Skocz do zawartości

[Gothic II: Noc Kruka] Odyseja - W Imieniu Króla


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się jeszcze wstrzymuje, bo najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na grę, ale regularnie czytam posty w temacie moda na forach Gothica. Ogólnie to opinie są dobre, co mnie w sumie nie dziwi, ale i znajdą się marudy, którym nic nie pasuje. 

Odyseja jest aktualnie pierwszym modem na mojej liście, którego muszę ograć. 

@Darrien może ty się skusisz ? :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2021 o 19:33, Agrael napisał:

Ja się jeszcze wstrzymuje, bo najzwyczajniej w świecie nie mam czasu na grę, ale regularnie czytam posty w temacie moda na forach Gothica. Ogólnie to opinie są dobre, co mnie w sumie nie dziwi, ale i znajdą się marudy, którym nic nie pasuje. 

Odyseja jest aktualnie pierwszym modem na mojej liście, którego muszę ograć. 

@Darrien może ty się skusisz ? :) 

No dobra.... może na dniach go ściągnę i sprawdzę z czym to się je. ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 17:38, metek58 napisał:

I jak się gra podoba? Kto obecnie ogrywa Odyseję? Jeśli ktoś gra w tego obszernego moda, to prosiłbym o krótki opis doznań.

Póki co nie przeszedłem jeszcze pierwszego rozdziału, ale jestem pod wrażeniem. Żeby odczuwać komfort z grania, należy wziąć pod uwagę, że nie sterujemy wybrańcem bogów, tylko zwykłym rekrutem, który zapragnął być paladynem. Konstrukcja zadań, póki co wygląda na prostą, ot przynieś jabłka na placek, zabij szczury. Jedynym problemem na jaki mogę się uskarżać, to ustawienie drabiny pod jabłonką. Otóż jest ustawiona pod kątem ostrym, a Gothic średnio lubi takie ustawienia, stąd przeważnie stały pionowo.  Warto też dobrze badać każdy teren, i nie zapominajcie zaglądać za różnymi belami słomy, czy beczkami, bo czasem przedmioty do misji, są tam ukryte.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram dalej.... ktoś wie, gdzie jest ten krąg na Tamorze, żeby wezwać Abraksasa, czy jak mu tam było?

Odczuwam też lekkie znużenie. Być może ze względu na odkrycie buga, który mnoży kilofy (1 kosztuje, aż 45 monet) przez co na Albatrosie byłem w stanie kupować codziennie mikstury.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agrael napisał:

@Darrien A do poradnika zaglądałeś ? Z tego, co się orientuję, to jest bardzo rozbudowany. 

Nie lubię takich bugów, bo człowiek wie, że nie powinien ich wykorzystywać, a jednak kusi.. :smile_bogat:

Ha, zaglądałem... niby pisze, że krąg obok chaty myśliwych, tylko, że po wyrzuceniu serc przy jakimś tam niby kręgu nie mam żadnej opcji. W oficjalnym kręgu na wzór tych z G2NK, też brak żadnej opcji... Może o czymś zapomniałem? Broń poświęcona rzecz jasna. ;) Serca golemów zdobyte. Wpisy też.... No nic... może ktoś na streamie jakimś ogarnął ten temat.

 

Tak, uległem temu bugowi i trochę się wstydzę. 😜 Z drugiej strony ciekawi mnie fabuła, więc przymknąłem oko. Zwłaszcza, że mam około 3-4 miliony kilofów w zapasie.. :D :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darrien, po podejściu do Kamiennego kręgu, jeśli się ma wymagane właściwe serca golemów, nie kładzie się ich samemu, tylko gra sama je rzuca na kamienny monument. Jeśli wszystko masz jak trzeba, to po pobraniu przez grę serc, pojawia się Abraxas i po krótkiej rozmowie, trzeba zaatakować ducha maga. Jeżeli nas trafi, swoją magią to leżymy i kwiczymy. Sprawdź, jakie serca masz przynieść i zachodź od strony przeciwnej, z której się przychodzi. Nadmieniam, że na monumencie jest teleport. Masz go?

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, metek58 napisał:

@Darrien, po podejściu do Kamiennego kręgu, jeśli się ma wymagane właściwe serca golemów, nie kładzie się ich samemu, tylko gra sama je rzuca na kamienny monument. Jeśli wszystko masz jak trzeba, to po pobraniu przez grę serc, pojawia się Abraxas i po krótkiej rozmowie, trzeba zaatakować ducha maga. Jeżeli nas trafi, swoją magią to leżymy i kwiczymy. Sprawdź, jakie serca masz przynieść i zachodź od strony przeciwnej, z której się przychodzi. Nadmieniam, że na monumencie jest teleport. Masz go?

Czyli dobrze podejrzewałem, że to ten kamienny krąg. Tak, mam teleport. Z serc golemów to mam sól, srebro i kamień..... te trzeba przynieść. Dobra, spróbuje pobiegać, jak popierniczony. :D 

Dobra... fatycznie wystarczyło, że zrobiłem krok w bok. Z magiem jakoś dałem sobie radę. Prawdopodobnie jestem teraz na ostatniej wyspie, a potem rozdział III. Już nie chce mi się wszystkich roślinek podnosić. :D 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Agrael napisał(a):

Jeżeli mam dawkować, to przejście moda zajmie... No, z kilka miesięcy pewnie :D

Zimową porą wieczory długie... Co mam ja powiedzieć, gdzie z mojej strony, na tłumaczenie tegoż olbrzyma poświęciłem około 4 (cztery) lata. Graj choćby rok, nikt nie będzie Cię strofował za niby opieszałość. Zaręczam, mod jest kolosem, a Varant to duża połać terenu, jednak Nordmar to przestrzeń nie do ogarnięcia dla raptusów. Jednak dla lubiących eksplorację z zaglądaniem we wszystkie zakamarki - nie sprawi efektu "mam mało kasy", "brak mi sprzętu i wyposażenia" i itp.

Ja uznaję, że bez kodów, to wszystkie inne chwyty dozwolone. @smoxwie, jak sobie radziłem w grze i nie czuję się niczemu winny - dało, to brałem ile wlazło. :)

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR Było się pochwalić końcowymi statystykami :) 

@metek58 Gram i na razie jestem zadowolony. Chyba dlatego, że ciągle jestem ciekaw, co będzie dalej i przede wszystkim, co w Odyseji dzieje się w Khorinis lub Górniczej Dolinie. 

Aktualnie jestem na niewielkiej wyspie Kondera. Dość śmieszna sprawa, bo..

Spoiler

v2M8oLu.jpg

tEvapuH.jpg

Gdzie może być ten krwiożerczy wilk? :) Biedny, niewidomy pasterz Gyges. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox, @metek58, @MaklerR, @Darrien

Co właściwie daje garbowania skór? Aktualnie jestem na Tamorze i zastanawiam się, czy wydać 10PN na tę umiejętność. Nie chcę za bardzo szastać punktami nauki na początku gry z obawy, że zaniedbam podstawowe atrybuty jak siła, zręczność. Przy okazji trzy screeny z Tamory. Ładna wyspa i wcale nie taka malutka, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. 

XXpv7B9.jpg

0Ur1opi.jpg  iLmBxC2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napotkałem (chyba) poważny problem. 

Chodzi o to, że nie mogę się dostać do brzegu Varantu. Teoretycznie po popłynięciu do Varantu u Lorda Baldwina powinien być dialog "Muszę wrócić do Varantu" i dzięki temu lądujemy na lądzie z Ernstem, ale nie mam tego nieszczęsnego dialogu u Baldwina. Ernsta też nie ma na pokładzie Albatrosa. 

@MaklerR, @smox, @metek58
Pamiętacie może, czy mieliście ten nieszczęsny dialog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael z themodders:

Cytat

To akurat jest jeden z etapów gdzie można napotkać się na błąd. Pomóc może tylko marvin helper, by naprawić Ernsta w Varancie. Radzę po prostu dopłynąć do brzegu, zdobyć teleporty i z nich korzystać. W innym wypadku na statek wracać tylko wtedy, kiedy to konieczne. Możesz spróbować od nowa, jak napisałeś, licząc na poprawę, że Lord Baldwin będzie miał dialog. Z tym błędem nie jesteś akurat jedyny, który tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego przypadku nie miałem. A po pierwszym wylądowaniu na brzegu Varantu, rozmawiałeś z Ernstem? Jeśli nie, to być może skrypt nie rusza dialogu z Baldwinem. Coś mi świta, że miało to związek z późniejszymi kłopotami.

Ernst chyba coś wtedy napomyka o możliwości podróży na statek i na brzeg Varantu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Dzięki.

@metek58 
Z Ernstem jeszcze nie, bo szukałem łódki, przy której lądujemy z nim. W każdym razie już ją znalazłem. Prosiłem jeszcze o pomoc chłopaków na discordzie Sefaris i jedną z możliwości, aby pojawił się dialogu u Baldwina jest zabawa z marvin helper. Twierdzą również, że jeżeli popłynę wpław, to nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.