Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, vidkunsen napisał(a):

Alien: Romulus - jak dla mnie, po obejrzeniu trailera to chamski "remajk" 1 filmu (1979) gdzie na pokładzie "niepokonanego" (no stromo - włoski) walczyli z 1 ksenomorfem a w Romulusie mamy ten sam cyrk ale tak o 99,9 % gorsza jakość - fabuła, aktorzy.

Trailer z Romulusa i trailery z każdego filmu o ksenomorfach:

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Oj oj tu się nie zgodzę kompletnie bo pierwsze wrażenie jest w tym wypadku bardzo mylne. 

Film nie jest zadnym chamskim remakiem, trailer został zmontowany przez samego reżysera Fede Alvareza w taki sposób by nawiązywał do Obcego 1 i 2, którego Fede jest olbrzymim Fanem więc sceny zostały specjalnie tak dobrane. Sam film jest również połączeniem Aliena, Aliena II i gry Alien Isolation o czym każdy fan uniwersum marzył, zwłaszcza po tym jak od czasów Obcego 3 nie było żadnego dobrego filmu nawiązującego klimatem i atmosferą do najlepszych części. Evil Dead z 2013 i Don't Breathe są świetnymi horrorami Fede i jego styl oraz klimat pasują jak ulał do Obcego bo potrafi kręcić bardzo dobre gęste klimatyczne ujęcia zaszczucia oraz grozy i bardzo mocne, ściskające wręcz za żołądek sceny gore z użyciem efektów praktycznych....a to do Obcego pasuje idealnie. Obsada słabsza bo film był tylko planowany na streaming Hulu jak Prey(który jest dla mnie 3cim najlepszym Predatorem), ale po bardzo pozytywnych testach i ocenach przeniesiono go do kin. Jako fan pierwszych dwóch części Obcego wiedziałem, że wybranie tego reżysera będzie strzałem w 10, a po obejrzeniu trailera już wiem, że będzie to najlepszy film o Obcym od czasów Obcego 2 i zmaże niesmak po słabiutkim Alien Covenant. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam...
Czy w filmie będzie grał jakiś Afroamerykanin, albo przynajmniej Azjata.
No i koniecznie musi być gej, a najlepiej dwóch, żeby coś się w filmie działo.
A już absolutnie i koniecznie, powinien być jakiś przedstawiciel muzułmanów lub żydów...
No i domagam się, żeby aktorzy grali w kombinezonach w barwach tęczy!

A tak na poważnie, zauważyłem, że ten wątek o filmach założyłem w 12 września 2018 roku.
Ja pierdziu... Bez miesiąca prawie 6 lat temu. Czyli jednak coś po mnie na forum zostanie ;) 


 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan no sorry ale dlaczego ma nie być murzynów i innych, w jedynce był, w dwójce była chociażby Vasqez. Te filmy nie są kręcone o załogach z Pcimia Dolnego tylko tam np Nostromo należał do międzynarodowej korporacji Weyland-Yutani no to raczej nie trudno o różne narodowości i rasy.

Nie róbmy k##@& z logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak OldMan, zostanie, chmura (internatowa) i pył, ;) :) .

Co do opcji seksualnej w "różnych odmianach" to nie wiem, jest za to murzyn, azjata, latynos i parę WASP - ów:

https://www.filmweb.pl/film/Obcy%3A+Romulus-2024-10010007/cast/actors

Nostromo - wyjaśnienie etymologi nazwy statku:

Spoiler

Od o:35

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tom3kb napisał(a):

@OldMan no sorry ale dlaczego ma nie być murzynów i innych, w jedynce był, w dwójce była chociażby Vasqez. Te filmy nie są kręcone o załogach z Pcimia Dolnego tylko tam np Nostromo należał do międzynarodowej korporacji Weyland-Yutani no to raczej nie trudno o różne narodowości i rasy.

Nie róbmy k##@& z logiki.

Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś mój post? 
Zresztą najważniejsza jest jego druga część :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan i prawidłowo, przecież po trailerze widać, że to kupsztal kręcony jak jakiś tani telewizyjniak, o taki co na TV4 leci ;)

@vidkunsen że w tytule ma Contagion to fajnie, że zaraz połączyłeś go z filmem z 2011 roku, tym producentom tylko na takim czymś zależy, że złapią frajerów myślących, że te filmy mają coś wspólnego ze sobą albo chociaż podobny poziom wykonania 😁 

 

Ps. I tak jestem jeszcze bardziej rozczarowany bo czekałem kiedy pojawią się zombie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.68a91e7f12a8b61d12e4ed877e33ff10.jpeg

Håndtering av udøde (Sposób na nieumarłych, tak oni - Germanie także tak jak Tracy, celtowie i Słowianie mają w swojej religii nieumarłych, nie myliz z zombie bo to nazwa niewykształconych "przyjezdnych" z wyspy Haiti którzy źle pojeli opowieści zołnierzy z Polskiego Legionu od Buonapartego)

https://www.filmweb.pl/film/Nieumarli-2024-10028508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.