Skocz do zawartości

Petarda Bubera


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

Ostateczna wersja

Procesor...

Intel Core i9-9900K 3.60/5.70 Ghz

Płyta główna...

MSI MEG Z390 GODLIKE

Karta Graficzna...

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio

Pamięci RAM...

Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz 32GB

Dysk systemowy...

Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD

Dysk 2...

Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD 

Zasilacz...

Corsair RM750X v2 PSU

Cooler CPU...

Noctua NH-D15

Obudowa...

Cooler Master MasterCase H500 

Monitor...
Samsung 32" LED Curved C32JG50 1440p

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokry sen moderatora :P

Gdyby przyśniło mi się, że mam nadmiar funduszy (bo to jest oczywiście podstawowy warunek), to zmieniłbym 3 rzeczy

1 godzinę temu, Buber napisał:

Procesor...

Intel Core i7-8700 Prosessor 3.2/4.6GHz

na prawie taki sam procesor, tylko z literką "k"

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-8700k-hexa-core-3-70ghz-12mb-lga1151-14nm-box-bx80684i78700k-978219/

1 godzinę temu, Buber napisał:

Dysk 2...

Samsung 970 EVO Plus 250GB SSD  , nie było 500

Rozumiem, że to ma być magazyn plików ? Więc albo bym go zamienił na jakiś 2-3-4 TB dysk HDD, albo dołożyłbym takowy jako "Dysk 3"

1 godzinę temu, Buber napisał:

Pamięci RAM...

Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz 16GB

 

Godzinę temu, Buber napisał:

2x8

Albo bym kupił dwa takie zestawy, czyli 4x8, albo jakieś 2x16.

 

Śni mi się, śni mi się...no i się obudziłem... :P

A taki miałem piękny sen :dolar:

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak już to następny będzie i9 , prawie w tej samej cenie

https://www.komplett.no/product/1097872/datautstyr/pc-komponenter/prosessorer/intel-core-i9-9900k-prosessor#

2. Nie przechowuję plików w takiej ilości, jakoś nigdy nie było potrzeby , ale możliwe ze wezmę 1 TB zamiast drugiej 250

3. Podobno żadna z gier nie wykorzystuje 32 Gb Ram, ale może to już nieaktualne. A do innych profesjonalnych rzeczy -  jak granie :)  - ten komputer nie posłuży.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Buber napisał:

Czyli mus jest na 32 MB czy nie ? :) 

Musu nie ma, to zależy od zasobności portfela posiadacza komputera. Ale zauważ jedno - zarówno programy użytkowe, jak i gry stają się coraz bardziej pamięciożerne, i tyn trynd będzie się raczej z biegiem czasu tylko nasilał.

Popatrz - gra wydana w lutym 2018, czyli ponad rok temu :

Wymagania sprzętowe Kingdom Come: Deliverance

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 12 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580, 40 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8 64-bit

https://www.gry-online.pl/gry/kingdom-come-deliverance/zc3b4c

Wiem, to tylko jedna gra (więcej nie chciało mi się przyznaję szukać), ale za kilka miesięcy, rok czy półtora wyjdą nowe. A z Twoim komputerem jakoś kiepsko widzę, że ograniczysz sobie ustawienia jakiejś gry :P

Oczywiście, zawsze można następną parę 2x8 GB w razie potrzeby dokupić, to nie jest raczej problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze nie uratowałeś wszystkich więżniów, czasem pilnujący też byli więżniami, poza tym trzeba ocalić tego walczącego na ringu przed mini bossem zanim go zabije.

Dobre wieści dla moich "fanów" ;) Jako że moja kochana żona obiecała nie dochodzić swoich wierzycielskich praw co do pożyczki przez 6 miesięcy, będę mógł tym bardziej spełnić swoje obietnice , myślę ze już w przyszłym tygodniu.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 z tym RAMem trochę ma rację... a trochę przesadza. Bo generalnie 16 powinno wystarczyć...

... chyba, że używasz Chrome, to i 32 będzie za mało :owieczka:

A serio - w obecnie wydanych grach różnica między 16 i 32 w dualu jest marginalna. Jakieś testy które widziałem na YT pokazują, że to 1-5 klatek w zależności od tytułu i apetytu na zasoby. Raczej nie sądzę, żeby był sens się teraz w to pchać, bo wykluczając zastosowania profesjonalne o których pisał @OldMan, to jeszcze przez kilka lat wiele się w temacie gier nie zmieni.

A nawet jeśli, to 2x8 można zastąpić 2x16.

Co do procesora: nie dość, ze i9, to jeszcze k... Bałbym się, że po podkręceniu uzyska już własną świadomość :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje 3 grosze.
Nadal uważam, że do gier spokojnie starczy 16GB RAM.
@Buber  kupił ASUS GeForce RTX 2080 Ti ROG Strix OC
która na pokładzie ma 11GB GDDR6 RAM. 
Kiedyś ilość RAM na GPU nie miało znaczenia czy jest na karcie 1GB  czy 2GB.
Producenci gier nie brali tego pod uwagę i gry głównie korzystały z RAM w kompie.
Wiele od tego czasu się zmieniło i teraz gry bardziej bazują na RAM na GPU.
Podsumowując @Buber ma teraz 16GB +  11GB na karcie = 27 GB RAM.      

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 14:49, Sierioża napisał:

@apg2312 z tym RAMem trochę ma rację... a trochę przesadza. Bo generalnie 16 powinno wystarczyć...

Ja akurat wyznaję prostą zasadę : z RAMem jak z kasą - im masz więcej, tym lepiej :P

@OldMan RAM a VRAM to dwie różne, niezależne od siebie rzeczy. I łączenie tego w taki sposób :

"teraz 16GB +  11GB na karcie = 27 GB RAM"

bez urazy, ale nie ma sensu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dołożę  te 16 Gb żeby nie było kłótni:P

Nie wiem co mi się pochrzaniło. Przecież ten monitor to nie 4k. Nawet dobrze ze poszedł, wezmę chyba ten

https://www.komplett.no/product/905833/datautstyr/skjermer/skjermer/philips-315-4k-led-328p6vjeb?offerId=KOMPLETT-310-905833#

tylko czy faktycznie jest potrzebny, na 1920x1080 , jeszcze ultra i tak wszystko wygląda rewelacyjnie. Czy to niepotrzebny wydatek?

 

Zresztą nieważne, specyfikacja lekko zmieniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chłodzenie do procesora da radę i to z zapasem. Twój procesor to i7 non-K, więc i tak nie będziesz go podkręcał.

2. Płyta główna to totalny overkill, jeżeli nie można podkręcić procesora,

3. Ceny SSD są na tak niskim poziomie, że branie mniejszego SSD niż 500GB w tym budżecie to nieporozumienie.

4. Zasilacz nie jest jakiś wybitny, ale od biedy ujdzie. Niestety Chieftec stoczył się.

5. Obudowa to kwestia gustu - jak ci się podoba to OK. Żadnych przeciwwskazań.

6. Pamięć RAM - warto dołożyć parę groszy do szybszych - naprawdę daje to wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Chieftec wybrałbym coś z linii Prime od Seasonica.

W tej chwili dyski SSD kosztują ok 1000zł za 1TB także Evo 970 m.2 1tB będzie dobrym wyborem zamiast tych dwóch małych.

Może warto przeczekać do nowych Ryzenów?

Co do monitorów. Warto rozejrzeć się za sztukami z matrycą IPS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to wniosło do tematu , ale dzięki za porady. Sprawa się kręci wokół karty graficznej którą wymieniam między innymi dlatego , że Metro Exodus na max ustawieniach nie chodzi płynnie na obecnej konfiguracji. I nie pomoże mi w tym zwiększenie pojemności SSD czy przesiadka z 3000 na 3200 Mhz Ram. Istotne było dla mnie czy wyżej wymieniona konfiguracja po ulepszeniu nie będzie zbytnio dławić RTX - a. A to że płyta jest za mocna do procesora , czy zasilacz nie wybitny to już są malkontenckie pierdoły :P 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.