Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@Ignachinio no ja właśnie ostatnio obejrzałem te dwa rosyjskie wojenne z Syrii. W poprzednich postach pisałem. Fajnie wyglądają, fabularnie średniaki, no i wiadomo stężenie patosu i propagandy miejscami też odpowiednie ;)

Dla równowagi oglądałem też parę nowych Ukraińskich wojennych. Wykonane też podobnie. Takie maksymalnie solidne średniaki. 

@Agrael "Ku Jezioru" spoko post apo we wschodnich klimatach, drugiego sezonu raczej na Netflixie nie zobaczymy z wiadomych względów. Ale jakbyś chciał obejrzeć drugi sezon po polsku to zajrzyj na CDA ;)

Trailer drugiego sezonu.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wiem że mega propaganda. Miałem ,,przyjemność" obejrzeć film Granit i Turysta. Dorównali poziomowi Amerykanom tam niestety.

Generalnie uczę się obecnie Rosyjskiego i proste filmy typu komedie jestem w stanie oglądać już w oryginale (szczególnie że mam z kim ;) )

A co do Ukraińskich wojennych co polecasz?

Wczoraj wieczorem jeszcze film o trzęsieniu ziemi w Armenii zaliczyłem. ,,Zemletryasenie" nawet nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignachinio - większość w/w filmów wojennych, rosyjskich już wcześniej o nich wspomniałem.

Nie było zainteresowania to się nie utleniałem, jakby co to daj namiar co chcesz/gatunek a coś ci podpowiem.

Ukraina, wojenny (także o nim wcześniej wspomniałem :) ) "Snajper, Biały Kruk" (2022), Ukraina.

image.jpeg.ca991bb1dc34dd9534dad89c3cd1534e.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Snajper.+Biały+kruk-2022-10022923

Z wojennych to polecam "Czyściec" - fonetycznie: Czystyliszcze, film o pierwszej czeczeńskiej wojnie, mocny przekaz.

7137877.6.jpg

https://www.filmweb.pl/film/Chistilische-1997-407797

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak dla mnie kino rosyjskie jest spoko (KINO NIE PROPAGANDA ALBO ICH PAŃSTWO) jak film ma normalną fabułę to obejrzę wszystko. A wiesz może gdzie idzie obejrzeć Czarnobyl Strefa Wykluczenia trzeci sezon?

Ostatnio oglądałem ,,Przewodnika Dusz" i uważam, że bardzo dobry film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio ten Czarnobyl trzeci sezon to przerobili na film, może trochę dłuższy niż normalnie. CDA podobno miało się nim zająć jeśli chodzi o polskiego lektora jak pierwszymi dwoma sezonami ale ile już ze 2 lata i cisza. Jakby to był normalny sezon to pewnie chętniej by się za to zabrali 😞

@Ignachinio a sporo tych nowych ukraińskich i rosyjskich wojennych to u nas dystrybuuje CDA to tam zaglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.jpeg.311a9d07f756a193a40bf0ef0d10daae.jpeg

"Restart the Earth" (2021), Chiny, SF.

Apokalipsa w wydaniu botaniczno biologicznym, miła odmiana po po flikach, dyneyach i innych tego typu gniotach czy debilizmach poprawionych politycznie, polecam. 

https://www-imdb-com.translate.goog/title/tt16118262/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Jako że Eony całe byłem w Niebycie ,  pozwoliłem sobie na retrospektywę  i przejrzałem tak na szybko kilka "kartek" tego pamiętnika filmowego. Chyba nikt nie wspominał o - już teraz serii -"Knives Out"  i "Glass Onion", czyli przygodach detektywa   Benoite'a Blanca .  Sprawnie  zrealizowane  kryminały z lekkim posmakiem absurdu i satyry. Dobra obsada i solidne "zakręty" scenariusza.

7922313.6.jpg.3ac67444be526329de5bb2676e412931.jpg8038804.6.jpg.045f60071449535a7bbc0652f1d19c2f.jpg

 

No i chyba nie ma wzmianki o  interesującej odsłonie norweskiego  kina wojennego - zdecydowanie innego od tych RU/UA et consortes filmów kina wojennego sf (wszak tak wypadałoby je nazwać).  Oszczednie i ciekawie  . Jako plus jest także małe echo polskiego udziału w tej operacji .

8055113.6.jpg.68d6ff531102ef30f9032fd94ca33e80.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm Na noże mi się podobał, za to ta druga część już nie bardzo, jakieś takie na siłę zrobione i "przefajnione".

Narwik też fajny, taki spokojniejszy wojenny na mniejszą skalę, co do wątku echa polskiego w tej operacji to widziałem jakiej niektórzy sraczki dostawali, że jak to powiedzieli o tym w filmie tylko ze dwa razy :D Jakby głąby nie zauważyły, że akurat film pokazuje działania Norwegów i Francuzów i to, że nasi też brali udział w tej operacji wcale nie musi oznaczać, że pojawią się w filmie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kryminały to topos, "wojenny" z Noregr taki sobie, taki wybielający.

Aksel Hennie - Max Manus, Sisu, "Huvudjägare" (Łowcy głów (2011) - książka Jo Nesbö - wydana w 2008 roku)

Polecam stary + nowy via Noregr

Sisu - fiński - zbiór cech charakteru służący w Rep. Finlandii - Suomi Tasavaltaa - do określenia typu człowieka - (2022)

image.jpeg.80246296ccf37a7990d0a69f0327cfc4.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Sisu-2022-10020122

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tom3kb napisał(a):

@boberm Na noże mi się podobał, za to ta druga część już nie bardzo, jakieś takie na siłę zrobione i "przefajnione".

Narwik też fajny, taki spokojniejszy wojenny na mniejszą skalę, co do wątku echa polskiego w tej operacji to widziałem jakiej niektórzy sraczki dostawali, że jak to powiedzieli o tym w filmie tylko ze dwa razy :D Jakby głąby nie zauważyły, że akurat film pokazuje działania Norwegów i Francuzów i to, że nasi też brali udział w tej operacji wcale nie musi oznaczać, że pojawią się w filmie.

 "Pierwsze noże " są  jakby spokojniejsze , a w drugich - w/g mnie - cała robotę robią dwie "wstawki" - rozpakowanie zaproszenia przez Czarnulkę , ....i  Mona Lisa:-) .  W sumie to obydwa filmy oprócz "waloru " kryminalnego są raczej  satyrą , szczególnie widac to w  Cebuli przerysowaniem postaci .

 

 

 BTW : czy ktoś wspominał już o "Bielmie" ?

8041911.6.jpg.f27e910711ca4fdba21d6d2dc88ef7ed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DaarMoo napisał(a):

Panowie gdzie wy oglądacie, bądź ściągacie te filmy ? Ja głównie korzystam z Devila.  

Netflix , Apple + , etc..... któreż to umilazce czasu założyło mi moje - dorosłe juz dziecko- w ramach sharingu :-))  Oprócz tego takie tam , ale to juz raczej na priv 😉

2 godziny temu, tom3kb napisał(a):

@boberm Na Bielmo czekałem ale się zawiodłem srogo

  Pokaż ukrytą zawartość

finalnym plot twistem i rozwiązaniem zagadki totalnie z dupy podanym w finale, do którego nie prowadziło nic przez cały film

. Dlatego nic nie pisałem ;)

Może @vidkunsen coś wspominał.

Historia taka sobie , ale 

-postac Poe,go - ciekawej i barwnej postaci XIX wieku

-  świetnie zagrany  południowy akcent  w wymowie Gilian Anderson

- no i to ozcekiwanie na skok ...który nie nastapił :-)))))

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

the-lighthouse.jpg

Jeśli śmierć nam zagraża, bo moc oceanu wraża, Bóg nad sercami czuwa, zbawienie duszy wykuwa. 

Rzekł pewien stary latarnik.

W Lighthouse cofamy się do końcówki XIX wieku i poznajemy historię dwóch latarników - Ephraima Winslowa i Thomasa Wake'a. Mężczyźni trafiają na malutką wyspę, na której jest położona tytułowa latarnia i ich zadaniem jest się nią opiekować. Ma to trwać cztery tygodnie, ale niestety panowie zbytnio się nie dogadują. Ephraima ewidentnie gnębi przeszłość i nie jest zbyt rozmowny. Natomiast Thomas lubi sobie popić i chętnie opowiada o swoich dawnych przygodach na morzu, gdy był jeszcze marynarzem. Nie tylko charakter ich dzieli, ale również wiek, co finalnie doprowadza do tego, że panowie - delikatnie mówiąc - nie przepadają za sobą. Czas im mija na pracy, koszmarach i dziwnych wizjach. Szybko popadają w obłęd. Były takie momenty, że sam nie wiedziałem, który z nich mocniej odkleił się od rzeczywistości.

Najgorsze ma dopiero nadejść, bo okazuje się, że statek, który ma zabrać Ephraima, po tych nieszczęsnych czterech tygodniach nie przypływa za sprawą silnego sztormu. Z racji tego mężczyźni popadają w jeszcze większy marazm, wręcz obłęd. Kto jest najlepszym „przyjacielem” zmęczonego życiem mężczyzny? Gorzałka. Panowie nie wylewają za kołnierz, co w efekcie doprowadza do śmiesznych, smutnych i zarazem dramatycznych scen. Z drugiej strony wcale się nie dziwię zamiłowaniu do alkoholu w tej sytuacji, bo przypominam, że mamy XIX wiek i nie było telefonów komórkowych, internetu, czy telewizji. Nie mieli nawet dostępu do prasy, aby móc czymś zająć skołatane myśli. Tak więc pili na umór, a w takiej historii przeważnie nie ma szczęśliwego zakończenia. 

Czerń i biel obrazu w tym filmie zasługuje na solidną pochwałę. Dzięki temu zabiegowi cofamy się do minionej epoki kina. Bezkresny ocean, ciągłe buczenie syreny i pulsujące światło (do którego nie wiedząc czemu, dostęp ma jedynie Thomas Wake) w połączeniu ze wspomnianą szarością daje niesamowitą atmosferę. 

Nie potrafiłem rozgryźć samego znaczenia fabuły filmu, ale trudno. I tak warto było mu poświęcić prawie dwie godziny. W Thomasa Wake'a wcielił się Willem Dafore, a Ephraima Winslowa Robert Pattinson. Zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. 

Na koniec mam zagadkę. W filmie jeden z panów stwierdza, że chciałby zjeść duży kawałek soczystego steka. W pewnej modyfikacji do Stalkera (ze Stalkerem ma niewiele wspólnego) autor postanowił zrobić z tego ciekawostkę. Ktoś z Was pamięta, jaki to był mod? :) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.ebd0bf31a62cc631e8435fbc99892f8b.jpeg

1941 Skrzydła nad Berlinem (2022), wojenny.

https://www.filmweb.pl/film/Krylya+nad+Berlinom-2022-10014263/titles

Iliuszyn - DB-3T - 5 silników, piąty w korpusie robił za sprężarkę i dlatego samoloty miały wysoki pułap i zasięg.

image.jpeg.02c0d926f5638a4ceac3c0f9c45e2bfd.jpeg

Operacja B

Bez spojlera

image.jpeg.15aa05ebeb45174da4468e311fe46b8c.jpeg

Original (Urodzony) Gangster 2020

https://www.filmweb.pl/film/Original+Gangster-2020-10000492

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.