Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpeg.da84f474b3c992ba5b4413476c4fdf66.jpeg

"Doppelgänger" - Polska, 2023, szpiegowski, kryminał.

W latach 80 - ych słyszałem i czytałem w tzw. 2 obiegu o tej historii i wielu podobnych. 

Śpiochy z PRL - u (podobnie jak ostatni odcinek sztyrlica czy życiorys Müllera z Gestapa*), Miast4em nie był Graudenz jak w filmie tylko Elbing (Grudziądz, Elbląg).

 https://www.filmweb.pl/film/Doppelgänger.+Sobowtór-2023-10014814

* Geheime Staats Polizei Amt - urząd, Geheime Staats Polizei Ort - placówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No obejrzałem drugą część Rebel Moon żeby mieć pogląd na całość i jaki ten film jest lichy 😁 Fabularnie ta taka kalka kilku motywów co już widzieliśmy w lepszym wydaniu parę razy, głupotek sporo, no samo to, że gigantyczny kosmiczny krążownik z masą, żołnierzy, myśliwców, "czołgów" przylatuje na planetę nad jakąś małą wioskę typu pierdziszew z 20 domkami żeby zabrać worki z ziarnem 🤣 co sobie młyn na statku zbudują? To już nie mogli grabić dużych miast? Przynajmniej jedno pokazali. Albo żniwa w tej wiosce, mają lewitujące przyczepy do transportu surowców ale kombajnu czy innej maszyny już nie i żniwa za pomocą kos i cepów, szkoda, że sierpa dziadkowego nie mieli. 🤣

No to może chociaż od strony efektów jest spoko, no tu nie jest źle. Mi się podobały te masywne pojazdy wrogów, trochę tak mi zaleciało z wyglądu jakimiś steampunkowymi klimatami. Dodatkowo dymiły te ich sprzęty jak stary diesel.

O i jest spowolnienie czasu, fajny efekt w filmach co nie? Ale nie kuźwa dosłownie co drugą scenę. A już kwintesencją tego debilizmu w jego wykorzystaniu były żniwa, gościu macha kosą cyk slowmo...drugi wali cepem slowmo..kobitka przesiewa zboże na sicie i cyk spowolnienie czasu 🤣

Jak dla mnie jeden z najlichszych scifi z dużym budżetem z ostatnich lat.

Ps. A Snyder już mówi o wersji reżyserskiej w wakacje (jego Justice League w takiej wersji mi się podobał) ale tutaj to chyba nie ma co ratować, do każdej z 2 części ma być dołożone po godzinie, czyli całość będzie trwała 6h. Ma być kategoria R, czyli brutalniej, no i na razie chwalą się, że będzie scena gdzie główny złol bzyka kosmitę, no wow to na pewno naprawi ten film. 🥴

Trzeba było chyba posłuchać @OldMan i skończyć seans po 40 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.