Skocz do zawartości

A required security module can not be activated. This program can not be executed.


Wotan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Męczę się od kilku dni z pewnym problemem dotyczącym Stalkera Cień Czarnobyla. Oryginalny stalker, w którego już kilka razy grałem. Jednak teraz magicznie nie mogę. Wyskakuje mi komunikat "A required security module can not be activated. This program can not be executed." Widziałem już posty z tym problemem lecz żadne z rozwiązań nie pomaga. Może jakimś cudem ktoś znalazł nowe rozwiązanie problemu. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Win7 64bit 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kiedy ta gra jest udostępniana w wersji cyfrowej, jest nowy system aktywacji. Może to on Ci ją blokuje. Zapytaj na Steamie czy nie blokuje Ci klucza aktywacji. Inne wyjście, to podmiana silnika gry na ten który kiedyś był cziterski i pozwalał uruchamiać grę bez płyty. Skoro masz oryginalną grę, to nie będzie piraceniem. Na forum jest temat z adresami do pobrania tych silników i wyjaśnienia który pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom3kb 
Tak tak, patrzyłem
Żadnych wirtualnych napędów nie mam itd. Aktywacja sterownika też nie działa a systemu nie chcę przeinstalowywać.
Chciałem te repacki ogarnąć ale już ich niestety nie można pobrać
Ciekawostka
Na laptopie brata działa bez problemu a ma ten sam system.

Edytowane przez Wotan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier
Podmieniłem silnik i działa, także wielkie dzięki!
Niestety pojawił mi się kolejny problem
Rozdzielczość mojego monitora to 1280x1024. Gra uruchamia mi się w jakieś dużej rozdzielczości i wyskakuje mi powiadomienie, że monitor nie obsługuje tej rozdzielczości. Okej fair enough, więc chciałem zmienić to w plikach gry i nie ma nigdzie pliku odpowiadającego za ustawienia graficzne (typu user.ltx)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wotan Pytanie @AbiNeKhorn  bardzo uzasadnione. Tej samej podstawki nie uruchomisz na dwóch różnych komputerach, bo jest przypisana do kompa pierwszego ustawienia.

Przecież rozdzielczość monitora masz Opcjach ustawień.

ss_administrator_12-09-18_14-00-18_(mainmenu).thumb.jpg.c31cbe102f93457161127ed578a33709.jpg

Tak się wyświetla po pierwszym uruchomieniu. Chyba tyle już wiesz, że musisz to dopracować do siebie. Ten silnik eliminuje tylko konieczność uruchamiania moda z płytą i zwiększa ilość wykorzystywanego RAM.

Radzę też zrobić zmiany w fsgame.ltx aby katalog z zapisami znalazł się w kat głównym gry, a nie w Moich dokumentach jak masz teraz. Trzeba zrobić nową grę i nowe ustawienia.

Jak skończysz grać w grę, to tę podstawkę potraktuj jak świętą krowę. Do postawienia moda rób jej kopię, nazwę zmień na nazwę moda i zrób nowy skrót pulpitowy. Wszystko szczegółowo jest opisane na forum, w dziale dla początkujących.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @tom3kb
Gra mi się uruchamia, ale nie ma ekranu. Wyskakuje mi takie cuś

Normalnie dźwięk jest. Spróbowałem we właściwościach uruchomić w rozdzielczości 640x480 i też nic
W folderze z zainstalowaną grą nie ma pliku typu config czy user
Nawet otwierałem większość plików notatnikiem i nie mogłem znaleźć 
 

 

47684358_1100963400082708_7077804369470554112_n.jpg

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wotan a zajrzyj do Moich Dokumentów i folderu Stalkera i zobacz plik user.ltx i czy tam nie zmienisz rozdziałki.

Ja mam na wsi kompa z badziewaną integrą i mam podobne problemy jak gra ma ustawioną jakąś swoją rozdzielczość startową i jest ona inna niż natywna monitora, u mnie np 1024x768.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wotan  W podstawkach stalkera katalog z zapisami jest w Moich dokumentach. Tam masz logi i user.ltx. Skoro grasz tak długo, to powinieneś to wiedzieć.

 Dlatego dałem propozycję zmiany w pliku fsgame.ltx.

Pierwszą linię z takiej: $app_data_root$=true|false|C:\|Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\

zmień na taką: $app_data_root$=true|false| $fs_root$|ZAPISY\

W katalogu głównym gry dostaniesz nowy kat ZAPISY a w nim logi zapisy i screeny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak wspomniał @kondotier i @Sierioża
Gra normalnie się uruchomiła i działa. Musiałem jeszcze refresh_60hz ustawić na on.
Niestety każde wejście w opcje gry powoduje crasha, także pogram sobie chyba na standardowych ustawieniach
Łatka spowodowała, że gra się nie uruchomiała. Na szczęście zrobiłem backupa

Edytowane przez Wotan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie na standardowych - w user.ltx możesz je zmienić. Jeśli korzystasz z kijowej przejściówki DSUB-DVI tak jak ja, to się zdarzają takie przeboje. Innym winowajcą może być właśnie odświeżanie ekranu. Polskiej wersji opisu co do czego i dlaczego tutaj wstawić nie mogę, niemniej - jeśli radzisz sobie z angielskim, to tu masz opis poszczególnych ustawień: http://www.tweakguides.com/STALKER_7.html

37 minut temu, Wotan napisał:

każde wejście w opcje gry powoduje crasha

Z ciekawości: z jakim logiem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wotan napisał:

Crashe były bez żadnego komunikatu 

Do pulpitu? Jeśli tak, to zaraz po wylocie otwórz notatnik i ctrl+v, następnie wklej to tu. Lub zerknij do folderu w którym masz user.ltx, wejdź do kolejnego - logs, a następnie otwórz notatnikiem plik .log. I pochwal się jego zawartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wotan  Mówi się trudno, za dużo było już w grze grzebane, to może szaleć. Jedyne wyjście to reinstalacja i od razu ten silnik bez płyty.

Jeszcze można zrobić taką kombinację. Skopiować  grę brata na pendrajwa i u siebie wkleić na dysk lub partycję niesystemową. Przed kopiowaniem gry, można zrobić ustawienia dla Twojego kompa. Zmienić nazwę katalogu na jakąś swoją i wgrać nowy silnik, zmiana w fsgame.ltx, nowy skrót pulpitowy. Sądzę, że takie coś powinno zadziałać prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.