Skocz do zawartości

Ciągle wywala na dodanych mapach


Necrontyr8989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z tym modem. Otóż na każdej dodanej mapie dość często mnie wywala. na podstawowych mapach wszystko jest ok. Teraz mnie wywala ciągle w tym samym miejscu. Jestem w podziemiach Agropromu, wchodze drabinką na górę, podchodze do kratowanych drzwi by wejść do tej wielkiej owalnej sali i nagle ścina i wypad do pulpitu. W pliku z logami jak zwykle nie ma na końcu działu FATAL ERROR więc wkleje cały plik. Może ktoś mądrzejszy to rozgryzie

xray_sarkazm.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missing ogg-comment, file:  c:\program files (x86)\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\sounds\sound_effects\use_gas_mask.ogg
! Missing ogg-comment, file:  c:\program files (x86)\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\sounds\sound_effects\gas_mask_idle.ogg

W podanych ścieżkach umieść: sound_effects.7z Te są akurat z Lost Soul, ale powinny pasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sierioża napisał:

Missing ogg-comment, file:  c:\program files (x86)\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\sounds\sound_effects\use_gas_mask.ogg
! Missing ogg-comment, file:  c:\program files (x86)\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\sounds\sound_effects\gas_mask_idle.ogg

W podanych ścieżkach umieść: sound_effects.7z Te są akurat z Lost Soul, ale powinny pasować.

 

Miałem już te pliki w folderze ale na wszelki wypadek wkleiłem  twoje. Standardowo nic to nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja bym jeszcze spróbował zejść na oświetlenie statyczne, bo coś mi świta podobny problem... Ale pewnie to nic nie da. Tak czy siak musisz czekać na kogoś bardziej obeznanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sigerous.ru/forum/363-4089-937520-16-1349385412

Cytat

Временно переключить освещение на "Статическое". После прохождения двери модно вернуть R4 

"Tymczasowo zmienić oświetlenie na „Statyczne”. Po minięciu drzwi możesz przywrócić R4"

http://sigerous.ru/forum/363-4089-14#934814

Cytat

Не совсем верно: консоль ссылается на "потерянный" коммент к звуковому файлу - это к ошибке не приводит. 
А вот "пустая секция" в ЛОГе ошибке: либо вылет случаен - тогда переигровка этого места (возможно, с понижением настроек), либо был установлен фикс, но не начата НоваяИгра. 

"Nie do końca prawda: konsola odnosi się do „utraconego” komentarza do pliku dźwiękowego - nie prowadzi to do błędu.
Ale „pusta sekcja” w błędzie LOG: albo wylot jest losowy - powtórka tego miejsca (być może ze zmniejszeniem ustawień) albo zainstalowano fix, ale nie zaczęto NowejGry."

http://sigerous.ru/forum/363-4089-1?s=gas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sierioża napisał:

Missing ogg-comment, file:  c:\program files (x86)\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\sounds\sound_effects\use_gas_mask.ogg
! Missing ogg-comment, file:  c:\program files (x86)\gsc world publishing\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\sounds\sound_effects\gas_mask_idle.ogg

W podanych ścieżkach umieść: sound_effects.7z Te są akurat z Lost Soul, ale powinny pasować.

 

Panowie @Sierioża i @Necrontyr8989 z mojego doświadczenia błędy  
Missing ogg-comment (jak i inne związane z plikami ogg np. Valid itd..._) 
nie powinny powodować wylotu do pulpitu ponieważ chodzi tylko o komentarze do pliku ogg a niego jego poprawność jako całości.

Jeśli ktoś chce to można naprawić ten "błąd" maleńkim darmowym programem SAVandT 1.1 który zamieszczam w załączniku.
Programu się nie instaluje wystarczy wypakować np. na pulpit i uruchomić przez  SAVandT.exe 

Żeby naprawić komentarz w pliku ogg trzeba postąpić tak jak na moim zrzucie:

 Snap2.jpg.65b264444fd02b25115263d5e878f346.jpg 

1-2. Wskazujemy folder w którym jest szukany plik ogg. 
3. Po zaznaczeniu szukanego pliku po prawej stronie okienka programu pojawia się czarna ramka 3a.

Snap5.jpg.35cf5bcd03cff2b06a9f52b98d2f8734.jpg

4. Wciskamy Apply aby naprawić problem i to wszystko. 

Co do ogólnego problemu wstawiam do załącznika paczkę brakujących tekstur do wrzucenia może podmiana pomoże.
Plik flare04.dds jest zrobiony sztucznie bo nie mogłem nigdzie znaleźć takiej tekstury ale nie powinno to mieć znaczenia.   

textures.7z

SAVandT_1.1.7z

        

  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Necrontyr8989  A spróbuj takiego czegoś. Zmień nazwę, albo przenieś dla bezpieczeństwa poza moda aktualny plik user.ltx. Następnie uruchom moda, zrób chciane ustawienia i zacznij nową grę. Mod zrobi Ci nowy, wg swoich założeń plik user.ltx. Zaraz wejściu do moda, zrób jakiś zapis i wyjdź na pulpit. Możesz jeszcze zrestartować komputer, a następnie uruchomić moda, ale już z jakiegoś zapisu poprzedniej gry. Niektóre mody mają to do siebie, że jak po dokonaniu ustawień i wejściu do gry, jeśli nie zapiszemy stanu i nie wyjdziemy na pulpit, to po np. zginięciu, nie pamiętają części ustawień. W którymś z Sigerusów ( nie pamiętam którym ), takie wyloty powodowała jakaś broń trzymana w rękach. Przy schowanej wylotu nie było.

Jak to nie wypali, możesz dalej próbować na tym nowym user.ltx, albo go usunąć i przywrócić starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko działa. Zresetowałem ustawienia graficzne i ustawiłem oświetlenie statyczne. Tym  razem nie wywaliło i pojawił się komunikat od twórcy moda by właśnie całe podziemia przejść w tym oświetleniu. Nie wiem dlaczego wcześniej w ustawieniach pokazywało mi oświetlenie statyczne skoro było włączone DX11.


A tak na marginesie. Jest jakiś limit na Oddziały Alfa? Bo wiele tygodni w świecie gry mineło i już się nowe oddziały nie pokazały, nawet na Zatonie czy Janowie

Edytowane przez Necrontyr8989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Necrontyr8989 napisał:

Nie wiem dlaczego wcześniej w ustawieniach pokazywało mi oświetlenie statyczne skoro było włączone DX 11.

Może zmieniłeś opcje w grze ale nie wyszedłeś z niej, a niektóre opcje zmieniają się dopiero po tym jak wyłączy się grę i potem włączy ją od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi jeszcze ktoś pomoże z jednym problemem. Jestem już chyba pod koniec gry i jest jeden problem z głównym wątkiem. Jest to zadanie: "Zakłócenia radiowe: Znajdź zaginiony oddział". Otóż dobiegam sobie do tego miejsca koło jakiegoś wybrakowanego i zniszczonego placu zabaw i dostaje aktualizacje misji by przeszukać ciało. Niestety nie ma żadnego ciała, leży jedynie jedna sztuka broni. Wczytywałem zapis gry kilka razy przed podjęciem zadania i za każdym razem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.