Skocz do zawartości

Petarda Bubera


Buber

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, OldMan napisał:

I trochę inaczej liczysz bo nie masz na 1080 4 pin + 3 pin tylko liczysz wszystkie piny (kable) które powinny wchodzić do karty
czyli 8 pin + 6 pin.

Racja, liczyłem inaczej. Więc W RTX mam 8 pin + 8 pin + 6 pin . A co sądzisz o tej

https://www.elkjop.no/product/data/pc-komponenter/hovedkort/15310/msi-mpg-z390-gaming-pro-carbon-hovedkort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w sklepie (albo przez net) to płyta pychotka ;)

BRAĆ BRAĆ BRAĆ. 

11 godzin temu, Buber napisał:

Jeszcze jedna rzecz mnie wkurza, w specyfikacji obudowy stoi jak byk że można u góry zamontować wiatraki 200 mm, ale przy tej płycie za cholerę nie wchodzą

Nie wiem do końca czy o to chodzi ale na topie Twojej obudowy można zainstalować dwa wiatraki 120mm lub 140 mm ale 200 mm już tylko jeden.

  wentyl.thumb.jpg.d570b34dcf047b6b11875e8e758941e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jakaś masakra, cały czas złośliwość rzeczy martwych. Ale końcowy efekt jest taki :) 

 

Procesor...

Intel Core i9-9900K prosessor

Płyta główna...

MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon 

Karta Graficzna...

MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio

Pamięci RAM...

Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz 32GB

Dysk systemowy...

Samsung 970 EVO Plus 250GB SSD

Dysk 2...

Samsung 970 EVO Plus 250GB SSD 

Zasilacz...

Corsair RM750X v2 PSU

Cooler CPU...

Noctua NH-D15

Obudowa...

Cooler Master MasterCase H500 

Monitor...
Samsung 32" LED Curved C32JG50 1440p

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buber, mnie bardzo pomógł @OldMan poprzez pomoc zdalną. Zainstalowaliśmy jakiś programik i przejął sterowanie moim kompem. Mógł grzebać w moim kompie prawie tak jak w swoim. Świetna sprawa, jeżeli ma się do kogoś zaufanie. Szybko i sprawnie uporał się z takimi problemami, z którymi sam bym sobie nie poradził:) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Buber napisał:

Jest widoczny. W porządku, nigdy wcześniej tam nie zaglądałem ale udało się :) Trzeba było dodać literkę dysku.

Tak myślałem. że instalator a potem system nie przypisał litery dysku dlatego wskazałem "zarządzanie dyskami" 
Propozycja zdalnej pomocy w razie problemów aktualna.    

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Metro Exodus to jakiś chory wyrób. Na zawartym w nim benchmarku na profilu RTX , RT na ultra, włączony DLSS , 2650x1440 ,  jakość Extreme , przy Shaderach na 1 , bo tylko takie są wtedy dostępne mam średnio 57 Fps,

Bez RT i DLSS ta sama jakość -  tylko o 5 Fps więcej

Ale już przy Shaderach na 2 średnio 45 fps

Za to Shadery na 4 to średnio 30 fps.

Ja się pytam, co tu kurna kupować ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buber moim zdaniem mała ilość klatek nie jest wynikiem słabego sprzętu (bo masz full wypas) tylko 
przyczyną jest sama gra (jej optymalizacja pod kątem nowych technologii).  
Myślę, że gry które będą wychodzić od 2020 roku pełniej będą korzystały z ilości rdzeni CPU,
wielowątkowości, technologii RTX czy DLSS. 
Więc nie chodzi o Twój sprzęt.
Dalsze dokładanie rdzeni, RAM czy mocniejszej GPU (chociaż nie wiem czy taka jest) mija się z celem.
   
p.s. Gdzieś w necie czytałem, że np. do ostatniej części Tomb Raider 
projektowany jest patch który zoptymalizuje grę pod RTX. 
Może do METRO też taki dodatek wyjdzie. 

 

   

     

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nie mam czasu zagrać, w sobotę do wieczora walczyłem ze sprzętem, w niedzielę było sprzątanie "na ogrodzie" bo Pani Teściowa przylatuje, a to co potestowałem na Metro Exodus, jak można przeczytać wprawiło mnie tylko w konsternację. Dziś znowu mechanik. Zaraz zainstaluję BF5 i zobaczę efekty. Na benchmarkach temperatura karty to 67 stopni, nie ma gdzie sprzętu wypróbować :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnik do tematu " nasze zdjęcia" ---- Wiec , żeby tradycji stało się zadość, trzeba trochę zmodyfikować sprzęt. Na razie mogę oddać w dobre ręce dwa dyski Samsung 970 EVO Plus 250GB SSD , zmienię jednak na dwie pięćsetki , oraz dwa 200 mm wiatraki Noktua , do obudowy mi się nie mieszczą.

Myślałem tez o zmianie płyty jednak na Goodlike, ale chyba jeszcze nie dość wypiłem :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.