c5.thumb.jpg.ea2c662e4cdc177adf2d0365a971b422.jpg

Możecie odetchnąć z ulgą. Młodość kosmicznego awanturnika wygląda dokładnie tak, jak to sobie wyobrażaliście. Pełna jest buńczucznych okrzyków, podwójnych blefów i nadrabiania miną. Zaś film o przygodach nieopierzonego Hana Solo to rozrywka sfastrygowana pod gust wieloletnich fanów gwiezdnowojennej sagi. Zaskakująco dojrzała i niewystarczająco szalona. Nakręcona po bożemu, lecz bez bożej iskry.    

758135.1.thumb.jpg.4a53698d481f6e3e6855de049de51a8a.jpg758134_1.1.thumb.jpg.b62d2a30bd19950e9c1ddcf9546ffb35.jpg

Film zaczyna się jak Hitchcock i Godard przykazali. Już w prologu mamy dziewczynę, blaster i dwa pościgi, później zaś napięcie rośnie. Hana (Alden Ehrenreich) poznajemy w momencie, gdy wraz z ukochaną Qi'Rą (Emilia Clarke) próbuje dać nogę z planety Corellia, gdzie zniewolona biedota ledwo zipie pod mafijnym butem. Jako że plan to lista rzeczy, które się nie udają, po paru dramatycznych ucieczkach i kilku wymianach ognia, bohater ma już nowych znajomych i nową misję. Od jej powodzenia nie będzie zależeć los wszechświata, lecz możemy być pewni, że ktoś w galaktyce zbiednieje. Jak Han zdobył swoją broń? Dlaczego zaciągnął się do imperialnej akademii? W ile parseków naprawdę pokonał trasę na Kessel? Wszystko w swoim czasie. Z pierwszej ręki.

Za portalem https://www.filmweb.pl/

Oglądając poprzednio inne produkcje z cyklu Star Wars (oczywiście poza epizodami sagi) miałem mieszane uczucia tym razem 
z czystym sumieniem POLECAM ! 

Upgrade (2018)

Upgrade-2018.thumb.jpg.ff677995cb2c0e5ce4cc1e549e128453.jpg

Niedaleka przyszłość. Samochody prowadzą się same, lodówki podpowiadają, że mleko się skończyło, a wszechobecne drony - w imię dobra ogółu - monitorują każdy ruch beztroskich obywateli. Niestety nawet najbardziej zaawansowane technologie popełniają czasem błędy, a te bywają tragiczne w skutkach. Gdy auto, w którym znajdują się Grey (Logan Marshall-Green) i jego żona (Melanie Vallejo) wypada z drogi i ląduje w wyjątkowo niebezpiecznej części miasta, sprawy komplikują się bardzo szybko. Główny bohater uchodzi co prawda z życiem, niestety musi bezradnie przyglądać się, jak grupa opryszków morduje jego ukochaną. Sam zaś kończy na wózku inwalidzkim, sparaliżowany od szyi w dół. Pozbawiony jakiejkolwiek nadziei i chęci do życia Grey dostaje jednak jeszcze jedną szansę, wszczepiony podskórnie chip o nazwie Stem przywraca mu władzę nad swoim ciałem i pozwala stanąć na własne nogi - dosłownie i w przenośni. 

upgrade_2018_kadr.jpg.6497c77c6d11715011fa0a1fa00ef185.jpg

Za portalem  https://www.filmweb.pl/

Na prawdę dobre kino.
Bez upasionych gwiazd, z niedużym budżetem. Niby nic nowego ale nie był to stracony czas.

POLECAM.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upgrade dobry, inne spojrzenie na kwestie praw robotyki czyli topos - bunt maszyn.

Natomiast "han solo" to kompletna porażka, bez ładu, składu, akcja się klei jak kisiel w garści, jest to film po którym ten gość* obraca się jak na rożnie ze wstydu nad brakiem idei, koncepcji, jego wynalazku, dla kasy twórcy tego gniota zrobią wszystko, wszystko "poprawnie".

*

lePrince.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem długoletnim fanem tego gatunku ale bez przesady, jak w 1980 roku w Gdańsku oglądałem film "Obcy" to ludziska niektórzy mdleli, pierwsze Star Wars-y były robione dla fanów i to się czuje.

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trailer_13290.jpg

Cyborgi

2017, Ukraina, 2014 - wojna.

https://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item/14750-film-cyborgi-zostanie-pokazany-w-krajach-baltyckich-polsce-i-kanadzie.html

Czy to na południu czy na północy, wschodzie wojna w Europie jest taka sama - bratobójcza.

Sicario Soldado:

7839454.2.jpg

USA 2018, część dalsza "przygód" w świecie przemocy na południu USA.

https://www.filmweb.pl/film/Sicario+2%3A+Soldado-2018-776171

Edytowane przez vidkunsen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O Sicario 2 miałem pisać :) ale mnie wyprzedziłeś, jak komuś podobała się pierwsza część to i ta mu podejdzie. Fajne sceny akcji, strzelaniny bez przegięć, szybkie pif paf, a nie jakieś murzyńskie gangsterki czy rambo.

Jest parę dłużyzn ale i pierwsza część na nie cierpiała. Co mi się nie spodobało to, że przez cały film operacja była na zasadzie "nie bierzemy jeńców i czyścimy wszystko" ale jak zwykle pod koniec musiało agentów ruszyć serce i ratowali

Spoiler

córkę narkotykowego barona

a moim zdaniem, jak już akcja się sypała

Spoiler

to sprzątniecie jej zgodnie z rozkazami

by wyszło filmowi na dobre. I pokazałoby, że jak już się zaczyna prowadzić taką wojnę/operację to się nie pie#$%i.

No i brak takiego jakiegoś wyraźnego końca tego filmu, takiej kropki nad i. :062:

Żeby nie było, też coś dorzucę, niby taki tam średniaczek UFO.

ufo_dvd_3d.jpg

Ale jak ktoś lubi filmy o ufo/kosmitach ale nie takie o tym, że przylatują skopać nam tyłki tylko raczej, że może to jakaś próba kontaktu to może zaryzykować. Mi się przyjemnie oglądało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tom3kb to nie serce ale krycie dupy, w tej robocie zawsze musisz mieć plan b i c, poza tym to dobra karta przetargowa - jedyna córka szefa kartelu.

UFO - fajny, może być.

7851679.2.jpg

Future World  (Martwy świat) (2018):  https://www.filmweb.pl/film/Martwy+świat-2018-775731

Milica Jovović

https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-46030

Edytowane przez vidkunsen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, vidkunsen napisał:

Future World  (Martwy świat) (2018)

James Franco jako taki "Mad Max" to się nie możne udać ale, że go lubię i Jovovic tak samo to obejrzę kiedyś chociaż oceny ma cieeeeniiiuuutkie ;)

Cytat

Tom3kb to nie serce ale krycie dupy, w tej robocie zawsze musisz mieć plan b i c, poza tym to dobra karta przetargowa - jedyna córka szefa kartelu.

to nie było jedyne dziecko tylko najmłodsze, szefowie sami uznali, ze najkorzystniejsze było

Spoiler

żeby zginęła, dobry powód do wywołania wojny, a o to chodziło. Później jak trzeba było sprzątać bajzel też najlepiej i najprościej było ją sprzątnąć ale jakiś "operator" uznał sobie, że przyda się w programie ochrony świadków, ciekawe do czego i jakim cudem on jest władny żeby o tym decydować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi