Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Wersja Czeska oraz Niemiecka


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym zostałem szczęśliwym posiadaczem Cień Czarnobyla w wersji czeskiej oraz niemieckiej. 

Wydanie z Czech prezentuje się naprawdę ładnie. Pudełko jest identyczne jak premierowa wersja w naszym kraju. Zawiera jedynie jedną rzecz, której my nie dostaliśmy - poradnik z opisem Zony. Znajdziemy tam opisy frakcji, mutantów i coś czego nie rozumiem, bo nie znam czeskiego. Zostało to starannie wykonane a zawartość jest spora. 

Spoiler

IMG_20200227_202040.jpgIMG_20200227_202242.jpgIMG_20200227_202335.jpgIMG_20200227_202316.jpg

W wersji niemieckiej jest znacznie gorzej. Przede wszystkim nie jest to wersja premierowa. Wewnątrz skromnego pudełka brakuje instrukcji lub czegoś, co domyślnie miało się tam znajdować. Płytkę muszę pochwalić - starannie wykonana i prezentuje się ładnie. 

Spoiler

IMG_20200227_201930.jpgIMG_20200227_202005.jpg


Za obie gry zapłaciłem 60zł. Wydaje mi się, że nie jest to wiele. Zwłaszcza, że w obecnych czasach wersje pudełkowe są zastępowane elektronicznymi kluczami. Porozmawiałem trochę ze sprzedającym. Okazało się, że zna nasze forum ( poleciłem mu je - pierwszy raz w życiu polecałem komuś ST na żywo :D ) i pobierał LA. Jaki ma nick to nie wiem, bo aż tak nie wypytywałem. 

Jak pieniądze pozwolą to będę się rozglądał za kolejnymi wersjami z innych krajów. 

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portals Niestety nie wiem. Nie sprawdzałem jeszcze. 

Natomiast sprzedający powiedział mi pewną ciekawostkę o niemieckiej wersji. Podobno zadania główne są w języku niemieckim, a poboczne po rosyjsku. 

@tom3kb Krecika nie da się nie lubić :D 

A swoją drogą.. Orientuje się ktoś z was czy istnieje serwis sprzedażowy gdzie można kupić rzeczy z Ukrainy, Rosji lub Białorusi ? Może tam znalazłby się jakiś Stalker do poszerzenia kolekcji. 

Ewentualnie pójdę za radą @kondotier i poszukam na forach ukraińskojęzycznych jak Bar Reaktor. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odpaliłem sobie czeską wersję gry. Lektor jest po rosyjsku, ale przy pierwszej rozmowie z Sidorem ( każąc traktować się jak kota ze względu na amnezję ) pojawił się dubbing czeski. 

Spoiler

ss_daniel_03-08-20_11-55-20_(mainmenu).jpgss_daniel_03-08-20_11-58-09_(l01_escape).jpgss_daniel_03-08-20_11-58-31_(l01_escape).jpg

Dłużej nie grałem, bo i po co. Konec Hry u mnie nastąpił po rozmowie z Wilkiem. 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.